Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, caleb66 napisał:

trzeba sluchac przez dwa tygodnie jednego odtwarzacza a potem jak twoj mozg i sluch sie przyzwyczai zmienic, jak poczujesz dyskomfort po zmianie znaczy gorszy ,

Zakładam, że już jakieś źródło się posiada i to ono stanowi punkt odniesienia we własnym znanym systemie ... wtedy różnice jeżeli są słychać je od razu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, caleb66 napisał:

jeden odsluch to za malo,wtedy wszystko gra tak samo

No to tu już kompletnie nie rozumiem.

1 - gra tak samo

2 - inaczej (?)

3 - jeszcze inaczej (???)

Odwrotnie chyba - ten który się wyróżnia zostaje. Jakaś dziwna u Ciebie reakcja zachodzi.

PS. Po uwzględnieniu tego odstawienia na bok po 2 tygodniach słuchania - można zaakceptować taką metodę doboru.

Ale i tak zbyt długa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
poprawka

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No to tu już kompletnie nie rozumiem.
1 - gra tak samo
2 - inaczej (?)
3 - jeszcze inaczej (???)
Odwrotnie chyba - ten który się wyróżnia zostaje. Jakaś dziwna u Ciebie reakcja zachodzi.
PS. Po uwzględnie niu tego odstawienia na bok po 2 tygodniach słuchania no to można zaakceptować taką metodę doboru.
Ale i tak zbyt długa.
Nie wykluczam różnic ale sam słyszałem te lepsze hi endowe jak potrafią zagrać kozacko ,to wszystko w sklepach na półkach to tak jak wyżej napisałem, trzeba słuch przyzwyczaić do jednego a potem zmienić na inny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szpakowski napisał:

zgadzam się, że różne daci na słabym wzmacniaczu i kolumnach mogą zabrzmieć tak samo ... tak samo kiepsko ... ponieważ teszta toru uśredni przekaz i wyjdzie takie samo g.

To już jest nudne do wyrzygania - masz za słaby sprzęt by usłyszeć różnice...jakieś inne argumenty są?

5 godzin temu, caleb66 napisał:

zeby ocenic ktory lepszy a ktory gorszy jeden odsluch nie wystarczy

Ale jak jest więcej prób słychać jęczenie, że się nie da, bo za dużo, bo wtedy wszystko się miesza, myli, tak się nie da.

3 godziny temu, xetras napisał:

To akurat od razu - ale nie oceniam jako "lepszy/gorszy" tylko wybieram  ten,  który mi bardziej pasuje.

O to, to! Z tym, że tak było kiedyś.

Wiadomo, że DAC mogą się teoretycznie różnić brzmieniem, (tak było przez pierwsze lata w integrach, playerach CD ), bo ich stopień wyjściowy kształtuje analogowy sygnał...tyle, że przy obecnej technice, większość takich urządzeń ( jako układ wyjściowy integry CD, czy jako zewnetrzne urządzenie) ma parametry tak (bez większego trudu) wyśrubowane, że coraz trudniej znaleźć jakiś ułomny...no chyba, że jakiś nawiedzony "super audiofillny", CELOWO "podrasowany" przez wykrzywione brzmienie, by się wyróżniał na rynku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, iro III napisał:

bo ich stopień wyjściowy kształtuje analogowy sygnał...tyle, że przy obecnej technice, większość takich urządzeń ( jako układ wyjściowy integry CD, czy jako zewnetrzne urządzenie) ma parametry tak (bez większego trudu) wyśrubowane, że coraz trudniej znaleźć jakiś ułomny...n

Niezależnie od wyśrubowania układy uśredniające to wciąż układy oparte o elementy RC.

I dlatego każdy DAC musi zabrzmieć inaczej. Oczywiście większość ludzi tego nie usłyszy (za wysoko). Usłyszenie układów całkujących to również żaden objaw lepszy/gorszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, iro III napisał:

To już jest nudne do wyrzygania - masz za słaby sprzęt by usłyszeć różnice...jakieś inne argumenty są?

Widzisz Iro ... mnie zbiera jak czytam Twoje wypociny oraz innych którym wszystko brzmi tak samo ...

Żeby sprzęt mógł pokazać swoje możliwości to cały system musi być na odpowiednim poziomie ... jeżeli wąskim gardłem będzie np wzmacniacz to źródło nie będzie w stanie pokazać swojego potencjału ... to samo tyczy się każdego elementu. Myślałem, że taki doświadczony forumowicz doskonale zdaje sobie z tego sprawę ... czyżbym się mylił?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Grzegorz7 napisał:

Jaki to musi być kiepski wzmacniacz aby gasił potencjał całego toru?

Kolejny mistrz audiomitów który nie wie takich rzeczy ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

13 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Jaki to musi być kiepski wzmacniacz aby gasił potencjał całego toru?

Moze jakiś super audijofillny lampowy, hybrydowy, wyklepana na kowadle w garażu chujnia typu wile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sugestyjkę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kolegom @iro III i @Grzegorz7 nerwy puszczają ... czyżby jakieś kompleksy ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szpakowski napisał:

Zdecydowanie kolegom @iro III i @Grzegorz7 nerwy puszczają ... 

Mi też dziś puściły w jednym z wątków. To chyba ta pełnia księżyca ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, szpakowski napisał:

Zdecydowanie kolegom @iro III i @Grzegorz7 nerwy puszczają ... czyżby jakieś kompleksy ... ?

Hi hi, myślenie życzeniowe, tylko po co? Tak się dowartościowujesz? Czy jakiś stres masz do rozładowania? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, iro III napisał:

Hi hi, myślenie życzeniowe, tylko po co? Tak się dowartościowujesz? Czy jakiś stres masz do rozładowania? ?

Iro zacząłes używać słownictwa typu: do wyrzygania, chujnia ... jakieś dziwne odniesienia do jakiegoś Wile ... to o czymś świadczy. Ewidentnie jakiś problem się za tym kryje ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Iro, darzę Cię wielkim szacunkiem za Twój wkład w walce z audiomitami ?.

Ale czasami mam wrażenie, że zapuszczasz się na całkiem nieznane Ci terytorium. W kilku wątkach pisałeś w stylu: "Bo ludzie to mają Panie rozdzielcze sprzęty i wszystko słyszą." Powiem Ci, że tak, mają rozdzielcze sprzęty. Począwszy od zestawów głośnikowych, poprzez wzmacniacze, na odtwarzaczach kończąc. 

I powiem Ci, że ja kiedyś myślałem podobnie. Ale mnie podkusiło, żeby sprawdzić. Kupiłem te "rozdzielcze sprzęty". I słyszę różnicę. Może nie mam już tego samego słuchu, gdy jako młody człowiek grałem na Tubie Es, ale jeszcze nie ogłuchłem ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Franz-007 napisał:

rozdzielcze sprzęty". I słyszę

argumenty znane od  20 lat

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, billy idol napisał:

argumenty znane od  20 lat

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

układy uśredniające to wciąż układy oparte o elementy RC

 

3 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

Usłyszenie układów całkujących to również żaden objaw lepszy/gorszy.

Grzegorz nadajesz językiem nie dla każdego zrozumiałym ?

Uśrednianie czy całkowanie to nie mniej i nie więcej jak kondensator i rezystor w filtrze dolnoprzepustowym.

Mniejsza górna granica filtra to lepiej czy gorzej dla systemu audio? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o mniejszą górę. 

Tu chodzi o to, że kształtują charakterystykę elementy o tolerancji powiedzmy kilku procent.

Młodzi mogą to usłyszeć ; usłyszeć różnice. 

I o czym to świadczy? O niczym. We wszystkich takich przypadkach charakterystyka dac`a jest właściwa. 

Domowi dłubacze zwący się DIY`owcami grzebią w swoich dac`ach i w oczywisty sposób psuja charakterystykę. I wówczas już słyszalnie dla większości to zaczyna grać. 

Ot, cała tajemnica...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Jaki to musi być kiepski wzmacniacz aby gasił potencjał całego toru?

Mam jeden typ: Onkyo a-5vl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Elizabeth była lepsza od Meluzyny? A Meluzyna od Kleopatry? Z tego co pamiętam, to chyba tak, ale nie jestem pewny...??? W każdym razie makijaż Elizabety miały the best!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, iro III napisał:

To już jest nudne do wyrzygania - masz za słaby sprzęt by usłyszeć różnice...jakieś inne argumenty są?

Ale jak jest więcej prób słychać jęczenie, że się nie da, bo za dużo, bo wtedy wszystko się miesza, myli, tak się nie da.

O to, to! Z tym, że tak było kiedyś.

Wiadomo, że DAC mogą się teoretycznie różnić brzmieniem, (tak było przez pierwsze lata w integrach, playerach CD ), bo ich stopień wyjściowy kształtuje analogowy sygnał...tyle, że przy obecnej technice, większość takich urządzeń ( jako układ wyjściowy integry CD, czy jako zewnetrzne urządzenie) ma parametry tak (bez większego trudu) wyśrubowane, że coraz trudniej znaleźć jakiś ułomny...no chyba, że jakiś nawiedzony "super audiofillny", CELOWO "podrasowany" przez wykrzywione brzmienie, by się wyróżniał na rynku.

 

Kolego a uwierzysz w to  ze sieciowka podpięta pod cdeka  może  brzmieć inaczej  kiedy jest wpieta do wzmacniacza????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Kolego a uwierzysz w to  ze sieciowka podpięta pod cdeka  może  brzmieć inaczej  kiedy jest wpieta do wzmacniacza????

Nie, dla mnie to nie jest sprawa wiary, wiem że sieciówka to tylko przewód zasilający, nie ma i nie może mieć swojego 'brzmienia'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, to kwestia WIARY.

Jak mocno uwierzysz, sieciówki też Ci zagrają. Nawet "głuchota i za tani sprzęt" nie będą przeszkodą.

?

I NAPRAWDĘ będziesz je słyszał- choć to będzie prawda wybitnie subiektywna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Ot, cała tajemnica...

Jeżeli to takie proste a Ty zgłębiłeś niezbedne arkana ... dlaczego nie produkujesz daców? Wedle Twoich wpisów zrobienie takiego urządzenia jest banalnie proste ... wystarczy zaprojektować jedynie jakąś wpadającą w oko obudowę i super dochodowy biznes jest gotowy. Ludzie będą kupować Twoje daci jak świeże buleczki Następnie możesz zrobić wzmacniacz i jeszcze lepszy biznes zrobić, ludzie będą mieli kłopot z głowy z doborem elektroniki, będą kupować komplety a jeszcze zaoszczędzą na kablach, bo przeciesz nie będą miały wpływu. 

Tylko jeden warunek ... niech to na prawdę dobrze zagra ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

bo ich stopień wyjściowy kształtuje analogowy sygnał.

a sygnał cyfrowy co kształtuje?

1 godzinę temu, iro III napisał:

Nie, dla mnie to nie jest sprawa wiary, wiem że sieciówka to tylko przewód zasilający, nie ma i nie może mieć swojego 'brzmienia'.

w takim razie CO ma wpływ?

bo można wywnioskować , że jedynym, mającym wpływ na granie ma przycisk play.

Edytowane przez kazik-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, iro III napisał:

Nie, dla mnie to nie jest sprawa wiary, wiem że sieciówka to tylko przewód zasilający, nie ma i nie może mieć swojego 'brzmienia'.

No widzisz a u mnie po wymianie kabla ic,siecowka którą  kupiłem z miesiąc temu do wzmacniacza mnie denerwoje.wokale np na płytach Allan Taylor są  "pogrubione"?.Co ciekawe problem znika kiedy tą samą sieciowke wpinam pod cdeka. Dla wielu z was bedzie to śmieszne ale trzeba być wybitnie gluchym żeby nie słyszeć tej różnicy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Chicago napisał:

A czy Elizabeth była lepsza od Meluzyny?

W mojej subiektywnej opinii nie była lepsza. Miałem jedno i drugie, to drugie w wersji Kleopatra. Elizabeth była bardzo ładna i nowocześniejsza, ale dekoder stereo dyskretny w Meluzynie i Kleopatrze lepiej się zachowywał na wysokich tonach, choć to oczywiście opinia indywidualna a więc nie podparta techniką tylko oceną subiektywną.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.