Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV - ERA nadeszła !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem , fan plazmy ewidentnych wad nigdy nie dostrzeże. :-)

A najciekawsze jest to, że dla mnie zalety plazm- dla was są ewidentnymi wadami.

 

Ogromne zużycie energii- nie odczułem;

Powidoki- nie zauważyłem;

Wypalanie pikseli- nie zauważyłem;

Banding, dithering, i inny srering- nie znam się, więc nie zauważam

Nowe cudowne technologie zwiększające płynność obrazu- nie potrzebuję

 

Za to od wielu lat cieszę się bardzo ładnym obrazem.

Widziałem niedawno 4K LCD Sony i napisałem, że obraz bardzo mi się podobał.

A to dlatego, że przypominał mi plazmę, a nie jeszcze cudowniejszy LCD.

Gdyby Panas nie wycofał się z produkcji pdp, to przy tym TV nawet bym nie przystanął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) rozumiem , fan LCD ewidentnych wad nigdy nie dostrzeże...... :-)

 

:) - nie trafileś :) - nie jestem fanem lcd, nie jestem też fanem plazm, miałem w domu plazme, od kilku lat mam sonke 52z5500 bo z wielu wzgledów bardziej mi pasuje niż poprzednia plazma. Jestem fanem w miare dobrego obrazu a za taki uważam obecny ktory mam, wiem że są lepsze i gorsze tv od mojego i to zarówno wśród plazm jak i lcd - nie jestem fanem oszołomów ktorzy zą zaślepieni jedną z technologii (z regóły tą ktora posiadają :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wyświetl postUżytkownik don111 dnia 07.01.2014 - 08:04 napisał

A już w szczególności, nie po doświadczeniach z bardzo dobrym LCD, z tylnym podświetleniem ;)

Zapewniam Ciebie, że są (były) lepsze.

 

Oczywiście wiem, że są lepsze. Bez wad w postaci bandingu, z mniejszym halo, lepszym upłynniaczem.

Potrafię sobie to wyobrazić. Poza tymi wadami raczej tu nie ma pola do poprawy, LCD świeci jak LCD. Plazma świeci ciut inaczej i o to te odwieczne batalie, obrzucanie się błotem i wyolbrzymianie wad jednej i drugiej technologii :)

 

 

Wyświetl postUżytkownik don111 dnia 07.01.2014 - 08:04 napisał

Lechu daj już spokój z tym zmieniającym się obrazem w zależności od jakości. Gdyby to przeszkadzało, to by właściciele plazm już po raz kolejny nigdy nie kupili telewizora w tak zrypanej technologii.

To jest tylko efekt "nożycowy" ;-). Jak ktoś uderza w stół to "nożyce" się odzywają. Powinieneś, jako najbardziej obiektywny z fanów plazmy, podać więcej ników przed stwierdzeniem "daj spokój". Np 'sittek' znowu coś pisze o sztucznym podświetleniu matrycy (LCD). Powtarzane to jest n-ty raz nie tylko przez niego. Brak reakcji ze strony kogokolwiek.

 

Ok, więc po moich doświadczeniach stwierdzam, że bardziej oczojebny obraz ma moja plazma od poprzedniego LCD, bo cholerstwo świeci mi za mocno przy najniższym kontraście ! Tak, ST60 świeci za jasno przy minimalnym kontraście. Musiałem się podratować zmniejszeniem kontrastu w blu-ray i dekoderze sat. W LCD mogłem sobie podregulować oprócz kontrastu także i podświetlenie :)

Może te przeświadczenia o oczojebności to pozostałość po starych LCD, gdzie jak nie waliło po oczach to widać było gorszy kontrast, obraz był blady, ginął w jasno szarej czerni ? Tak właśnie odbierał mój (bardzo) stary, pierwszy LCD.

 

 

A tymczasem jak się zastanowić, to która z technologii wyświetla obraz w sposób naturalny ? Może plazma ze swoimi "świetlówkami" i ditheringiem ? Nie sądzę.

 

Nie nie, plazma wygląda naturalniej i to bez żadnych wątpliwości. I pisze to teraz zupełnie obiektywnie. Plazma ma coś w obrazie co sprawia że wygląda bardziej "prawdziwie", głębiej od LCD (co nie znaczy że ten wygląda sztucznie), no i to też nie jest tak bardzo znacząca różnica, powodująca w momencie dyskomfort oglądania ani coś zauważalnego w momencie, bardziej przy dłuższym oglądaniu. To akurat atut plazmy ale są też inne istotne parametry obrazu, decydujące o odczuwaniu "jakości" obrazu.

 

 

A może uznaliście że świecenie subpikseli to jest "natura"? Już tu kiedyś pisał ktoś jak w naturze tworzony jest obraz. Z reguły oglądane obiekty nie świecą (z nielicznymi wyjątkami) a odbieramy odbite od obiektów światło zewnętrzne. Wszystkie wyświetlacze łącznie z kinem tworzą sztuczny obraz (wytwarzają światło sztucznie), ale fani plazm przypisują tą cechę tylko LCD-kom.

 

To fakt. Mimo wszystko obraz na LCD i plaźmie nieco się różni "głębią" mimo że obydwa emitują światło same z siebie, przy tych samych ustawieniach kolorów wg pomiarów.. Nawet już nie chodzi o obraz ruchomy (dithering). Może jakieś inne promieniowania emitują :) ? (nie znam się)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fanem oszołomów ktorzy zą zaślepieni jedną z technologii (z regóły tą ktora posiadają :):):)

Jaką plazmę miałeś i kiedy, zapytam się grzecznie? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazma świeci ciut inaczej i o to te odwieczne batalie, obrzucanie się błotem i wyolbrzymianie wad jednej i drugiej technologii :)

Ja tu nigdy nikogo błotem nie obrzucałem. Natomiast zdarzało się że byłem obrzucony, ale jakoś daję sobie z tym radę.

Może te przeświadczenia o oczojebności to pozostałość po starych LCD

Te przeświadczenia to najczęściej doświadczenia sklepowe lub oglądanie u kogoś kto ma w nosie najprostszą regulację.

Tak właśnie odbierał mój (bardzo) stary, pierwszy LCD.

Mój pierwszy LCD-k chodził a właściwie chodzi bez większych zastrzeżeń poza głębią czerni, która jest słaba, ale to już chyba 9 letni Sharp hd-redy to można mu wybaczyć. Kolory ma super i nawet ostrość w ruchu na dobrym sygnale jest bardzo przyzwoita.

Plazma ma coś w obrazie co sprawia że wygląda bardziej "prawdziwie", głębiej od LCD (co nie znaczy że ten wygląda sztucznie)

Już kiedyś mówiłem co. Jak do LCD-ka wprowadzisz "dithering" to też będzie wyglądał "lepiej", ale to tylko złudzenie wynikłe ze sztucznego efektu (mrugające ziarno). Oczywiście pewnie jakieś różnice w dalszym ciągu będą widoczne, w końcu to różne technologie.

 

 

Ogromne zużycie energii- nie odczułem;

Nigdy nie pisałem że dla mnie to problem, ale w skali świata to może być problem. Indywidualnie na pewno nie.

Powidoki- nie zauważyłem;

Ja widziałem, ale też w normalnym oglądaniu mi to nie przeszkadzało.

[/size]Banding, dithering, i inny srering- nie znam się, więc nie zauważam

Ja też nie zauważyłem, ale ja jestem "ślepy" ;-).

Nowe cudowne technologie zwiększające płynność obrazu- nie potrzebuję

Kwestia gustu. Ja też nie potrzebuję.

Za to od wielu lat cieszę się bardzo ładnym obrazem.

Ja też (szczególnie od pół roku) . Widzisz ile mamy pkt wspólnych :-). I po co te przycinki ?

Widziałem niedawno 4K LCD Sony i napisałem, że obraz bardzo mi się podobał.

Niestety nie widziałem choć jeden z moich kolegów ma. Ci co widzieli nie byli zachwyceni. Ci sami u mnie byli prawie zachwyceni, ale może udawali ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. I po co te przycinki ?

 

Niestety nie widziałem choć jeden z moich kolegów ma. Ci co widzieli nie byli zachwyceni. Ci sami u mnie byli prawie zachwyceni, ale może udawali ;-).

jakie przycinki ? to tylko forma dyskusji :-)

 

Poza tym 4K LCD widziałem, to fakt, i mi się podobało, ale grało to na materiale specjalnie do tego stworzonym. Podejrzewam, że gdy podłączyliby pod to naszą ukochaną telewizję śniadaniową w wersji HD Niby, to byłaby prawdziwa masakra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką plazmę miałeś i kiedy, zapytam się grzecznie? :-)

grzecznie Ci odpowiem :) że 50" szajsunga - najwyższy model wtedy, nie pamiętam b850 czy 650, nie ważne - tylko prosze cie nie mów mi za plazma jest lapsza od lcd ale tylko jak jest firmy jedynie słusznej bo smiechem mnie wtedy rozwalisz :) z taką argumentacją :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie przycinki ? to tylko forma dyskusji :-)

Wiem, wiem :-).

Podejrzewam, że gdy podłączyliby pod to naszą ukochaną telewizję śniadaniową w wersji HD Niby, to byłaby prawdziwa masakra.

Niekoniecznie. Dużo oglądam programów SD i rzadko mam jakiś dyskomfort. Jak dobrze nadają to nawet na pierwszy rzut oka trudno określić, że to SD. Oczywiście na dobrych HD jest dużo lepiej (np BBC).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lech36

 

Nie masz racji. My z drużyny PDP mówimy tylko ze plazma daje obraz bardziej zbliżony do naturalnego i przyjemniejszy w oglądaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lech36

 

Nie masz racji. My z drużyny PDP mówimy tylko ze plazma daje obraz bardziej zbliżony do naturalnego i przyjemniejszy w oglądaniu.

Tak zauważyłem, że nawet OLED jest w tyle za plazmą.

Ciekawe, że moje TV też dają taki obraz jak ten opisany przez Ciebie wyżej. Łapię się na tym, że oglądam dla przyjemności patrzenia na sam obraz bez względu na treść. Oczywiście treść się też liczy bo inaczej ktoś napisze, że jestem "zboczeniec" ;-) i "kocham" swój TV, a takiego epitetu jeszcze mi nie przypisano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do forumowicza z Irlandii który pisał kilka postów powyżej : w Anglii i Irlandii ceny LG oled tv są po 4999 funtów więc możesz sobie już spokojnie kupić ten tv przy sporo większych zarobkach jakie tam masz a my pracujący w Polsce jeszcze musimy poczekać na niższe ceny.

 

O faktycznie!

Już wołają za ten "krzywy" OLED LG 55 cali 5499€. Niesamowite - jeszcze niedawno za 9999€ stał!

Czyli można zakładać że w 2015 cena spadnie do ok 2000€ - wtedy pomyślę o kupnie.

Póki co - moja plazma śmieje się z jeleni co wydają tak chore pieniądze na telewizor. :)

Nie zamierzam kupować żadnego innego odbiornika TV póki moja wypas - plazma nie dokona żywota. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co - moja plazma śmieje się z jeleni co wydają tak chore pieniądze na telewizor. :)

Popatrz na to inaczej. Ten kto kupuje na początku owszem musi zapłacić haracz za nowość, ale też powoduje rozwój tej technologii. Myślę, że tych ludzi stać z bardzo dużą rezerwą na taki zakup więc trudno nazwać ich "jeleniami". Tym określeniem można by jedynie obdarzyć takich co np wzięli kredyt na taki zakup, ale to musiałby być skrajny fan telewizji. Jak bym był prezesem banku i skrajnym fanem TV to kto wie czy bym się nie skusił już teraz. Niestety nie jestem, ale wszystko przede mną ;-).

Ktoś tu mocno przesadza.

Całkiem możliwe. Nauczyłem się od innych na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to inaczej. Ten kto kupuje na początku owszem musi zapłacić haracz za nowość, ale też powoduje rozwój tej technologii. Myślę, że tych ludzi stać z bardzo dużą rezerwą na taki zakup więc trudno nazwać ich "jeleniami".

 

Ja pamiętam ile na początku kosztowały pierwsze odbiorniki płaskoekranowe i jak ich obraz był paskudny w porównaniu do ówczesnych CRT (wówczas to był szczytowy etap rozwoju tej technologi).

W tym kontekście cena OLED mniej mnie szokuje tym bardziej że oferowany obraz jest naprawdę spoko.

Tylko... ja nie potrzebuję nic lepszego, niż mam. :)

TV nie oglądam prawie w ogóle, Plazma służy mi praktycznie tylko jako monitor do filmów.

Myślę że obecna formuła telewizji już się przeżyła. Wygra ten, kto zaproponuje nowoczesną, rewolucyjną formułę. Ja nie mam ochoty oglądać 30 minut reklam i 20 minut filmu. Wk*** mnie widok podpasek i tamponów gdy akurat jem kolację. Nienawidzę też widoku muszli klozetowej z paskudnymi bakteriami, który to widok jest namiętnie serwowany w reklamach. Rzygam tym po prostu. A już totalnie wk*** mnie fakt, że reklamy są głośniejsze niż normalna TV. Dawniej odbiorniki miały funkcję wyrównywania głośności, teraz już tego nie widzę.

Myślę,że przyszłość należy do PPV. Alternatywnie można zrobić kanały TYLKO z reklamami. Oglądanie ich przez określony czas obniżałoby opłaty za PPV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko... ja nie potrzebuję nic lepszego, niż mam. :)

Ja też jestem zadowolony z tego co mam, ale OLED budzi u mnie wysokie zainteresowanie i jak zejdzie do rozsądnej ceny to zastanowię się nad wymianą jednego z moich TV. Może za dwa trzy lata ?

 

Apel do admina o likwidację wszystkich postów z serii " ... o wyższości PDP na LCD ... "

Nie przesadzaj. Nie da się uniknąć porównań OLED-a do LCD i plazm a w tym kontekście zawsze jeszcze czkawką się odbije stara dyskusja. Zwłaszcza, że nikt (chyba) z forumowiczów OLED-a jeszcze nie ma. Ta boczna dyskusja z czasem będzie zanikać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apel do admina o likwidację wszystkich postów z serii " ... o wyższości PDP na LCD ... "

I tych pisanych na bani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko... ja nie potrzebuję nic lepszego, niż mam. :)

Mam podobnie. Planuję zmienić telewizor na coś istotnie lepszego ale wycieczka do sklepu skutecznie mnie do tego zniechęca. Owszem jeden albo drugi są w pewnych aspektach lepsze ale nie na tyle żeby mi się chciało użerać ze sprzedażą starego telewizora i to ze stratą. OLED byłby chyba dobrą motywacją ale jak już wcześniej napisałem nie wydam na telewizor więcej niż jedną wypłatę. W końcu to tylko telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydam na telewizor więcej niż jedną wypłatę. W końcu to tylko telewizor.

 

Nawet jedna wypłata to za dużo. W końcu to tylko telewizor, jak słusznie napisałeś. :)

Jestem bardzo szczęśliwy, że nie muszę brać udziału w wyścigi na cale przekątnej czy częstotliwość odświeżania.

To co mam w 100% mi wystarczy. A jak przyjrzę się jakiejś reklamie w HD czy filmowi na BR, to kolory i w ogóle jakość obrazu są tak piękne, że sam sobie zazdroszczę. :)

To po cholerę mam wydawać kasę na oledy-sroledy?

Plazma mi padnie - wtedy będę myślał. Póki co - nie ma o czym gadać, jest OK.

Pieniądze to warto wydawać na książki a nie na telewizor. Od posiadania telewizora rozumu jeszcze nikomu nie przybyło, a od książek - i owszem! :)

W każdym razie za 2 lata OLED ma szansę kosztować normalnie i wówczas będzie to bardzo przyzwoita propozycja w swojej klasie cenowej, tym bardziej, że plazm już nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apel do admina o likwidację wszystkich postów z serii " ... o wyższości PDP na LCD ... "

 

Hehehehehehe hehehehehe !!! +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

A ja coraz śmielej spoglądam w stronę projektora. No bo jak mi plazma padnie to d.....a.

 

W dniu 8.01.2014 o 10:48, janunio napisał:

Apel do admina o likwidację wszystkich postów z serii " ... o wyższości PDP na LCD ... "

Się przyłączam do apelu. Tylko jeszcze proszę też wykasować te o wyższości LCD nad PDP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I proszę wykosić te o wyższości 720p nad 1080i :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apel do admina o likwidację wszystkich postów z serii " ... o wyższości PDP na LCD ... "

To trzeba by było chyba połowę forum wykasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym będziemy tu dyskutować jak sobie wszyscy OLEDy pokupują?

 

Wygląda na to że era OLED rozkręca się na dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie będzie Niczegoooooooooooooo :-)

Zostanie bocznica. Tam przenosi się niewygodne wątki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.