Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie pewnie nie na miejscu, ale będę wdzięczny za odpowiedź.

Kompletuję swój pierwszy system stereo. Słucham póki co różnych sprzętów i konfiguracji.

Mój budżet nie jest bardzo duży, w granicach 8-10 tys. z kolumnami.

Ostatnio miałem okazję posłuchać Labena 300xs - oczarowanie, takiego dźwięku szukam.

Dociążenie, barwa, wybrzmienie basu, poezja.

I teraz pytanie: czy jest szansa dostać wzmacniacz, nie koniecznie lampowy, który będzie grał w podobnej charakterystyce?

Zwłaszcza mam tu na myśli bas, dociążenie dźwięku.

Będę wdzięczny za jakieś typy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Redaktorzy

Ja trochę z innej beczki. Przez kilka miesięcy czas mój Leben pracował na lampach EL-34B Psvane (zastąpiły standardowo zamontowane Svetlany 6L6). Efekt okazał się w zasadzie nijaki: zaraz po wymianie na nowe lampy dźwięk zrobił się zaskakująco szczegółowy i lekki, po czym po tygodniu wrócił do normy, o której nie dało się nic szczególnego powiedzieć. W tej chwili nie będę wymieniał baniek z powrotem, żeby się upewnić, ale moim zdaniem zmiana była lekko na gorsze. W związku z tym postanowiłem dokonać dwóch dalszych korekt: po pierwsze, zamówiłem set 6L6 GC STR TAD Premium (GE-style, black plate, produkcji chińskiej). Zastąpią te EL-34. Po drugie natomiast, zamówiłem również komplet lamp do przedwzmacniacza (6CS7 NOS Sylvania). Niezależnie co przyjdzie jako pierwsze, wymieniam i zobaczę jaki dźwięk z tego wyjdzie. Potem wsadzę to, co przyjdzie jako drugie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pewnie nie na miejscu, ale będę wdzięczny za odpowiedź.

Kompletuję swój pierwszy system stereo. Słucham póki co różnych sprzętów i konfiguracji.

Mój budżet nie jest bardzo duży, w granicach 8-10 tys. z kolumnami.

Ostatnio miałem okazję posłuchać Labena 300xs - oczarowanie, takiego dźwięku szukam.

Dociążenie, barwa, wybrzmienie basu, poezja.

I teraz pytanie: czy jest szansa dostać wzmacniacz, nie koniecznie lampowy, który będzie grał w podobnej charakterystyce?

Zwłaszcza mam tu na myśli bas, dociążenie dźwięku.

Będę wdzięczny za jakieś typy.

 

Nie znajdziesz tranzystora szczególnie tańszego żeby zagrał średnicą na poziomie lampy.

Skoro masz w okolicach 10 tysięcy kup używanego 300xs za 6 tysiecy i do tego kolumny ale z efektywnością powyżej 90db (prawdziwej nie podawanej przez producentów). Jest sporo dobrych konstrukcji za nieduże pieniądze.

Leben nie gra dobrze z nisko efektywnymi kolumnami. Mam harbeth i tuby 94 db zapraszam do siebie na porównanie.

Jakiego zestawu słuchałeś i w jakim gabarytowo pomieszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem ale miałem ostatnio accuphase e213 i sungdena a21se i lebenowej średnicy to one nie miały.

Te może nie, chociaż Sugden A21 to świetna maszyna. O Lyngdorfie wspomniałem jako były użytkownik Lebena 300XS i monobloków Phast. Nie każdemu oczywiście musi się podobać, ale dla kolegi hasos może to być jakiś trop. Do tego odtwarzacz NAD S500 i monitorki JMlab PS 5.1 i mamy świetne granie. W dodatku zmieści się w założonym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie po wielu latach nieobecności na forum.

Poszukuję właściciela/li Lebena cs-300F/X z kujawsko-pomorskiego lub pomorskiego. Jestem z okolic Torunia i chciałbym posłuchać tego wzmacniacza w swoim systemie. Może jest ktoś, kto by się zgodził na wypożyczenie za kaucją lub przyjazd ze wzmakiem do mnie? W zamian mogę zaoferować flaszkę doskonałej śliwowicy domowej lub whisky (oczywiście też handmade) na wynos i oczywiście degustację na miejscu przy odsłuchach. W tym ostatnim przypadku trzeba zabrać kierowcę :-) Mam nadzieję, że ktoś się zgłosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Redaktorzy

Właśnie przyszedł do mnie kwartet amerykańskich lamp 6CS7, całkowicie nieużywanych NOS black plate, firmowanych Philco, z bardzo dużym, asymetrycznie nałożonym getterem. Zastąpiłem nimi fabrycznie założone lampy produkcji japońskie (firma starta, ale napis made in Japan sie zachował). Ponieważ mój wzmacniacz, zanim go kupiłem, przeżył juz trochę w testach w wielu redakcjach oraz jako sprzęt demo, doszedłem do wniosku, ze wymiana tych lamp tak czy tak nie jest złym pomysłem (getter był już wyraźnie przetrzebiony). Teraz gra i się grzeje, nie oczekuję zmienionego brzmienia, ale zawsze może być niespodzianka. W obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry,

czy sądzicie, że Leben CS300f ma szansę zgrania z Esą Neo 3SE?

Na papierze te kolumny wymagają dość dużo mocy, a Leben przynajmniej w watach mocarzem nie jest.

Myślę o pożyczeniu do domu żeby sprawdzić ten wzmacniacz, ale chciałem najpierw zasięgnąć opinii mądrzejszych od siebie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

czy sądzicie, że Leben CS300f ma szansę zgrania z Esą Neo 3SE?

Na papierze te kolumny wymagają dość dużo mocy, a Leben przynajmniej w watach mocarzem nie jest.

Myślę o pożyczeniu do domu żeby sprawdzić ten wzmacniacz, ale chciałem najpierw zasięgnąć opinii mądrzejszych od siebie.

pozdrawiam

Do Lebena polecam szerokopasmowe i jakieś tubowe, choćby klipsch heresy, mam taki zestaw, skończyłem poszukiwania :)

Ale Leben też świetnie sobie radził z takimi monstrami jak Pioneer s2ex też miałem, ale klipsh do akustycznej muzyki to inna para kaloszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lebena raczej kolumny ze sprawnością powyżej 90-92 dB, np polecane na zagranicznych forach, do tego Lebena Reference 3A De Capo. U mnie grał Leben np ze Snell-ami Type J i Type E. Wracając do pytania czy Leben ma szanse zagrać z Esą Neo, być może, jednak to może nie być to :)

_ . . _

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

czy sądzicie, że Leben CS300f ma szansę zgrania z Esą Neo 3SE?

Na papierze te kolumny wymagają dość dużo mocy, a Leben przynajmniej w watach mocarzem nie jest.

Myślę o pożyczeniu do domu żeby sprawdzić ten wzmacniacz, ale chciałem najpierw zasięgnąć opinii mądrzejszych od siebie.

pozdrawiam

Moim zdaniem nie.

Posiadam ten wzmacniacz i nie gra za specjalnie z nisko efektywnymi kolumnami. Podłączałem go do różnych konstrukcji na accutonach sb satori scanspeak i seasach harbeth i z żadnymi nie zagrał tak jak z tubami o wyższej skuteczności. Na średnicy i pod względem muzykalności przewyższył jadisa da50 z mniej efektywnymi kolumnami jadis grał lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem nie.

Posiadam ten wzmacniacz i nie gra za specjalnie z nisko efektywnymi kolumnami. Podłączałem go do różnych konstrukcji na accutonach sb satori scanspeak i seasach harbeth i z żadnymi nie zagrał tak jak z tubami o wyższej skuteczności. Na średnicy i pod względem muzykalności przewyższył jadisa da50 z mniej efektywnymi kolumnami jadis grał lepiej.

Dzięki za opinię.

Jaka zatem alternatywa?

Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś łączył lub miał okazję słyszeć 300xs z Heco Direkt? Czy warto sobie zawracać tym głowę?

Pozdrawiam,

Paweł

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Lebena miałem możliwość

i przyjemność posłuchać Lebena 300 F z kolumnami

Aida Acoustic Thaisis i było to najlepsze

połączenie Lebena jakie do dzis słyszałem

owszem malkontent powie klasa kolumn robi

swoje (wzmacniacz o ponad połowę tańszy)

ale to wszechstronność i możliwość Lebena

pokazuje że z drogimi komponentami jest synergiczy

wysokiej próby dźwięk zadowalający wybrednych

melomanów i śmiem twierdzić audiofili

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Lebena miałem możliwość

i przyjemność posłuchać Lebena 300 F z kolumnami

Aida Acoustic Thaisis i było to najlepsze

połączenie Lebena jakie do dzis słyszałem

owszem malkontent powie klasa kolumn robi

swoje (wzmacniacz o ponad połowę tańszy)

ale to wszechstronność i możliwość Lebena

pokazuje że z drogimi komponentami jest synergiczy

wysokiej próby dźwięk zadowalający wybrednych

melomanów i śmiem twierdzić audiofili

....to tylko świadczy dobrze o Lebenie i podkreśla klasę kolumn

...jakie połączenia Lebena wcześniej słuchałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lebena kupiłem w sumie przypadkowo. Słyszałem go z klienta 300xs u mnie. Dźwiękowo super ale drażnił mnie lekki przydźwięk tego wzmacniacza .Gra thaisis w takim zestawieniu z odtwarzaczem naima. Ponieważ moja córeczka zaczęła chodzic ze względów bezpieczeństwa musiałem się pozbyć gm70 i szukałem czegoś ci się nie grzeje i ma lampy zabudowane. Wyczytałem ze 300f nie brumi tak jak poprzednicy. Postanowiłem kupić ten wzmacniacz. Patrząc na relacje jakość/cena funkcjonalność brak konieczności wymiany ustawienia lamp , niskie zużycie prądu leben jest super. Oczywiście słyszałem w wielu aspektach lepsze wzmacniacze leben nie będzie miał dynamiki końcówki mc275 Macintosha czy „napowietrzania” dobrego Se 300b czy gm70. Sun audio 2a3 w drogiej konfiguracji lamp zagrał wierniej szczególnie na instrumentach klawiszowych i smyczkowych ale chłodniej na wokalu niż Leben. W przypadku kolumn o niższej skuteczności leben gra zwyczajnie.

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy któryś z kolegów mógłby trochę się rozpisać nad usłyszaną różnicą pomiędzy 300XS i 300F.

 

Drugie moje pytanie dotyczy brumienia szczególnie na wyskoskutecznych kolumnach w obu modelach.

 

Pozdrawiam.

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.