Skocz do zawartości
IGNORED

Ciche słuchanie bez regulatorów


mcemsi

Rekomendowane odpowiedzi

Śmiesz twierdzić ,iz nie posiadam odpowiedniej wiedzy ? Hmm... otóż zaskoczę kolegę :) jestem po studiach między innymi i elektornika informatyka akustyka oraz wiele innych dziedzin związanych z dzwiękami nie jest mi obca:) natomiast stwierdzam jednoznacznie ,ze TEORIA swoje- ZYCIE swoje :) Jako przykład podam gdy kiedyś chodziłem do pewnego znajomego ,który miał diorę ws504b i do tego perfecty 150- tak miał ustawione ,ze "bas" przy cichym słuchaniu był natomiast inny kolega w podobnym pomieszczeniu miał bas dopiero wówczas gdy robił głosniej ... mało tego ostatnio zauwazyłem podobnie u innego kolegi na jamo 606 przy cichym graniu -problem - dając głosniej "bas" się pojawia :) ot taka mała sztuczka :P syfiastego sprzetu oraz nieodpowiedniego rozmieszczenia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. No to juz się nazywa "pieprzenie" jak Macierewicz :-/ słuchałem wzmacniaczy ,które miały juz spadek -3db przy 15khz i jakoś nie wpływało to w istotny sposób przetwarzanie np. talerzy.. skrzypiec czy fortepianu więc pieprzenie o pasmie przenoszenia ma się jak to ,ze brzozie wszczepiono szytuczną IQ :) dodam na marginesie ,.ze słysze duzo wyzej niz 15khz ;) natomiast przygoda z basem zaczyna się u mnie od 16hz :)

 

Jakby był spadek przy 10kHz to też wszystko usłyszysz. Za wyjątkiem harmonicznych, czyli wybrzmień, barw itp. Częstotliwości podstawowe poszczególnych instrumentów poniżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jestem po studiach między innymi i elektornika informatyka akustyka oraz wiele innych...

 

To co teraz palnąłeś to jest prostu Sci-Fi. Już po samym sposobie pisania można powątpiewać że ukończyłeś jakiekolwiek studia a brak rozumienia prostego wykresu, daje jasno do zrozumienia że umysłu ścisłego to Ty raczej nie masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz powale na kolana :P:P:P JAK GRAM PO 22EJ TO ZATYKAM OTWORY BASS REFLEXU aby nie budzić domowników :))) avanti rules :P

 

A co zatykasz jak grasz przed 22 ? Moje kolumny nie stoją w rogach i grając cicho słyszę wyraźnie inaczej niż grając głośno. Powinienem iść do lekarza czy kupić kolumny droższe od Twoich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co teraz palnąłeś to jest prostu Sci-Fi. Już po samym sposobie pisania można powątpiewać że ukończyłeś jakiekolwiek studia a brak rozumienia prostego wykresu, daje jasno do zrozumienia że umysłu ścisłego to Ty raczej nie masz.

...bo widzisz ... lubię z siebie robić idiotę aby inni (czyt.tacy jak Ty :) )mieli ubaw :)

 

A co zatykasz jak grasz przed 22 ? Moje kolumny nie stoją w rogach i grając cicho słyszę wyraźnie inaczej niż grając głośno. Powinienem iść do lekarza czy kupić kolumny droższe od Twoich?

Po pierwsze winno być : A co zatykasz gdy grasz przed 22? :) Po drugie NIe wiem czy powinienes się udać do lekarza ale na pewno cofnąc się do przerabiania tematu pt: Czytanie ze zrozumieniem :) pzdr.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmawianie sobie że mam super sprzęt i że "jest płasko" nic tutaj nie pomoże.

Ja raczej obstawiał bym że jak po ściszeniu dalej słyszymy skrajne pasma to płasko system nie gra ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo widzisz ... lubię z siebie robić idiotę"

 

A to wszystko jasne, idzie Ci świetnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cichym słuchaniu ludzkie ucho gorzej sobie radzi że skrajami pasm a im głośniej tym równiej słyszymy i teoria ta doskonale przekłada się na praktykę ten kto ma.satysfakcję z cichego słuchania ma A - dobry nie zniszczony słuch B - dobrze skonfigorowany sprzęt grający bardzo równo wszystkimi pasmami . Zciszanie działa jak lupa powiększająca zwielokrotni wszelkie błędy systemu i akustyki , im będą mniejsze niedociągnięcia systemu tym mniejsza różnica nawet przy cichym słuchaniu . Im głośniej tym słyszymy ,, równiej ,, i to daje nam odpowiedź dlaczego na prezentacjach wystawcy tak chętnie kręcą gałką w prawo to zawsze pozwala zamaskować niedoskonałości systemu . Ktoś wyżej bardzo dobrze napisał złotą zasadę Audio kupując sprzęt trzeba go posłuchać i przetestować od najcichszego poziomu poprzez średni i bardzo głośny , prawidłowo zgrany system zachowuje się niemal liniowo oczywiście w ramach praw fizyki i słyszenia co pozwala słuchać z satysfakcją na każdym poziomie . 2 krotnie udało mi się złożyć zestaw i dostosować akustykę w taki sposób że znajomi dziwią się że u mnie można słuchać cicho i jest bas oraz że uwaga można rozkręcić wzmak na maksa i nie powoduje to żadnego dyskomfortu . Oczywiście przy ekstremalnie cichym słuchaniu fizyki nie oszukany ale od pewnego już cichego grania do pod głoszenia na max dźwięk pozostaje niemal bez zmian , barwa , bas , średnica , wysokie tony, dynamika , słowem nie musimy szukać pewnego poziomu gdzie wszystko gra fajnie a głośniej lub ciszej jest gorzej słucha się z przyjemnością od dołu do samego Maxa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Przy cichym słuchaniu ludzkie ucho gorzej sobie radzi że skrajami pasm a im głośniej tym równiej słyszymy i teoria ta doskonale przekłada się na praktykę ten kto ma.satysfakcję z cichego słuchania ma A - dobry nie zniszczony słuch B - dobrze skonfigorowany sprzęt grający bardzo równo wszystkimi pasmami . Zciszanie działa jak lupa powiększająca zwielokrotni wszelkie błędy systemu i akustyki , im będą mniejsze niedociągnięcia systemu tym mniejsza różnica nawet przy cichym słuchaniu . Im głośniej tym słyszymy ,, równiej ,, i to daje nam odpowiedź dlaczego na prezentacjach wystawcy tak chętnie kręcą gałką w prawo to zawsze pozwala zamaskować niedoskonałości systemu . Ktoś wyżej bardzo dobrze napisał złotą zasadę Audio kupując sprzęt trzeba go posłuchać i przetestować od najcichszego poziomu poprzez średni i bardzo głośny , prawidłowo zgrany system zachowuje się niemal liniowo oczywiście w ramach praw fizyki i słyszenia co pozwala słuchać z satysfakcją na każdym poziomie . 2 krotnie udało mi się złożyć zestaw i dostosować akustykę w taki sposób że znajomi dziwią się że u mnie można słuchać cicho i jest bas oraz że uwaga można rozkręcić wzmak na maksa i nie powoduje to żadnego dyskomfortu . Oczywiście przy ekstremalnie cichym słuchaniu fizyki nie oszukany ale od pewnego już cichego grania do pod głoszenia na max dźwięk pozostaje niemal bez zmian , barwa , bas , średnica , wysokie tony, dynamika , słowem nie musimy szukać pewnego poziomu gdzie wszystko gra fajnie a głośniej lub ciszej jest gorzej słucha się z przyjemnością od dołu do samego Maxa .

 

Dodaj jeszcze jakieś przykłady realizacji...bo na wszystkich tak się nie da...wiele jest "przeglosnionych" gdy suwaczki realizatorom wymykają się spod kontroli ... wtedy niestety robi się hałas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 krotnie udało mi się złożyć zestaw i dostosować akustykę w taki sposób że znajomi dziwią się że u mnie można słuchać cicho i jest bas oraz że uwaga można rozkręcić wzmak na maksa i nie powoduje to żadnego dyskomfortu . Oczywiście przy ekstremalnie cichym słuchaniu fizyki nie oszukany ale od pewnego już cichego grania do pod głoszenia na max dźwięk pozostaje niemal bez zmian , barwa , bas , średnica , wysokie tony, dynamika , słowem nie musimy szukać pewnego poziomu gdzie wszystko gra fajnie a głośniej lub ciszej jest gorzej słucha się z przyjemnością od dołu do samego Maxa .

Tylko pogratulować udanego zestawienia,aż chciałoby się coś znowu zmienić :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzając dźwięki ze sprzętu audio głośno, słychać więcej tonów niskich i wysokich w stosunku do średnich, niż przy odtwarzaniu cichym i nie ma tu znaczenia, jakiego sprzętu użyto, ile ten sprzęt kosztował, jak dobrze czy źle został skonfigurowany itp. Spadek słyszalności niskich i wysokich tonów w stosunku do średnich następuje stopniowo, płynnie wraz ze zmniejszaniem głośności, dlatego kiedyś wymyślono filtr „kontur”, który miał za zadanie kompensować tą niedogodność. Z czasem jednak filtr przestał być montowany we wzmacniaczach z uwagi na raczej słuszny pogląd, że komplikacja układu i wydłużenie ścieżki sygnału degraduje dźwięk.

 

Od tego czasu panuje moda słuchania na płasko, co niestety powoduje pewien niedobór niskich i wysokich tonów przy cichym słuchaniu, ale uznano ten stan za mniejsze zło.

 

Słuchałem tak przez lata na wzmacniaczu Sphinx bez żadnych regulacji, ale mając tego dość wymieniłem wzmacniacz na taki, który jest wyposażony w odłączaną regulację niskich i wysokich tonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze jakieś przykłady realizacji...bo na wszystkich tak się nie da...wiele jest "przeglosnionych" gdy suwaczki realizatorom wymykają się spod kontroli ... wtedy niestety robi się hałas...

Podpinam się pod wypowiedź przedmówcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego czasu panuje moda słuchania na płasko, co niestety powoduje pewien niedobór niskich i wysokich tonów przy cichym słuchaniu, ale uznano ten stan za mniejsze zło.

 

 

Tylko czym wyjaśnić fakt, że w zależności od sprzętu ten niedobór jest jest raz większy raz mniejszy. Nie posiadam, żadnych regulatorów a nie odczuwam niedoboru niskich ani wysokich tonów. Z poprzednim sprzętem było zgoła inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodaj jeszcze jakieś przykłady realizacji...bo na wszystkich tak się nie da...wiele jest "przeglosnionych" gdy suwaczki realizatorom wymykają się spod kontroli ... wtedy niestety robi się hałas...

Sprzęt testuję słuchając muzyki przynajmniej na kilkudniowym odsłuchu nie na płytach testowych , podczas słuchania obowiązuje zasada grania każdego gatunku muzycznego muzyka poważna jaz blues rock pop metal itd itp jak się przewali w cedeku z 60 różnych pozycji można już określić jak sprzęt sobie radzi z założenia nie słucham płyt testowych tylko muzyki więc testuję sprzęt na muzyce . Wśród tych 60 będzie sporo dobrych i złych realizacji ale ryzyko że do bierzemy sprzęt pod jeden gatunek muzyczny jest minimalne . Jak kupowałem ostatnio 4 lata temu kolumny gość z uśmiechem powiedział że sporo płyt przywiozłem :) . Im lepiej dobrany zestaw tym więcej płyt brzmi Bobrze nie tylko te nagrane z największą starannością im gorzej tym mniej muzyki mamyndo słuchania bo sprzęt nie radzi sobie nawet nie że złą ale odbiegającą realizacją dźwięku od absolutu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Sprzęt testuję słuchając muzyki przynajmniej na kilkudniowym odsłuchu nie na płytach testowych , podczas słuchania obowiązuje zasada grania każdego gatunku muzycznego muzyka poważna jaz blues rock pop metal itd itp jak się przewali w cedeku z 60 różnych pozycji można już określić jak sprzęt sobie radzi z założenia nie słucham płyt testowych tylko muzyki więc testuję sprzęt na muzyce . Wśród tych 60 będzie sporo dobrych i złych realizacji ale ryzyko że do bierzemy sprzęt pod jeden gatunek muzyczny jest minimalne . Jak kupowałem ostatnio 4 lata temu kolumny gość z uśmiechem powiedział że sporo płyt przywiozłem :)

 

Co do uniwersalności zestawu to nie mam wątpliwości...ma taki być...i pewnie Twój jest...

Bardziej interesuje mnie fakt, czy wszystkie realizacje, np. metalu dajesz radę grać głośno...

Jakieś Twoje typy albumów może? Lubię wiedzieć co inni "melomani" uważają za dobrą realizację...

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cichym słuchaniu ludzkie ucho gorzej sobie radzi że skrajami pasm a im głośniej tym równiej słyszymy i teoria ta doskonale przekłada się na praktykę ten kto ma.satysfakcję z cichego słuchania ma A - dobry nie zniszczony słuch B - dobrze skonfigorowany sprzęt grający bardzo równo wszystkimi pasmami .

 

Przeczysz sam sobie

 

Im głośniej tym słyszymy ,, równiej ,, i to daje nam odpowiedź dlaczego na prezentacjach wystawcy tak chętnie kręcą gałką w prawo to zawsze pozwala zamaskować niedoskonałości systemu .

 

Nie systemu tylko słuchu (jak w pierwszym zdaniu słusznie zauważyłeś ale później sobie sam zaprzeczyłeś).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej interesuje mnie fakt, czy wszystkie realizacje, np. metalu dajesz radę grać głośno...

Oczywiście nigdzie tak nie napisałem , są tak skopane realizacje że nie da się słuchać ani cicho ani głośno i kręcenie gałą nic nie pomoże i nie zmienia faktu że z kiepskiego materiału super dźwięku nie wyciśniesz .

Co do nagrań prochu nikt z nas na nowo nie wymyśli warto posiłkować się stronkami choćby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) aby ocenić naszą płytotekę porównać nagrania Chesky records , Naim , Stockfisch , mastery MSFL czy Japońskie poniżej kilka artystów oraz konkretnych płyt których posiadam po kilka wersji Vinyli oraz CD z różnych wytwórni .

 

Acoustic Live - Nils Lofgren

Moon Safari - Air

Dire Straits - Love Over Gold

Chick Corea

Miles Davis

Duke Ellington

Grant Green

Ravel - ' La Valce, Bolero '

Brahms - Violin Sonata

Amused to Death - Roger Waters

Pink Floyd

Michael Jackson - Thriller

Samael - Blood Ritual

Slayer - Reign in Blood

Nick Cave

Paul Weller

Massive Atack

Chuck Mangione

Camel

Alice in Chaince unplugged

Antonio Forcione

Loreena Mckenithe

Rebecca Pidgeon

Tina Turner

Preisner

Kieślowski

Możdzer

David A stewart Lily was here

Michał Lorenc

Vivaldi

Prokofiev

Sepultura Chaos AD

Michał Bajor

Anna Jopek

Annia Dąbrowska

 

Tych wykonawców i ich płyt słucha się z przyjemnością są lepiej lub gorzej zrealizowane świetnie wyłapią wszelkie niedociągnięcia systemu .

 

Metallica - Metallica producent tak nawywijał że zrobić poprawny dźwięk z tego nagrania to już trzeba z taśmy matki wszystko na nowo poskładać .

 

Przeczysz sam sobie

 

 

 

Nie systemu tylko słuchu (jak w pierwszym zdaniu słusznie zauważyłeś ale później sobie sam zaprzeczyłeś).

 

Nie wyrywaj zdań s kontekstu przeczytaj ze zrozumieniem całość .

 

Podpowiem magiczny zapis może nie doczytałeś

 

przy ekstremalnie cichym słuchaniu fizyki nie oszukany ale od pewnego już cichego grania do pod głoszenia na max dźwięk pozostaje niemal bez zmian , barwa , bas , średnica , wysokie tony, dynamika ,

 

Jaśniej to już tylko mogę Ci narysować ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Oczywiście nigdzie tak nie napisałem , są tak skopane realizacje że nie da się słuchać ani cicho ani głośno i kręcenie gałą nic nie pomoże i nie zmienia faktu że z kiepskiego materiału super dźwięku nie wyciśniesz .

Co do nagrań prochu nikt z nas na nowo nie wymyśli warto posiłkować się stronkami choćby http://dr.loudness-war.info/ aby ocenić naszą płytotekę porównać nagrania Chesky records , Naim , Stockfisch , mastery MSFL czy Japońskie poniżej kilka artystów oraz konkretnych płyt których posiadam po kilka wersji Vinyli oraz CD z różnych wytwórni .

 

Acoustic Live - Nils Lofgren

Moon Safari - Air

Dire Straits - Love Over Gold

Chick Corea

Miles Davis

Duke Ellington

Grant Green

Ravel - ' La Valce, Bolero '

Brahms - Violin Sonata

Amused to Death - Roger Waters

Pink Floyd

Michael Jackson - Thriller

Samael - Blood Ritual

Slayer - Reign in Blood

Nick Cave

Paul Weller

Massive Atack

Chuck Mangione

Camel

Alice in Chaince unplugged

Antonio Forcione

Loreena Mckenithe

Rebecca Pidgeon

Tina Turner

Preisner

Kieślowski

Możdzer

David A stewart Lily was here

Michał Lorenc

Vivaldi

Prokofiev

Sepultura Chaos AD

Michał Bajor

Anna Jopek

Annia Dąbrowska

 

Tych wykonawców i ich płyt słucha się z przyjemnością są lepiej lub gorzej zrealizowane świetnie wyłapią wszelkie niedociągnięcia systemu .

 

Metallica - Metallica producent tak nawywijał że zrobić poprawny dźwięk z tego nagrania to już trzeba z taśmy matki wszystko na nowo poskładać

 

przy ekstremalnie cichym słuchaniu fizyki nie oszukany ale od pewnego już cichego grania...

 

 

I wszystko jasne...dlatego zawsze powtarzam...trzeba podpierać tezy o jakości grania zestawu odpowiednimi przykładami nagrań...bez tego jest za dużo wątpliwości...

Dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ?

Jak zadasz sobie trud to w tym zestawieniu dostrzerzesz płyty uznane za wzorce nagrań oraz zwykłe pospolite nagrania czyli takie jak jest nagrywane 80% muzyki na rynku , sprzęt ma zagrać każdy rodzaj muzyki i nie ograniczać możliwości jej słuchania , a nie być konfigórowany jedynie pod wąski zakres wydań chyba że ktoś świadomie chce się bardzo wąsko ograniczać .

 

Czyżby kompresja?

W wielu przypadkach jak najbardziej tak w wielu nie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To znaczy ?

Jak zadasz sobie trud to w tym zestawieniu dostrzerzesz płyty uznane za wzorce nagrań oraz zwykłe pospolite nagrania czyli takie jak jest nagrywane 80% muzyki na rynku , sprzęt ma zagrać każdy rodzaj muzyki i nie ograniczać możliwości jej słuchania , a nie być konfigórowany jedynie pod wąski zakres wydań chyba że ktoś świadomie chce się bardzo wąsko ograniczać .

 

To znaczy, że się z Tobą zgadzam...tak jak w "o mnie"... wszystko co się zgrywa tonalnie z moim systemem...

Pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie Panowie (i Panie) radzicie przy cichym słuchaniu muzyki ? Ot wieczorem albo tak tylko żeby sobie pomrukiwało w tle.

- Nie słuchacie w taki sposób ?

Prawie zawsze tak słucham. Wtedy obraz staje się bardziej pełny, uszy nie są przemęczone. Jedna gała, zabawki z średniej półki, dla mnie jest ok.

 

Jak chcesz mieć większy rozmach, zwłaszcza na basie, to w moim odczuciu raczej kolumny o wysokiej skuteczności i większe membrany w wooferach. Alternatywą są oczywiście kręcioły, ale dla mnie to wymysł szatana jest. Miałem kilka takich zabawek. Co utwór to korekta, absolutna szajba.

 

Generalnie złożenie zestawu do cichego słuchania proste nie jest. Cześć urządzeń na rynku gra dobrze na 9.30-10.00, a to już dla mnie w miarę głośno jest.

 

Poza tym kolosalne znaczenie ma jakość nagrania. ;) Jest np. taki jeden stary numer Genesis, który absolutnie na każdym zestawie jakich słuchałem, sprawiał że prezentacja była bardzo dobra. Co ciekawe, pozostałe utwory z tej samej płyty wypadały przy nim blado. Śmiem twierdzić, że jeśli reszta wydawanych płyt miała by taką jakość, ruch na rynku audio by zamarł. hah ;)

 

sprzęt ma zagrać każdy rodzaj muzyki i nie ograniczać możliwości jej słuchania

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem. Dla mnie jest to pobożne życzenie. Selektywny zestaw pokaże Ci dokładnie różnice w jakości nagrań. Jeśli nagranie jest skopane, to te niedoróbki ujawnią się. Jeśli wszystkie realizacje zestaw prezentuje na tą samą modłę, to w moim odczuciu coś jest nie tak. Z pustego nawet Salomon nie naleje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem. Dla mnie jest to pobożne życzenie. Selektywny zestaw pokaże Ci dokładnie różnice w jakości nagrań. Jeśli nagranie jest skopane, to te niedoróbki ujawnią się. Jeśli wszystkie realizacje zestaw prezentuje na tą samą modłę, to w moim odczuciu coś jest nie tak. Z pustego nawet Salomon nie naleje.

 

Mrok...patrząc na listę nagrań jaką przedstawił jacm powyżej chodzi o każdy rodzaj muzyki...nie realizacje jak leci...

Pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość rozważań na temat sprzętu w odniesieniu do wyrównanego pasma przy cichym słuchaniu nie ma sensu, bo tu nie o sprzęt chodzi, tylko o właściwości słuchu.

 

Jeśli ktoś jest zadowolony z cichego słuchania bez regulacji to przy słuchaniu głośnym tego samego nagrania będzie miał więcej niskich i wysokich częstotliwości, a czy mimo to nadal będzie zadowolony, jest jego indywidualną sprawą.

 

Jeśli nagranie zrealizowano tak, że słuchając go cicho mamy poczucie dostatku niskich i wysokich tonów, to po odkręceniu gałki w prawo tych częstotliwości usłyszymy jeszcze więcej. Generalnie większość płyt jest tak zrealizowana, że brzmią w miarę dobrze przy dosyć głośnym słuchaniu na płasko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie realizacje zestaw prezentuje na tą samą modłę, to w moim odczuciu coś jest nie tak. Z pustego nawet Salomon nie naleje.

Dokładnie na dobrym systemie słychać już ogromne różnice w realizacjach ale słychać też mimo wszystko dużo więcej w muzyce , jest bas a nie namiastka jest naturalniejsza średnia wokale , wysokie nie robią psyt psyt jak pompka od roweru :) jest ogólnie przyjemniejszy dla ucha i czytelniejszy dźwięk , mam takie 2 testowe płyty ze skopaną realizacją w studio Pearl Jam ten oraz Linkin Park Meteora i na słabym sprzęcie grają fajnie im lepszy tym gorzej aż przekroczy się pewien pułap i wówczas grają albo tragicznie albo całkiem fajnie zależy czy ten już drogi sprzęt jest nastawiony na osuszoną selektywność czy naturalniejszą barwę i muzykalność .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.