Skocz do zawartości
IGNORED

Jak słuchać kabli?


spnmdm

Rekomendowane odpowiedzi

A w Twoim systemie nie ma połączeń kablowych?

I myślisz, że one nie wpływają (w mniejszy lub większy sposób) na dźwięk systemu?

W mniejszy mogą wpływać, ten niesłyszalny a tylko mierzalny. W słyszalny tylko takie najbardziej spreparowane (spieprzone). Oczywiście radzę własne testy oparte o prawidłowe technicznie procedury, bo może się okazać że jakieś słyszalne różnice czasem będzie można wykryć. Nigdy w 100% nie wykluczałem takiej możliwości.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co to zmienia albo sluchajacy slyszy albo nie

test jest o tyle utrudniony ze nie znam tych kabli a zwykle porownuje sie kabel swoj ktory gra od dawna w systemie do nowego. Testowane przeze mnie kable graja bardzo podobnie do siebie tj. Budzetowo i trudno jest rzeczywiscie wylapac te roznice od razu niemniej jednak sa pewne roznice w szczegolowosci n a perkusyjnych ridach bo reszta aspektow jest prawie identyczna i odroznienie jest na serio trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo może się okazać że jakieś słyszalne różnice czasem będzie można wykryć. Nigdy w 100% nie wykluczałem takiej możliwości.

Jest światełko;-)

Przecież kabel nie jest najważniejszy i nie ma wielkiego wpływu na system, ale są sytuacje, że jest on słyszalny i ewidentny. Tylko tyle. I aż tyle. Wielokrotnie słyszałem zdecydowane zmiany w brzmieniu, nie tylko mojego, systemu, ale zdarzało się, że zmiana kabelka nie dawała nic....

Po prostu trzeba być otwartym i słuchać, dużo słuchać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale muzyki a nie kabelków

Jak można słuchać muzyki bez całej otoczki począwszy od wybranych dobrze lub źle mikrofonów które podpiął realizator i je dobrze lub źle ustawił poprzez całą elektronike i sposób jrealizacji nagrania na stole mikcerskim, różne DAC-e sracze,........, a na koniec no własnie kolumny i pomieszczenie.

 

Z przykrością stwierdzam ale ja jestem nastawiony tylko na słuchanie muzyki jako utworu, kompozycji,ekspresji,...ale staram się nie skupiać na pozostałych aspektach bo obojętnie jaki to system czy za tysiąc złotych czy za okrągły milion czy to taśma , vinyl, CD ,pliki to jego reprodukcja na nim "mechanicznej muzyki" mnie po prostu irytuje!!! Technika na obecnym poziomie jest dalej dla ucha bardzo ułomna począwszy od banalnego elementu czyli kolumn. Można oczywiście stosować różne protezy w postaci kabli, tweeków, coraz droższej elektroniki słychać pewną poprawę !

 

Pada tylko w sumie sprawa użycia naszego rozumu jak dobry dźwięk chcemy mieć przy jakich nakładach własnych ile frajdy za poniesione koszty uzyskamy !

 

Taki rachunek sumienia melomana :)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest światełko

Zawsze było. Pisałem o tym. Niestety na razie jest tylko nadzieja bo dowodów, oprócz słowa pisanego, brak.

Po prostu trzeba być otwartym i słuchać, dużo słuchać!

Trzeba umieć wyłączyć wyobraźnię przy robieniu porównań mających wykryć różnice. Przy normalnym słuchaniu muzyki (tym dla przyjemności) wyobraźnia powinna być włączona, ale takie słuchanie nie nadaje się do porównań wykrywających różnice

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu, a jak jest z tą wyobraźnią gdy osba słuchająca w swoim sysemie kabli pisze, że kabel znacznie droższy wypadł w takim teście mniej przekonująco od tego znacznie droższego.

Bo jak systuacja jest odwrotna to rzeczywiście można mówić o efekcie snoba, natomiast w drugą stronę już tak nie jest? A osoba słyszy, więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ten przykład wielokrotnie podawałem. U mnie często najdroższe kable wcale nie wypadały najlepiej, więc teoria antykablarzy o snobizmie upadła, ale nigdy się do tego nie przyznali. Bum twierdzi, że źle się od początku nastawiłem. Ale to bzdura. Skoro jestem snobem to droższe i najnowsze musi grać lepiej. Tak wynika z tezy głuchych. Ale u mnie to tak nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem Twoje "przygody" z topowym Cardasem. Jakoś sie nie wpasował w Twój gust i system, a przecież drogi więc powinien. :)

Ja na razie gram na "budżetowych" xlrach, a nawet poniżej tego poziomu jeżeli chodzi o cenę, a także nie zmieniłem na droższe z tego tylko powodu, że droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu, a jak jest z tą wyobraźnią gdy osba słuchająca w swoim sysemie kabli pisze, że kabel znacznie droższy wypadł w takim teście mniej przekonująco od tego znacznie droższego.

Bo jak systuacja jest odwrotna to rzeczywiście można mówić o efekcie snoba, natomiast w drugą stronę już tak nie jest? A osoba słyszy, więc?

tak to tylko chyba może wyjść w ślepym teście, gdy słuchający nie wie, który kabel ile kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dają się na to nabrać.

 

To zupełnie tak samo jak na shunyatę, furutecha, cardasa, mit, transparent …...

 

Świadomość klienteli w Polsce jest również na najniższym poziomie, niestety.

 

To zupełnie tak samo jak świadomość audiofilska :)))

 

Więc jednak cena nie czyniu cudów jak twierdzą w jednej z reklam.:)

Z tą różnicą, że w tej reklamie chodzi o tę najtańszą cenę.

 

To zadziwiające. Raz cena jest wyznacznikiem jakości, a raz nie :))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.