Skocz do zawartości
IGNORED

Jak słuchać kabli?


spnmdm

Rekomendowane odpowiedzi

Nie odpowiedziałeś na kilkukrotne moje zapytanie.

Tu masz odpowiedz na swoje pytanie

 

Kurcze ale ludzie! Nie ma bata!!!

Mój początkowy system stereo Yamaha Rx-v 671 z Monitor Audio Bx2

Podłączone wszystko zwykła linką miedzianą jako głośnikowy przewód.

Zmiana na obecne jantzen solid core i co?

Przepaść.

W Ic też są różnice i tyle.

 

A nie ma nic gorszego od amplitunera kina domowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem błąd ortograficzny w słowie żądam. Przepraszam.

Nie zmienia to faktu , że ani Bum1234 ani malikali nie podali swoich konfiguracji sprzętowych na jakich sluchają muzuki.

Z osbami, które nie podają na czym słuchają muzyki ciężko jest dyskutować bo mogą to być osoby, które sprzęt audio nie widziały na oczy, a piszą na forum by umilić sobie popołudnie lub wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy? Jakie to ma znaczenie? U mnie wpływ kabli słychać wyraźnie. Co mnie obchodzi czy słychać na amplitunerze?

To proste, amplituner jest tu uważany jako coś co nie gra w ogóle, jeśli ktoś słyszy na tym kable, to pytanie kogoś o sprzęt chyba nie ma sensu, prawda? Zresztą nie pytałem Ciebie to co się wcinasz jak gacie w krok :D

 

Nie miałem nigdy amplitunera. Odpowiedziałem. Teraz proszę o Twoją odpowiedź odnośnie sprzetu na jakim słuchasz.

Nie czuję potrzeby chwalenia się podobnie jak sly :D A to nie jest odpowiedz na moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega bum ma klocki robione przez siebie wiec nie można jak porównać no ale nie każdy konstruktor robi dobre klocki ,był taki już co jego wzmacniacze walcowaty wzmacniacze za 10kzl a na Allegro za 2.5 nie mogły pójść -zagra się nazywała

Ale słuch ponim zanikł -szkoda bo ubaw był słuchania jego wypowiedzi :)

 

No jak Szanowni Panowie -spróbujecie sobie teściku? Nie zajmuje dużo czasu? Strach obleciał?

A ten test to na sprawdzenie kabli ?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz sly, kiedyś napisałem jakim sprzetem sie zajmuję zawodowo i nie będę sie powtarzał. Napisze tylko, że sprzęt audio to przy tym zabawki dla niemowlaków. :)

Poważni, zawodowi gracze rzadko kiedy mają czas na klepanie tylu postów.

Dla mnie ściema, aż Ci paruje z ust:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może podać, tak.

A nie robi tego, są osoby mające sprzęt DIY i się tego nie wstydzą, najwidoczniej bum1234 się wstydzi. Szwagier83 jesteś adwokatem bum1234?

 

Malikali także masz sprzęt DIY i wstydzisz sie ten fakt ujawnić?

Zle mnie zrozumiałeś , nie jestem jego adwokatem wręcz przeciwnie , nie przepadam za nim o tak napisze , nie to ze mam jakiś uraz do niego czy coś ale nie zgadzam się z nim w rożnych kwestiach

Tez kiedyś walczyłem żeby mi powiedział na czym słucha wiec powiedział mi , a to teraz ci przekazałem

Także chyba inaczej zrozumiałeś

Nie nie gniewam się

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak na czym? na kolumnach, wzmacniaczu i odtwarzaczu i przede wszystkim w dobrze przystosowanym akustycznie pokoju. Jest bajka :)

Kable, Dobrze skonstruowane?? A co to???

To wpisz to w swój profil. Podaj także marki sprzętu i modele, jak nie potrafisz znaleźć gdzie te nzawy się znajdują to spytaj kogoś dorosłego pewnie chętnie ci pomoże.

 

szwagier83 w takim razie przeprosiny z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważni, zawodowi gracze rzadko kiedy mają czas na klepanie tylu postów.

Dla mnie ściema, aż Ci paruje z ust:))

 

Owszem, popatrz ile postów naklepał np. Sly ;)

 

W Waszych ustach tzw. "ściema" gości bez przerwy - np. kablowa :))

 

{ Twój wpis, Piano ilustuje następny powód, dla którego nie warto pisać o swoim sprzęcie. Z braku argumentów można usłyszeć, że albo jest za słaby, albo to "ściema". Zawsze znajdzie się metoda na odwrócenie kota ogonem. A wystarczyłoby tylko odnieść się do wpisu. Ale przecież wtedy trzebaby było przyznać, że np. podstawki pod kable albo bezpieczniki to wymysł sprytnych oszustów, a do tego przecież nie można dopuścić. Lepiej ośmieszyć przeciwnika :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych kabli. Sieciowe to..... ale żeby być dokładnym. Koszt wszystkich kabli wyszedł 170 zeta. Tak napisał Bumpalump. Jak w takiej kwocie można zrobić dwa kable zwykłe i jeden na srebrze?

Może posrebrzany, jeżeli zalegał komuś w piwnicy:-)

Proszę tylko o trzymanie się faktów.

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, popatrz ile postów naklepał np. Sly ;)

 

Imho, ze Sly, to chybiony przykład, dlatego, że jest on audiofilem/melomanem i jego bytność na forum ogranicza się tylko do tego.

Omawiany forumowicz na forum nie podejmuje działań o charakterze komercyjnym czy choćby amatorsko- komercyjno - zawodowym, a ja odniosłem się do charakteru "zawodowego" i tylko takiego.

 

W Waszych ustach tzw. "ściema" gości bez przerwy - np. kablowa :))

Nawet jeśli, to jest to polemika doświadczeń, która zazwyczaj nie jest pisana w formie dyktatorskiej, nakazującej kupno kabla. Czytający takie posty może z tych doświadczeń korzystać lub je zbyć. Widziałeś kiedyś, aby słyszący napisał do "głuchego" np. "głupi jesteś, bo nie słyszysz i nie masz kabli"? Może, gdzieś ktoś kiedyś, ale to rzadka, rzadkosć. U słyszących, panuje raczej zasada braku przymusu - chcesz kupuj, nie chcesz nie kupuj.

Sam mam podstawki pod kable, a same kabelki też niczego sobie, jednak nie wciskam czytającym ich zasadności kupna. Trochę przeciwnie do Ciebie - wciskasz gdzie popadnie, ze kable, to kit.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ci to da? I tak nie będziesz mógł tego z niczym porównać, bo tego sprzętu nie da się kupić :)

Maciek, odpitol się od tego osobnika - to kolejny geniusz, jak 747, tylko również nie potrafi tego w zrozumiały sposób przekazać światu.

Posiada magiczną płytę, którą gromi nierozgarniętych jałdiofiliów, o ile oczywiście odważy się ją komuś wysłać;-)

Więc trochę pokory, bo jak dostaniesz z płyty, to Ci MBL-e zagrają bez kabli - i co wtedy zrobisz????

 

P.S.

Profesjonalista zjarał wzmacniacz;-)

i nie naprawił.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli, to jest to polemika doświadczeń, która zazwyczaj nie jest pisana w formie dyktatorskiej, nakazującej kupno kabla. Czytający takie posty może z tych doświadczeń korzystać lub je zbyć. Widziałeś kiedyś, aby słyszący napisał do "głuchego" np. "głupi jesteś, bo nie słyszysz i nie masz kabli"? Może, gdzieś ktoś kiedyś, ale to rzadka, rzadkosć. U słyszących, panuje raczej zasada braku przymusu - chcesz kupuj, nie chcesz nie kupuj.

Sam mam podstawki pod kable, a same kabelki też niczego sobie, jednak nie wciskam czytającym ich zasadności kupna. Trochę przeciwnie do Ciebie - wciskasz gdzie popadnie, ze kable, to kit.:)

 

Bo to prawda :)

 

"Widziałeś kiedyś, aby słyszący napisał do "głuchego" np. "głupi jesteś, bo nie słyszysz i nie masz kabli"?"

 

O tak wielokrotnie. Nie brzmiało to dosłownie tak jak napisałeś, ale wydźwięk był taki sam.

 

A co powiesz na szereg niekonsekwencji. Taki disco pisze np., że najważniejsze jest doświadczenie i zbrodnią jest wypowiadanie się na temat czegoś, co rzekomo widziało się tylko na obrazku. Sam natomiast pisze co chwilę o "słabej aplikacji" jakiegoś scalaka. Zapytany o uzasadnienie takiej tezy nabiera wody w usta. Przecież nie jest w stanie niczego powiedzieć, bo nie ma żadnych doświadczeń ani w projektowaniu, ani w składaniu takich urządzeń. Ale powiedzieć swoje musi. I takich przykładów jest wiele. Na dodatek jest mistrzem bufonady.

 

Nie wiem czy zauważyłeś, ale moje wpisy atakują tylko kilka osób, które są szczególnie jaskrawym przykładem audiofilskiej niekonsekwencji i sam się domyśl czego.

W międzyczasie pojawił się wpis naszego kochanego sly'a - masz przykład sam już wiesz na co :))

 

Niestety te "dyskusje" z nimi wyglądają fatalnie. Ale to nie moja wina.

 

Maciek, odpitol się od tego osobnika - to kolejny geniusz, jak 747, tylko również nie potrafi tego w zrozumiały sposób przekazać światu.

Posiada magiczną płytę, którą gromi nierozgarniętych jałdiofiliów, o ile oczywiście odważy się ją komuś wysłać;-)

Więc trochę pokory, bo jak dostaniesz z płyty, to Ci MBL-e zagrają bez kabli - i co wtedy zrobisz????

 

P.S.

Profesjonalista zjarał wzmacniacz;-)

i nie naprawił.....

 

Odechciało mi się jej wysyłać - wynik i tak jest łatwy do przewidzenia :))))))

 

A Twoje kpiny i tak niczego nie zmienią, najwyżej poprawisz sobie samopoczucie ;-)) Uważaj tylko aby się nie zapędzić, tak jak pewien forumowicz, który do słuchania muzyki fortepianowej musiał zmienić sprzęt, Przedtem była to dla niego kakofonia. Wiesz o kim mówię bo podsyłałem Ci linka do stosownej wypowiedzi. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test jest o tyle utrudniony ze nie znam tych kabli a zwykle porownuje sie kabel swoj ktory gra od dawna w systemie do nowego. Testowane przeze mnie kable graja bardzo podobnie do siebie tj. Budzetowo i trudno jest rzeczywiscie wylapac te roznice od razu niemniej jednak sa pewne roznice w szczegolowosci n a perkusyjnych ridach bo reszta aspektow jest prawie identyczna i odroznienie jest na serio trudne

 

Odnośnie tych kabli. Sieciowe to..... ale żeby być dokładnym. Koszt wszystkich kabli wyszedł 170 zeta. Tak napisał Bumpalump. Jak w takiej kwocie można zrobić dwa kable zwykłe i jeden na srebrze?

Może posrebrzany, jeżeli zalegał komuś w piwnicy:-)

Proszę tylko o trzymanie się faktów.

 

 

słucham tych kabli ale naprawde ciezko jest wskazac roznice - jesli juz to minimalne w szczegołowości talerzy ale na granicy percepcji

sa dwie opcje autor bierze mnie pod wlos i oczekuje wskazania roznic w identycznych kablach lub roznice sa tak male ze nie slychac ich w moim systemie

jak porownuje i wlaczam na koniec swoje dotychczasowe kable to roznice sie pojawiaja wzgledem sluchanych

dam sobie jeszcze ze 2-3 porownawcze odsluchy i jak nie bedize roznic to pasuje z opisaniem roznic

 

Bieniek84 jestem przekonany, że to są takie same kabelki, a osoba je przysyłająca miała cel by Ciebie zdyskredytować.

Oni chcą udowodnic z góry przez nich założoną tezę, kable nie mają wpływ na brzmienie i zrobia wszystko by tą tezę utrzymać.

Nawet jak byś sto razy odgadnął w ślepym teście to i tak znajdą przyczynę by taki test zdezawuować. Więc nie potrzebny Twój trud.

Oni wiedzą lepiej, a zaptaj ich na jakim sprzęcie tych różnic nie wychwytują. Zobaczymy czy może Tobie odpowiedzą.

 

 

Tradycyjnie już mamy kolejną fazę testów: zaprzeczenie i kwestionowanie metodologii,

 

czytając wcześniejsze kategoryczne wpisy liczyłem na pełnoekranowy wpis nt. różnic w brzmieniu różnych przewodników ;)

 

Skoro pojawiło się podejrzenie o oszustwo, to może niech za zgodą @bubalump ostatnia testująca osoba zrobi foto/wideo-relację z rozbierania tych kabli albo jakąś inną metodę uwiarygodnienia wymyślicie...

Quadral Signum 90, Denon DRA-800H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na szereg niekonsekwencji. Taki disco pisze np., że najważniejsze jest doświadczenie i zbrodnią jest wypowiadanie się na temat czegoś, co rzekomo widziało się tylko na obrazku. Sam natomiast pisze co chwilę o "słabej aplikacji" jakiegoś scalaka. Zapytany o uzasadnienie takiej tezy nabiera wody w usta. Przecież nie jest w stanie niczego powiedzieć, bo nie ma żadnych doświadczeń ani w projektowaniu, ani w składaniu takich urządzeń. Ale powiedzieć swoje musi. I takich przykładów jest wiele. Na dodatek jest mistrzem bufonady.

Przyznasz chyba, ze trochę zmanipulowałeś na swoją korzyść:)

 

Sam natomiast pisze co chwilę o "słabej aplikacji" jakiegoś scalaka.

Przykład nie ma związku z tematem tj. kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie już mamy kolejną fazę testów: zaprzeczenie i kwestionowanie metodologii,

 

czytając wcześniejsze kategoryczne wpisy liczyłem na pełnoekranowy wpis nt. różnic w brzmieniu różnych przewodników ;)

 

Skoro pojawiło się podejrzenie o oszustwo, to może niech za zgodą @bubalump ostatnia testująca osoba zrobi foto/wideo-relację z rozbierania tych kabli albo jakąś inną metodę uwiarygodnienia wymyślicie...

Nie bardzo rozumiem wciśnięcia tam mojego postu.

Wydawało się, że przekaz jest jasny. Wiara w sieciówki jest u mnie bliska 0, ale trzeba wyraźnie zaznaczyć, że te kable niewiele się różnią, a pisanie już o srebrze to w ogóle totalny absurd. I tyle. Albo aż tyle. Prosiłem o trzymanie się faktów i obiektywizm.

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem wciśnięcia tam mojego postu.

Wydawało się, że przekaz jest jasny. Wiara w sieciówki jest u mnie bliska 0, ale trzeba wyraźnie zaznaczyć, że te kable niewiele się różnią, a pisanie już o srebrze to w ogóle totalny absurd. I tyle. Albo aż tyle. Prosiłem o trzymanie się faktów i obiektywizm.

Moja pomyłka z tym postem, umknęło mi, że pisałeś o sieciówce.

Quadral Signum 90, Denon DRA-800H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobrej muzyki można słuchać na każdym sprzęcie, chociaż uważam, że większa przyjemność jest jednak, gdy gra to "w granicach przyzwoitości" a nie byle jak, byle co, byle było...

 

Tu pełna zgoda :)

 

Przyznasz chyba, ze trochę zmanipulowałeś na swoją korzyść:)

 

 

Przykład nie ma związku z tematem tj. kabli.

 

Niczego nie zmanipulowałem, jeśli chcesz to służę linkami do konkretnych wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wierzę w dobre intencje bumpalumpa i podaję mu odpowiedź na priv (licze sie z tym że może ze mnie zakpić) - wszystkie kable graja identycznie ale jeden z nich ma moim zdaniem minimalnie inne (szeleszczące i bardziej szczegółowe) brzmienie talerzy perkusyjnych

mam w tej chwili ciemny zestaw i pewnie na jakims jasnym przejrzystym systemie odroznienie byloby latwiejsze bo roznice sa naprawde bardzo male albo ich nie ma

 

jesli ktos chce to mu je wyślę do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych kabli. Sieciowe to..... ale żeby być dokładnym. Koszt wszystkich kabli wyszedł 170 zeta. Tak napisał Bumpalump. Jak w takiej kwocie można zrobić dwa kable zwykłe i jeden na srebrze?

Może posrebrzany, jeżeli zalegał komuś w piwnicy:-)

Proszę tylko o trzymanie się faktów.

solid core z polinka 0,1mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.