Skocz do zawartości
IGNORED

Jak słuchać kabli?


spnmdm

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, bo to mezalians :))

O ile wiesz co to znaczy.

Jak zwykle panowie słyszący od testów uciekają. bo przecież po co ryzykować. Jeszcze by się okazało, że ten cholerny bum słyszy więcej (chodzi o test zniekształceń nieliniowych z takiej niemieckiej strony, swój wynik zamieścilem). I ten inny poziom byłby mocno zachwiany. Wiarygodność, która zresztą nigdy nie była wysoka spada do zera :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wiarygodność zapewne i to od dawna spadła do zera. To ty prowadzisz krucjatę, którą większość ma w d...

Ja nie prowadzę żadnej krucjaty, nie namawiam nikogo na zakup kabli i jak już to doradzam by wchodzić w lepszy sprzęt, w lepsze kolumny. A kable? To zabawa na poziomi audio, który jest wysoko, wymaga środków, zrobionej akustyki i poważnego systemu. Dlatego ja na wiarygodności nic nie tracę, a ty nie miałeś jej nigdy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bum1234

Chyba do końca nie rozumiesz co sly chce powiedzieć. Zabawa z kablami ma sens w wysokiej klasy systemach audio, gdzie różnice w sygnaturze dźwiękowej są bardziej wyczuwalne. W zwykłych systemach różnice mogą być nieznaczne, na granicy percepcji lub wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie udowadnianie czegokolwiek komukolwiek. Nigdy nie namawiałem na inwestowanie w kable, wręcz przeciwnie. To jest zabawa na inny poziom audio. Poza tym byle jakie kable nawet nie wpiąłbym w system.

Chcesz mi powiedzieć, że nie usłyszysz różnicy pomiędzy solid core, a plecionką? Przecież tu już nie chodzi o to, jakie są te kable, ale całkiem inną budowę to słyszy każdy słyszący na tym forum, a TY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bum1234

Chyba do końca nie rozumiesz co sly chce powiedzieć. Zabawa z kablami ma sens w wysokiej klasy systemach audio, gdzie różnice w sygnaturze dźwiękowej są bardziej wyczuwalne. W zwykłych systemach różnice mogą być nieznaczne, na granicy percepcji.

 

Następny przedstawiciel ślepo wierzących w tzw. wysokiej klasy systemy. Różnica pomiędzy tą wysoką klasą a hi-fi jest taka, że w systemach wysokiej klasy są części za 300 pln, a w hifi za 100 pln (ktoś to już przede mną napisał). Brzmienie to inna sprawa. Rzeczywiście duże znaczenie ma tu akustyka pomieszczenia. Niemniej jednak kabelki to jest czysta wyobraźnia. A że wielu w te kabelki wierzy? Cóż, ludzie wierzą w różne rzeczy, a tutaj ta wiara jest efektem nieumiejętnego porównywania, niestety niskiej średniej kultury technicznej i zwykłego lenistwa.

I wcale nie chodzi o ślepe testy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa z kablami ma sens w wysokiej klasy systemach audio, gdzie różnice w sygnaturze dźwiękowej są bardziej wyczuwalne. W zwykłych systemach różnice mogą być nieznaczne, na granicy percepcji lub wcale.

Co Ty powiesz:) a tu gość ma przepaść na amplitunerze kina domowego! No bo solid core vs plecionka różnica musi być :)

 

Kurcze ale ludzie! Nie ma bata!!!

Mój początkowy system stereo Yamaha Rx-v 671 z Monitor Audio Bx2

Podłączone wszystko zwykła linką miedzianą jako głośnikowy przewód.

Zmiana na obecne jantzen solid core i co?

Przepaść.

W Ic też są różnice i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem nigdzie, że system wysokiej klasy musi kosztować, jednakże w większości przypadków tak jest. Jakoś zastosowanych komponentów i projekt ma znaczenie.

I nie sprowadzałbym do kwestii wiary wpływu kabli na brzmienie. Można coraz bardziej zauważyć technologiczny wyścig zbrojeń wśród producentów, który przekłada się na przekaz audio. Albo słyszysz różnicę albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedzieć, że nie usłyszysz różnicy pomiędzy solid core, a plecionką? Przecież tu już nie chodzi o to, jakie są te kable, ale całkiem inną budowę to słyszy każdy słyszący na tym forum, a TY?

 

Nic takiego nie powiedziałem. Nie zastanawiam się nigdy jak słucham kabli czy to jest plecionka czy inny typ. Interesuje mnie brzmienie ciekawych kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie powiedziałem. Nie zastanawiam się nigdy jak słucham kabli czy to jest plecionka czy inny typ. Interesuje mnie brzmienie ciekawych kabli.

Ale ja pytam Ciebie odróżniasz solid core od plecionki? Proste pytanie nie komplikuj go :)

 

Mogę Ci powiedzieć, co ja słyszę. Nie słuchałem tego ampli. więc nie potwierdzę.

Stwierdziłeś, że na takim sprzęcie różnice są na granicy percepcji lub wcale, gość słyszy przepaść. Podpowiem Ci, różnice są tak duże, że głuchy by usłyszał:) Znajomość tego sprzętu nie powinna Cię w tej chwili obchodzić, bo już zaszufladkowałeś tego typu sprzęty, to tani amp za 1500 zł, nawet nie zwykły system. A może jeszcze coś gorszego znasz? To jak w końcu jest? Słychać dobrze kable na tanim sprzęcie, czy gość ma omamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odpowiedziałem już na to pytanie. Nie interesuje mnie jak zbudowany jest kabel. Interesuje mnie jego brzmienie. Nie zaglądam do kabli jak są zbudowane.

Nowe hobby. Interesowac sie czyms co nie istnieje. Ciekawe. Chyba, ze wywijasz tymi kabllami nad glowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miliony osób interesuje się UFO a niby nie istnieje... :-) Jak widzisz po raz kolejny łatwo rozbić twoje przykłady czy też tezy... :-)

I co z tego wynika? Czy to co napisales, czegokolwiek dowodzi?

Tylko tego, ze mozna sie interesowac zludzeniami. Bo wplyw kabli na brzmienie tez "niby istnieje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem już na to pytanie. Nie interesuje mnie jak zbudowany jest kabel. Interesuje mnie jego brzmienie. Nie zaglądam do kabli jak są zbudowane.

Czyżby? Cóż sly nie chce gadać to malikali musi poszukać sam... i mamy post, w którym jasno dajesz do zrozumienia o jakie kable musi się ktoś ubiegać.

 

Burmester 911 stereo a fabryczne monobloki to zupełnie inne granie! w monoblokach masz 780W/4ohm, DF2700, X-Amp i do tego koniecznie kable głośnikowe solid core 4x 1.3mm2. Taka opcja na bas jest bardzo dobra tylko kosztowna. Trochę szkoda takich monobloków na sam bas, gdzie można użyć np dużo tańsze monobloki w klasie D.

Przestań więc już się wić jak piskorz i powiedz czy staniesz do testu 3 kabli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malikali nie napisałeś czy jesteś wogóle audiofilem i czy posiadasz jakikolwiek sprzęt grający. Nie wstydź się. Bum1234 ma przynajmniej jakiś sprzęt DIY, ale o Tobie to tylko wiadomo, że piszesz na forum.

 

Bum widzę, że nie tylko znasz się na elektronice, znajomość wytwarzania drutu także Tobie nie jest obca. Powiedzenie, że Polak zna się zawsze na polityce i leczeniu można rozciągnąc na elektronikę i produkcję kabli audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można. Każdy może interesować się czym chce i nikomu nic do tego. Juź odpowiedziałem, że nie interesuje mnie testowanie samoróbek ani żadnych innych kabli niskiego sortu. Sprzętu DIY niepewnego pochodzenia też nie podpinam do systemu. Nie interesuje mnie dowodzenie czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można. Każdy może interesować się czym chce i nikomu nic do tego. Juź odpowiedziałem, że nie interesuje mnie testowanie samoróbek ani żadnych innych kabli niskiego sortu. Sprzętu DIY niepewnego pochodzenia też nie podpinam do systemu. Nie interesuje mnie dowodzenie czegokolwiek.

Ciebie chyba nic nie interesuje poza tabletem.

Skutki sa oplakane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel z drutu kosztowny? Z czego on moze byc zrobiony? Z palladu?

Ważne, że wie co to jest i budowa kabla nie jest mu obojętna. Z tamtego postu wychodzi, że dokładnie słyszy tego typu kable inaczej by nie polecał:) Ale testu się boi jak ognia :D

 

Malikali nie napisałeś czy jesteś wogóle audiofilem i czy posiadasz jakikolwiek sprzęt grający. Nie wstydź się. Bum1234 ma przynajmniej jakis sprzęt DIY, ale o Tobie to tylko wiadomo, że piszesz na forum.

Odpisałem Ci w tym wątku nie moja wina, że nie czytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.