Skocz do zawartości
slasz11

Projekty kolumn na glosnikach SB ACOUSTICS MW16P SATORI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kieruj sie cena przetwornikow. Znajdziesz glosniki takie jak Daniel Hertz M1 (Mark Levinson) kosztujace ponad $130.000 wyposazone w przetworniki (Beyma) kosztujace niecale $3.000 :-) 

Edytowane przez xajas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mateusz takich "audiofilskich" monitorów za blisko 10000zł jest więcej, np: Gato FM-8, w których siedzą SB Acoustics:

SB29RDC-C000-4

http://www.sbacoustics.com/index.php/products/tweeters/ring-dome/sb29rdc-c000-4/

SB15MFC30-8

http://www.sbacoustics.com/index.php/products/midwoofers/mfc/5-sb15mfc30-8/

Jedyna modyfikacja polega na dodaniu odpustowego, błyszczącego pierścienia który negatywnie wpływa na dyfrakcję fal. Tu przynajmniej napisali bliskie prawdy pasmo przenoszenia 45-35kHz.

W Buchard podają 33-40 000 Hz +/- 3db. Co jest bezczelnym oszustwem! bo przy spadku 3dB to one do 45Hz ledwo sięgną. No ale parafrazując wybitnego prezesa TVP "ciemny lud wszystko kupi".

Tak na poważnie to Buchardt musiał odrobinę więcej zainwestować w podzespoły niż Gato, no i promowanie falowodów oraz pełnego wyrównania czasowego ma moje silne poparcie. Dając jeszcze MB zamiast BR odcięli się od całej konkurencji - sprytny ruch.

Co ciekawe jednemu z klientów zaproponowałem monitory dokładnie na takich samych przetwornikach jak Gato FM-8, tyle, że kopułka zmieniona na neodymową wersję z mniejszym frontem SB29RDNC-C000-4

http://www.sbacoustics.com/index.php/products/tweeters/ring-dome/sb29rdnc-c000-4/

No ale wiadomo, że takie z garażu nie mają prawa tak samo dobrze zagrać jak wychodzące od audiofilskich skandynawskich firm ;)

Ciekawe jest też to, że "audiofilskie" czytaj "drogie marki" wstydzą się przetworników które stosują. Piszą o specjalistycznych modyfikacjach które najczęściej polegają na zmianie koloru membarny, kosza itp.

Wilson Audio czasami dokonuje większych modyfikacji zmieniajac cały układ napędowy ale któryś z inżynierów SS powiedział, że takie zmiany to w 90% psucie głośnika.

Ja jestem dumny, że często stosuję przetworniki SB Acoustics niemodyfikowane :)

11 minut temu, xajas napisał:

Nie kieruj sie cena przetwornikow. Znajdziesz glosniki takie jak Daniel Hertz M1 (Mark Levinson) kosztujace ponad $130.000 wyposazone w przetworniki (Beyma) kosztujace niecale $3.000 :-) 

Tak jak mogę zrozumieć skąd wynika cena kolumn Wilson Audio i nie dziwię się, że ludzie je kupują to mam wrażenie, że te Daniel Hertz M1 sprzedały się prawdopodobnie w ilości 1 pary :) W cenie 13000$ może ktoś by się nimi zainteresował...

Edytowane przez KonradRak
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, KonradRak napisał:

W cenie 13000$ może ktoś by się nimi zainteresował... 

Wrecz przeciwnie! Za ta cene by ich nie kupili -> za tanie!

Zwroc uwage, ze tego typu "objekty" (obojetnie czy topowe Wilsony, Krele, McIntoshe, Levinsony, Cello, MBL,...) sa kupowane wlasnie dlatego, ze sa drogie! To jest sposob na odroznienie sie od reszty Audio Buddys :-) -> Snobizm

Edytowane przez xajas
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Just now, xajas said:

Wrecz przeciwnie! Za ta cene by ich nie kupili -> za tanie!

Zwroc uwage, ze tego typu "objekty" (obojetnie czy topowe Wilsony, Krele, McIntoshe, Levinsony, Cello, MBL,...) sa kupowane wlasnie dlatego ze sa drogie! To jest sposob na odroznienie sie od reszty Audio Buddys :-) -> Snobizm

Jasne - bo ludzie uwielbiają płacić mase $$ jak nie ma potrzeby. Płacą tylko dlatego że chcą jakość a ona niestety kosztuje. Śmiem twierdzić że jakby jakiś DIY miał wykonać duże wilsony w identycznej jakości (mało możliwe) to cena byłaby min. 50% rynkowej, a producent przecież takiej ceny nigdy nie widzi - cene robią koszta dystrybucji, marże dystrybutorów, podatki, R&D i masa innych pierdół.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, piter z napisał:

- cene robią koszta dystrybucji, marże dystrybutorów, podatki, R&D i masa innych pierdół.

Cene robia ludzie gotowi zaplacic tak absurdalne ceny!

Takie argumenty jak powyzej to bzdura

Firmy typu Canton, Heco,... tez maja koszty  dystrybucji, podatki, R&D i jakos przezywaja bez tych luxusowych marzy o wysokosci 1000% 

Dopoki znajdziesz szalencow gotowych zaplacic 2000€ za kawalek druta/sieciowki, wszelkie dyskusje o sensownym ksztaltowaniu cen produktow high-end sa zbedne

Edytowane przez xajas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, piter z napisał:

Jasne - bo ludzie uwielbiają płacić mase $$ jak nie ma potrzeby. Płacą tylko dlatego że chcą jakość a ona niestety kosztuje.

Piter tak niestety nie jest. Gdybyś miał rację to firma Apple nigdy by się nie rozwinęła do takich rozmiarów. 

8 minut temu, piter z napisał:

Śmiem twierdzić że jakby jakiś DIY miał wykonać duże wilsony w identycznej jakości (mało możliwe) to cena byłaby min. 50% rynkowej

Żaden DIYer nie jest w stanie skopiować Wilson Audio nawet gdyby ukradł schemat zwrotnicy. Można próbować zbudować podobnie brzmiące kolumny. Jednak nigdy nie będą one tak samo grały. Pocieszać można się jedynie ceną wynoszącą 20% oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znam rozwiazania DIY brzmiace lepiej niz topowe komercyjne produkty.

Dlaczego lepiej?

Gdyz sa kostruowane/wpasowane do calego system poczawszy od zrodla, poprzez specyfike pomieszczenia az do upodoban wlasciciela. Takiego kompleksowego, w pelni zintegrowanego rozwiazania nie moze zapewnic zaden komercyjny product (oferujacy jeden okreslony uniwersalny standard). 

Edytowane przez xajas
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, xajas napisał:

jakos przezywaja bez tych luxusowych marzy o wysokosci 1000% 

Dobrze być precyzyjnym i nie mylić marży ze stopą narzutu. Podsumowując marki które mają narzut 1000 i więcej % są zwykłymi złodziejami, lichwiarzami. Naszym obowiązkiem jest informować, uczyć nasze dzieci co i dlaczego ma daną wartość. Długo musiałem przekonywać syna, żeby nie kupował "japkowego" telefonu :) 

Kolejną sprawą jest to, że jak w Polsce ktoś kupuje kable sieciowe za 1000$ lub przewód USB (bo jest nowoczesnym plikofilem) za 250$ to wg mnie płaci z małe podatki i w dupie mu się poprzewracało. Znam wielu takich co swoim pracownikom płaci 2500zł/mc za cały dzień za***rdala... a ma na takie zabawki i wymianę luksusowego samochodu co 2 lata. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 29.01.2019 o 09:21, KonradRak napisał:

Mateusz takich "audiofilskich" monitorów za blisko 10000zł jest więcej, np: Gato FM-8, w których siedzą SB Acoustics

Kosztują 7,5-8k w detalu (w zależności od wykończenia) więc ciut do dychy brakuje :) Wynegocjujesz z 15% i robi się 6,5k. Wiadomo, że biorąc pod uwagę cenę przetworników to sporo , ale weź pod uwagę , że sam producent pewnie wystawia fakturę dystrybutorowi na coś koło 3k , a reszta to marża dystrybutora (za promocje, serwis itp) oraz samego salonu. Niestety jak jest dużo pośredników to tak to wygląda. Tak czy tak Gato np. na AudioShow zawsze bardzo dobrze wypada. Często o wiele lepiej niż droższe zestawy. Dobrze wszystko konfigurują + odpowiedni repertuar i wychodzi z tego dobra prezentacja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy ktoś z Was miał porównanie SB Acoustics Satori MR13P-4 ze Scan Speak Revelator 12M/4631-G00 i mógłby opisać wrażenia/różnice?

Widziałem, że było dużo porównań do Illuminatora 12MU, ale do Revelatora nie znalazłem (oprócz 15M).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi