Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Riczi75 napisał:

Za takie pieniądze to można zaryzykować, myślę że AP lipy nie odwaliło😉 Z tym, że raczej kolumienki do mniejszych pokoi, nie dla basolubów, chyba że uzupełnić o jakiegoś suba🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a tymczasem zebrało się u mnie takie trio ... sam nie wiem, które z nich są NAJ ... 

IMG_20230508_200934.jpg

IMG_20230508_200921.jpg

IMG_20230508_200845.jpg

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2023 o 23:43, matee napisał:

... a tymczasem zebrało się u mnie takie trio ... sam nie wiem, które z nich są NAJ ... 

Niezła gromadka👍 Czym napędzasz? W bezpośrednim porównaniu u Ciebie jak oceniasz, który model najprzestrzenniej gra, który z najlepszą dynamiką, z najlepszą średnicą, czy raczej bardzo minimalne różnice? Z tej trójki po głowie mi chodzi od dłuższego czasu Virgo 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx wysyp ciekawych AP, są Avanti III z Poznania, gorąco polecam! Są Avanti V w Krakowie, chyba bym z ciekawości posłuchał... ogólnie modele długo niewidziane w Polsce! 

W dniu 5.05.2023 o 08:20, yamaha-mr napisał:

To jest fejkowe ogłoszenie, zwykłe V z dopisaną kreską, wszystko na to wskazuje: zaślepki na nóżki i boczne maskownice, nie dajmy się wkręcać, pokusa jest duża bo sprzedać VI to bułka z masłem, V leżą latami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, baksiu napisał:

Na olx wysyp ciekawych AP, są Avanti III z Poznania, gorąco polecam! Są Avanti V w Krakowie, chyba bym z ciekawości posłuchał... ogólnie modele długo niewidziane w Polsce! 

To jest fejkowe ogłoszenie, zwykłe V z dopisaną kreską, wszystko na to wskazuje: zaślepki na nóżki i boczne maskownice, nie dajmy się wkręcać, pokusa jest duża bo sprzedać VI to bułka z masłem, V leżą latami...

Też tak pomyślałem, ale napisałem do AP aby się upewnić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Riczi75 napisał:

olx wysyp ciekawych AP, są Avanti III z Poznania, gorąco polecam! Są Avanti V w Krakowie, chyba bym z ciekawości posłuchał... ogólnie modele długo niewidziane w Polsce! 

Niestety ceny również dawno niewidziane. To kolumny tylko do dużych pomieszczeń, a więc dla nielicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Riczi75 napisał:

Niestety ceny również dawno niewidziane. To kolumny tylko do dużych pomieszczeń, a więc dla nielicznych.

Polacy coraz bogatsi, więc i chętnych powinno przybywać, w sumie te małe domki w nowym budownictwie też mają sporo otwartej przestrzeni... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, baksiu napisał:

To jest fejkowe ogłoszenie, zwykłe V z dopisaną kreską, wszystko na to wskazuje: zaślepki na nóżki i boczne maskownice, nie dajmy się wkręcać, pokusa jest duża bo sprzedać VI to bułka z masłem, V leżą latami...

To oprócz mazaka olejnego musiał gość zainwestować w tweetery od "szóstek", bo ja takich w "piątkach"  nie widziałem ! Ale może ja się nie znam ... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomas20 napisał:

A ja poszukuje centralny (Celsius) do Sitar. Na olx jest ale kolor i cena nie odpowiednie a pan jest "nierozmowny". 

kup wyższy model głównych głośników, ustaw je zgodnie z wytycznymi, a centralny będzie zbędny 🙂 Wiem co mówię, jak przychodzą do mnie osoby nieznające tematyki hi-end, to myślą, że pod TV mam głośnik centralny 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, baksiu napisał:

Polacy coraz bogatsi, więc.. 

Nawet bogatsi od Amerykanów🫠

Dla Polaków 2 bilety do Miami polskim LOTem - prawie 12 tysięcy PLN ale już te same 2 bilety tą samą klasą w tym samym terminie rôwnież polskim LOTem ale kupowane przez obywatela USA z terenu USA to koszt niespełna 8 tysi PLN. 

W biednym kraju żyje się Drogo.. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 😁

15 minut temu, baksiu napisał:

kup wyższy model głównych głośników, ustaw je zgodnie z wytycznymi, a centralny będzie zbędny 🙂 Wiem co mówię, jak przychodzą do mnie osoby nieznające tematyki hi-end, to myślą, że pod TV mam głośnik centralny 😉

Wiem wiem Sitary wystarczą do tego efektu o którym mówisz bo holografia jest tu niesamowita sama z siebie, efekty przestrzenne bez głośników surround 😁 Miałem Tempo 6 i Scorpio 2 i wiem że w moich warunkach nie muszę przechodzić na wyższy model.

 

Potrzebuje jednak nowoczesnego amplitunera z wielu innych względów a wiadomo że amplituner nie daje takiej holografii na stereo jak wzmacniacz.

 

Opcje mam dwie kupić centralny z serii albo rozdzielić głośnikami kino od stereo gdzie estetyczny współczynnik WAF jest na niskim poziomie 😉

Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Niepokorny napisał:

Nawet bogatsi od Amerykanów🫠

Dla Polaków 2 bilety do Miami polskim LOTem - prawie 12 tysięcy PLN ale już te same 2 bilety tą samą klasą w tym samym terminie rôwnież polskim LOTem ale kupowane przez obywatela USA z terenu USA to koszt niespełna 8 tysi PLN. 

W biednym kraju żyje się Drogo.. 


 

Gdzieś czytałem że dlatego dobrze kupować przez vpn. 

33 minuty temu, Tomas20 napisał:

Opcje mam dwie kupić centralny z serii albo rozdzielić głośnikami kino od stereo gdzie estetyczny współczynnik WAF jest na niskim poziomie 😉

Jestem za rozdzieleniem kina od stereo. Negocjuj. Ja rozdzieliłem, ale na końcu i tak się pozbyłem kina. 

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, J4Z napisał:

Jestem za rozdzieleniem kina od stereo. Negocjuj. Ja rozdzieliłem, a na końcu i tak się pozbyłem kina. 

Nie no ale chyba fajne by brzmiało kino oparte o głośniki Audio Physic.

Przy stereo są pewne problemy użytkowe. Telewizor ma tylko wyjście cyfrowe dźwięku a wzmacniacz ma wejście tylko analogowe.

Przy Ampli dochodzi obsługa wielu urządzeń i automatyczne wł/wył, ARC, sterowanie jedynym pilotem, itp, itd. W stereo robi się trochę "niewygodnie".

Dodam jeszcze że mam w zanadrzu dwa Rele T5 które używam przy filmach.

Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Tomas20 napisał:

Nie no ale chyba fajne by brzmiało kino oparte o głośniki Audio Physic.

Przy stereo są pewne problemy użytkowe. Telewizor ma tylko wyjście cyfrowe dźwięku a wzmacniacz ma wejście tylko analogowe.

Przy Ampli dochodzi obsługa wielu urządzeń i automatyczne wł/wył, ARC, sterowanie jedynym pilotem, itp, itd. W stereo robi się trochę "niewygodnie".

Dodam jeszcze że mam w zanadrzu dwa Rele T5 które używam przy filmach.

ja tam lecę w minimalizm, zero kina, wyciąłem magnetofon, radio, nawet gramofon wywaliłem ostatnio, bo gra sporo gorzej niż CD, pełna optymalizacja pod CD, polecam, to daje najlepsze efekty, bez kompromisów, mam tylko jeszcze mały streamer, ale przy prawdziwym odsłuchu go wyłączam, żeby nie robił zakłóceń, im więcej kabli, klocków, tym gorszy dźwięk, TV i dekoder TV są podpięte pod inną linię zasilającą, całe stereo jest zasilane z UPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Robert 7800 napisał:

Jak byście krotko opisali charakter grania konkretnych modeli AP ? Mam classic 8, i zastanawiam sie nad zmianą, moze wlasnie na wyższy model AP 

Dobre, może w katalogu coś takiego napisali? Posłuchaj wyższych modeli, na pewno będą lepsze, zwłaszcza T6 im wyszły w miarę przystępnej cenie, potem już wchodzimy w pułap 10kzł i więcej... choć do Wilson audio to nadal daleko w sensie cen 🤑

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Classic brzmiała dla mnie trochę jak nie Audio Physic 😉 Zbyt ciepłe, mało szczegółowe w każdym zakresie, wykastrowane z przestrzeni Audio Physica. Niektórzy akurat może lubią takie ciepłe granie więc luz. Dla mnie niczym się nie wyróżniały względem kolumn z niższego pułapu cenowego innych producentów. Nie chcę wywoływać burzy bo jest to tylko moje prywatne zdanie. Każdy może mieć inne 😉

Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomas20 napisał:

Seria Classic brzmiała dla mnie trochę jak nie Audio Physic 😉 Zbyt ciepłe, mało szczegółowe w każdym zakresie, wykastrowane z przestrzeni Audio Physica. Niektórzy akurat może lubią takie ciepłe granie więc luz. Dla mnie niczym się nie wyróżniały względem kolumn z niższego pułapu cenowego innych producentów. Nie chcę wywoływać burzy bo jest to tylko moje prywatne zdanie. Każdy może mieć inne 😉

To ciepłe granie wynika zapewne z podbarwienia prostej, słabo wytłumionej obudowy. AP mocno wytłumia wyższe modele, ale to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Tomas20 napisał:

To jedno, a drugie że głośnik średnio nisko tonowy jest z plecionki co czasem daję taki ciepły efekt 

szmaciany dźwięk? Tak samo nie lubię "papierowego basu" z wielkich membran, od razu mam przed oczami  infinity kappa, albo altusy, po prostu drażniący efekt, może niektórym nie przeszkadza?! Bardzo natomiast lubię idealnie kontrolowany, dość głęboki i szybki bas ze zmultiplikowanych niewielkich membran, te metalowe w AP są ok, najlepiej z pearlesów, bo te późniejsze chińskie to już typowa oszczędność, tak jak i średniotonowe scan-speak zamienione na te wawecor, znowu kilkukrotnie tańszy głośnik... nie mówiąc o wysokotonowych, które to zwykły być najdroższe z całego kompletu, audio physic zaczął szukać optymalizacji kosztów, aż w końcu zrezygnował z markowych obudów horna i zaczął klepać całe paczki i skośnookich, dla mnie jest po firmie, został znaczek i coraz wyższa cena za coraz większy badziew... tak trochę przysmęcę mało optymistycznie 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt, obecny zarząd jedzie na dawnej legendzie marki. Na portalach aukcyjnych systematycznie roi się od serii Classic bo ludzie liczyli na tą legendę a potem w domu rozczarowanie. 

Swoją drogą ciekawe jak zachowali dźwięk w nowych najwyższych seriach premium od 70k wzwyż 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, piano napisał:

Aż tak upadli? 

AP pamiętam z dawnych czasów, nawet miało się parę modeli, a przygodę z AP zakończyłem na Cardeas. 

Rozwinęli się w "inny sposób"😜, ciekawe co piszesz, w stratosferze nigdy mocni nie byli, choć próbowali wielokrotnie, ot taka skaza firm garażowych z lowendu  które próbują podbić szczyty... miałeś avanti III, V, czy od razu po tempo cardeasy? Mam wrażenie że miejsce rynkowe po AP skutecznie zajął wilson audio ze swoimi pochylonymi konstrukcjami i bezwzględym wytłumieniem i separacją sekcji, poszli nawet dalej, ale oczywiście kosztem ceny i dramatycznego wyglądu, fuj! Jak karuzele w wesołym miasteczku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, baksiu napisał:

miałeś avanti III, V, czy od razu po tempo cardeasy?

poczekaj, zaczekaj 😉 muszę sięgnąć pamięcią, stare czasy.., a nie chciałbym puścić bąka, tym bardziej, że miałem też gościnnie jakieś 2 mniejsze modele, jeśli dobrze pamiętam. Najciekawiej chyba wspominam Avanti II na Excelu. Pamiętam w zestawieniu z Gryfem 2100/ 2200 i Gryf Adagio CD. 

Pamiętam też miłe zaskoczenie, gdy szwagier przywiózł do mnie swoje Yara Evo. Podpięte do Gryfa, zagrały zaskakująco ciekawie. 

Tempo III też ciekawe, ale chyba nie wycisnąłem z nich wszystkich soków, bo trafiły się Avanti II. 

Cardeasy?

hm, biorąc pod uwagę cenę, to nigdy w życiu. Nie było źle, ale, to już nie to. Wawecory do odstrzału. W ogóle, dziś nie wróciłbym do żadnej znanej mi konstrukcji z wooferem z boku. I pomyśleć, ze zasuwałem po nie aż na koniec Chorwacji. 😉

W tamtych czasach, chodziły po głowie jeszcze Kronosy z s/h, ale po Cardeasach jakoś mi przeszło, a w ogóle, to jakoś tak się złożyło, że nie było ich gdzie posłuchać w PL. 

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piano napisał:

poczekaj, zaczekaj 😉 muszę sięgnąć pamięcią, stare czasy.., a nie chciałbym puścić bąka, tym bardziej, że miałem też gościnnie jakieś 2 mniejsze modele, jeśli dobrze pamiętam. Najciekawiej chyba wspominam Avanti II na Excelu. Pamiętam w zestawieniu z Gryfem 2100/ 2200 i Gryf Adagio CD. 

Pamiętam też miłe zaskoczenie, gdy szwagier przywiózł do mnie swoje Yara Evo. Podpięte do Gryfa, zagrały zaskakująco ciekawie. 

Tempo III też ciekawe, ale chyba nie wycisnąłem z nich wszystkich soków, bo trafiły się Avanti II. 

Cardeasy?

hm, biorąc pod uwagę cenę, to nigdy w życiu. Nie było źle, ale, to już nie to. Wawecory do odstrzału. W ogóle, dziś nie wróciłbym do żadnej znanej mi konstrukcji z wooferem z boku. I pomyśleć, ze zasuwałem po nie aż na koniec Chorwacji. 😉

W tamtych czasach, chodziły po głowie jeszcze Kronosy z s/h, ale po Cardeasach jakoś mi przeszło, a w ogóle, to jakoś tak się złożyło, że nie było ich gdzie posłuchać w PL. 

Widzę że lubisz ryzyko! Avanti III nie słuchałeś... a skąd jesteś? Boczne basy to zawsze kompromis, ale bywa udany, czasem te "słupki" zaskakują in plus. Jak z A2 nie wicisnąłeś wszystkich soków, to z czym do 3, 5 i Cardeas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.