Skocz do zawartości
IGNORED

monitory wszechczasów,TOP 20


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sly, litości 😉

Przecież nie można ze wszystkich robić idiotów i łapią się na bajery. U mnie słuchali też tacy co z niejednego pieca i o wyrobionym uchu.

6 minut temu, sly30 napisał:

Inaczej wygląda sprawa, gdy żyje się z tym czymś dłużej. 

ja żyłem z tym > 2 lata i żyjem 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, piano napisał:

Sly, litości 😉

Przecież nie można ze wszystkich robić idiotów i łapią się na bajery. U mnie słuchali też tacy co z niejednego pieca i o wyrobionym uchu.

ja żyłem z tym > 2 lata i żyjem 😉 

Poza silnym wzmacniaczem są te kolumny bardzo wymagające co do okablowania, tylko raz i to okazuje się że na miejscu  w Krakowie usłyszałem że mają dobrą równowagę tonalną ale warto było 👌

W latach 70/80 MBL proponował pewien myk poprawiający jeszcze bardziej to 3D ale zagracał pokój i się nie przyjął

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly ma tutaj 100% racji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piano napisał:

Przecież nie można ze wszystkich robić idiotów i łapią się na bajery.

Nie chodzi o robienie idiotów, tylko o fakty. Kwestionujesz fakt, że kolumny dookolne wymagają materiału muzycznego przygotowanego pod taki typ prezentacji? No chyba nie, bo to wiedza powszechna w audio. A czy płyty, które kupujemy na CD, winylach czy plikach, to materiał muzyczny przygotowany pod klasyczne stereo z kolumnami przed słuchaczem, grającymi na słuchacza, czy to materiał dookólny? Odpowiedź też jest oczywista. Czyli mamy niekompatybilność czy nie mamy? No mamy, to też oczywiste. 

Godzinę temu, piano napisał:

ja żyłem z tym > 2 lata

I już nie masz tych kolumn? A takie super. Inni też mieli MBL, German Physic czy Duevele. Już nie mają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sly30 napisał:

I już nie masz tych kolumn? A takie super. Inni też mieli MBL, German Physic czy Duevele. Już nie mają.

kiepski argument. Miałem wiele innych "klasycznych" konstrukcji i też już nie mam.

Za to do cebul chętnie bym wrócił. Niestety, budżet jest jaki jest, a tanie nie są i same nie grają.  

5 minut temu, sly30 napisał:

Kwestionujesz fakt

kwestionujesz, że mi i wielu innym podoba się ta prezentacja. Po co Ci to? uwiera Cię czy jak?

Mozesz opluwać cebule ze trzy strony, ale w niczym to nie zmieni mojej o nich opinii. 

Różnica pomiędzy nami jest zasadnicza. Ja je miałem u siebie, Ty nie. I o czym tu jeszcze dyskutować. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby była jasność. Nie jestem przeciwnikiem prezentacji dookólnej. Jestem jak najbardziej ZA. Przestrzeń i holograficzna scena 3D, to podstawa przedstawienia muzycznego. Bardzo to lubię i cenię. I wszyscy wiemy jak ciężko uzyskać to z klasycznego stereo, ile trzeba powalczyć z akustyką czy ustawieniem kolumn. Przy prezentacji dookolnej stereo, czy 4 kanałowej albo 5.1, jest to łatwiejsze i efekty finalne bardziej porywające. Problem w tym, że to wymaga materiału muzycznego przygotowanego pod taki typ prezentacji, a takiego Materiału nie ma. To nie moja wina. Producenci muzyki zrezygnowali z tego, mimo że były na to szanse i nawet udane próby z SACD 5.1 czy DVD-Audio. Niestety, zrezygnowano z tego i jest pozamiatane. Szkoda, ale jest jak jest. Można oczywiście słuchać normalnego materiału stereo na takich Kolumnach, ale układ sceny mamy wtedy błędny, fałszywy. Jeśli komuś to nie przeszkadza, to ok. 

12 minut temu, piano napisał:

kwestionujesz, że mi i wielu innym podoba się ta prezentacja. Po co Ci to? uwiera Cię czy jak?

Ależ nic mnie nie uwiera. Możesz lubić co tylko chcesz. Każdy może lubić co chce. Ale co innego jest czyjeś lubienie, a co innego fakty wynikające z fizyki.

 

12 minut temu, piano napisał:

Za to do cebul chętnie bym wrócił. Niestety, budżet jest jaki jest, a tanie nie są i same nie grają.  

Nie piszę o samych cebulach, czy ogólnie o kolumnach MBL, tylko o wszystkich kolumnach grających dookólnie. One wszystkie mają ten sam problem niekompatybilności z dostępnym materiałem muzycznym. 

 

12 minut temu, piano napisał:

Różnica pomiędzy nami jest zasadnicza. Ja je miałem u siebie, Ty nie. I o czym tu jeszcze dyskutować. 

Słuchałem ich kilka razy, również w dedykowanym pomieszczeniu MBL. Byłem bardzo bliski zakupu, a nawet rozważałem zakup topowego modelu X-Treme. Nie kupiłem, bo zrozumiałem na czym polega problem z takim typem prezentacji. Dodatkowo w cebulach 101 był kiepski bas. Ale jeśli komuś to się podoba, to ok. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sly30 napisał:

Byłem bardzo bliski zakupu, a nawet rozważałem zakup topowego modelu X-Treme. Nie kupiłem

Bo problem w tym że X-treme przynajmniej w Warszawie nie grały za to te maluchy Maćka do typowego domu są jak najbardziej ok, a jak ktoś jeszcze lubi klasykę to są super

 

Przypominam źródła punktowe promieniujące dookólnie też mają swój urok  nie samymi odgrodami człowiek żyje

Ty słuchasz sporo elektroniki a to zupełnie inny sposób przekazu i tu cebulki to nie najlepsze zestawienie

No nie można mieć wszystkiego... przykładowo jak grają klasykę stare słuchawki Sony MDR-R10 to mało które kolumny im podskoczą, no nie ma bata!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ASURA napisał:

Ty słuchasz sporo elektroniki a to zupełnie inny sposób przekazu i tu cebulki to nie najlepsze zestawienie

A ja myśle, że właśnie do elektroniki, ambientu i Space Music, taka dookólna prezentacja jest jak najbardziej ok. Gorzej gdy mamy klasykę, jazz, muzykę wokalną i na scenie dzieją się dziwne rzeczy, niezgodne z zamierzeniami realizatora materiału muzycznego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sly30 napisał:

A ja myśle, że właśnie do elektroniki, ambientu i Space Music, taka dookólna prezentacja jest jak najbardziej ok. Gorzej gdy mamy klasykę, jazz, muzykę wokalną i na scenie dzieją się dziwne rzeczy, niezgodne z zamierzeniami realizatora materiału muzycznego. 

Samych technik nagrywania mikrofonami jest chyba 8, niech mnie ktoś poprawi ( @przemak  powinien wiedzieć)..za tym na typowych kolumnach każde nagranie inaczej brzmi inaczej prezentuje przestrzennie dźwięk a nawet inaczej oddaje dynamikę nagrania

 

Bardzo lubię na typowych kolumnach ustawienie mikrofonów w technice Decca tree mimo że jest tam az 5 mikrofonów do nagrania dwukanałowego sygnału, duże składy bardzo dobrze i realnie w domu brzmią. Nie miałem okazji usłyszeć na Cebulkach MBL, może było by jeszcze lepiej? Tu pytanie do Macieja @piano

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA
literówka

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ASURA napisał:

Bardzo lubię na typowych kolumnach ustawienie mikrofonów w technice Decca tree mimo że jest tam az 5 mikrofonów do nagrania dwukanałowego sygnału, duże składy bardzo dobrze i realnie w domu brzmią. Nie miałem okazji usłyszeć na Cebulkach MBL, może było by jeszcze lepiej? Tu pytanie do Macieja @piano

Fajnie, że producenci muzyki eksperymentują i próbują poprawić holografie przekazu w prezentacji stereo. Chwała im za to. Ale ile by nie było tych mikrofonów, to realizator przygotowuje materiał pod klasyczny układ kolumn emitujących dźwięk od przodu na słuchacza. Wiadomo, że są też odbicia od ścian i później wszystko hula po całym pokoju. Ale to nie jest przygotowanie materiału pod prezentacje z kolumn dookólnych. W studiach nagrań, w reżyserkach itd nie używa się takich kolumn. Kolumny zawsze stoją przed konsolą lub są wbudowane w ścianę i nigdy nie są to kolumny grające dookólnie. Takie są fakty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sly30 napisał:

Fajnie, że producenci muzyki eksperymentują i próbują poprawić holografie przekazu w prezentacji stereo.

System nagrywania mikrofonami w ustawieniu Decca Tree istnieje od lat 60 ubiegłego wieku !!! i różnym różnie to wychodzi ot choćby słaba technicznie płyta mimo bucznych zapowiedzi Muńka Staszczyka i lepsza Zbigniewa Wodeckiego ale jeszcze daleko do mistrzów tej techniki

 

5 minut temu, sly30 napisał:

Ale ile by nie było tych mikrofonów, to realizator przygotowuje materiał pod klasyczny okład kolumn emitujących dźwięk od przodu na słuchacza

Decca tree właśnie wymyślona została pod typowe kolumny bo MBL-i wtedy jeszcze nie było. 

 

Sztuką jest właściwe rozmieszczenie właściwych modeli mikrofonów na dużym paro metrowym stelażu i umiejętne zmiksowanie sygnałów z nich płynących...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ASURA napisał:

Decca tree właśnie wymyślona została pod typowe kolumny bo MBL-i wtedy jeszcze nie było. 

No właśnie. 

13 minut temu, ASURA napisał:

Sztuką jest właściwe rozmieszczenie właściwych modeli mikrofonów na dużym paro metrowym stelażu i umiejętne zmiksowanie sygnałów z nich płynących...

Na pewno jest to sztuka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2021 o 22:58, Sovereign napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 940762202_KompaktlautsprecherAbsoluteSpitzenklasseSpitzenklasse-Stereoplay.de07_2021.thumb.png.83de8c26d92ea483c7a930224b885ebf.png

Widzę że najlepsza cena/jakość - to Yamaha.

W tabelce po prawej nawet niższy model przebija TAD.

Polecałem na forum te głośniki, zawsze jakaś satysfakcja że znów wyszło na moje.

 

Pozdrawiam.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, 747 napisał:

Widzę że najlepsza cena/jakość - to (...)

Masz aktualny z wydania 04/2022 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sly30 napisał:

kolumny

3 godziny temu, 747 napisał:

głośniki

A takie brzmieniowo mogą być w swojej cenie, czy za słabe.

ME Geithain RL 921K (11,140€)

ME-Geithain-RL901-0220-2.jpgME-Geithain-RL-921-K-11-400.pngME-Geithain-RL-921-K-11-400.png

FinkTeam KIM (9,950€)

finkteam-Kim-Black-frei-3.jpg064-069_Hifi_02_2021_Strona_3_Obraz_0001finkteam-kim-bass-drive-AMT.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Widzę że najlepsza cena/jakość - to Yamaha.
W tabelce po prawej nawet niższy model przebija TAD.
Polecałem na forum te głośniki, zawsze jakaś satysfakcja że znów wyszło na moje.
 
Pozdrawiam.
 
 

W pewnym wieku się z tych tabelek wyrasta, wszystko jeszcze przed tobą ;-) Proponuje więcej słuchania własnymi uszami a mniej czytania, w szczególności forumowych specjalistów od wszystkiego. Kiedyś się to zwało specjalistami od siedmiu boleści ew gówno wiem ale się wypowiem.

PS. Zakładam, że nikogo nie uraziłem bo tu sami prawdziwi specjaliści

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sovereign napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

@sly30 … powiedz mi prosze czy to dobra zwrotnica, czy dobre elementy i czy bedzie grać? Taka osluchana fachura jesteś, na pewno wiesz. Doradź proszę … 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak się zrobiło JBL-owo w tym wątku to może dla odmiany MBL 121 - głośniki magiczne, znikanie, scena, namacalność artystów - dla mnie top głośników na tej planecie. To tego świetnie zestrojony bass reflex, który gdyby nie stwierdzony otwór BR byłbym w stanie sie założyć że jest obudową zamkniętą. Poza tym grają o wiele większym dźwiękiem niż wskazują wymiary. Znikają w pomieszczeniu sporo lepiej od większych braci wyposażonych w klasyczne sekcje basowe. Jedyny duży minus - bardzo duże wymagania co do mocy i jakości wzmacniacza - 82 dB skuteczności. Po ich spełnieniu może być głośnik na całe życie.

16490759499609985d67cf7a36c79360.file

Mały update - pomyliłem nowsze 126 o których pisałem ze starszymi 121. Przy okazji dla ciekawskich znaleziona w internetach fotka zwrotnicy. Rozbudowana niczym w moich Zollerach, może stąd tak fajnie grają

fc5c58da3215129eec7e7da2f07814eb.file

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, pmcomp napisał:

 

@sly30 … powiedz mi prosze czy to dobra zwrotnica, czy dobre elementy i czy bedzie grać? Taka osluchana fachura jesteś, na pewno wiesz. Doradź proszę … 

 

 

Nie rozumiesz różnicy między osłuchaniem, a wiedzą o budowie zwrotnic. Zwrotnica w moich kolumnach, jest bardzo dobra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty nie wiesz co sluchasz? Przeciez napisaleś, ze sluchasz sprzęt. A sprzet to m.in. ta zwrotnica. To jak jest z toba?

To jak wsiadasz do samochodu to jedziesz i nie wiesz jaki jest silnik, skrzynia, zawieszenie, hamulce? Co ty blondynka jestes?

Kolumny do sluchania, a auto do jeżdżenia ??? Aby gralo i dobrze jachalo prosto, skrecalo i hamowalo ???

 

Ja pierdziu 😱.

Fachura.

PS. ja ci powiem co jest w kazdym moim klocku audio, jakie kondensatory,lampy, tranzystory, rezystory, firma, typ, jak zbudowane i dlaczego tak, a nie inaczej. Podobnie w moich samochodach.

 

A ty … blondynka … mam bardzo dobra zwrotnice, mam bardzodobry silnik a aucie, he, he, he.

Z dedykacja dla ciebie:

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, barni napisał:

gówno wiem

 

Barni, zbudowałeś kiedyś samodzielnie głośnik ?

Wykonałeś, zleciłeś odlew zaprojektowanego przez siebie kosza/ramy, / potrzebna jest forma / ?

Wykonałeś cewkę, nie ważne jaką, - czy samodzielnie ?

Wykonałeś membranę, o zakładanych akurat Tobie potrzebnych właściwościach ?

Wytoczyłeś, zleciłeś wytoczenie elementów układu magnetycznego, zmontowałeś ?

Skleiłeś układ drgający, wykonałeś doprowadzenia ?

 

 

Jeśli nie, to nie wiesz skąd bierze się jakość, a w konsekwencji jest dopiero przed tobą wszelkie poznanie tej materii.

Na ten moment obnosisz się z niewiedzą, możesz to robić, mnie to nie przeszkadza, jeśli odczuwasz potrzebę wyrzucenia z tego powodu frustracji na moją osobę, - to śmiało, jestem przyzwyczajony.

 

W głośniku mamy kilka elementów krytycznych, wszystkie są w szczelinie magnetycznej, - kto lepiej sobie z tą materią poradzi, ten ma lepszy dźięk, membrana to oczywistość i formalność, rzeczywiście trudna jest do wykonania kiedy przetwornik przenosić ma całe pasmo.

Wyznacznikiem jest standard, - pojedyncza cewka nawinieta płaskim drutem.

Stosuje Yamaha, JBL etc.

Baardzo trudne do pokania .. !

 

Nowym producentom, nie wróżę specjalnego powodzenia, wydaje się że już dość osób próbowało sił, - a tu ... znów ta  YAMAHA..

Kiedyś z NS1000 NS100 NS10, teraz z tym..5000.

Po prostu pech.

 

Oczywiście dziś, kiedy mamy nigdy przedtem niedostępne środki działania, finanse, obrabiarki - każdy kto chce jeśli go stać, może powołać do życia nową autorską markę, - nic mnie do tego, nabywcy się znajdą - zawsze, otwórz manufakturę a się przekonasz.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, sly30 napisał:

Nie rozumiesz różnicy między osłuchaniem, a wiedzą o budowie zwrotnic. Zwrotnica w moich kolumnach, jest bardzo dobra. 

Jaka jest u ciebie czestotliwosc podzialu basu i srednicy? I dlaczego taka a nie inna?

Jakie kondensatory (typ, producent, wartosc) uzyles do filtru gornoprzepustowego i dolnoprzepustowego dla podzialu jw.? I dlaczego takie, a nie inne? Testowales kondensatory i cewki innych producentow?

???

Wiesz gdzie jest wlew oleju do twojego silnika i wentylek do kół?

Wiesz co sie stanie z cisnieńiem w twoich kolach przy zmianie temperatury +20 st.C?

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pmcomp napisał:

To ty nie wiesz co sluchasz? Przeciez napisaleś, ze sluchasz sprzęt.

Ależ wiem czego słucham u siebie. Wiem jakie mam drivery, jakie kondensatory, podziały  itd, mimo że nie ja projektowałem zwrotnicę. Testowałem różne drivery, kondensatory itd. Nie interesuje mnie zwrotnica z jakichś tam monitorów. Ale tu jest zakładka high end. Pokaż nam na swoim przykładzie jak ustawiać kolumny w pokoju i jak ogarnąć choć podstawy akustyki. No śmiało. Wielu na pewno skorzysta… :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sly30 napisał:

Ależ wiem czego słucham u siebie. Wiem jakie mam drivery, jakie kondensatory itd. Nie interesuje mnie zwrotnica z jakichś tam monitorów. Ale tu jest zakładka high end. Pokaż nam na swoim przykładzie jak ustawiać kolumny w pokoju i jak ogarnąć choć podstawy akustyki. No śmiało. Wielu na pewno skorzysta… :-))

No to czekam na odpowiedz na moje pytanie.

Ja swoj sprzet, konfiguracje i zdjecia pomieszczenia pokazywalem nie raz. Aktualne.

Ty pokazywałes jedynie Tubular Bells 🙂 . Jakos nowej konfiguracji bardzo sie wstydzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podziały 80hz, 380hz, 2900hzm 2-gim rzędem LR. Kondensatory Alumen 100 micro na średnicy, Mundorf Evo Supreme Silver Gold Oil na tylne tweetery, a na przednie Duelund CAST Cu-Sn 3.9 micro. Rezystory nie były potrzebne, bo tak dobrze są dobrane drivery. No i co w związku z tym? Równie dobrze mógłbym tego nie wiedzieć. Większość posiadaczy markowych kolumn, nie wie co ma w zwrotnicach. Ale czy to ujmuje im ich osłuchania z różnymi kolumnami?

6 minut temu, pmcomp napisał:

Jakos nowej konfiguracji bardzo sie wstydzisz.

Tak, bardzo się wstydzę… :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, sly30 napisał:

Testowałem różne drivery, kondensatory itd. 

 

 

Jakie?

32 minuty temu, sly30 napisał:

Rezystory nie były potrzebne, bo tak dobrze są dobrane drivery. 

Pomimo tego, ze w twoich kolumnach jest jak rozumiem bardzo duzo przetwornikow to i tak przy konstrukcji czterodroznej nie chce mi sie wierzyć w brak rezystorow. Mozna stosowac kombinacje rownoleglych i szeregowych polaczen przetwornikow w danej galezi podzialu czestotliwosci ale nawet biorac pod uwage rozne wytrzymalosci mocowe przetwornikow nie chce mi sie wierzyc w brak rezystorow przynajmniej w galezi wysokotonowej tak aby poziomy byly wyrownane.

Z checia zobaczylbym schemat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia o czym piszesz i nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Wyraźnie napisałem…100 micro na średnice! Subbas i midbas są aktywne. I tak…nie mam żadnych rezystorów na tweeterach. Daj sobie spokój z audio. Lepiej się napij i zrobi ci się lepiej. Szkoda na ciebie czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz schemat zwrotnicy, moze byc bez typow przetwornikow skoro to taka tajemnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.