Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw bez ograniczeń finansowych:)


Nopolitics

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich,właśnie się zarejestrowałem i mam od razu pytanie natury egzystencjonalnej...co kupić?

pewnie miliard razy juz ktoś o to pytał,więc będę następny.

Od rana czytam wszystkie fora i zamiast wiedzieć więcej ,zgłupiałem do reszty.

Jak w temacie napisałem moge kupić zestaw jaki chcę - nie mam ograniczeń finansowych.jedynym ograniczeniem jest mój zdrowy rozsądek i wielka wola nie poddania się całemu marketingowi sprzedawców,że o jakości dźwięku świadczy ilość zer na fakturze za taki zestaw.Słuch mam b.dobry i jestem wyczulony na jakość dźwięku.

Pokój do grania ma wymiar 3x4m.Głosniki beda stały na ścianie 3m.na podłodze leży wykładzina (z b.grubym włosem) .po drugiej stronie wypoczynek.Trochę klaustrofobicznie i ciasno dla dżwięku.Zauważalne jest lekkie echo ale postaram się z nim jakoś poradzić.

Rozważania zacząłem od zestawu Accuphase a 460 + dynaudio s25.Już zameldowałem żonie,że to kupuję kiedy naszła mnie refleksja,że to bez sensu wydawać tyle kasy i zacząlem szukać czegoś tańszego.Po całym dniu czytania setek opini o róznych firmach,po wybraniu kilkunastu zestawów(naim,nad,marantz itd.) zatrzymałem się na rotelu 1570 i stwierdzam,ze juz nie wiem co mam wybrac.Wiem,ze muszę odsłuchać to na zywo.

Mam dlatego do forumowiczów prośbę.

czy możecie wysłać mi wasze zestawy wzmacniacz integra+cd+glośniki ,które uważacie za dobre wg was,

Słucham jazzu,folk,rock,metal.

W dźwięku zależy mi na mocnym (ale nie tłustym) basie tak,żeby słuchając Rage Against the Machine poczuć power

ciekawej sceny ,zeby posłuchać jazzu(lubię urbaniaka,możdzera itp.)

niezbyt ostrej góry,żeby zęby nie bolały

no i w miarę harmonii ,żeby dół środek i góra nie rozjęzdzały sie dynamiką.

Z takimi gotowymi zestawami,pojade do sklepu i posłucham sugerując się tym co napiszecie.

Proszę o nie wymienianie zestawów za które można dom kupić :)

z góry dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchaj przykładowo Dynaudio ale z tańszej serii- Focus 160.

Powinny dać Ci brzmienie takie jak opisujesz ale oczywiście w przystępniejszej cenie niżeli s25.

Zagrają dobrze zarówno z lampą jak i z tranzystorem.

W zależności od tego ile chcesz przeznaczyć pieniędzy spróbuj z roksan kandy k2, caspian m1-m2

hegel h80-h100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham jazzu,folk,rock,metal.

 

Nie będzie łatwo,spory rozrzut jeśli chodzi o repertuar stawia Cię od razu w niezbyt dogodnej pozycji,raz i dobrze-jakbyś pewnie chciał,będzie niezwykle trudno.

Będą potrzebne kompromisy,nie ma systemu,który najlepiej gra i jazz i metal,w którą stronę nie pociągniesz kołdra będzie zawsze za krótka.

 

Trop z Naim'em bardzo dobry,Supernait ma wyjątkowe możliwości dynamiczne (rock,metal) ,emocje na średnicy też będą.Jeśli miałbym budować w tej chwili system,który nie rozczaruje w żadnym z gatunków muzyki,będzie uniwersalny i w normalnych pieniądzach to budowałbym go właśnie na bazie najwyższej integry Naima.

Do tego neutralne monitory,które potrafią pokazać skoki dynamiki,impuls oraz muzykalny ale zarazem przejrzysty odtwarzacz.

Trochę jednak różnych kolumn wypadało by spróbować wcześniej w pokoju,piszesz coś o pogłosie czyli perfekcyjnie nie jest,dobrze wiedzieć jak zachowa się dana kolumna w tej akustyce.Na razie Twój pokój to niewiadoma,więc wybieranie kolumn to trochę loteria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie napisałem moge kupić zestaw jaki chcę - nie mam ograniczeń finansowych.

 

To dobrze bo sprzęt dobry nie jest niestety tani. Wysoka cena nie gwarantuje dobrego dźwięku ale niska najczęściej oznacza właśnie słabe granie.

 

Rozważania zacząłem od zestawu Accuphase a 460 + dynaudio s25

 

To niezły zestaw ale daleko mu do sprzętów bez ograniczeń… :-)

 

zatrzymałem się na rotelu 1570 i stwierdzam,ze juz nie wiem co mam wybrac.

 

O to już mocno spuściłeś z tonu ze sprzętu bez ograniczeń do budżetówki. To w końcu w jakim zakresie cen ma być ten sprzęt?

 

Pokój do grania ma wymiar 3x4m.

 

W tym metrażu będzie ciężko osiągnąć to czego oczekujesz ale próbować warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wystarczy CoctailAudio X30 i dobre monitory ,po roku będziesz wiedział więcej o co w tym wszystkim chodzi i jak będziesz chciał i miał chęci to "pójdziesz wyżej" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja..... kolejna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam ograniczeń finansowych

Pokój do grania ma wymiar 3x4m.

 

Jak nie masz ograniczeń finansowych to możesz zacząć od wymiany mieszkania. Tak żebyś miał np. 20 m kw. przeznaczone tylko na ten cel tzn. oddzielny pokój, odpowiednio wykończony.

 

Rozważania zacząłem od zestawu Accuphase a 460 + dynaudio s25.

 

Accuphase - całkiem fajny pomysł, jest jeszcze Naim, droższe Luxmany i tysiąc innych zabawek. Tak samo jak na rynku. Jak lubisz marchewkę, no to nie kupujesz kapusty.

 

Po całym dniu czytania setek opini o róznych firmach,po wybraniu kilkunastu zestawów(naim,nad,marantz itd.) zatrzymałem się na rotelu 1570 i stwierdzam,ze juz nie wiem co mam wybrac.

 

Zupełnie mnie to nie dziwi. Niestety to dopiero początek tej zabawy.

 

Czeka Cię droga przez mękę;

- na początek określ jaką sumę chcesz na to przeznaczyć (5kzł, 15kzł, 100kzł, milion lub wyżej),

- przez kolejnych 6 miesięcy łaź od sklepu do sklepu z odsłuchu na odsłuch,

- jak już Ci się wyklaruje w głowie maniera dźwięku, która Ci sprawia największą frajdę (bo to w sumie o to chodzi) odpocznij sobie tak z miesiąc, żeby emocje osiadły,

- po miesiącu jak Ci nie przejdzie ochota idź i kup to co Ci się najbardziej podobało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz ograniczeń finansowych to możesz zacząć od wymiany mieszkania. Tak żebyś miał np. 20 m kw. przeznaczone tylko na ten cel tzn. oddzielny pokój, odpowiednio wykończony.

 

 

Dla czego 20m2 a nie 300m2? Warto np. posłuchać przynajmniej raz na tydzień te 16Hz jako falę swobodną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3x4 to pokój dla służby też musza na czymś słuchać.

Jak nie masz ograniczań finansowych zatrudnij P. Rubika on ci coś wybierze, a jak nie to przy najmie miło czas spędzisz. .

 

Mam dlatego do forumowiczów prośbę.

czy możecie wysłać mi wasze zestawy wzmacniacz integra+cd+glośniki ,

Proszę podać również adres i godziny w których nikogo nie ma w domu - przyjadę na odsłuch :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wystarczy CoctailAudio X30 i dobre monitory ,po roku będziesz wiedział więcej o co w tym wszystkim chodzi i jak będziesz chciał i miał chęci to "pójdziesz wyżej" :-)

 

 

Padłem :)))

 

Kup jak ci radzi a tak obrzydzisz sobie słuchanie, że kasę wydasz na wóde i dziwki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie napisałem moge kupić zestaw jaki chcę - nie mam ograniczeń finansowych

 

Skoro nie masz ograniczeń finansowych, to może byś na początek kupił to forum i zrobił tu jako taki porządek. Wszyscy będą tak wdzięczni, że wybiorą ci za darmo najlepszy sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij nie od kupowania lecz osłuchaj się z klockami.

Tj zatankuj do pełna i zacznij objzd wszystkich możliwych salonów audio.

Najpierw zadzwoń i umów się na odsłuch.

Szerokiej drogi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kup dwa zestawy, jeden do wyrafinowanych dźwięków drugi do łomotu, innego wyjścia nie ma, jak juz ktoś napisał nie znajdziesz nawet za bajońskie pieniądze zestawu który zagra dobrze i jazz i metal to dwa przeciwstawne bieguny dźwiękowe,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Są dobre systemy, które potrafią zagrać wszystko. Fakt, że tanie nie są. Tu problemem jest metraż. 12m2 ? Gdzie ty chcesz wstawić tam 2 systemy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trochę dziwne z tymi 12m2 i bez ograniczeń to tak jak kupić bentleya i nie mieć gdzie go trzymać albo mieć za mały garaż

 

Jeśli bez ograniczenia to wyższy model luxmana do tego ayon cd plus kef reference 201

 

Lub calyx femto dobra końcówkę mocy transport cyrusa

 

 

 

A na końcu dodam że każdy to wchodzi w te klocki zawsze pierwszy zestaw jest wymieniany bo uświadamiamy sobie co lubimy jaki dźwięk i w która stronę iść ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto mamy setny temat z cyklu "nudzi mi się w domu, to założę sobie jakiś wątek" ?

Że też jeszcze komuś się chce udzielać i klepać w te guziki bez sensu jak i tak nikt tego nie czyta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty czytasz! A to już coś! Taka wielka lufa jak ty to jest nobilitujące dlatego ludzie zakładają kolejne wątki.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie napisałem moge kupić zestaw jaki chcę - nie mam ograniczeń finansowych.jedynym ograniczeniem jest mój zdrowy rozsądek

Kolego proponuję Ci mój zestaw RADMOR-A całość, czyli 5102, 5470,5122,5430,5450 jak dla Ciebie 20 000 zł okazja gratis 5102te.

 

PS.

W domu zawsze ktoś jest możesz śmiało przyjechać na odsłuch :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jak w temacie napisałem moge kupić zestaw jaki chcę - nie mam ograniczeń finansowych.jedynym ograniczeniem jest mój zdrowy rozsądek i wielka wola nie poddania się całemu marketingowi sprzedawców,że o jakości dźwięku świadczy ilość zer na fakturze za taki zestaw.

 

Tematem jest, właśnie twoje ograniczenie, o którym wyraźnie piszesz, w cytowanym wyżej zdaniu. Mimo mentalnego pochlebiania sobie, przedstawiłeś siebie, jako okaz zwyczajnego nabywcy, który tupie nóżką, że się nie da, ale dać się musi, który kupi co chce, ale nie kupi, bo nie ma za co, a wytłumaczeniem tego ma być wszechmocny marketing i wampiryczni sprzedawcy, a nie, notoryczny brak kasy i niestety, wiedzy również.

Przeczytaj swój wpis, z kimś, kto rozumie słowo pisane, i przy okazji, zna się na muzyce, by wytłumaczył, jakie pierdoły i bzdety napisałeś.

I nie jest ważne, że wpis jest typowy, prawie że trolujący temat.

Po prostu, pisząc cokolwiek, dla jaj, dla żartu, dla zabicia czasu, trzeba zdawać sobie sprawę, że ktoś to przeczyta.

Chyba, że założyłeś, iż wystarczy pierdnąć, by było wesoło.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bez ograniczenia to wyższy model luxmana do tego ayon cd plus kef reference 201

 

 

E tam ja proponuję inaczej: Cały zestaw Reymio + Dinozury. Będzie Pan zadowolony.

Można jeszcze inaczej: Za połowę ceny Reymio dobudować lub powiększyć pokój. A za resztę co zostało z ceny katalogowej kup sprzęt też będzie dobrze ;)

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... moge kupić zestaw jaki chcę - nie mam ograniczeń finansowych.

 

Kocham takie akcje jednopostowców ... jest ruch, jest zabawa, jest wyginanie się i są burze mUzgUF :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Są dobre systemy, które potrafią zagrać wszystko. Fakt, że tanie nie są. Tu problemem jest metraż. 12m2 ? Gdzie ty chcesz wstawić tam 2 systemy?

 

no to podaj jakie bo na tym forum jeszcze nie nikt nie napisał o czymś takim, co do systemu do metalu to było już kilka wątków które poległy ostatecznie, i wcale nie jest to kwestia kasy słuchałem kiedyś focal utopia na lampie za 100 tys i poczciwy Vader zabrzmiał na tym jak 7 nieszczęść. Do jazzu wystarczą małe monitorki np dali mentor menuet, te maleństwa można wszedzie wcisnąć, do metalu hm tu zaczynają się schody, może jakieś niewielkie podłogówki dadzą radę np focal 714 i nie będzie źle chociaż nie optymalnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jaki Metal zagra w małym pomieszczeniu? Bez względu na na sprzęt odtwarzający.

Chyba że użyjemy słuchawek, ale to nawet łazience blokowej zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

no to podaj jakie bo na tym forum jeszcze nie nikt nie napisał o czymś takim, co do systemu do metalu to było już kilka wątków które poległy ostatecznie, i wcale nie jest to kwestia kasy słuchałem kiedyś focal utopia na lampie za 100 tys i poczciwy Vader zabrzmiał na tym jak 7 nieszczęść. Do jazzu wystarczą małe monitorki np dali mentor menuet, te maleństwa można wszedzie wcisnąć, do metalu hm tu zaczynają się schody, może jakieś niewielkie podłogówki dadzą radę np focal 714 i nie będzie źle chociaż nie optymalnie

 

napinasz się na zdanie sly30, tym niemniej, istotne jest CO się podoba i CO się chce usłyszeć ? by rzec, że coś tam poległo, a coś innego zagrało. Są zestawy, które grają każdy gatunek, np. elektronika Burmester z kolumnami Avalon + kable Burmester. Drogo, ale bez kompromisów. Mnie się takie granie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.