Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumna do 17m2 do 20 tyś PLN


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

SF tak , fajne, ale z Krellem czy np.z Levinsonem ????

 

O co innego chyba jednak chodzi.

Sonus Faber z Krellem,prawie tylko z Krellem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie wybitna stereofoniaa takze jak najlepsze wysokie tony. Bez podkreslonych ostrosci.

 

To chyba warto zastanowić się nad wstęgą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba warto zastanowić się nad wstęgą.

 

wstęga na dobre wysokie - ok - jak najbardziej dobry pomysł

ale na wybitną stereofonię (lokalizację) - to już raczej tylko koaksjal w takim pomieszczeniu

 

wstęga za mocno propaguje w przestrzeni - do większych pomieszczeń jest ok, w małych - może być różnie na czymś w rodzaju dużego Ravena :)

no i jeszcze zszycie czasowo-fazowe z resztą pasma... nie ma łatwo... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstęga na dobre wysokie - ok - jak najbardziej dobry pomysł

ale na wybitną stereofonię (lokalizację) - to już raczej tylko koaksjal w takim pomieszczeniu

 

wstęga za mocno propaguje w przestrzeni - do większych pomieszczeń jest ok, w małych - może być różnie na czymś w rodzaju dużego Ravena :)

no i jeszcze zszycie czasowo-fazowe z resztą pasma... nie ma łatwo... :)

 

Wszystko prawda, należy wziąć po uwagę. Wydaje mi się, że kluczowa kwestia to rozstrzygnięcie co jest priorytetem. Nie do końca jestem przekonany, że stawiając kolumny blisko ściany uda się uzyskać wybitną przestrzeń. Co do stereofonii, to w b. zbliżonym metrażu gram na 4 drożnych podłogówkach i na problemy z lokalizacją nie narzekam. Wydaje mi się, że bez rozważenia aspektów akustyki (i ewentualnego działania w tym kierunku) może być trudno w takim metrażu uzyskać znaczący przełom w kwestii stereofonii i przestrzenności na drodze samej tylko zmiany głośników. Owszem, pewnie proponowane tu głośniki/kolumny dadzą zmiany w wielu aspektach, ale czy stereofonia faktycznie się poprawi a przestrzenność powiększy, to osobne pytanie (będzie inaczej, ale czy lepiej?). Sorry za takie luźne spekulacje, ale to tak trochę ze swojego doświadczenia w podobnym metrażu (choć nie ze sprzętem hi-endowym). pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, coś Ci się totalnie pozajączkowało :-)

Mogę udowodnić , jeżeli będziesz naciskał : )

 

Mam ku temu podstawy inaczej bym nie marudził.

 

P.s.. Faberów sie nie czepiam , bardzo przyzwoite.

 

Sonus Faber z Krellem,prawie tylko z Krellem.

 

Zakład ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na wybitną stereofonię (lokalizację) - to już raczej tylko koaksjal w takim pomieszczeniu

Może Geithain ... ale one raczej aktywne są (odpadnie problem doboru wzmacniacza). RL 904 jakoś 20 tys. kosztują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę udowodnić , jeżeli będziesz naciskał : )

 

Mam ku temu podstawy inaczej bym nie marudził.

 

P.s.. Faberów sie nie czepiam , bardzo przyzwoite.

Darek - udowadniaj! :) Ale coś tu jest nie tak, jesli według Ciebie aktualne Sonus Fabery tak dobrze grają... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek - udowadniaj! :) Ale coś tu jest nie tak, jesli według Ciebie aktualne Sonus Fabery tak dobrze grają... ;-)

 

W mojej skali 7/10 rzetelne.

 

Niesty mało kto podłącza godnego partnera pod SF, np.pod Amati.

 

Sonus Faber Extremy od lat ustaliły poprzeczkę ( starocie znów górą : )))) ) ale mało który amp z nich wydobywa ładne granie.

 

Co tu dużo pisać 90% kolumn nie ma ataku i wyrazistości jak i równowagi tonalnej. Bardzo trudno znaleźć kolumny grające dobrze o pomniejszonej skali dynamiki względem muzyki na żywo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dynaudio S25se to bardzo dobre monitory...ale wzorem w tej kategorii kolumn podstawkowych (dla mnie) jest Harbeth Monitor 40.1

Wzorem subiektywnym jak rozumiem. Obiektywnie wygląda to tak (pomiary) że te kolumny mają mocno podbity bas. Równomierność pasma nie mieści się za bardzo w granicach +-5 dB, co jest kiepskim wynikiem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10db p-p

 

Duuuuużo.

 

W tak niedużym pomieszczeniu można uznać że 60 Hz > 15kHz da się zmęczyć.

 

Więc w tym zakresie równomierność jest poszukiwana... no i dzwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kyle

To co nazywasz "obiektywnym", to w jakimś stopniu także kwestia metodologii pomiaru. Typowe "matematyczne" łączenie nearfielda z MLS-em (przy 250-350 Hz) np. w Clio, nie uwzględnia zjawiska baffle step, a zatem bas na charakterystyce wychodzi podbity o 2-3 dB w stosunku do tego, co uzyskamy np. w średniej wielkości pomieszczeniu przy sensownym odsunięciu kolumn od ścian. Daje się to zauważyć np. w pomiarach w "Audio", gdzie p. Andrzej Kisiel często chwali za piękny bas kolumny, w których na pomiarach wychodzi łagodna krzywa niskich tonów... ale jednak wyraźnie podbita w stosunku do średnicy. Co więcej, przy niektórych dokładniej badanych kolumnach dołącza czasem pomiar szumem tercjowym w pomieszczeniu (a zdaje się, że w "Audio" mają spore) - a wtedy to podbicie basu pokazywane przez "nearfielda" jakoś natychmiast "tajemniczo" znika... ;-)

Tym niemniej sądzę, że stawiając sobie Harbeth Monitor 40.1 w 17 metrach można się narazić na spore kłopoty z basem... ;-) Chyba, że ma się wysoko strop (tak ze 3 metry).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorem subiektywnym jak rozumiem. Obiektywnie wygląda to tak (pomiary) że te kolumny mają mocno podbity bas. Równomierność pasma nie mieści się za bardzo w granicach +-5 dB, co jest kiepskim wynikiem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

..oczywiście że to jest ocena subiektywna...znam ten wykres...co ja mogę powiedzieć.Nie zawsze wszystko co jest idealne musi być najlepsze.Harbeth 40.1 przekazuję tak muzykę że potrafię przymknąć oko na niekorzystne wykresy.Do mnie te brzmienie trafia.Jeżeli kiedyś będę zmieniał Dynaudio S25se to tylko na Harbeth M40.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello Panowie...prosiłem o polecanie kolumn w cenie do 20 tyś PLN!!! Harbethy są za drogie, po drugie są to łomoty, które zagracą mi pokój. Miało być eleganckie, z klasą i muzykalne.

 

Proszę ponownie o szczegółowszy opis jak grają SF Auditor blisko ścian. Mam wolne max. 30-50 cm od tylnej ścianki kolumny.

 

Ktoś słyszał Focale 1027BE w 17 metrach? Mogę kupić nowe za 15-16 tyś PLN. Są podobno to dość muzykalne kolumny dużo lepsze od 1028BE...

 

Jak ie Dynki, to może SF Minima Amator I. Strasznie lubię te kolumny, Sonus, tak jak Dynaudio, zawsze dobrze grały z Krellem.

 

Jasne, tylko gdzie kupić Amator I w idealnym stanie? To co widziałem do tej pory to poobijane kolumny z niepewnego źródła. Nie boję się kupować z drugiej ręki ale akurat kolumny to śliska sprawa i muszę znać ich pochodzenie aby nie wpaść na minę eksperymentów jakiegoś szalonego DIY lub nie kupić reaktywowanych rzęchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dynaudio S25se to bardzo dobre monitory...ale wzorem w tej kategorii kolumn podstawkowych (dla mnie) jest Harbeth Monitor 40.1

Z tym że to dość duży monitor z odpowiednim stendem raczej duża kolumna podłogowa, ale fakt brzmienie ich mi pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam co z czym i dlaczego-niestety zbyt dużo jest przypuszczeń.Znam Krella,niektóre z kolumn tutaj wymienionych.Według mnie jedna z koncepcji którą warto rozważyć to zamówienie sobie kolumn u któregoś z polskich producentów-kolumn dopasowanych do wzmacniacza i do pomieszczenia.Jest w czym wybierać.Nie ukrywam,że na widok układu symetrycznego na ceramikach lub skrzynek w stylu Sounddecco mam ``ślinotok``,podobnie z niektórymi kolumnami od Akustyka.Kilka lat temu skorzystałem z proponowanego rozwiązania-i mam kolumny na Illuminatorach z nr1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki Krell i jakie Dynaudio?

 

krell 400xi i krell cd 280. Głosnikowe miedziane Kondo. Xlr to Magnum Ma. Sieciowki to ostatni upgrade Mit Oracle ZIII z filtrami MIT Z-trap Magnum i Shotgun. Plus kilka akcesoriow z Acoustic Revive ktore polepszają muzykalnosc o dwie klasy.

 

Ale jaki Krell i jakie Dynaudio?

 

krell 400xi i krell cd 280. Głosnikowe miedziane Kondo. Xlr to Magnum Ma. Sieciowki to ostatni upgrade Mit Oracle ZIII z filtrami MIT Z-trap Magnum i Shotgun. Plus kilka akcesoriow z Acoustic Revive ktore polepszają muzykalnosc o dwie klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anthony Gallo Reference 3.5

Im lepsza elektronika tym bedzie lepiej.

Za mniej niz 20 tys. zl mozna poszukac uzywki.

Lubia miejsce wokol siebie jak wiekszosc kolumn, ale w trudnych warunkach takze sie sprawdzaja.

Do malych i srednich pomieszczen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś słyszał Focale 1027BE w 17 metrach?

Śłuchałem iich w 18m2 a potem gdzieś za dwa dni JMLab Mini Utopia.

Powiem tak:Wybrałbym bez zastanawiania Mini Utopie,była lepsza pod każdym względem.

pomimo tego,że w jednej jest beryl a w drugiej tioxid

1027be to dość duża kolumna i spokojnie może graćw 25m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moje kolumny Cię zainteresują

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze im dalej od bocznych tym lepiej ... czy kolumna jest na ścianie czy nie. A co do tego oddalenia od ściany tylnej ... pamiętam materiały firmy Genelec i jakoś lepiej było bliżej ściany tylnej niż w odległości np. metr od niej ... nawet znalazłem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Właściwie to fala najlepiej by się nie odbijała dalej i do słuchacza docierały tylko dźwięki bezpośrednie z kolumn ;)

Caly wic polega na tym , aby glowna fala dzwiekowa docierala do sluchacza szybciej, niz fale odbite. Czytalem od tym ciekawe rzeczy, jak sobie przypomnie gdzie , to wrzuce link ( o zasadach ustawiania kolumn). W praktyce chodzi to , aby miejsce odsluchowe bylo blisko linii kolumn ( ok 2,5-3 m ) i jak najdalej od tylnej sciany. Wtedy fale odbite docieraja pozniej, niz dzwiek z kolumn. No i muzyka brzmi lepiej. Tak mam ustawione w domu , a jako ze jest to duzy salon , ustrojstwa akustyczne poza dywanami i obrazami nie wchodza w gre. Wysoka skutecznosc kolumn tez pomaga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może warto wypróbować Sonus'y z tej aukcji:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj coś takiego, co miało recenzję w chyba kwietniowym AudioVideo. Podstawowa zaleta, poza dźwiękiem klasy A, to brak BR, bo ma membranę bierną. A recenzje świetne. Link do strony producenta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Poza monitorem jest też podłogówka Stabile 160, również z membraną bierną. Fakt, że poza budżetem. Oba były testowane w AV; powiedziałbym z sukcesem, nawet biorąc pod uwagę relację jakości dźwięku do ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może warto wypróbować Sonus'y z tej aukcji:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wszyscy wiedzą, że Electa 2 to już nie ta sama bajka co Electa 1. Po drugie 10 tyś za te głośniki? Gdyby to były Electa 1 i to NOS to byłoby to może warte tych pieniędzy...ale za 2 w życiu...

 

Za 20 tyś PLN można kupić od pierwszego właściciela Guarneri Memento...

 

Przejrzyj coś takiego, co miało recenzję w chyba kwietniowym AudioVideo. Podstawowa zaleta, poza dźwiękiem klasy A, to brak BR, bo ma membranę bierną. A recenzje świetne. Link do strony producenta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Poza monitorem jest też podłogówka Stabile 160, również z membraną bierną. Fakt, że poza budżetem. Oba były testowane w AV; powiedziałbym z sukcesem, nawet biorąc pod uwagę relację jakości dźwięku do ceny.

 

A słuchałeś tych kolumn? Zastanawiam się nad nimi tylko to takie białe kruki i nie wiem gdzie to można posłuchać w Warszawie.

 

Zastanawiam się nad SONUS FABER Minima Vintage plus subwoofer? Ktoś zna te kolumny albo jakiś idealny subwoofer do stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy słuchałem, to bardzo ciekawe pytanie. Szczerze, to nie, ale..... Spróbuj znaleźć choć 5 - ciu co słuchali jakichkolwiek kolumn, z twoim wzmacniaczem, źródłem itd i będą mieli gust identyczny z Twoim. Chyba wiesz, o czym mówię. Bo możesz trafić zarówno na "wyznawcę", jak i na kogoś, kto się srodze zawiódł i Cię wrabia w podobny kłopot. A moja "opinia" czy jak wolisz - rekomendacja wynika po pierwsze z przetworników, po drugie, budowy i jej koncepcji, ZWROTNICY i OKABLOWANIA wspartej jednak pewnym zaufaniem do recenzentów, którzy; co by nie mówić, działają od długiego już czasu nieco na uboczu głównego nurtu typu Stereophile.US, HiFiChoice, Audio czy HiFi i muzyka itp. Jest już dystrybutor w PL i kontakt z nimi to: [email protected] , a na jego stronie można głośniki znaleźć plus linki na stronę producenta. A zarzeka się, że ich miejsce; tj. kolumn, jest dowolne - i blisko i daleko od ściany. Co do suba, wielu poleca REL'a, bo i potęga, zasięg i szybkość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiedzą, że Electa 2 to już nie ta sama bajka co Electa 1. Po drugie 10 tyś za te głośniki? Gdyby to były Electa 1 i to NOS to byłoby to może warte tych pieniędzy...ale za 2 w życiu...

 

To dobrze nie słuchałeś SF Electa 2.Są dużo lepsze od 1 które nie mają BASU.

Electa 2 to zdecydowanie dużo lepsze kolumny od 1 tak o 50% .

 

Zastanawiam się nad SONUS FABER Minima Vintage plus subwoofer?

Do Minima Vintage nie jest potrzebny subwoofer.Mają wystarczajaco duzo basu.Poza tym to profanacja abyś stosował do SF jakikolwiek 'dopalacz'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.