Skocz do zawartości
IGNORED

DAC w cenie ok. 10 tys.zł czy to już hi-end?


Jarosław Kaźmierczak

Rekomendowane odpowiedzi

tańsza plikowa alternatywa

 

 

Najfajniejsze jest to,by mieć pliki,najpierw muszę kupić płytę CD,

potem ją zripować,i dopiero potem delektować się tym "lepszym" brzmieniem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeciez nieprawda, w takim qobuz czy tidal sa setki tysiacy plyt w plikach.

Samych hires jest w qobuz 35 tys plyt jesli dobrze pamietam.

 

 

P.S sprawdzilem - jest 45 tys albumow 24 bitowych w samym Qobuz.

Liczba pojedynczych utworow dostepnych jako pliki w tym serwisie to 30 mln.

Dane z ostatniego numeru Haute Fidelite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% kupionych płyt w zeszłym roku przeze mnie było tylko na CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeciez nie znaczy, ze nie mozesz kupowac plikow, tylko ze nie chcesz.

Ja mam dokladnie na odwrot - u mnie pliki to 80 % zakupionych albumow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest fantastyczne w końcu każdy kupuje coś pod swój słuch!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejsze jest to,by mieć pliki,najpierw muszę kupić płytę CD,

potem ją zripować,i dopiero potem delektować się tym "lepszym" brzmieniem :)

Stefan wiesz sam jak jest , wie o tym każdy dystrybutor (choć oficjalnie tego nie przyzna z wiadomych względów ) i wie o tym każdy kto prownywal najlepsze możliwe konstrukcje ;)

Nie ma co toczyć kolejnej krucjaty , niech każdy uważa co tam chce ważne by była to opinia obiektywną i bez uprzedzeń .

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi, aby kazdy mogl wybrac na podstawie odsluchow na swoim sprzecie.

Ale jak odsluchiwac albumy 24 bitowe i dsd na sprzecie , ktory ich nie odtwarza ?

A jak bez takich odsluchow mozna osadzic, ze plyta cd gra lepiej?

Czy to nie brak logiki ?

Stawianie sobie lajkow nie zastapi odsluchow , prawda koledzy?

Tu sie chyba zgodzimy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co toczyć kolejnej krucjaty , niech każdy uważa co tam chce ważne by była to opinia obiektywną i bez uprzedzeń .

 

 

Oczywiście, plikoseksualni są Cool dzięki nim można wyrwać taniej całkiem niezłe duże kolekcje płyt CD zbieranych z pietyzmem latami :)

 

 

Ale jak odsluchiwac albumy 24 bitowe i dsd na sprzecie , ktory ich nie odtwarza ?

 

 

Jak kupisz cyfrowe 24 bitowe 192kHz tuby to daj znać, chętnie posłucham nowalijek, w sumie idzie wiosna może będzie coś nowego bo na jesieni pliki zakopały Lumen White za Circa 50'000EU

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrwać taniej całkiem niezłe duże kolekcje płyt CD

 

 

 

Dokładnie tak.

Trzeba tylko się spieszyć,zanim niektórzy zdążą się zorientować w swoim błędzie.

 

Jakie perełki "wyrywam",i po ile,to tylko ja wiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejsze jest to,by mieć pliki,najpierw muszę kupić płytę CD,(...)

Stefanie,

jesteś Pan niepoprawny politycznie/nie idący z duchem czasu. Płyty można przecież pożyczyć.

Co do porównań brzmień oryginalnego CD i ripa...Luty mamy, jakiś dziwny, co nie? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wleciał do mnie kolega, audiofil z doświadczeniem ok 30 letnim, do tego elektronik i serwisant sprzętów audio-video, fan sprzętów vintage. Przytachał ze sobą najwyższy model odtwarzacza CD Mark Levinson, tak sprzed kilkunastu lat, chyba No.390S czy jakoś tak. I zrobiliśmy pojedynek, pliki vs CD. Wynik był trochę dla mnie zaskakujący. On uważał, że CD wypadło zdecydowanie lepiej nawet, gdy plik był 24/96!!

Dla mnie takie oczywiste już to nie było, bo dźwięk z plików był po prostu inny, ale to inne nie oznaczało gorsze.

Niemniej jednak na pewno pliki Hires nie pokonały CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie 24 /192 kHz , moj limit to 24/96 , wyjatek robie dla nagran Reference Recordings.

Pisalem o tym wielokrotnie, ale wiem ze dla osob, ktore sluchaja tylko cd te opinie nie maja znaczenia.

Nie mam o to zalu, tylko nie robmy cnoty z nieosluchania z plikami.

Wbrew nieprawdziwym sugestiom Jarka, ja mam doswiadczenia z topowymi zestawami dzielonymi do grania cd, ztcw Jarek nie sluchal topowych plikow bo nie ma sprzetu do ich odtwarzania.

W tym nie ma nic zlego , szanuje takie wybory jak jego , Stefka czy Twoj, ale mam odmienne zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi, aby kazdy mogl wybrac na podstawie odsluchow na swoim sprzecie.

Ale jak odsluchiwac albumy 24 bitowe i dsd na sprzecie , ktory ich nie odtwarza ?

A jak bez takich odsluchow mozna osadzic, ze plyta cd gra lepiej?

Czy to nie brak logiki ?

Stawianie sobie lajkow nie zastapi odsluchow , prawda koledzy?

Tu sie chyba zgodzimy?

 

Mariusz czy Ty na prawdę uważasz , że osoby na tym forum mające nie gorsze urządzenia od Twoich (a czasami na pewno lepsze ) nie słuchało różnych mozliwych kombinacji ?

Czy uważasz ,że ktoś kto ma np. kable przewyższające wartość Twojego systemu nie kupiłoby sobie daca Lampizatora i komputera do odtwarzania plików?

Skoro tego nie zrobili oznacza to nie mniej nie więcej ,że wg. ich mniemania płyta CD odtwarzana na porządnym transporcie i dacu broni się dzielnie i nie widzą potrzeby zmiany tylko dla zmiany i bycia trendy.

Uważasz ,że Stefan , Twonk , Stary, Sly, Tomek ,Grzegorz i wielu innych są głusi ?

Daj spokój ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak na pewno pliki Hires nie pokonały CD.

 

 

Prośba,byś tego za głośno nie rozgłaszał,jest jeszcze sporo płyt CD do kupienia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie oczywiste już to nie było, bo dźwięk z plików był po prostu inny

 

Sly dziewczyny innych to by się czasem chciało lubić ale inne dziewczyny? no pomyśl ;)

 

W sumie masz alibi, bo słuchasz głownie elektroniki całą muzykę klasyczną jazz i inne dźwięki zostawiłeś innym, szczęściarz z Ciebie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wleciał do mnie kolega, audiofil z doświadczeniem ok 30 letnim, do tego elektronik i serwisant sprzętów audio-video, fan sprzętów vintage. Przytachał ze sobą najwyższy model odtwarzacza CD Mark Levinson, tak sprzed kilkunastu lat, chyba No.390S czy jakoś tak. I zrobiliśmy pojedynek, pliki vs CD. Wynik był trochę dla mnie zaskakujący. On uważał, że CD wypadło zdecydowanie lepiej nawet, gdy plik był 24/96!!

Dla mnie takie oczywiste już to nie było, bo dźwięk z plików był po prostu inny, ale to inne nie oznaczało gorsze.

Niemniej jednak na pewno pliki Hires nie pokonały CD.

Moim zdaniem tj osoby sluchajecej pliki , winyle i cd od ponad 3 lat potrzeba "nauczyc sie "dzwieku plikow.

Co do wyzszosci hirez nad RB to moim zdaniem jest niepodwazalna pod warunkiem ,ze porownujemy dobre realizcje hirez do dobrych cd.

Jesli bierzemy kiepskie hires przeciw dobrym cd , moze byc na odwrot.

Co nie znaczy, ze plyty cd sa lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew nieprawdziwym sugestiom Jarka, ja mam doswiadczenia z topowymi zestawami dzielonymi do grania cd, ztcw Jarek nie sluchal topowych plikow bo nie ma sprzetu do ich odtwarzania.

W tym nie ma nic zlego , szanuje takie wybory jak jego , Stefka czy Twoj, ale mam odmienne zdanie.

Mariusz to ,że ktoś nie napisał Tobie na forum o tym, że słuchał tego czy owego nie oznacza ,że nie słuchał w ogóle.

Nie masz pojęcia czego sluchalem .

Jak jesteś ciekawy to popytaj u dystrybutorów w Polsce i za granicą.

Jestem przekonany ,że się mylisz .

A licytować się z Tobą nie mam zamiaru bo Ciebie szanuję i poza tym jesteśmy już chyba pełnoletni.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mariusz czy Ty na prawdę uważasz , że osoby na tym forum mające nie gorsze urządzenia od Twoich (a czasami na pewno lepsze ) nie słuchało różnych mozliwych kombinacji ?

Czy uważasz ,że ktoś kto ma np. kable przewyższające wartość Twojego systemu nie kupiłoby sobie daca Lampizatora i komputera do odtwarzania plików?

Skoro tego nie zrobili oznacza to nie mniej nie więcej ,że wg. ich mniemania płyta CD odtwarzania na porządnym transporcie i dacu broni się dzielnie i widzą potrzeby zmiany tylko dla zmiany i bycia trendy.

Uważasz ,że Stefan , Twonk , Stary, Sly, Tomek ,Grzegorz i wielu innych są głusi ?

Daj spokój ;)

 

Bardzo arogancki wpis , z czego jak sadze zdajesz sobie swietnie sprawe. Przyszlo Ci do glowy kiedys moze, ze pieniadze nie graja?

To,ze wymienione osoby wola plyty cd jest tak samo wazne jak to ,ze wielu innych znanych uzyttkownikow forum slucha wylacznie albo glownie z plikow.

 

 

Mariusz to ,że ktoś nie napisał Tobie na forum o tym, że słuchał tego czy owego nie oznacza ,że nie słuchał w ogóle.

Nie masz pojęcia czego sluchalem .

Jak jesteś ciekawy to popytaj u dystrybutorów w Polsce i za granicą.

Jestem przekonany ,że się mylisz .

A licytować się z Tobą nie mam zamiaru bo Ciebie szanuję i poza tym jesteśmy już chyba pełnoletni.

 

Pozdr.

 

Ja tez Cie szanuje, dlatego opieram swoja opinie na tym co sam na forum pisales.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszlo Ci do glowy kiedys moze, ze pieniadze nie graja?

 

Powiedz to posiadaczowi głośników Altus i głośników np. T&F czy Focal Grande Utopia.

Oczywiscie ,że same pieniądze nie grają ale przeciez nie o to chodziło mi w moim poprzednim wpisie.

Doczytaj może jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem, dla ktorego tak ostro formuluje sady jest nieustanny i zmasowany atak zwolennikow cd na plikowcow z pozycji " drozszego i lepszego " sprzetu.

To jest niewlasciwa perspektywa mz.

Mysle, ze najbardziej rozni nas rozna wrazliwosc na dzwiek, inaczej slyszymy i czego innego szukamy.

Moim zdaniem , aby docenic pliki trzeba ich sluchac przynajmniej rok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sly dziewczyny innych to by się czasem chciało lubić ale inne dziewczyny? no pomyśl ;)

 

W sumie masz alibi, bo słuchasz głownie elektroniki całą muzykę klasyczną jazz i inne dźwięki zostawiłeś innym, szczęściarz z Ciebie :)

 

Słucham sporo jazzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem, dla ktorego tak ostro formuluje sady jest nieustanny i zmasowany atak zwolennikow cd na plikowcow z pozycji " drozszego i lepszego " sprzetu.

 

I tak oto Mariusz klęskę przekułeś w sukces :)

 

Problemem z plikami jest tego typu że uczciwie grające systemy są jak na razie horrendalnie drogie i właścicieli CD nawet ze średniej półki High Endu za bardzo to z powodów czysto ekonomicznych nie interesuje bo nawet nie ma przełożenia 1:1 o jakiejś specjalnej przewadze nie mówiąc.

 

Słucham sporo jazzu.

 

Cii bo zaraz wpadnie ktoś z za wielkiej wody i nas rozstawi po kątach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale argumenty!

Każdy "słyszy" inaczej! :-)

Ja np. sprzedałem dCSy, Passy, Acrolinki itp. itd. odrzuciłem wiele innych marek, bo miałem nieodparte wrażenie , a teraz mam nawet 100% przekonanie, że byłem robiony w dziękową trąbę. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Non stop to go robił dystrybutor zamiast sprzedać mu produkt docelowy wszystko sprzedawał jak by cedził po kolei ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I tego się trzymaj ;)

Niestety wiele osób na forum twierdzi ,że pierwszy lepszy plikograj + dac zagoni do kąta transport CD + dac pomimo ,że nigdy nie próbowało tych najlepszych transportów CD.

Gdyby było to takie oczywiste to dawno stałby u mnie streamer a transport CD poszedłby do sprzedaży.

Wielu ludzi nie docenia starego, oklepanego CD 44.1 a on potrafi zapewnić max. możliwości , warunek - zapewnienie mu optymalnych warunków odtwarzania.

Nie jeden zdziwiłby się jak potrafi zagrać PCM z płyty CD , choć Rossini po RJ45 gra b. dobrze i jako drugi tor audio jest warty zastanowienia.

Na dzień dzisiejszy jest to dla mnie tańsza plikowa alternatywa do skonfigurowania zestawu w oparciu o np. monitory i jakiś wzmacniacz zintegrowany i tak się zapewne wkrótce stanie ;)

Ja już od dawna twierdzę że bardzo niewielu z nas ma pojęcie jak naprawdę potrafi zagrać CD 44,1 .

 

Ostatnio wleciał do mnie kolega, audiofil z doświadczeniem ok 30 letnim, do tego elektronik i serwisant sprzętów audio-video, fan sprzętów vintage. Przytachał ze sobą najwyższy model odtwarzacza CD Mark Levinson, tak sprzed kilkunastu lat, chyba No.390S czy jakoś tak. I zrobiliśmy pojedynek, pliki vs CD. Wynik był trochę dla mnie zaskakujący. On uważał, że CD wypadło zdecydowanie lepiej nawet, gdy plik był 24/96!!

Dla mnie takie oczywiste już to nie było, bo dźwięk z plików był po prostu inny, ale to inne nie oznaczało gorsze.

Niemniej jednak na pewno pliki Hires nie pokonały CD.

Sylwek było nie było ML 390S to jeden z bardziej dziarskich staruszków :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia czego sluchalem .

Jak jesteś ciekawy to popytaj u dystrybutorów w Polsce i za granicą.

 

Wlasnie spływają pierwsze doniesienia dystrybutorów z Polski i świata. Wszyscy potwierdzają słowa kolegi. Najczęsciej powtarza sie sformułowanie "nie mam pojęcia" co, moim zdaniem, świadczy o tym, ze mieli kontakt z kolegą Axolotl. Czekam jeszcze na przebudzenie Azji i raport bedzie kompletny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.