Skocz do zawartości
IGNORED

nc+


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ale numer.

Ponad tydzień temu wysłałem rezygnację na piśmie do N-ki.

Nie było z ich strony żadnego kontaktu, więc dla pewności dzisiaj rano tam zadzwoniłem, czy nie mają dla wieloletniego klienta jakiejś propozycji.

Oczywiście propozycja na to samo co mam była ale z podwyżką ponad 60% więc podziękowałem. I zapytałem czy dotarła moja rezygnacja.

Usłyszałem że dotarła ale NIE ZOSTAŁA PRZYJĘTA! Zdziwiony pytam dlaczego. Usłyszałem że na skanie mojego pisma on nie widzi podpisu.

A podpis oczywiście był, tylko tak zeskanowali żeby go już nie było i on go nie ma! No szczyt chamstwa i bezczelności!

Uważajcie na taki numer. Okazuje się że trzeba by pisma poświadczone notarialnie wysyłać bo jak im inaczej udowodnicie, że wszystko było O.K.?

Dzisiaj idę więc do punktu N, żeby już nie było niedomówień i żeby mi oni sami zrobili kopię i przyjęli oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie Gnoje z n-ki wrobiły kiedyś w jakiś mega pakiet i multiroom (a miałem ten najprostszy i najtańszy, biały dekoder) - po kilku miesiącach szarpaniny odpuściłem, co dodatkowo kosztowało mnie kilkaset złotych.

A najfajniejsze jest to, że o tym pakiecie dowiedziałem się po trzech miesiącach rzekomego użytkowania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale numer.

Ponad tydzień temu wysłałem rezygnację na piśmie do N-ki.

Nie było z ich strony żadnego kontaktu, więc dla pewności dzisiaj rano tam zadzwoniłem, czy nie mają dla wieloletniego klienta jakiejś propozycji.

Oczywiście propozycja na to samo co mam była ale z podwyżką ponad 60% więc podziękowałem. I zapytałem czy dotarła moja rezygnacja.

Usłyszałem że dotarła ale NIE ZOSTAŁA PRZYJĘTA! Zdziwiony pytam dlaczego. Usłyszałem że na skanie mojego pisma on nie widzi podpisu.

A podpis oczywiście był, tylko tak zeskanowali żeby go już nie było i on go nie ma! No szczyt chamstwa i bezczelności!

Uważajcie na taki numer. Okazuje się że trzeba by pisma poświadczone notarialnie wysyłać bo jak im inaczej udowodnicie, że wszystko było O.K.?

Dzisiaj idę więc do punktu N, żeby już nie było niedomówień i żeby mi oni sami zrobili kopię i przyjęli oryginał.

 

A to ja wiedziałem że tak będzie i spodziewam sie tego w moim przypadku. Mogłeś mu powiedzieć żeby ktoś kompetentny to zeskanował,ale by sie wkurzył:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Trójce audycja Za, a nawet przeciw poświęcona nc+ a klient;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszyscy się obudzili ale ciekawe gdzie są te UOKIK,Krajowe Rady, Rzecznicy Konsumenta na co dzień , czy oni nie widzą tych skrajnie niekorzystnych dla ludzi umów z

dostawcami energii, prądu, operatorami telefonicznymi, kablówkami, itd,itp za co oni biorą kasę ???

Przecież praktycznie każda umowa z tymi gigantami streszcza się w zdaniu: kliencie zapomnij o powszechnie obowiązującym prawie czyli kodeksie cywilnym tu warunki dyktujemy my i nasz regulamin .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w Polsce. :)

Masz rację, że to normalka. Na ogół władza nic nie robi z autorami takich "umów" (a powinni gnić w pierdlu, zaś ich firmy winne być zlicytowane za oszustwa na masową skalę) ponieważ siedzi u tych "biznesmenów" z ubeckim rodowodem w kieszeni.

Ot, choćby teraz... Służalczy Rudy pojechał do Nigerii negocjować kontrakty dla Kulczyka, którego firmy zarejestrowane są w rajach podatkowych i taki Kulczyk grosza nie odprowadza na skarb państwa, czyli jest nam ZBĘDNY.

Nie jest natomiast zbędny Rudemu, który szuka sobie ciepłej posadki, gdy już w końcu naród pozbędzie się złodziejskiego PO.

A przecież wystarczy jedno zdanie w odpowiednich przepisach: Kodeks Handlowy i Cywilny oraz prawa konsumenta mają ZAWSZE prymat przed jakkolwiek sformułowaną umową.

I już. Po herbacie.

Ale nikt takiego prawa nie wprowadzi, bo... patrz wyżej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek to za Merkel macha ogonkiem, bo to jego mentor, co pokazuje mu, jak za przyzwoleniem obywatela umowy robić do kieszeni. Mam nadzieję, że to nieprawda i bredzę teraz jak potłuczony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Panowie załóżcie sobie temat z polityką. Po raz ostatni ostrzegam.

 

A przecież wystarczy jedno zdanie w odpowiednich przepisach: Kodeks Handlowy i Cywilny oraz prawa konsumenta mają ZAWSZE prymat przed jakkolwiek sformułowaną umową.

Przecież to jest od dawna. Umowa nie może zawierać zapisów abuzywnych.

Każdy sąd Ci rację przyzna jak takowe w umowie wskażesz. Tylko że nikomu się nie chce po sądach chodzić w sprawie paru złotych. I na tym nieuczciwe firmy bazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Daleko u nas do ideału. To wiadomo. Ale też wymagajmy od siebie a nie tylko od urzędników.

Na ,, zachodzie'' normalnym jest że na ulicy od razu zwrócono by Ci uwagę gdybyś, śmiecił, nie sprzątał po psie, parkował na chodniku, trawniku itd. W razie braku reakcji nie maja oporów żeby powiadomić odpowiednie służby nawet jeśli chodzi o sąsiada.

Analogicznie jest w sprawie łamania prawa w zawieranych umowach. Przecież mogłeś też sam powiadomić UOKiK, KRRiT o złamaniu prawa przez nc+. Zrobiłeś to?

Jednak ileś set osób to zrobiło i reakcja tych instytucji jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ sorry ale ty nie chyba nie rozumiesz , co zresztą widać też w innym wątku jednej sprawy:

ja, ty, my czyli społeczeństwo płacimy i wymagamy , nikt nam łaski nie powinien robić , obecna reakcja niektórych instytucji -zresztą bardzo słaba -na sprawę nc+ to jest musztarda po obiedzie,dlatego powtarzam po to istnieje prawo i instytucje do tego powołane ,żeby żadnemu prezesikowi nawet do głowy nie przyszło rozsyłąć takich listów jak nc +, umowy są po to żeby ich dotrzymywać :to jest podstawa .Dla twojej info :tak miałem już przyjemność kilka lat temu składać skargę to KNF na jeden z OFE i sprawa została załatwiona pozytywnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No i bardzo dobrze. Ale tu rozmawiamy o nc+.

Sprawa jest świeża, bo dwa tygodnie temu chyba zaczęli te swoje niecne praktyki.

To jak ma UOKiK zareagować? Zamknąć prezesa?

Masz jakieś propozycje żeby ich reakcja nie była musztardą po obiedzie a jednocześnie mieściła się w granicach prawa?

Jakie instytucje nie zareagowały w tym przypadku?

Przeciez ja nie bronię nc+!

Założyłem ten wątek żeby pokazać to dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ,, zachodzie'' normalnym jest że na ulicy od razu zwrócono by Ci uwagę

 

Nie chcę robić OT, ale niestety idealizujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Trochę tak.

Bo inaczej jest na Bawarii a inaczej w czarnych dzielnicach Paryża.

Moje określenie faktycznie było uogólnieniem. Niemniej jednak w tych bardziej cywilizowanych częściach Europy, gdzie odsetek imigrantów jest mały, statystycznie jest tak jak napisałem.

A na pewno jak porównamy tamtą mentalność i naszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Panowie... CZYTAJCIE, CZYTAJCIE! :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, na imie mam Tomasz - i jak nie zobacze to nie uwierze. Nigdzie Julian nie wspomina ze dostaniemy to samo za mniej, tylko ze pakiet beda tansze.

 

Tak przykladowo - wyciete bonusy z maksymalnego (czyli Gold) - wg oferty ktora dostalem to 119 PLN, po doliczeniu HBO i innych ile wyjdzie? (Niech zgadne - 199 PLN+ ?)

 

Rownie dobrze moze zrobic pakiety po:

 

1 PLN - Podstawowy (+38 PLN za wynajem podstawowego dekodera)

30 PLN - Sredni (+60 PLN za turbo boxa)

60 PLN - Gold (j.w.)

 

Jest obnizka? - jest. Pakiety tanie? Tanie.

Wczytajcie sie w ich wypowiedzi - tak naprawde nie ustepuja na krok. Oferta 3 kanalow na 3 miesiace dla wszystkich - fajny prezent, tylko jak ktos zapomni ich wypowiedziec/zrezygnowac to w kolejnych miesiacach za te kanaly bedzie musial placic. Taki prezent-haczyk: a nuz rybka sie zlapie.

Dziekuje - postoje.

O ile przyjma moa rezygnacje: rezygnowalem dwa razy: w punkcie nc+ i listem poleconym z potwierdzeniem doreczenia.

O ile wyslany w tym samym dniu list juz dotarl do CP i potwierdzenie mam w reku, to ze strony nc+ cisza.

Nie zdziwie sie jesli okaze sie ze polecone zaczna odbierac po 19. kwietnia ;) - co rozwiazaloby sprawe potencjalnych rezygnacji ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnego pisma z "n-ki". Rozmawiałem ze znajomymi i nie jestem sam z tym problemem. Ciekawe czy zostanę do końca umowy na dotychczasowych warunkach, czy też bez uprzedzenia na telewizorze pojawi się komunikat z większą fakturą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiedzenie e-mailem do "n-ki" wysłałem w maju ubiegłego roku - dwa tygodnie temu otrzymałem powiadomienie, że nieprzeczytane...

Z CP kilka lat temu nie miałem takich problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No i już można porównać starą i nową ofertę.

Jedyna zmiana na plus to to, że każdemu abonentowi nc+ będzie honorowała warunki obecnie zawartej umowy do końca jej trwania. Ale do tego zmusił ich UOKiK. Żadne ich dobra wola.

Poza tym w zasadzie bez zmian. Ceny nie uległy zmianie ani o złotówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ligę mistrzów to zrobili wszystkich już drugi raz w konia. Najpierw podzielili LM tak, że lepsze meczyki przenieśli na kanały premium. Teraz po zmianach, ciekawsze mecze będą pewnie w C+ sport, a to jest w pakiecie platinum za 119 zł !. U mnie to wygląda tak - mam pakiet za 54, wcześniej musiałbym dopłacić chyba 10 zł do npremium, więc abonament 64 zł. Teraz żeby oglądać LM muszę zabulić 119 zł. Niezła ta oferta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Usłyszałem że dotarła ale NIE ZOSTAŁA PRZYJĘTA! Zdziwiony pytam dlaczego. Usłyszałem że na skanie mojego pisma on nie widzi podpisu.

A podpis oczywiście był, tylko tak zeskanowali żeby go już nie było i on go nie ma!

Trochę tego nie rozumiem. Przy podpisywaniu umów cywilnoprawnych obowiązują oryginały. Kopię to można sobie zrobić na pamiątkę albo jako dodatek. Więc na jakiej podstawie ktoś podejmuje decyzje posługując się kopiami dokumentów? Według mnie zachowanie to wyczerpuje znamiona art. 270kk; o czym należy ich obowiązkowo uprzedzić.

 

Podobnie jest ze składaniem reklamacji na poczcie czy u kuriera w związku z zaginięciem paczki lub ubytku jej cześć.

Przeważnie skarżącego się ignoruje, reklamacje są olewane, wysyła się jakieś gotowce, ale wystarczy wcześniej zagrozić złożeniem zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa przez ich pracowników, węszeniem i przesłuchiwaniem wielu pracowników przez gliniarzy- przeważnie to pomaga, dla świętego spokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Oczywiście że z tym 270kk masz racje w tym przypadku.

Ale też wiadomo jak sie będą tłumaczyli. Po pierwsze nie nagrałem rozmowy, więc mogą się tego wyprzeć, a jakby już, to powiedzą, że ktoś ,, przez pomyłkę'' tak zeskanował. Art. 270kk mówi o celowym działaniu.

Woałem po raz kolejny złożyć rezygnacje w N-punkcie i teraz mam ją na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma ma prawo zmienić warunki umowy. Powinna wtedy powiadomić o tym na piśmie, a klientowi pozostaje zgodzić się lub zrezygnować z usług. Niemal zawsze jest inna firma świadcząca podobne usługi, więc nie ma praktyki monopolistycznej, że stawia się kogoś pod ścianą: masz u nas albo w ogóle. Zróżnicowanie ofert różnych przedsiębiorców na rynku jest rzeczą naturalną, dltego nie można podnosić argumentu, że ktoś inny nie ma tego samego, co mieliśmy dotąd.

 

Inna sprawa, to danie wystarczającego czasu na rozstanie, na przykład po to, abyśmy mieli czas na znalezienie tej innej oferty, podpisanie umowy itd. I właśnie zbyt krótki czas dany przez nc+ jest tematem dochodzenia i kontroli UKKiK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby już, to powiedzą, że ktoś ,, przez pomyłkę'' tak zeskanował. Art. 270kk mówi o celowym działaniu.

Woałem po raz kolejny złożyć rezygnacje w N-punkcie i teraz mam ją na piśmie.

Przez pomyłkę to oni mogą, co najwyżej, tego pracownika nie wywalić na zbity pysk.

Nic nie trzeba nagrywać- wystarczy że zażądasz udostępnienia oryginału, i po sprawie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.