Skocz do zawartości
IGNORED

Finansowa apokalipsa nadchodzi.


arturross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Zbig napisał:

Coś przegapiłem? ?

Nic specjalnego, normalka w sumie - ludziom się rzuca na łeb i wyskakują znienacka bez żadnego powodu i związku z niewiadomoczym, najczęściej z pouczeniami i psychoanalizą, jak w tym wątku. Potem trudno jest się wycofać więc się jedzie aż do ściany... 

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Na mierzei ?

Jak na mierzei to pies morski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jezz napisał:

To, ze ktos ma gorącą wodę w kaloryferach wcale nie oznacza, ze nie ogrzeawa sie węglem.

I to jakim, takim z Mozambiku czy innej Kolumbii.

Kurka, chyba se zainstaluję tę fotowoltaikę, zanim mi od tego prundu z wyngla całkiem kable sczernieją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zbig napisał:

Kurka, chyba se zainstaluję tę fotowoltaikę, zanim mi od tego prundu z wyngla całkiem kable sczernieją...

mózg ci już sczerniał to kablami się nie musisz martwić

 

2 godziny temu, Zbig napisał:

Co powiesz na taką?

takie jak Dyzmy , pasują do ciebie 

 

2 godziny temu, Zbig napisał:

To jest pies pasterski.

Dobrze że go masz , ktoś cię musi zagonić do zagrody .

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, arturp napisał:

Raczej by się do mnie nawet nie zbliżył bo na widok mojego psa pewnie by się sam zagryzł  ze strachu i wstydu ;-D 

A to teraz skompromitujesz się w zakresle kynologii?  Trzeba Ci przyznać że jesteś szalenie konsekwentny.

Ale fakt, Mufa nie lubiła yorków i omijała je szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zbig napisał:

A to teraz skompromitujesz się w zakresle kynologii?

Daj spokój człowieku . Było miło ale się skończyło . Ty nie masz nic lepszego do roboty tylko siedzieć na bocznicy od rana do wieczora ?  Raz na jakiś czas można się poszarpać na bocznicy jak nuda i trzeba sobie robić przerwy aby odpocząć od sprzątania czy prac ogrodniczych ale nie codziennie .  Nie masz normalnego życia ? Jesteś jak ta zgraja idiotów , których nicki widać w każdym wątku na bocznicy a wpisy od rana do wieczora ? 

Nie pisz nic pod mim adresem bo dostaję powiadomienie o tym ,że ktoś coś do mnie napisał na forum . Wchodzę na forum z nadzieją , że coś ciekawego w tematach audio , którymi się zajmuje a tu się okazuje że kolejny oszołom coś wystękuje . Nie marnuj mojego czasu a przy okazji wróć do normalności . Idź z tym psem na spacer bo jeśli pasterski to pewnie potrzebuje dużo ruchu . Zadzwoń do przyjaciół , rodziny czy kogo tam lubisz . Oderwij się od tego bocznicowego syfu . Nie pisz nic do mnie przynajmniej przez tydzień i nie wciągaj mnie w to bagno . A czas , który marnujesz na pisanie na forum lepiej przeznacz na coś co dla człowieka rzeczywiście ma wartość . 

PS

Dla jasności w temacie zwierza - od ponad 20 lat mam amstaffy . Czwarty pies tej rasy w moim domu . Zawsze z rodowodem związku kynologicznego bo to ważne dla ludzi rozsądnych aby nie mnożyć kundli o nieprzewidywalnej psychice ( na przykład ,,w typie amstaffa" , które zagryzają dzieci ) . Mój pies nie lubi bitew i nie musi gryźć innych psów , wystarczy jego wygląd aby odstraszyć miejscowe kundle biegające luzem . Ludzi uwielbia - typowe dla tej rasy . 

Teraz idę go nakarmić i na spacerek . Takie rzeczy są ważne i wartościowe a nie pie...olenie na forum .  Nie widzisz tego ? 

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak doczekamy się zmiany systemu w tym kryzysie czy będziemy czekać na następny jeszcze silniejszy?

Wszystko co do tej pory wymyślono mimo że na początku wydawało się dobre to w konsekwencji się nie sprawdziło.

Obecnie jesteśmy w miejscu kiedy potrzebę pieniądza zsspokajamy długiem a odsetki pozostają niesplacalne co sprawia że system musi mieć coraz większe długi. W konsekwencji coraz więcej zasobów tracimy na pozyskiwanie pieniędzy przez co marnujemy wzrost. Neoliberalizm jako nowiczesne niewolnictwo też się nie sprawdziło. Socjal z długu też się nie sprawdzi wkrótce bo zabije wzrost.

 

Co zrobić co nowego powstanie?

Może nowy typ banow które będą drukować bezdluzne pieniądze wg zasady dbania o inflację oraz ilość pieniędzy która jest potrzebna a za wzrost dobrobytu tym razem nie będzie odpowiadało niewolnictwo bo będzie wybór praca albo dochód gwarantowany? Ten wybór powstanie jako efekt upadku obecnego systemu długu który wygeneruje bezrobocie i wysoką innowacyjność jako jedyny sposób na brak wojny? W ciekawych czasach żyjemy.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@arturp: 

Byłem świadkiem zdarzenia: rasowy wilczur, oaza spokoju po tresurze poleciał za piłeczką razem z jamniorkiem. Złapał wilczek za szyję jamniczka i było po jamniczku. Zawsze musisz liczyć się z takim zdarzeniem. Zasada ograniczonego zaufania obowiązuje.

Rasa Amstaf powinna być zakazana.

Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, arturp napisał:

Daj spokój człowieku . Było miło ale się skończyło . Ty nie masz nic lepszego do roboty tylko siedzieć na bocznicy od rana do wieczora ?  Raz na jakiś czas można się poszarpać na bocznicy jak nuda i trzeba sobie robić przerwy aby odpocząć od sprzątania czy prac ogrodniczych ale nie codziennie .  Nie masz normalnego życia ? Jesteś jak ta zgraja idiotów , których nicki widać w każdym wątku na bocznicy a wpisy od rana do wieczora ? 

Nie pisz nic pod mim adresem bo dostaję powiadomienie o tym ,że ktoś coś do mnie napisał na forum . Wchodzę na forum z nadzieją , że coś ciekawego w tematach audio , którymi się zajmuje a tu się okazuje że kolejny oszołom coś wystękuje . Nie marnuj mojego czasu a przy okazji wróć do normalności . Idź z tym psem na spacer bo jeśli pasterski to pewnie potrzebuje dużo ruchu . Zadzwoń do przyjaciół , rodziny czy kogo tam lubisz . Oderwij się od tego bocznicowego syfu . Nie pisz nic do mnie przynajmniej przez tydzień i nie wciągaj mnie w to bagno . A czas , który marnujesz na pisanie na forum lepiej przeznacz na coś co dla człowieka rzeczywiście ma wartość . 

PS

Dla jasności w temacie zwierza - od ponad 20 lat mam amstaffy . Czwarty pies tej rasy w moim domu . Zawsze z rodowodem związku kynologicznego bo to ważne dla ludzi rozsądnych aby nie mnożyć kundli o nieprzewidywalnej psychice ( na przykład ,,w typie amstaffa" , które zagryzają dzieci ) . Mój pies nie lubi bitew i nie musi gryźć innych psów , wystarczy jego wygląd aby odstraszyć miejscowe kundle biegające luzem . Ludzi uwielbia - typowe dla tej rasy . 

Teraz idę go nakarmić i na spacerek . Takie rzeczy są ważne i wartościowe a nie pie...olenie na forum .  Nie widzisz tego ? 

Ci sami ludzie przesiadujący cały dzień w internecie potem pisza bzdury jakoby wakacje na Teneryfie kosztowaly tyle samo co specjalistyczne maszyny oraz że pracownicy jeżdżą zbyt drogimi samochodami. Podobni spece siedzą w polityce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, janunio napisał:

 

@arturp: 

Byłem świadkiem zdarzenia: rasowy wilczur, oaza spokoju po tresurze poleciał za piłeczką razem z jamniorkiem. Złapał wilczek za szyję jamniczka i było po jamniczku. Zawsze musisz liczyć się z takim zdarzeniem. Zasada ograniczonego zaufania obowiązuje.

Rasa Amstaf powinna być zakazana.

Niby czemu? Amstafy to miłe psy tylko wymagają odpowiedniego właściciela.  W ogóle problemem jest z reguły nieodpowiedzialny właściciel a nie pies.  Sporo ludzi trzyma psy choć kompletnie nie umie się z nimi obchodzić.

Natomiast owczarki niemieckie to jest spory problem.  Rssę popsuto, bardzo dużo psów jest psychicznie niezrównoważonych.  Jak widzę niemca z reguły biorę moje suki na smycz prewencyjnie bo nie wiadomo co mu odbije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolejna wizja zmian systemu.

Ta straszna wizja na pewno bardzo może się podobać rządzom szczególnie opresyjnym ale jest też prawdopodobnia do wprowadzenia. Oczywiście USA decydują co wprowadzić zobaczymy co zrobią. Trzeba wiedzieć że są bardzo zasłużeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jaro_747 napisał:

No proszę, a malkontenci narzekają na naszą ukochaną waadzę ;-).
 

No i oczywiście jedynie słuszną.

W dniu 3.05.2020 o 18:35, Zbig napisał:

Nieprawda, dużo adrenaliny we krwi psuje smak

Dźwięk też zmienia, najczęściej psuje ?.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu zgloszone do PUP wniosek od dofinansowanie ZUS pracownikow.    Spadek sprzedazy 34% rok do roku 

Dzisiaj pieniazki dotarly, tam chca jeszcze kilkogram lub dwa dokumentow, strasza kontrola w ciagu 3 lat i chca umowy wszystkich pracownikow (na ch*j im to? - - niepotrzebna papierologia) ale jest w miare ok. Doplaty beda bodajze przdz 3 miesiace - 3 transze.

 

Widac spiesza sie przed 10 Maja xD  Ze tak kase rozsylaja.  Szkoda ze nie zrobili trgo miesiac wczesniej, uratowaliby wiele etatow no i nie byloby az takiej paniki na rynku. 

Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Lolo2 napisał:

2 tygodnie temu zgloszone do PUP wniosek od dofinansowanie ZUS pracownikow.    Spadek sprzedazy 34% rok do roku 

Dzisiaj pieniazki dotarly, tam chca jeszcze kilkogram lub dwa dokumentow, strasza kontrola w ciagu 3 lat i chca umowy wszystkich pracownikow (na ch*j im to? - - niepotrzebna papierologia) ale jest w miare ok. Doplaty beda bodajze przdz 3 miesiace - 3 transze.

 

Widac spiesza sie przed 10 Maja xD  Ze tak kase rozsylaja.  Szkoda ze nie zrobili trgo miesiac wczesniej, uratowaliby wiele etatow no i nie byloby az takiej paniki na rynku. 

Lepiej późno jak wcale.

Ale z drugiej strony to wciąż socjal tylko tym razem nie na dół piramidy więc nie ma hejtu w sponsorowanych mediach.

 

No i na koniec pozostaje problem długu który urośnie rekordowo. Jak nie dopuszcza do hiperinflacji i jeszcze ciekawy socjal zaprezentuja znowu na dół piramidy (np. Stały zasiłek dla osoby która straciła pracę w wyniku kryzysu) to może paść rekord demokracji w Polsce 3 kadencji PiS.

Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, antymalkontent napisał:

Lepiej późno jak wcale.

Ale z drugiej strony to wciąż socjal tylko tym razem nie na dół piramidy więc nie ma hejtu w sponsorowanych mediach.

 

No i na koniec pozostaje problem długu który urośnie rekordowo. Jak nie dopuszcza do hiperinflacji i jeszcze ciekawy socjal zaprezentuja znowu na dół piramidy (np. Stały zasiłek dla osoby która straciła pracę w wyniku kryzysu) to może paść demokracji w Polsce 3 kadencji.

Pierwsza pomoc to tylko kredyt. 

W ciagu dwoch lat musisz oddac. Wiec to zadne dreowanie budzetu. 

 

Druga sprawa, to doslownie obnizka o polowe kosztow pracownika. Musisz udowodnic gdzie ze na to pieniazki pojda. Wiec to nie tyle rozdawnictwo co pracodawca nie palci skladek za pracownika. Placi tylko za jego "prace". 

 

 

Co do zadluzania panstwa to tak. Ale nie widze powodu aby nie zadluzac sie. Zobacz jak zadluzone sa najwieksze gospodarki swiata. 

Kazdy sie zadluza. 

Najlatwiej i najszybciej wziasc kredyt, kupic "warsztat samochodowy" miec dochod i splacac kredyt. 

Aniezeli pracowac i odkladac co miesiac 300zl z mysla ze za 20 lat moooze uzbieram tyle ze bedzie mnie stac na zakup tego warsztatu. 

 

Dlatego lepiej zadluzyc sie i "inflacja" lub podatkami splacac zoobowiazania. 

 

Zobacz na jedna sprawe  Taki PIS w jednym roku potrafil podniesc minimalna pencje o okolo 310zl. Z tego polowa to sa daniny dla panstwa czyli przyjmijmy 150zl.

Wedlog GUS z 2019 roku mamy aktywnych zawodowo ponad 16mln obywateli. 

16mln pracujacych razy 150zl podniesionych danin. to daje nam 2.4 miliard zlotowek MIESIECZNIE. 

Rocznie  daje to niecale 30mld zlotych dla skarbu panstwa. 

A podliczylem tylko jeden rok podwyzek minimalnej pensji, dodaj jeszcze podwyzke 2018/2019, podatek solidarnosciowy, odwolanie odwroconego obciazenia, zyski z vat i split payment. 

 

Wyjdzie na to ze taka tarcze my sami jestesmy w stanie splacic w 2 - 3 lata z palcem w dupie. Wiec nie panikowalbym az tak mocno ze bedzie mega inflacja itp.

Inflacja biednego nie ruszy bo skoro nic nie ma to dalej nic nie bedzie mial, jak ma kredyty to kredyty beda tansze, srednia klasa straci majatki. A bogaci zabezpiecza sie w obcych walutach, nieruchomosciach itp.  W latach 80 spoleczenstwo bylo glupie to inflacja im szkodzila, dzisiaj w miare kazdy madry wiec wie ze nalezy sie wtedy pozbywac pieniadza kupowac cokolwiek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Lolo2 napisał:

2 tygodnie temu zgloszone do PUP wniosek od dofinansowanie ZUS pracownikow.    Spadek sprzedazy 34% rok do roku 

Coś Ty za wniosek składał? Dofinansowanie do wynagrodzeń chyba + ew. składki ZUS, jeśli nie korzystałeś ze zwolnienia tych składek w ramach pomocy z ZUS.

46 minut temu, Lolo2 napisał:

Pierwsza pomoc to tylko kredyt. 

W ciagu dwoch lat musisz oddac.

O jakim kredycie znów piszesz? Czegoś nie wiem?

31 minut temu, Lolo2 napisał:

Nie uwazam aby dzisiejsza wladza byla demokratyczna.  Bardziej jest to komunizm narazie w miare dobry

???

To komunizm w ogóle może być dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, soundchaser napisał:

O jakim kredycie znów piszesz? Czegoś nie wiem?

Mozesz uzyskac kredyt od reki nie oprocentowany (ukryte oplaty jakies sa) na dwa lata w ilosci 4, 6 lub 8% przychodu z zeszlego roku. W zaleznosci jakie poniosles straty w tym roku. 

 

Wniosek o kredyt wypelniasz przez internet na koncie swojego banku.  Realizacja tego trwa 1 dzien roboczy.

44 minuty temu, soundchaser napisał:

To komunizm w ogóle może być dobry?

Kazdy ustroj ma swoje plusy i minusy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.