Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez stench,

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-09-21 1:07
https://dane.gov.pl/pl
Gość

(Konto usunięte)
22 minuty temu, cir napisał:

te ostatnio popularne/ szybki i łatwy zarobek

To nie są szybkie testy na przeciwciała. Na ile wiem wszystkie obecnie zarejestrowane w FR systemy testowe to testy PCR (w FR od lat jest rozwinięte testowanie PCR, jest niedrogie, w większości testy są produkcji własnej). Takich testów do dnia dzisiejszego wykonano już ponad 530 tysięcy (albo w szpitalach albo w domu - do chorego przejeżdża spec brygada). Na początku chyba wożono pobrany materiał aż do Nowosybirska (tam powstał pierwszy system testowy), obecnie tylko w Moskwie jest już kilkanaście certyfikowanych laboratoriów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cir napisał:

wyglada na to ze szczepienia moga zyskac zwolenników

szczescie ze stare pokolenie jest wyszczepione

BCG działa vs: błonica tężec krztusiec ?

2 godziny temu, Zyzol napisał:

 ?niepotrzebne F-35!

Potrzebne.

Jako nosiciel i zamiennik dla suczki sprzed półwiecza (projektowo) oraz dymiącego frontowca to akurat jedyna opcja.

F35A wyznacza kierunek na kilka dekad. Chodzi o pierwsze kilka minut - taki masz reżim alarmowy dla pary dyżurnej.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JuG napisał:

To nie są szybkie testy na przeciwciała. Na ile wiem wszystkie obecnie zarejestrowane w FR systemy testowe to testy PCR (w FR od lat jest rozwinięte testowanie PCR, jest niedrogie, w większości testy są produkcji własnej). Takich testów do dnia dzisiejszego wykonano już ponad 530 tysięcy (albo w szpitalach albo w domu - do chorego przejeżdża spec brygada). Na początku chyba wożono pobrany materiał aż do Nowosybirska (tam powstał pierwszy system testowy), obecnie tylko w Moskwie jest już kilkanaście certyfikowanych laboratoriów.

 

jesli macie własne testy i co najwazniejsze doswiadczenie w produkcji i modyfikacji to obecnie jest strzał w dziesiatke

reszta krajów rozpaczliwe szuka gdzie kupić

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hi_aro napisał:

Autorskie sterowniki miernej jakości, problemy z terminowym serwisem.

Oprogramowanie i rysunki będą również udostępnione. Przeczytaj...

Jest sporo rzeczy, które trzeba zaprojektować. Zacznij od PCB...

Ale wazne ze autorskie sterowniki. Polepsza sie i beda lepsze. Terminowy serwis to juz ich wlasna polityka. Mam maszyny tej drugiej firmy i przelom jest bardzo duzy w porownaniu do technologii niemieckiej, szwajcarskiej, czy japonskiej. 

 

 

Nie wiem po co komu projektowac PCB. 

Ciezko im bylo to zrobic na arduino? Latwe i dostepne na masowa skale rozwiazanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr_1 napisał:

W czasie jak pisałeś post o braku lekarstwa i szczepionki Chińczycy zarobili 5mln na robieniu samych maseczek i rękawiczek.

To co my nawet nie potrafimy od nich kupić tych masek i rękawic? Pal diabli wyprodukować to chyba przerasta możliwości naszych producentów ;-), ale chociaż kupić żeby można było dostać w aptekach. Pieniędzy jest przecież w bród jak niedawno chwalił się Glapcio.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lech36 napisał:

Pieniędzy jest przecież w bród jak niedawno chwalił się Glapcio.

Powiedział "mamy nieprzebrane ilości", ale miał chyba na myśli siebie i asystentki...

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tadeiro napisał:

ale miał chyba na myśli siebie i asystentki...

To bardzo możliwe ;-).

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze zalecenia rządu:
- nie zakładaj jednorazowych rękawiczek, nieumiejętne ściągnięcie ich może spowodować że się zakazisz.

dzisiejsze zalecenia rządu:
- zakładaj jednorazowe rękawiczki

Jeśli nie pijesz i nie przeklinasz, to znaczy, że niezbyt uważnie śledzisz sytuację w kraju...

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tadeiro napisał:

Wczorajsze zalecenia rządu:
- nie zakładaj jednorazowych rękawiczek, nieumiejętne ściągnięcie ich może spowodować że się zakazisz.

dzisiejsze zalecenia rządu:
- zakładaj jednorazowe rękawiczki

Jeśli nie pijesz i nie przeklinasz, to znaczy, że niezbyt uważnie śledzisz sytuację w kraju...

Czasem w pakiecie trzeba robić jedno i drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tadeiro napisał:

Wczorajsze zalecenia rządu:
- nie zakładaj jednorazowych rękawiczek, nieumiejętne ściągnięcie ich może spowodować że się zakazisz.

dzisiejsze zalecenia rządu:
- zakładaj jednorazowe rękawiczki

Jeśli nie pijesz i nie przeklinasz, to znaczy, że niezbyt uważnie śledzisz sytuację w kraju...

Nic dziwnego. Chyba wczoraj w TVN 24 uczyli, jak ściągać rękawice bezpiecznie. Widocznie rząd uznał, że polskojęzycznej tv amerykańskiego właściciela nie można lekceważyć. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zyzol napisał:

po ustaniu pandemii musi się zmienić rola państwa na bardziej aktywną i to nie tylko w gospodarce

Przede wszystkim samo państwo i jego organizacja musi się zmienić.

Zwiększenie roli państwa pisowskiego oznacza zwiększenie kłopotów.

3 godziny temu, Zyzol napisał:

Niestety zbyt wielu i zbyt często na widok pieniądza zapomina o innych wartościach.

A o jakich wartościach zapominali władcy komunistyczni w ZSRR, Chinach Kambodży i Korei Płn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, toptwenty napisał:

A o jakich wartościach zapominali władcy komunistyczni w ZSRR, Chinach Kambodży i Korei Płn?

Nie wiem. Tam nie bywałem. Z Polski ruszyłem się niedawno. 3 lata temu byłem na Sri Lance. I można tam było dogadać się z miejscowymi po rosyjsku i po angielsku. I o dziwo o Rosjanach mieli dobre zdanie. Tylko wilgotność powietrza w górach mi nie odpowiadała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Zyzol napisał:

Nie wiem. Tam nie bywałem. Z Polski ruszyłem się niedawno. 3 lata temu byłem na Sri Lance. I można tam było dogadać się z miejscowymi po rosyjsku i po angielsku. I o dziwo o Rosjanach mieli dobre zdanie. Tylko wilgotność powietrza w górach mi nie odpowiadała. 

Kuriozum.

Od wilgoci dostałeś pomieszania z poplątaniem - i tak Ci zostało. Ale pisz, pisz, pośmiejemy się wesoło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hi_aro napisał:

No to rób na pająka, p2p, zobaczymy jaka będzie jakość. Tylko nie podłączaj się osobiście, bo wiesz co...

Może lepiej już pilnikiem operuj... 

Marudzisz. 

 

Mam, uzywam raspberry, mam kilka PLC na mitsubishi i jakos nawet diabel tego ruszyc nie chce.

Ale masz racje, jak sam polutujesz to dostanie supermocy i bedzie dzialalo 2 razy dluzej niz wiecznie. 

 

A po drugie potrzebne sa szybkie rozwiazania.

Mysle ze w momencie gdyby moje zycie bylo zagrozone w 3 - 5% smialo podlaczylbym sie do takiego respiratora. Na tyle ufam "chinszczyznie".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Lolo2 napisał:

PLC na mitsubishi i jakos nawet diabel tego ruszyc nie chce.

Nie wiem o czym piszesz, może odpocznij. Mitsubishi to najprostsze, najlepiej opisane PLC na rynku.

Godzinę temu, Lolo2 napisał:

Ale masz racje, jak sam polutujesz to dostanie supermocy i bedzie dzialalo 2 razy dluzej niz wiecznie. 

Nadal nie rozumiem... Czy masz gorączkę, kaszel, i podwyższoną temperaturę? 

Ja zasadniczo nie muszę go robić, ponieważ czasami świadczę usługi dla Medtronic i już wcześniej prowadziłem rozmowy o małej wymianie barterowej podobnego respiratora, który w/g ich polityki naprawiać się nie opłaca, a ja go naprawię...

Ja rozumiem, że oczekujesz respiratora wykonanego ze starej dętki i cepa, albo aby wysłali gotowy, nowy pod wskazany adres przykro mi takie rzeczy tylko w erze..     

Tu chodzi o udostępnienie projektu, który wystarczy zaimplementować i wdrożyć w lokalnej produkcji, bez ponoszenia kosztów a co najważniejsze bez tracenia czasu na testy i błędy. Myślę, że już wyłuszczyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jacchusia napisał:

Bo większość tej kasy poszła na inwestycje rozdzielane przez RWPG co niekoniecznie pokrywało się z potrzebami rynku, wolnego rynku.

Ja tam więcej słyszałem o rozszarpywaniu kasy przez kolejnych kacyków bo każdy chciał mieć fabrykę u siebie, co zresztą zrozumiałe, tylko w efekcie skończyło się porzuceniem tysięcy niedokończonych inwestycji, w których utopiono bezzwrotnie około biliona złotych.

11 godzin temu, Zyzol napisał:

Możesz oddać soje wpływ z tego tytułu na R&D, bo raczej z dobrodziejstwa 500+ korzystasz.

Nie korzystam i żadne to dobrodziejstwo.  Zrzucanie kasy z helikoptera a ja się co najwyżej zrzucam na paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Zyzol napisał:

Tylko dlaczego na ten skansen rzucił się łapczywie Zachód? Na budynki i przestarzałe technologie? Nie na kadrę naukowo-techniczną, jej dorobek i rynki zbytu. Tego dowiodła praktyka polskie tzw. transformacji czyli faktycznie rabunku polskiej gospodarki w neokolonialnym stylu.

Nawet zacofana, Polska to jednak 40 milionowy rynek, zadajesz dziwne pytania.  Wszelkie znane mi przypadki, a znam ich sporo, wiązały się ze znaczną modernizacją i transferem wiedzy i technologii, bez których nie było by żadnych szans na rentowną działalność. 

Ja Gierka nie potępiam, nie patrzę na niego przez stereotyp tępego komucha, zwyczajnie staram się go ocenić uczciwie, przeszarżował i przegrał z kretesem, zresztą to jego własna partia pierwsza kopnęła go w d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Zbig napisał:

Ja Gierka nie potępiam, nie patrzę na niego przez stereotyp tępego komucha, zwyczajnie staram się go ocenić uczciwie, przeszarżował i przegrał z kretesem, zresztą to jego własna partia pierwsza kopnęła go w d....

Od początku PRL-u nadal uważam Gierka za najlepszego rządzącego naszym krajem.
Zaraz po nim jest Kwaśniewski.

A to się teraz odezwą niektórzy...już czekam... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.