Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, bkeram napisał:

Podobno Tidal od nowego roku będzie tylko w wersji connect. Nie będzie możliwa obsługa Tidal z aplikacji natywnych "wbudowanych" w streamery. Może to Ktoś potwierdzić?

Wydaje mi się, że to mało prawdopodobne.
Jeśli wynikałoby to z zamierzonego działania Tidala, to strzeliliby sobie w kolano. Ile urządzeń obecnie wspiera Tidal Connect? Nie wyobrażam sobie też, że producenci sprzętu wycofaliby się z natywnej obsługi serwisu na własne życzenie z tego samego powodu - nie byłoby alternatywy.

 

Skąd masz takie newsy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, whir napisał:

Wydaje mi się, że to mało prawdopodobne.
Jeśli wynikałoby to z zamierzonego działania Tidala, to strzeliliby sobie w kolano. Ile urządzeń obecnie wspiera Tidal Connect? Nie wyobrażam sobie też, że producenci sprzętu wycofaliby się z natywnej obsługi serwisu na własne życzenie z tego samego powodu - nie byłoby alternatywy.

 

Skąd masz takie newsy? 

Właśnie sam chciałbym się upewnić. Mam Ayona S10 mkII w którym do niedawna była natywna obsługa Tidal. Po ostatniej aktualizacji (20.10.2021) okazało się, że Ayon wycofał się z natywnej obsługi Tidal na rzecz Tidal Connect właśnie. Informacje pochodzą od dystrybutora Ayona, czyli firmy Nautlus gdzie próbowałem interweniować. Przy okazji dowiedziałem się właśnie, że Ayon w ten sposób przygotowuje się technicznie, ponieważ od stycznia Tidal będzie dla wszystkich tylko w  wersji Connect.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wynika to z faktu, że dostosowywanie Tidala do różnych aplikacji było docelowo bardziej kosztowne, pracochłonne i awaryjne (od strony logistycznej dotychczasowa strategia Tidala to niewątpliwie koszmar) - więc postanowili się skupić na robieniu jednej aplikacji. Osobiście ich oryginalnej apki nie znoszę - ale ma swoich fanów, np. znany youtuber, Andrew Robinson, uważa, że jest lepsza od aplikacji Apple Music. Dla mnie to herezja - ale de gustibus... 

Gdyby ich apka była na poziomie Deezer, Apple Music czy Spotify - to w sumie byłaby to zaleta. Z drugiej strony część aplikacji streamerów pozwala łączyć w jednej kolejce odtwarzania muzykę własną i muzykę z serwisów - a teraz taka opcja odpadnie. Ciekaw jestem jak będzie z Roonem i konkurencją - bo dla nich to będzie spory cios. Deezer na pewno nie jest zainteresowany integracją z Roon czy Audirvaną. Apple i Spotify - tym bardziej. 

Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę ich badziewna apka przestała działać z chromecast tv i chromecast audio. Idzie nowe 😛 

Może wreszcie Deezer bedzie dostępny na malinach, bo chętnie bym znowu zlikwidował subskrypcje Tidala.

Gra to dobrze tylko z mconnect, grając z natywnej apki coś sobie equalizuje i jest słabo

W dniu 21.10.2021 o 16:55, Artistplant napisał:

Tidal przez apke Naima gra bardzo dobrze a connect o wiele słabiej

przez mconnect też gra lepiej niż z natywnej

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2021 o 13:25, bkeram napisał:

Podobno Tidal od nowego roku będzie tylko w wersji connect. Nie będzie możliwa obsługa Tidal z aplikacji natywnych "wbudowanych" w streamery. Może to Ktoś potwierdzić?

Skąd takie wiadomości, możesz zacytować źródło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na logike jaki to by miało sens wymierną korzyść dla kogo  i z jakiego tytułu ,bo nie bardzo kumam ;)?

W dniu 23.10.2021 o 18:43, dzarro napisał:

A tak przy okazji. Amazon Music HD już ponoć jest dostępny w Polsce. W promo 3 miechy za darmo. Cena 4 euro, pakiet Family 6 euro.

https://www.amazon.com/music/unlimited

Chyba jednak trochę inne będą te ceny 😉Ale w sumie to tylko chyba można się cieszyć że konkurencja nie śpi bo to tylko z korzyścią dla nas ,niech sie o nas leją hee a ceny może spadną 😉

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, freju napisał:

Tak na logike jaki to by miało sens wymierną korzyść dla kogo  i z jakiego tytułu ,bo nie bardzo kumam ;)?

https://www.amazon.com/music/unlimited

Chyba jednak trochę inne będą te ceny 😉Ale w sumie to tylko chyba można się cieszyć że konkurencja nie śpi bo to tylko z korzyścią dla nas ,niech sie o nas leją hee a ceny może spadną 😉

Mam ten trial i pierwsza  cena do pobrania za 3 miesiące wynosi 3,99. Ceny mogą być dostosowane do danego kraju - Apple Music też jest droższy w innych krajach, a to jest dla nich główna konkurencja.

https://scroll.morele.net/rozrywka/niespodzianka-amazon-music-unlimited-w-jakosci-hd-juz-w-polsce-jest-najtaniej/

Wadą Amazona jest to, że nie można przenieść biblioteki przez Soundiiz. Można to zrobić przez aplikację Free Your Music ale tu trzeba wykupić co najmniej podstawową licencję dożywotnią za 6 dych. O ile ta firma działa - bo dokonałem zakupu ale kasy nie pobrali i nie przesłali mi klucza. 

W porównaniu do Apple Amazon ma chyba minimalnie lepszą integrację z systemami hifi. Jeśli się nie mylę jest dostępny w BluOS, nie wiem czy też PS audio tego nie obsługuje (ale to nisza nisz).  W rezerwie zawsze zostaje Chrome, Airplay 2 albo LDAC.

Dźwiękowo to jeszcze nie mam zdania - raz wydaje mi się, że gra na poziomie Qobuza, innym razem, że słabiej od Apple. 3 miechy za darmo na pewno warto spróbować. Aplikacja niezła - ale jeszcze za mało czasu się bawiłem. Jest też desktop na PC - ale gra wg mnie słabo (mimo, że jest tryb exclusive). 

PS. Na screenach do palikacji do serii Omna NuPrimie też jest Amazon - to zresztą ten sam soft co nowym PS Audio. 

Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2021 o 18:02, dzarro napisał:

Amazon niestety nie działa na PS Audio Strata. Mimo, że można nim sterować aplikacją od NP Omnia. Zostaje tylko NuPrime i BluOS.

Napisz lepiej jak to gra ;)) bo rozumiem  że jakośc jest gorsza z natury od tidala hi-fi najwyższego tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Napisz lepiej jak to gra ;)) bo rozumiem  że jakośc jest gorsza z natury od tidala hi-fi najwyższego tak ?
Na razie nie mam czasu słuchać i jak skopiować muzy. W Amazon masz normalne hajresy 24/96 albo 24/192. Na Androidzie źle to nie gra - ale całą muzę mam na Aple Music więc tego serwisu słucham głównie.
Amazon.jest 3 miechy za friko - jeszcze do niego usiądę.
Tidala lubię najmniej ze wszystkich serwisów - z różnych względów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Napisz lepiej jak to gra ;)) bo rozumiem  że jakośc jest gorsza z natury od tidala hi-fi najwyższego tak ?
Udało mi się skopiować playlisty do Amazona poprzez program Tune My Music i posłuchać na DAPie iBasso X160 i Grado SR60. Generalnie to jednak zawracanie głowy. Przy zwykłym słuchaniu dla przyjemności - muzyka szybko zaczyna nużyć. To co brałem za neutralność jest chyba jakąś manierą - może jakieś filtry zaszyli. Oczywiście sprawdziłem ustawienia i wyłączyłem Dolby i inne atrakcje. Bez względu na birate pliku DAP pokazuje 192 khz więc aplikacja AmM robi jakieś chocki klocki. Generalnie brzmienie trochę w stylu Tidala - ale Tidal np. grany z USB Audio Player będzie zapewne grał lepiej.
Aplikacja na Antka też niezbyt dopracowana. Bywają problemy z synchronizacją. Np. na smartfonie widać daną playlistę i można grać muzę a na tablecie jest tylko nazwa tej playlisty ale utworów w środku zero.
Apple dżwiękowo i użytkowo jest fajniejsze i z nim na razie zostaję. Deezer czeka na ławce rezerwowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info .co prawda na ta chwile i tak bym raczej w amazon nie wchodził ,ale warto to weryfikować , Deezer wziąłem na próbe ale ta wersje słabszą i podziekowałem od razu bardzo płaskie granie , znowu tidal zauważyłemże z apki natywnej na macos z mac mini gra jak na sterydach czytaj; wcale dobrze he" znowu na roon przez linuksowy prograam roon rock gra już naprawde przyzwoicie ,z tym że u mnie wszystko jescze leci przez konwerter usb  singxer su-6 , wszedzie liniowe zasilanie sigma11 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To ciekawa opcja. Np. Audirvana niby dekoduje MQA ale i tak lepiej gra w trybie własnego upsamplingu. Oby tylko nie było jakiegoś czary mary - jak z Premium, w którym puszczają AAC. Od biedy za dawna cenę Tidala  można mieć Tidala HIFI, który jednak jako tako gra i np. Spotify, który ma  o niebo lepszą apkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, freju napisał:

Gdzieś musi być haczyk 😅 A jak z pakietem famili ten za 60pln bo jak wiadomo współdzielimy konta tutaj sobie ,co zostaje ?

Są 2 plany Family: 29.99 i 59.00.

Zakres analogiczny do planów pojedynczych.

Puerwszy to hifi bez mqa, 360 i dolby. Drugi z kompletem tych bajerów.

Czyli Tidal wywalił pakiet stratny całkowicie. To chyba reakcja na ostatnie wejście Amazon Music.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ze strony Tidal:

…”Rodzaje subskrypcji

Wszystkie rodzaje subskrypcji obejmują dostęp do 70 mln utworów, bez reklam, z nieograniczoną liczbą pominięć, odtwarzaniem offline, spersonalizowanymi składankami i radio, teledyskami w wysokiej rozdzielczości oraz ekskluzywnymi treściami, transmisjami na żywo i profesjonalnie wyselekcjonowanymi playlistami.

HiFi - $9,99 PLN miesięcznie ze standardową jakością dźwięku (1411 Kbps)

HiFi Plus — 19,99 PLN miesięcznie z pełną jakością dźwięku High Fidelity (1411 Kbps),Master Quality Audio (do 9216 Kbps) i realistycznymi efektami dźwiękowymi —Muzyka360 Reality Audio, Dolby Atmos

Pakiet rodzinny TIDAL HiFi -14,99 PLN miesięcznie, w tym do 5 dodatkowych członków rodziny, łącznie 6 osób na koncie. Standardowa jakość dźwięku (1411 Kb/s)

Pakiet rodzinny TIDAL HiFi Plus - $29,99 PLN miesięcznie, w tym do 5 dodatkowych członków rodziny, łącznie 6 na koncie. Pełna jakość dźwięku High Fidelity (1411 Kb/s),Master Quality Audio (do 9216 Kb/s) i dogłębne doświadczenia dźwiękowe — 360 Reality Audio, Dolby Atmos Music

Ceny różnią się w zależności od regionu i lokalnej waluty w przypadku planów HiFi, HiFi Plus i Family.

Plany ze zniżką

Pakiet studencki TIDAL HiFi - $4,99 PLN miesięcznie

Pakiet studencki TIDAL HiFi Plus - $9,99 PLN miesięcznie”…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.