Skocz do zawartości
IGNORED

monitory wszechczasów,TOP 20


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli podoba ci sie dzwiek na zwrotnicach Linkwitza Rileya 2-ego albo nie daj Boze 4-ego rzedu to juz wiem dlaczego mamy inne postrzegania dzwieku w audio. Lubiac ostre ciecia preferujesz dzwiek baaardzo detaliczny, a nie muzykalny. Wszystko tniesz szybko zyletka, nie uznajesz spokojnych tonalnych przejsc tylko ostre zerojedynkowe. Twoje nowe kolumny sa zapewne lepszym rozwinieciem Focali ktore miales wczesniej, ktore graly dokladnie takim samym charakterem. Tyle ze tutaj papierowe przetworniki pozwolily ci wyciagnac jakosc z tego dzwieku. Te kolumny musial projektowac ktos kto zna sie na dzwieku i mam nadzieje ze umial z przetowrnikow wyciagnac maxa. Na pewno gra to lepiej od Twoich poprzednich Focali. A wnioskuje to tylko po rodzaju przetwornikow niskotonowych oraz rodzaju zwrotnicy, a takze twoich wczesniejszych preferencjach. Teraz takze moge zrozumiec ten kondensator z aluminiowej folii. I takze tego Mundorfa na gorze. Tylko po co dales tam Duelundy.

Nie wiem jaka masz reszte toru ale jasny wzmacniacz powodowac moze krew z uszu. Pomiedzy detalem a bólem jest bardzo cienka linia.

 

Ale, cytujac ciebie, ja przeciez nie wiem o czym pisze i na audio sie nie znam.

I dalej nie wiem jak mozna zbudowac filtr na 380 Hz bez cewki. Oświecisz mnie?

 

 

 

Dla Twojej informacji moje czterodorzne JBL 4343 zbudowane sa na trojdroznej aktywnej lampowej zwrotnicy z filtrami 6dB/oct. Filtr na czestotliwosci 9kHz zbudowany jest jako pasywny RLC na Duelundach, waxowanych tasmowych cewkach i grafitowych rezystorach.

Aktywna zwrotnica lampowa z odpowiednimi lampami plus opisane powyzej pasywne elementy RLC na podziale 9kHz zapewniaja mi odpowiedni poziom szczególowosci i muzykalnosc przekazu. Przetowniki na bas i srednice to papier, gora to aluminiowe membrany na tubie i na szczelinówce.

Calkowite przeciwoeństwo Twoich kolumn, sadzac jedynie po tak szczatkowym twoim przekazie.

 

 

I teraz wiem dlaczego nie mozesz sluchac nagran analogowych na twoim sprzecie. One po prostu brzmi zle na parzystych filtrach zwrotnicy. A jesli sluchasz juz tak nagranej muzyki to zapewne jedynie po cyfrowych remasterach, ktore ten analogowy klimat po prostu zabijają.

 

Szkoda mi ciebie 😨 .

Tracisz w przekazie muzycznym to co najlepsze czyli serce i dusze, a zostawiasz jedynie techniczność i naukowosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz EOT ale najwyraźniej nie rozumiesz, co to znaczy. Zarzucasz obrażanie ale sam robisz to notorycznie. Musisz być wyjątkowo mało inteligentny. Zapewne stąd pasmo nieustających porażek na każdym polu. A moje relacje z Ukraińcami to nie twoja sprawa. Gówno wiesz na ten temat, podobnie jak o audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla panow pmcomp i sly30 trzeba stworzyc specjalny wątek gdzie będą się nawalać, bo ich wzajemna wymiana postów w różnych wątkach zaśmieca ciekawe tematy.

Pan sovereign powinien mieć ograniczoną możliwość pisania wyłącznie do klubu JBL. 

Pan 747 powinien mieć ograniczoną możliwość pisania wyłącznie do zakładki KABARET AUDIO.

To takie szybkie przemyślenia na temat organizacji Forum po lekturze wątku poświeconego najlepszym monitorom, który to wątek bardzo mnie ciekawi 🙂

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TUX napisał:

wątek bardzo mnie ciekawi 

 

TUX - jakie monitory to monitory wszechczasów ?

Polecałem Yamahy, uważasz że ten producent zajmuje się pop kulturą, produkuje kabarety, czy najlepsze cena/jakość monitory na świecie ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze  Yamahy demonstrowane na AVS to był jeden wielki jazgot

kropka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tomek4 napisał:
23 minuty temu, ASURA napisał:
Najnowsze  Yamahy demonstrowane na AVS to był jeden wielki jazgot
kropka

W jakich konfiguracjach?

No przecież na AVS prezentuje się tylko najlepsze konfiguracje 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pmcomp napisał:

Jesli podoba ci sie dzwiek na zwrotnicach Linkwitza Rileya 2-ego albo nie daj Boze 4-ego rzedu to juz wiem dlaczego mamy inne postrzegania dzwieku w audio. Lubiac ostre ciecia preferujesz dzwiek baaardzo detaliczny, a nie muzykalny.

Hahaha - dobre. To już teraz "rzędność"  zwrotnicy decyduje o tym jak brzmi kolumna ? 

1st order to muzykalność, a 4th order to  detal i analiza

Co za dramatyczne bzdury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pmcomp napisał:

Przyoszczędziles?

Ty jestes na dopalaczach czy tylko duzo pijesz? 😵

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TUX napisał:

Dla panow pmcomp i sly30 trzeba stworzyc specjalny wątek gdzie będą się nawalać, bo ich wzajemna wymiana postów w różnych wątkach zaśmieca ciekawe tematy.

Pan sovereign powinien mieć ograniczoną możliwość pisania wyłącznie do klubu JBL. 

Pan 747 powinien mieć ograniczoną możliwość pisania wyłącznie do zakładki KABARET AUDIO.

To takie szybkie przemyślenia na temat organizacji Forum po lekturze wątku poświeconego najlepszym monitorom, który to wątek bardzo mnie ciekawi 🙂

TUX

W pełni się z Tobą zgadzam. Cały czas apeluje do tego pmcompa żeby już dał sobie spokój i przestał zaśmiecać wątki tematyczne ale on nie potrafi i nawet jak napisze EOT, to zaraz pisze znowu. To jak widać mój psychofan… 🙂 Poza tym on nienawidzi audiofilów, branży audio i nowszych produktów audio. Za jakiś czas będę chciał opisać kilka kolejnych fajnych kabli, ale strach coś pisać, bo oszołom pmcomp znów dostanie ścisk dupy z żalu i zacznie się jego trolling i hejt na te kable, na mnie, na branże, na audiofilów itd.  

Jest na tym forum kilka osób, które nie mogą przeżyć, że pojawiają się nowości w audio, że jest jednak jakiś postęp, że ludzie wymieniają sprzęty na nowsze, że kupują nowe kable itd. Oni przypuszczalnie z takich czy innych powodów nie mogą tego robić ale też nie móga zdzierżyć że inni mogą. I finał jest taki jaki jest. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, babatular napisał:

Hahaha - dobre. To już teraz "rzędność"  zwrotnicy decyduje o tym jak brzmi kolumna ? 

1st order to muzykalność, a 4th order to  detal i analiza

Co za dramatyczne bzdury.

Rzednosc filtrow zwrotnicy decyduje o stromosci krzywej filtru. Zapewne wiesz jakie sa wartosci spadkow dla rzedow od oierwszego do czwartego i jaki to ma wplyw na dzwiek.

Chociaz nie, chyba nie wiesz i nigdy w swojej zwrotnicy tego nie porownywales. Wyobraz sobie, ze ja i owszem. Wystarczy miec do porownan odpowiednia zwrotnice aktywną.

BTW nie ma filtru LR bez cewki.

26 minut temu, rafa napisał:

Ty jestes na dopalaczach czy tylko duzo pijesz? 😵

Jak rozumiem porównujesz do wlasnych doswiadczeń w tym temacie? Jak szukasz kompana polecam lokalny klub AA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

Rzednisc zwrotnicy decyduje o stromosci krzywej filtru. Zapewne wiesz jakie sa wartosci spadkow dla rzedow od oierwszego do czwartego i jaki to ma wplyw na dzwiek.

Jasne. Kolumna wysoka ma wysoki dźwięk, kolumna szeroka ma szeroki dźwiek ,a kolumna głęboka ma głęboki dźwięk.

1 rząd - muzykalność

2 rząd - neutralność

3 rząd - analtyczność

4 rząd - przestrzenność

5 rząd - precyzja

6 rząd - głęboki bas

itd.

oj, pmcomp ...........

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmcomp napisał:

Jak rozumiem porównujesz do wlasnych doswiadczeń w tym temacie?

Tylko reaguje na ten wylew slow bez tresci. Toz jakies srodki wspomagajace musza byc w akcji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, babatular napisał:

Jasne. Kolumna wysoka ma wysoki dźwięk, kolumna szeroka ma szeroki dźwiek ,a kolumna głęboka ma głęboki dźwięk.

1 rząd - muzykalność

2 rząd - neutralność

3 rząd - analtyczność

4 rząd - przestrzenność

5 rząd - precyzja

6 rząd - głęboki bas

itd.

oj, pmcomp ...........

 

OK, rozumiem, nie robiles takich porownan.

Rozumiem, upierdliwe porownanie. Trzeba zdobyc odpowiednia zwrotnice i jeszcze nauczyc sie ja obslugiwac. Potem trzeba ze swoich kolum wypruc oryginalne zwrotnice, okablowanie, zrobic nowe podlaczenia i terminale i wyprowadzic je na zewnatrz. Kupa roboty, lepiej i latwiej robic sobie podsmichujki …

 

Widziales gdzie zwrotnice 6-ego rzedu? W jakich kolumnach?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, babatular napisał:

Hahaha - dobre. To już teraz "rzędność"  zwrotnicy decyduje o tym jak brzmi kolumna ? 

1st order to muzykalność, a 4th order to  detal i analiza

Co za dramatyczne bzdury.

Oczywiście, że bzdury. To takie blubranie amatora-żółtodzioba. Każdy doświadczony audiofil wie, że różnie może być i wiele zależy od różnych zmiennych. Znam pogląd, że np Utopie są średnio muzykalne i w tym aspekcie można by lepiej. Pewnie jest w tym trochę prawdy. I one mają zastosowany 4 rząd w zwrotnicy, czyli dużą stromość filtrowania. Gauder też od zawsze jest zwolennikiem dużych stromości i jeszcze dodatkowo ceramicznych driverów. I przez lata Gaudery też były mało muzykalne, więc można wysnuć pochopny wniosek, że ma to związek z dużą stromością filtracji.
Aż tu staje się cud i nowe edycje Gauderów nagie stały się inne, łagodne, muzykalne i podobają się najbardziej wymagającym krytykom poprzednich modeli i nadal mają stromą filtrację!. To jak to może być? Cuda Panie. Można tego nawet posłuchać u kolegi umki z Soundrebels. I jak teraz wygląda pmcomp ze swoimi durnymi teoriami? pmcomp, ekspert od zwrotnic, który nie potrafi prawidłowo ustawić kolumn w pokoju… :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sly30 napisał:

W pełni się z Tobą zgadzam. Cały czas apeluje do tego pmcompa żeby już dał sobie spokój i przestał zaśmiecać wątki tematyczne ale on nie potrafi i nawet jak napisze EOT, to zaraz pisze znowu. To jak widać mój psychofan… 🙂 Poza tym on nienawidzi audiofilów, branży audio i nowszych produktów audio. Za jakiś czas będę chciał opisać kilka kolejnych fajnych kabli, ale strach coś pisać, bo oszołom pmcomp znów dostanie ścisk dupy z żalu i zacznie się jego trolling i hejt na te kable, na mnie, na branże, na audiofilów itd.  

Jest na tym forum kilka osób, które nie mogą przeżyć, że pojawiają się nowości w audio, że jest jednak jakiś postęp, że ludzie wymieniają sprzęty na nowsze, że kupują nowe kable itd. Oni przypuszczalnie z takich czy innych powodów nie mogą tego robić ale też nie móga zdzierżyć że inni mogą. I finał jest taki jaki jest. 

To jest bardzo na temat. Masz i doucz sie jak wygladaja blokowe schematy dla twoich niby zwrotnic LR 2-ego rzedu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widzisz tam sam kondensator?

Jesli rzeczywiscie masz tylko kondensator to dla czestotliwosci powyzej 380 Hz zastosowano filtr gornoprzepustowy ale … 1-ego rzedu.

 

 

Tak wlasnie wyglada przedstawianie przez ciebie tutaj zagadnien technicznych … gdzies dzwoni … ja wiem ze w twoim zakutym nietechnicznym łbie, tylko nie to co potrzeba.

Nawet nie wiesz jak twoje kolumny sa zbudowane, budowane na twoje zamowienie, he, he, he.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pmcomp napisał:

To jest bardzo na temat. Masz i doucz sie jak wygladaja blokowe schematy dla twoich niby zwrotnic LR 2-ego rzedu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widzisz tam sam kondensator?

Jesli rzeczywiscie masz tylko kondensator to dla czestotliwosci powyzej 380 Hz zastosowano filtr gornoprzepustowy ale … 1-ego rzedu.

 

Jak bardzo trzeba być tępym by ciagle nie rozumieć, że to nie jest temat o moich kolumnach? Co to ciebie obchodzi co ja mam czy nie mam?. Czy ja pytam co ty masz? Pilnuj swojego nosa i nie zaśmiecaj wątków tematycznych. Dotarło do tępego łba? To może walnij łbem w ścianę. Może pomoże. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofil użytkownik nie musi mieć technicznej wiedzy o budowie kolumn, bo nie jest mu to potrzebne. Tak samo kinoman nie musi znać detali technicznych budowy swojego tv, a kucharz nie musi znać szczegółów użytych części do budowy swojego piekarnika. Nigdy nie pisałem, że jestem konstruktorem zwrotnic czy kolumn. Jestem tylko audiofilem. Nie mam i nie chce mieć wiedzy o budowach zwrotnic. Nie jest mi to do niczego potrzebne.
A tobie pmcomp tylko się wydaje, że możesz coś oceniać. Kompromitujesz się każdym wpisem, jak choćby ostatnim o bzdurach nt.wysokich rzędów w zwrotnicach. To powiedz Umce, że jest głupi i głuchy, bo dał się nabrać na kolumny za bańkę, które wg.ciebie i twoich bzdurnych teorii grają fatalnie. Musisz też przekonać ok 100 audiofilów z całej Polski, którzy ich słuchali i twierdzą, że grają rewelacyjnie. No ale skoro ty wiesz lepiej, to wykaż im ich techniczną głupotę!

5 minut temu, piorasz napisał:


 

 


Słuchałeś ich u Umki? Jakie wrażenia?

 

Ja jeszcze nie, ale wielu moich znajomych, bardzo osłuchanych twierdzi, że są super. I wierzę, że Umka nie kupiłby, gdyby nie były tego warte. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piorasz napisał:


 

 


Chciałbym przeczytać co sądzisz po tej wizycie. Wielokrotnie przypierdalasz się do akustyki pokoju a u Umki z tym nie za bogato.
Myślę, że wg Twoich teori powinno być bardzo kiepsko. Nie mogę się już doczekać na Twoją opinię.
 

 

Są pokoje , które mają akustycznie dobre proporcje i tam sprzęt gra dobrze. Ale takich pokoi jest mało. To są wyjątki. Nie można też wykluczyć, że gdyby Umka zrobił dobrą akustykę, to system zagrałby jeszcze lepiej i to dużo lepiej. Jestem o tym nawet przekonany. Już gra u niego dobrze, ale może to tylko cześć możliwości tego systemu. Napewno można wyciągnąć jeszcze więcej. Będąc u kogoś możemy stwierdzić czy gra dobrze, czy nam się podoba, ale nigdy nie wiemy na ile procent wykorzystany jest potencjał systemu i pokoju, na ile mogłoby być jeszcze lepiej, gdyby zrobiona tam była zaawansowana, skuteczna akustyka. 

Umka nie wcisnął kolumn pod ścianę czy w narożniki, więc nie mam podstaw by sadzić, że zagra kiepsko. Co innego u pmcompa, gdzie kolumny są, a w każdym bądź razie, były ustawione po prostu wadliwie i to wyklucza dobre granie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Są pokoje , które mają akustycznie dobre proporcje i tam sprzęt gra dobrze. Ale takich pokoi jest mało. To są wyjątki.


A to ci ciekawostka.... Więc u pmcompa już byłeś ma się rozumieć? Wszak tak szczegółowo skrytykowałeś pokój, ustawienie kolumn itd.
Coś tu kręcisz Panie
A o kolumnach, które nie wymagają aż tak skrupulatnej adaptacji Pan słyszał?
Pewnie słyszał tylko nigdy nie słuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, piorasz napisał:

Umki z tym nie za bogato.

Mial tam robiona adaptacje 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, piorasz napisał:


 

 


A to ci ciekawostka.... Więc u pmcompa już byłeś ma się rozumieć? Wszak tak szczegółowo skrytykowałeś pokój, ustawienie kolumn itd.
Coś tu kręcisz Panie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
A o kolumnach, które nie wymagają aż tak skrupulatnej adaptacji Pan słyszał?
Pewnie słyszał tylko nigdy nie słuchał.

 

Ludzie u niego byli i wiedzą jak są ustawione kolumny. A co do akustyki, to kolumny są różne i różne mają wymagania, ale zawsze warto ustawić je w miarę jak najlepiej. Nie ma na rynku kolumn, które w dowolnym ustawieniu w pokoju, zawsze grają dobrze na max.swoich możliwości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mial tam robiona adaptacje 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Przecież napisałem "niezabogato" (nie chodzi tu o koszt).
Kontekst był zupełnie inny - czytać ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, pmcomp napisał:

 

Pmcomp, wyluzuj, - wiesz że zwrotnice mogą być symetryczne a elementy powinny być bipolarne - wszystkie użyte, a to nawet nie jest początek przygody, gdyż trzeba  k o n i e c z n i e   posiadać podzespoły, nie posiadające ostrych charakterystyk, rezonansów wymiarowych, różnych innych etc.

Takich w handlu nie ma.

Potrzeba wykonać je samodzielnie, coś na wzór działań przy OnGaku.

 

Zwrotnica głośnikowa to jest poważna sprawa, na ten moment, z doświadczenia wiem, jestem pewien, ze to najwęższe gardło systemu hi end.

 

Zwróć jeszcze uwagę na jeden fakt, od ilu już lat świat hi end stoi w miejscu przykładowo na poziomie głośnika wysoko tonowego, gdzie jako planeta Ziemia - wszystko co mamy to ten biedny wyświechtany, wcale już relatywnie nie taki drogi Duelund ?

Tego typu kondensator więcej oddziałuje na jakość niż stricte przyłączony głośnik, wiem to z badań, charakterystyka pracy kondensatora foliowego jest krytyczna, narzuca nieodwracalne właściwości, z tego powodu Japończycy często stosowali inne kondensatory.

Że też nikomu przez lata do głowy nie przyszło zmienić na korzyść ten stan rzeczy...

A niby jest postęp.. postęp po drodze spotka Duelunda i.. koniec z postępem...

Co za pech..

 

Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus
edytowany tekst został usunięty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz powyżej pmcomp. Nie ma większej krytyki dla drogich kolumn niż to, że nie grają muzykalnie! To oznacza, że grają fatalnie. Proste. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest hyde park ani Wasza piaskownica i nikogo nie interesują Wasze uprzedzenia i animozje. A moderacja w zasadzie na tym forum nie istnieje, na każdym innym po takiej pyskówce ani po jej uczestnikach nie zostałoby nAwet wspomnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piorasz napisał:

Przecież napisałem "niezabogato" (nie chodzi tu o koszt).
Kontekst był zupełnie inny - czytać ze zrozumieniem.

A gdzie ja napisałem że o koszt chodzi? Czytać ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, TUX napisał:

Dla panow pmcomp i sly30 trzeba stworzyc specjalny wątek gdzie będą się nawalać, bo ich wzajemna wymiana postów w różnych wątkach zaśmieca ciekawe tematy.

Pan sovereign powinien mieć ograniczoną możliwość pisania wyłącznie do klubu JBL. 

Pan 747 powinien mieć ograniczoną możliwość pisania wyłącznie do zakładki KABARET AUDIO.

To takie szybkie przemyślenia na temat organizacji Forum po lekturze wątku poświeconego najlepszym monitorom, który to wątek bardzo mnie ciekawi 🙂

TUX

10 godzin temu, TUX napisał:

Dla panow pmcomp i sly30 trzeba stworzyc specjalny wątek gdzie będą się nawalać, bo ich wzajemna wymiana postów w różnych wątkach zaśmieca ciekawe tematy.

Cytat

Pan TUX powinien mieć ograniczoną możliwość pisania za trolling w tym podżeganie.

Pan 747 powinien mieć ograniczoną możliwość pisania wyłącznie do zakładki KABARET AUDIO.

To takie szybkie przemyślenia na temat organizacji Forum po lekturze wątku poświeconego najlepszym monitorom, który to wątek bardzo mnie ciekawi 🙂

TUX

TUX nie masz nic ciekawego do powiedzenia w temacie, i w ogóle w temacie, więc trollujesz. I zdecydowanie bardziej pasujesz do swego wpisu.

O ilu przeróżnych monitorach napisałeś lub wspomniałeś by cokolwiek było w temacie.

Masz monitory co najmniej z 12''-ką, czy jakieś słabsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.