Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rivage napisał:
2 godziny temu, malikali napisał:

to jest dopiero audio mit

jezei modyfikacja tego NAD-a jest warta np. 5 KPLN  to o taki efekt nie trudno...ale kolega widze nie słuchał modyfikowanego NAD-a ani sam nie słyszał o takim NAD-zie tylko szuka wsparcia i poklasku u tych co słyszeli o takim NAD-zie. Bo chyba nie samego urzadzenia, na co wskazuje pytanie ...;)

Kompletnie mieszasz cudze cytaty ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rivage napisał:

jezei modyfikacja tego NAD-a jest warta np. 5 KPLN  to o taki efekt nie trudno...ale kolega widze nie słuchał modyfikowanego NAD-a ani sam nie słyszał o takim NAD-zie tylko szuka wsparcia i poklasku u tych co słyszeli o takim NAD-zie. Bo chyba nie samego urzadzenia, na co wskazuje pytanie ...;)

Jak mniemam to do mnie ? Zaskoczę Cię. Słyszałem NAD 356bee po modyfikacji. Bardzo takie sobie granie. Akurat słyszałem kilka fajnych wzmacniaczy w cenie do 5k i 356bee po modzie to nic szczególnego. No takie są fakty. Gra to spoko, nawet mi się podobało. Ale że gra jak za 8k ? Bądźmy poważni. W każdym razie NAD 356bee po modyfikacji to temat często poruszany i był tu na forum kiedyś nawet temat o tym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rivage napisał:

... zatem dlaczego gdy usiłuje dotrzec z racjonalnymi wypowidzaiami nieco poza horyzont myslowy tutejszych adwersarzy, jestem sprowadzany do idioty (oszołoma )?

Bo gdy kończy się Twoja wiedza, to swoje własne improwizowanie stawiasz ponad wiedzą adwersarzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szymon1977 napisał:

Bo gdy kończy się Twoja wiedza, to swoje własne improwizowanie stawiasz ponad wiedzą adwersarzy.

To pół-prawda, kwestia oceny. Myślę, że:
Twoja wiedza, to podrecznik elektroniki + doswiadczenie w lutowaniu + słuchaniu tego co polutowałeś+ ??? ...
Moja - 30-to letnie doswiadczenie empiryczne w odsłuchu audio łacznie za ponad pierdylion-+troche lutowania+ liznięcie (w porównaniu z Tobą) teorii.
Jedno i drugie to WIEDZA. Staram sie wpłynąc ma poszerzenie horyzontu adwersarza (owszem, w zakresie podrecznika do elektroniki to "improwizowanie";), przedstawiając swój empiryczny punkt widzenia. Oddaje też KAZDEMU adwersazowi racje , gdy zainspiruje mnie do myslenia i poszerzy mój horyzont w zakresie Twojej domeny.
Jak dotąd 2 osoby zrezygnowała z sarkazmu na rzecz ciekawosci i zglebienia mojej mysli...niestety na prv...czyzby obawiały się linczu na forum, za zdrade dogmatów  na ??

Czy na prawde calkiem fajna , dyskusja , poszerzajaca horyzont każdej ze stron musi byc sprowadzona do negacji doswiadczeń innych? Bardzo łatwo powiedziec "nie bo nie". Ale czy taki poziom da nam, rozmówcom, jakis progress ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, Funnykris said:

No takie są fakty. Gra to spoko, nawet mi się podobało. Ale że gra jak za 8k ? Bądźmy poważni.

Są pewne modele wzmacniaczy (pomijam ceny) których przypadłości potrafiłbym opisać. A teraz poproszę o opis różnicy między wzmacniaczami za 3 i za 8 tsięcy. Nadmienię że z tego i poprzedniego postu wynika że jest to kwestia oczywista.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rivage napisał:

...

Bzdura kolego! Wszyscy istniejemy w tej samej rzeczywistości. Twoje improwizowanie powstałe bez uwzględnienia poznaych już przez naukę, a Tobie nieznanych faktów, tylko nas od poznania rzeczywistości oddala.

Domyślam się, że wiarygodności gromadzonych przez 30lat obserwacji ślepym testem nie potwierdziłeś. Tym samym całe Twoje doświadczenie jest warte zero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rivage napisał:

zaiste

Nie bardzo rozumiem, co chciałeś napisać, ale chodziło mi o to, że muzyka jest jakieś 10dB cichsza od sinusa, w związku z tym do podobnej głośności muzyki potrzebny jest wzmacniacz o dziesięciokrotnie większej mocy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszcz sieciówek:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.07.2020 o 09:26, Funnykris napisał:

A słyszeliście o NADach 356bee po modyfikacji które grają lepiej niż wzmacniacze za 8k? ? to jest dopiero audio mit.

odniosłem sie jedynie do tej wypowiedzi.
Audio Mit w tym przypadku, to cos niesprawdzonego przez autora, czyz nie ? Wnioskuje to ze sposóbu zadania pytania, sugerującego  odpowiedz...(manipulacja),
Bo np. ja:
1. słyszałem wiele urzadzń, które grały gorzej od niemodyfikowanego tego NADa (cena ok 3 kPLN) , kosztujących kilkluikrotnie wiecej 
2. "lepiej" to wartośc niewymierna
3. Ten NAD nie powinien kosztowac wiecej niz 1,5 kPLN ale to juz sprawa polityczna.

18 minut temu, szymon1977 napisał:

Bzdura kolego!

Cóz, nie jestes w stanie poszerzyc swojego horyzontu....ale to tylko twoja strata...
Cenie cie jednak za miszczoską samoocene: 
"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem." 

26 minut temu, januss73 napisał:

Ale że gra jak za 8k ? Bądźmy poważni.

A jak gra za 8 K ? 
kokretnie 
a jak gra za 10k, 11k 14k .... ?
slyszałem kilka , kazdy za 25 k i grały INACZEJ. Ale ni pokusiłbym sie o tak jednoznaczn i niemerytoryczną (gorzej/lepiej) ocene...zwlasza tu na naukowym forum..

18 minut temu, przemak napisał:

od sinusa

jakiej czestotliwości ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rivage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, rivage napisał:

Cóz, nie jestes w stanie poszerzyc swojego horyzontu....

Wiara w bzdury wbrew faktom to nie jest poszerzanie horyzontów. Poszerzyłbyś horyzonty, gdybyś poświęcił czas na zrozumienie, dlaczego dla niektórych jesteś tylko pośmiewiskiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Funnykris napisał:

Słyszałem NAD 356bee po modyfikacji. Bardzo takie sobie granie.

A po jakiej modyfikacji (konkretnie...) Ocena brzmienia godna audiofila ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, januss73 napisał:

Są pewne modele wzmacniaczy (pomijam ceny) których przypadłości potrafiłbym opisać. A teraz poproszę o opis różnicy między wzmacniaczami za 3 i za 8 tsięcy. Nadmienię że z tego i poprzedniego postu wynika że jest to kwestia oczywista.

Tak. To jest kwestia oczywista. Weźmy dwa urządzenia o dobrym stosunku jakości do ceny. Wzmacniacz za 3k zagra poprawnie z kolumnami ze swojego przedziału cenowego. Niezły detal, jakaś scena będzie ale bez szału. Wydajność prądowa wzmacniaczy z tego przedziału cenowego też jest taka sobie. Wspomniany przeze mnie NAD 356 przy ATC dostaje zadyszki i gra mało dynamicznie. Pomimo wysokiej mocy.

Weźmy teraz wzmacniacz za ok 8-10k. Całkiem inne barwy instrumentów. Słuchać już sporo detali brzmienia. W tej klasie cenowej już można sobie pozwolić na lepsze zasilanie i pomimo często niższych mocy generalnie gra to dużo bardziej dynamicznie i z lepszą kontrolą. Niedawno miałem przyjemność podłączyć Sugden A21 pod monitory ATC i dawał radę ze swoimi 20W (wiem że niektórzy nie uwierzą - polecam się przekonać samemu). Do tego scena jest dużo bardziej precyzyjna, wyraźnie słychać źródła pozorne. Nic się nie ma już prawa zlewać w klasie cenowej 6-10k. 

Jak uważasz że NAD 356 albo jakikolwiek wzmak za 3k może konkurować z choćby  Naim Nait 5si lub droższymi wzmacniaczami typu NuPrime ida16 albo Sugden to polecam zrobić sobie badania słuchu. O ile wzmacniacz jest dobrze wyceniony to różnica jest oczywista.

35 minut temu, rivage napisał:

Audio Mit w tym przypadku, to cos niesprawdzonego

Już pisałem. Sprawdzone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szymon1977 napisał:

dlaczego dla niektórych jesteś tylko pośmiewiskiem

prymityw w ostateczności nie ma innych srodow wyrazu jak kpina....daje tak swiadectwo swojej ignrancji i ciasnocie umysłowej, zdobywajac poklask u jemu podobnych miernot.
moim błedem (ale zarazem swietną zabawa) jest polemika z takowymi...:) bez urazy, stwierdzam fakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rivage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Funnykris napisał:

ak. To jest kwestia oczywista. Weźmy dwa urządzenia o dobrym stosunku jakości do ceny.

UWAGA, wchodzisz na bardzo grząski grunt audiofilskiej oceny brzmienia.. To EWIDENTNIE nie twoja domena....
Przedstaw jakes uzasadnienie, dowody, pomiary swoich mętnych opinii.....
poki co to bełkot-audiophilis ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, rivage napisał:

jakiej czestotliwości

Tej, przy której podaje się moc rms wzmacniacza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rivage napisał:

UWAGA, wchodzisz na bardzo grząski grunt audiofilskiej oceny brzmienia.. To EWIDENTNIE nie twoja domena....
Przedstaw jakes uzasadnienie, dowody, pomiary swoich mętnych opinii.....
poki co to bełkot-audiophilis ?

Tak tak bełkot ? Już opisałem swoje doświadczenia ze sprzętem i tyle. To nie jest żaden grząski grunt stwierdzić że dwa rzetelnie i dobrze zbudowane urządzenia które różni 4-7 tys. zł. mają różną jakość. Już słyszałem kiedyś opinię że wszystkie wzmacniacze grają tak samo i dowody w postaci jakichś wykresów pasma ? Nie żebym się kłócił z pomiarami ale są wzmacniacze za 1,5k które na papierze są znakomite a brzmią jak brzmią. Widać mierzy się nie to co trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, rivage napisał:

prymityw w ostateczności nie ma innych srodow wyrazu jak kpina

Kilka osób wprost wyjaśnia, gdzie popełniasz błędy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Funnykris napisał:

Jak uważasz że NAD 356 albo jakikolwiek wzmak za 3k (1) może konkurować z choćby  Naim Nait 5si lub droższymi wzmacniaczami typu (2) NuPrime ida16 albo Sugden to (3) polecam zrobić sobie badania słuchu. O ile wzmacniacz jest dobrze wyceniony to (4) różnica jest oczywista.

(1) moze konkurować... nawet to 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  moze zagrac lepiej od "lepszych", przez ciebie wymienionych. Zalezy do jakiej muzyki i z jakimi głosnikami, bez wzgledu na ich grupe cenową (btw zdefiniuj takie coś, wq mnie to fraza ze swierszczyków audio.. )
(2) NuPrime ida16 - własnie pokazałeś, ze nie wiesz co piszesz o "barwie instrumentów"
(3) polecam zrobić sobie badania słuchu - OD TEGO ZACZNIJ . A potem przesłuchaj duzo wieksza ilośc urzadzen i zrozum na czym polega konfiguracja SYNERGII system (całeg) audio.
(4) różnica jest oczywista.- nie wstydz sie, niech wszyscy wreszcie zobacza wyniki tego SLEPEGO TESTU
 

10 minut temu, Funnykris napisał:

Widać mierzy się nie to co trzeba.

WRESZCIE ! dlatego słychac wpływ przewodu na brzmienie systemu
ZWRACAM CI HONOR  (nawet jak napisałes to niechcacy) 

 

9 minut temu, szymon1977 napisał:

Kilka osób wprost wyjaśnia, gdzie popełniasz błędy.

9 minut temu, szymon1977 napisał:

Kilka osób wprost wyjaśnia, gdzie popełniasz błędy.

Takim zawsze przyznaje racje, jezeli tylko zrobia to w sposób racjonalny i w formie godnej polemik.

10 minut temu, Funnykris napisał:

stwierdzić że dwa rzetelnie i dobrze zbudowane urządzenia które różni 4-7 tys.

Tak jest ze wszystkim (auta, zarcie, prostytutki....)
Grzaskim gruntem jest semantyka oceny którą nieodpowiedzialnie pokusiłes sie zastosować....wróc lepiej do RLC. To jest Twoja domena (bez urazy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rivage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rivage napisał:

Moja - 30-to letnie doswiadczenie empiryczne w odsłuchu audio łacznie za ponad pierdylion-+troche lutowania+ liznięcie (w porównaniu z Tobą) teorii.

To niemożliwe żeby przy takim doświadczeniu niczego się Kolega nie nauczył przez 30 lat. Stracił Kolega te 30 lat na prawdopodobnie bezsensowne eksperymenty. Cóż zdarza się ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

To niemożliwe żeby przy takim doświadczeniu niczego się Kolega nie nauczył przez 30 lat. Stracił Kolega te 30 lat na prawdopodobnie bezsensowne eksperymenty. Cóż zdarza się ?.

Szanowny Kolego, przyjme zaproponowaną forme dyskusji akademickiej...i podrzuce kilka dygresji do rozważenia...
Czyz ucząc sie całe życie nie umieramy głupsi ? Ludziom swiatłym , zyciowa mauka podpowiada głównie to, ile jeszcze nie wiedzą. To zmusza ich do pokory i uznanaia (lub choćby refleksji) nad zdaniem innych, wiedzacych może nie "więcej" ale "cos innego"
Nie wiem jakie i w czym jest Kolegi doswiadczenie , ale niech Drogi Kolega zauwazy że moge to samo powiedzieć o Jego wiedzy....;)
Roznica miedzy Nami-Kolegami jest taka, ze staram sie, duyskutując tutaj, poszerzac moją wiedze. Nie mówie tez ze wiem lepiej w przeciwieństwie do Kolegi. Poporostu dyskutuję....Bo wiem co wiem w mojej domenie i chce sie tym podzielić.
A Kolega stwierdzi własnie ze juz wie wszystko co ja i na tej podstawie ma prawo jednoznacznie ocenić mój dorobek zyciowy, negując urokliwie jego efekty.
Teraz niech Uczony Kolega zechce pochylic sie nad swoją wypowiedzią i przemysleć ponownie konsekwencje , tego co wydaalił z czeluści swych.
Mam nadzieje. ze  wypowiedziałem sie wystarczjaco merytorycznie dla Czcigodnego Kolegi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Lech36 napisał:

To niemożliwe żeby przy takim doświadczeniu niczego się Kolega nie nauczył przez 30 lat. Stracił Kolega te 30 lat na prawdopodobnie bezsensowne eksperymenty. Cóż zdarza się ?.

No niestety, ale bez choć jednej obserwacji zweryfikowanej prawidłową procedurą, równie dobrzy mógłby napisać "Dzień dobry, urodziłem się 5 minut temu".

9 minut temu, rivage napisał:

...staram sie, duyskutując tutaj, poszerzac moją wiedze. 

Jest wprost przeciwnie, bo własne improwizacje, stawiasz ponad wiedzą mądrzejszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka osobista dygresja..
Audiofil to humanista, Elektronik to matematyk. Sa tacy którzy twierdza, ze tylko nauki przyrodnicze maja jakakolwiek  wartość...
Jednak bez pierwiastka humanizmu w nauce, nie byłoby postepu. Matematyk zanim wyprodukuje równanie  nowego odkrycia, musi do niego dojsc czysto intuicyjnym HUMANISTYCZNYM rozważaniem... (np. oklepany "Kot Shroedingera")

Dlatego swiatly matematyk , w ramach gimnastyki umysłu, potrafi pokusic sie o skonstruowanie równania wiersza, a  poeta dostrzeze piekno w równaniu i napisze o nim wiersz...
Ale to roche inny poziom rozwazan, wrócmy do AMitów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, rivage napisał:

Poporostu dyskutuję...

Raczej tylko przedstawiasz swój punkt spojrzenia na audio. Typowo audiofilski sposób oparty o wątpliwej jakości eksperymenty. 

27 minut temu, rivage napisał:

Roznica miedzy Nami-Kolegami jest taka, ze staram sie, duyskutując tutaj, poszerzac moją wiedze.

Trzeba było obserwować wątek od początku. Dużo świetnej wiedzy Kolega przegapił i dalej jest mocno znużony w audio voodoo/bzdurach. 

8 minut temu, rivage napisał:

Audiofil to humanista, Elektronik to matematyk.

Zgadza się test różnicowy odpowiadający na praktycznie wszystkie wątpliwości związane z porównaniami audio jest w pewnym sensie operacją matematyczną. Słucha się różnicy pozostałej z odejmowania dwóch identycznych na wejściu sygnałów. Humaniści prawdopodobnie w większości nie rozumieją o co chodzi stąd brak zainteresowania z ich strony takim testem, ale też innymi testami porównawczymi opartymi o technikę i procedury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szymon1977 napisał:

mógłby napisać "Dzień dobry, urodziłem się 5 minut temu".

Oczywiscie ze mógłby ....
Redefiniuj sobie pojecie czasoprzestrzeni do aspektu tez fizyki kwantowej. Upływ czasu (wystepowania zdarzen wogóle) zalezy od  postrzegania obserwatora (ułomnego dla naszego 3 wymiarowego mysłu). Ja moje przezyte lata postrzegam jakby minely w 5 minut....
Dzien dobry !

 

17 minut temu, szymon1977 napisał:

stawiasz ponad wiedzą mądrzejszych

jakies przykłady ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rivage napisał:

Audiofil to humanista

No i to własnie tworzenie mitów i nieprawd...

Audiofil to był człowiek, który dążył do poprawy jakości reprodukcji dźwięku poprzez doskonalenie systemu audio. 

Zadania absolutnie techniczne. 

Zdegradowaliście i ośmieszyliście termin audiofil.

Teraz ałdiofil to osoba, która słyszy. ch*j wie co, ale słyszy... i dorabia do tego rozmaite "teorie"...

Jest tu prosta zależność. Im człowiek głupszy, nie mający żadnych osiągnięć a mający aspiracje tym bardziej jest aktywny na tego typu forach. Tak jest również na forach motoryzacyjnych.

Potrzeba zaistnienia, opowiadanie banialuków to domena takich osób. Leczą swoje kompleksy. Próbują się czymś wyróżnić, tworzą pewien układ, kastę wtajemniczonych. Przesuwają tę granicę wtajemniczenia aby rozmaite Szymony się tam nie dostały. Jak? Atrybut ceny. Otóż grają tylko rzeczy drogie. Powstaje przy okazji argument; masz za gówniany system abyś usłyszał lub bezpośrednio obraźliwy; jesteś głuchy. W każdym takim określeniu jest efekt dominacji osoby majętniejszej i zdrowszej na słuchu...

Nie przeszkadza tu fakt, że słyszenie nieistniejącego to iluzja a w skrajnym przypadku choroba psychiczna. Nie przeszkadza tu fakt, że wpływ kabla tym większy im system słabszy... 

Audiofil to żaden słuchacz kabli. Audiofil udoskonala każdy element systemu w zakresie w jakim to można uczynić. To akurat nie jest w sprzeczności z niesamowitymi konstrukcjami klocków. Posunięcie elektroniki, mechaniki do granic możliwości, przekraczanie ich; Hi-End...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lech36 napisał:

typowo audiofilski sposób oparty o wątpliwej jakości eksperymenty. 

"Dużo świetnej wiedzy Kolega przegapił"
typowo elektro-techniczne frazesy oparte o najprymitywniejsze metody pomiarowe . Nie wnoszą NIC do stanu mojej wiedzy.
Opór przed pozyskaniem nowej wiedzy jest łatwiejszy niz watpliwosci, które ryją strefe komfortu.
Dlatego za mało wiesz o tym: co i czym mierzyc.
Wydajesz zatem prosty osąd, że jak ty ( i nikt znany ci) nie zmierzyłes, to tego NIE MA
Umacniasz tak swoja strefe komfotu, ku uciesze sobie podobnym .

 = DEFINICJA IGNORANCJI
c.b.d.u.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, rivage napisał:

jakies przykłady ??

Twoje 30lat obserwacji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Grzegorz7 napisał:

Zadania absolutnie techniczne. 

Zaprzegnij swoj sprzet do RLC i podaj poprawny wzór na dobry system audio !  ( nie zapomnij o indywidualnych preferancjach audiofila melomana)
Jak dotąd zaden audiofil nie robił tego inaczej na na ucho....
Za takie osiągniecie, czyli to, co przy tym odkryjesz i ubirzesz w równania, masz  Nobla i profesure,

 

1 minutę temu, Grzegorz7 napisał:

Teraz ałdiofil to osoba, która słyszy. ch*j wie co, ale słyszy... i dorabia do tego rozmaite "teorie"...

Zawsze tak miał. A dorabianie "róznych teorii" to odkrycia do których elektrotechnicy szybko nie dorosną....zeby to zmierzyc i opisac równaniem. Zeby to jeszcze wojsku było potrzebne, moze nie bylibysmy tak je...bani za oczywiste wnoski. Audiofil słyszy - doswiadcza empirycznie (zmysłem)
To tylko elektronik "ch*j wie co"  ? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Audiofil to był człowiek, który dążył do poprawy jakości reprodukcji dźwięku poprzez doskonalenie systemu audio. 

Zadania absolutnie techniczne

Śledzę wpisy mitologiczne od kilku tygodni i już nie wiem co o tym sądzić. Szymonek twierdzi, że dźwięk i to co słyszymy to głównie psychoakustyka. Zatem twierdzenie, że to zadania absolutnie techniczne jest... Absolutną bzdurą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.