Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV - ERA nadeszła !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 28.12.2013 o 10:24, il Dottore napisał:

Zakrzywienie ekranu - cóż: fajny bajer, ale jaki toto ma sens - nie pytajcie! ?

Tu się dorabia ideologię to wymogów technologicznych. Płaskiego chyba jeszcze nie potrafią zrobić.

Mówienie, że jest wklęsły żeby odległość naszych oczu do każdego punktu ekranu była taka sama, była by prawdziwa, gdyby była podana odległość z jakiej należy oglądać ten TV. Oglądanie tego TV z innej odległości niż jego ,, ogniskowa'' , już nam tej marketingowej korzyści nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazeta.pl jest wiadomość, że Sony i Panasonic nie przedłużą umowy z 2012 o wspólnym rozwoju technologii OLED. Powód: rynek interesuje się bardziej Ultra HD. Autor wieszczy, że może to oznaczać koniec OLED zanim na dobre się zaczął. Cała nadzieja w Koreańczykach, którzy nie wiadomo jak się z tej sytuacji zachowają. Inaczej zostajemy z samymi tylko LCD.

Nie rozumiem co ma wspólnego zaprzestanie produkcji OLED z powodu 4K. Przecież można zrobić OLED 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co ma wspólnego zaprzestanie produkcji OLED z powodu 4K. Przecież można zrobić OLED 4K.

 

Może i można, ale na chwilę obecną o OLED 4K ani widu ani słychu. Wszystkie modele 4K to są LCD. Prototypy 8K również (poza jedną sztuką 144" plazmy Panasonica).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i można, ale na chwilę obecną o OLED 4K ani widu ani słychu. Wszystkie modele 4K to są LCD. Prototypy 8K również (poza jedną sztuką 144" plazmy Panasonica).

Po wpisaniu w google OLED 4K, znalazło jakiś LG 77" OLED 4K:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

SONY też ma takie coś (tylko 56")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu w google OLED 4K, znalazło jakiś LG 77" OLED 4K:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY też ma takie coś (tylko 56")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Masz rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli -technlogia się rozwija! No i dobrze - słusznie napisano, że OLED startuje z zupełnie innego pułapu jakości niż pierwsze płaskie telewizory.

Będę śledził temat z zainteresowaniem. Póki co - senne marzenie.Za takie pieniądze w IRL można mieć naprawdę dobry samochód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co ma wspólnego zaprzestanie produkcji OLED z powodu 4K. Przecież można zrobić OLED 4K.

Najpierw trzeba sprzedać LCD-ki, potem osobno OLEDY i 4K, a gdy lud będzie miał już wszystko wprowadzi się OLED 4K obok 8K. A że sygnał będzie na poziomie HD to już mniej ważne. W marketingu pracują mądrzy ludzie za ogromne pieniądze, więc gdy Kowalski kupi taki sprzęt to jak mu się dobrze wmówi to i HD będzie widział jako 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia się rozwija, mamy wymienione telewizory 4K i to OLED - pytanie tylko kiedy pojawią się materiały 4K w ilościach takich, że warto będzie kupić taki telewizor. W sumie tak naprawdę 4K się nie pojawiło, chociaż trochę a już mowa jest o 8K. Mnie ciekawi jednak jedna sprawa z OLED ( może gdzieś mi umknęło i było to poruszane ) - jak wygląda żywotność diod ? Pamiętam, że był to jeden z problemów właśnie tej technologi. Są jakieś dane z dokładnymi pomiarami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janiunio naocznie zaobserwował trzy wypalone piksele w sklepie w którym był prezentowany OLED , chwała mu za spostrzegawczość . Nie był na pewno nawalony , bo by widział parzyście , lecz ile OLEDów widział , nie powiedział , zakładam , że były trzy wypalone piksele w tym samym miejscu i na jednym TV .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Producenci mają ciężki orzech do zgryzienia.

 

Do ponownych wymian tv na nowe może zachęcić klientów jedynie kolejna rewolucja.

3D raczej nie wypaliło, bardziej zachęciła przesiadka na znacznie większe przekątne w akceptowalnych cenach, i tu pojawia się ale.

Mam dobry tv 47 calowy i żadne 50 czy 55 mnie nie zachęci do wydania kilku tysięcy,

Zostają przekątne powyżej 60 cali, ale żaden z bocznym podświetleniem (a obecnie takie się produkuje) tu nie da rady z powodu bardzo widocznej nierównomierności podświetlenia przy większych przekątnych, tak samo fullHD, który marketingowo został zniszczony.

Zostają 4K , ale tu podświetlenie - więc raczej droższe tylne, oraz koszt procesora który obsłuży rozdzielczość a tu na półśrodki nikt się nie złapie bo opóźnienie w wyświetlaniu uniemożliwia granie czyli PS4 czy xbox wykluczą nowe tv.

Producentom pozostaje rzeczywiście dać coś od siebie czyli nowe duże, szybkie i dobre panele za cenę poniżej 2 000 Euro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli -technlogia się rozwija! No i dobrze - słusznie napisano, że OLED startuje z zupełnie innego pułapu jakości niż pierwsze płaskie telewizory.

Będę śledził temat z zainteresowaniem. Póki co - senne marzenie.Za takie pieniądze w IRL można mieć naprawdę dobry samochód.

 

tutaj też ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. za lepszy obraz w stosunku do LED zapłacisz więcej ale niewiele więcej.

Rynek wszystko zweryfikuje. Jeżeli technologia OLED okrzepnie i okaże się rozwojowa, to sądzę że nawet LCD może zniknąć z rynku. Jeżeli chodzi o cenę to na pewno spadek w ciągu 2 najbliższych lat musi być znaczny bo inaczej ta technologia zginie śmiercią naturalną. Dla większości ludzi (zwykłych użytkowników TV) jej przewaga nad dotychczasowymi nie jest taka oczywista. Naprawdę niektóre plazmy i LCD-ki osiągnęły taką jakość, że znaczące przeskoczenie tego jest mało prawdopodobne.

O Jeżu Kolczysty! 5 godzin dziennie przez 365 dni daje ponad 20 lat. Na pewno musi być żywotna na 40kh? ;)

Tak wiem, ale wobec deklarowanych obecnie dla plazm i LCD-ków żywotności idących w dziesiątki tysięcy godzin to te 40 no może trochę odejmijmy, 30 tyś godzin powinno być gwarantowane. Pamiętajmy, że parametry świecenia zmieniają się w czasie eksploatacji zwłaszcza przy świecących subpikselach. Ta żywotność jest chyba określana dla 50% utraty zdolności emisyjnej (nie jestem pewien). W przypadku OLED-a dochodzi jeszcze problem krótszej żywotności niebieskiego subpiksela (w 100% OLED-zie - Samsung). Lepiej mieć pewność, że wydając spore pieniądze (chodzi o te za dwa lata) otrzymamy produkt, który swoje wspaniałe właściwości zachowa przynajmniej przez 10 lat eksploatacji. Oczywiście wiem, że 10-20 tyś godzin wystarcza. Sony dla swoich Trinitronów deklarował chyba ~20 tyś godz a inne firmy coś w okolicach 10-20 tyś godz. i to wystarczało. Można też powiedzieć, że jak cena nie będzie wysoka to nawet 10 tyś godzin będzie spokojnie akceptowalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UltraHD najlepsze okazało się w wersji Philipsa, co mówię oczywiście za EISĄ, bo sam wszystkich telewizorów tej rozdzielczości nie miałem okazji porównywać. A co do OLED to myślę, że te firmy które się zdecydowały już wypuścić swoje telewizory też nie będą miały łatwo, tak samo przecież było z UltraHD. Philips dostał nagrodę, gdy już Samsung i chyba LG i Sony pokazali swoje modele dużo wcześniej. Taka moja skromna prognoza. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qasd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie: skąd wiadomo, że OLEDy mają 10 czy 20 lat żywotności? Kto i jak to zmierzył?

 

Mój OLED już chodzi 5 lat bez zająknięcia. :)

Wyświetlacz Walkmana serii X wielkości znaczka pocztowego. Ale czerń również wypas, zupełnie jak na tym krzywym LG! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu chyba pisał , że na telefonach czy tam tabletach z OLED powypalały się piksele .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego OLEDA LG w saturnie we Wrocławiu. Czerń wydawała się niesamowita. Ale demo testowe było dość specyficzne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez noquarter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje że tym demo LG strzela sobie samemu w stopę. Ludzie chcą na telewizorze widzieć obraz ekstremalnie naturalny a nie ekstremalnie nienaturalny ale oczojebnie kolorowy. Z tego co widziałem zupełnie nie da się ocenić jak telewizor radzi sobie z kolorami. Durnowaty klient który lubi oczojebnie nie kupuje telewizora za 40 tysięcy. Taki klient będzie zadowolony z LEDa za 1500 złotych. OLED LG skierowany jest do klientów którzy wiedza czego chcą a ci chcą jak najwierniejszego obrazu i tak powinno być dobrane demo jakie puszczają na LG. Znowu okazuje się że w marketingu zatrudniają szwagrów, ciotki, i znajomych a nie ludzi którzy są dobrzy w swoim zawodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie LG puszczając takie demo ma coś do ukrycia . TV w przyszłości będzie skierowany dla wszystkich .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ludzie chcą na telewizorze widzieć obraz ekstremalnie naturalny a nie ekstremalnie nienaturalny ale oczojebnie kolorowy.

 

nieprawda "naturalność " mam gdzieś , nawet nie wiem co to znaczy,

to kolory trawy wiosną latem czy jesienią?

a woda to kiedy prześwietla ją słońce, ciemna od chmur czy bura po deszczach ?

dziewczyna naturalnie opalona czy bura po jakiejś balandze?

ziemniak czy mięso bez soli za dobre nie jest......

pipkę też wolę nienaturalną-podgoloną niż naturalnego bobra.

mowa o kolorach naturalnych do mnie nie trafia, tym bardziej, że chętnie chodzę w okularach polaryzacyjnych i lekko podnoszących kontrast .

jeśli chodzi o tv to kolory mają być ładne-po to jest regulacja barw, czerń czarna, biel biała, a obraz szybki by nie zwalniał w żadnych szybkich scenach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stench jest mi niezmiernie przykro że codziennie musisz się męczyć oglądając naturalne kolory w otaczającym świecie własnymi oczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie: skąd wiadomo, że OLEDy mają 10 czy 20 lat żywotności? Kto i jak to zmierzył?

Gdzie Kolega znalazł taką wartość ?

 

Mój OLED już chodzi 5 lat bez zająknięcia. :)

Mój tylko 2 (telefon), ale też bez problemowo (puk, puk - odpukać :-) ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stench;

CAŁKOWICIE SIĘ Z TOBĄ ZGADZAM:

 

Dodam do tego argument:

Trudno dziś wskazać jest dzieło filmowe z tgz. "naturalnymi" kolorkami.

Z pewnością producentom , operatorom nie o to obecnie chodzi.

 

Także wolę nieco podciągnięty kontrast z opcją energo-oszczędną, Wieczorem.

 

Tgz. naturalność plazm brała się z powodu ich pastelowych, ciepłych barw,

A było to powodowane niską jasnością tej technologii.

 

W czasach gdy fotki robiło się na filmach to też były dwie szkoły.

AGFA - zimne przeniebieszczenie ale ostre rysowanie konturów,

KODAK - ciepły, pastelowy, miękki.

Mowa o latach 70 - 80-tych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda "naturalność " mam gdzieś , nawet nie wiem co to znaczy,

to kolory trawy wiosną latem czy jesienią?

a woda to kiedy prześwietla ją słońce, ciemna od chmur czy bura po deszczach ?

dziewczyna naturalnie opalona czy bura po jakiejś balandze?

ziemniak czy mięso bez soli za dobre nie jest......

pipkę też wolę nienaturalną-podgoloną niż naturalnego bobra.

mowa o kolorach naturalnych do mnie nie trafia, tym bardziej, że chętnie chodzę w okularach polaryzacyjnych i lekko podnoszących kontrast .

jeśli chodzi o tv to kolory mają być ładne-po to jest regulacja barw, czerń czarna, biel biała, a obraz szybki by nie zwalniał w żadnych szybkich scenach

N.p. kolor nieba lub kolor skóry. Mi chodzi o to że telewizor który dobrze odtwarza kolor skóry zawsze można ustawić oczojebnie. Na odwrót nie jest to już takie oczywiste. W wypadku tego OLEDa nie wiadomo czy to jest wina telewizora czy reklamy i odstrasza potencjalnego klienta.

Podobny zarzut mam do serii W9 Sonego. Generalnie telewizor mi się podoba ale jest jedno ale. W sklepie leci reklama w której pomidora można rozpoznać po kształcie a nie po kolorze a trawa ma naprawdę dziwny kolor. Pewnie chodziło o to żeby pokazać jakie możliwości ma technologia Triluminos ale ja bym się nie odważył kupić telewizora który mi w takim stopniu fałszuje kolory. Obok stał starszy model bez technologii triluminos na którym leciała ta sama reklama i wszystko było w porządku. Owszem na triluminos'sie wyglądało to bardziej atrakcyjnie i można było od razu zauważyć zalety tej technologii ale na dłuższą metę takie kolory są męczące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w sprzedaży ( nie w Polsce ) też płaskie LG oled więc potrafią je zrobić jak ktoś tu negował kilka postów wyżej. LG’s new flat 55-inch OLED TV, 55EA880

 

Piszecie że LG Oled 55 cali są w Saturn w Warszawie i w Gdańsku bo tam właśnie je widzieliście, więc chyba się sprzedały bo według strony intern sklepu są dostępne tylko w Krakowie i Wrocławiu. Czyli w Warszawie sprzedali co najmniej dwa i jeden w Gdańsku a może i sporo więcej więc nieźle jak na tak wysoką cenę.

 

Do forumowicza z Irlandii który pisał kilka postów powyżej : w Anglii i Irlandii ceny LG oled tv są po 4999 funtów więc możesz sobie już spokojnie kupić ten tv przy sporo większych zarobkach jakie tam masz a my pracujący w Polsce jeszcze musimy poczekać na niższe ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwane powinno być tz. , a może tak gówno zwane to Tgz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrót od "tak zwany" to tzw.

Patrz Słownik Skrótów Języka Polskiego www.slowmdikskrotow.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.