Skocz do zawartości
IGNORED

Pismo Święte i Chrześcijaństwo biblijne


Piotr_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, Piotr_1 napisał:

Że kara dla świadomie popełniających grzech i tak nie została zniesiona przez Jezusa i nie ma taryfy ulgowej dla nikogo, chyba że dla pokutującego, odrzucającego grzech i postanawiającego szczerą poprawę w swoim sercu, autentycznie.

zaiste, sposób interpretacji godny narodu wybranego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Piotr_1 napisał:

Że kara dla świadomie popełniających grzech i tak nie została zniesiona przez Jezusa i nie ma taryfy ulgowej dla nikogo, chyba że dla pokutującego, odrzucającego grzech i postanawiającego szczerą poprawę w swoim sercu, autentycznie.

A ja słyszałem cuś, że pon bucek może ułaskawić kogo zechce, nawet samego antychrysta..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, według wykładni chrześcijańskiej za dużo jest o kąpieli w jeziorze ognia, wiecznej, piekle. W NT szczególnie. Jezus składając sam z siebie ofiarę dał sobie możliwość sądzenia nas, duchowe prawo do tego i będzie sądził pod koniec świata wszystkich. Nie polecam dysponować albo szastać cudzym miłosierdziem, ani w ogóle rzeczami które należą do kogoś innego. Dzisiaj już nie powołam się na cytaty, ale jak coś mi wpadnie to w temacie umieszczę. Wiadomo też że od grzechów przeciwko Duchowi Świętemu nie będzie wybawienia, dla tych co przyjmą znamię bestii także nie będzie, a wręcz Bóg wyleje na nich swój gniew ze swoich czar goryczy, w których ten gniew jest przechowywany, ponieważ nie trzyma on w sobie gniewu na dłużej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

.

1 minutę temu, Piotr_1 napisał:

Nie, według wykładni chrześcijańskiej za dużo jest o kąpieli w jeziorze ognia, wiecznej, piekle. W NT szczególnie. Jezus składając sam z siebie ofiarę dał sobie możliwość sądzenia nas, duchowe prawo do tego i będzie sądził pod koniec świata wszystkich. Nie polecam dysponować albo szastać cudzym miłosierdziem, ani w ogóle rzeczami które należą do kogoś innego. Dzisiaj już nie powołam się na cytaty, ale jak coś mi wpadnie to w temacie. Wiadomo też że od grzechów przeciwko Duchowi Świętemu nie będzie wybawienia, dla tych co przyjmą znamię bestii także nie będzie, a wręcz Bóg wyleje na nich swój gniew ze swoich czar goryczy, w których ten gniew jest przechowywany, ponieważ nie trzyma on w sobie gniewu na dłużej.

o qurva

Edytowane przez kazik-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Piotr_1 napisał:

będzie sądził pod koniec świata wszystkich

I tę ladacznicę, której nie zamordował poprzez obrzucanie kamieniami też? A to hipokryta jeden, a mówił, że nie potępia bestyji jednej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pit80 napisał:

I tę ladacznicę, której nie zamordował poprzez obrzucanie kamieniami też? A to hipokryta jeden, a mówił, że nie potępia bestyji jednej.

On tylko mówi że nie do nas należy pomsta, ale on pomści za nas, zrobi to za nas, więc dzięki temu powinniśmy się powstrzymywać.

List Do Rzymian, rozdz. 12 (obowiązki chrześcijan):

"17 Nikomu złem za złe nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wobec wszystkich ludzi!4 18 Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi! 19 Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]! Napisano bowiem5: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan - ale: Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go. 20 Jeżeli pragnie - napój go! Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę.
21 Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pit80 napisał:

I tę ladacznicę, której nie zamordował poprzez obrzucanie kamieniami też? A to hipokryta jeden, a mówił, że nie potępia bestyji jednej.

I tego co wisiał koło niego na krzyżu też?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fox733 napisał:

I tego co wisiał koło niego na krzyżu też?

To zależy w którym momencie życia zastanie ciebie śmierć, jaką na chwilę śmierci miałeś relację z Bogiem. Kolekcja dobrych uczynków nie wystarczy, może nic nie dać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludu wierny, jeśli potrzebujecie mieć bóstwo i w klęczkach realizować swoje słabości psychiczne w modlitwie to przyjmijcie sobie za obiekt westchnień jakąś Osobliwość prawdziwie wszechmocną, nieomylna i nieskończenie mądrą, czego dowodziłoby istnienie multiwszechswiata, teoria strun inne, PRAWDZIWE wspaniałości a nie te marne, dramatyczne krętactwa przedstawione w kuriozalnych książeczkach, które nazywacie Biblą, Księgą Życia czy Słowem Bożym. Sorry, zbyt słabe to jest jak na słowo boże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kazik-t napisał:

dlatego krysznowcy namiętnie mantrują bo myślą właśnie takim trybem

Trudno mi się odnieść w co oni wierzą, nie znam się na tym w co wierzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kazik-t napisał:

pisałem, że mantrują.........a o wierze coś widać?

Robią na podstawie tego w co wierzą, więc ważne dla mnie w co wierzą, żebym mógł zrozumieć o co w tym chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Piotr_1 napisał:

To zależy w którym momencie życia zastanie ciebie śmierć, jaką na chwilę śmierci miałeś relację z Bogiem. Kolekcja dobrych uczynków nie wystarczy, może nic nie dać.

Przed chwilą pisałeś, że wybaczy każdemu, kto wyrazi skruchę, więc jakie ma znaczenie relacja z Bogiem w momencie śmierci. Proszę szanujmy się i dyskutujemy zachowując logikę we własnych wypowiedziach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pit80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pit80 napisał:

Przed chwilą pisałeś, że wybaczy każdemu wyrazi skruchę, więc jakie ma znaczenie relacja z Bogiem w momencie śmierci. Proszę szanujmy się i dyskutujemy zachowując logikę we własnych wypowiedziach.

Gdzie u mnie brak logiki albo konsekwencji, szanujmy się, owszem, najpierw nie nazywaj krętactwem książki której nie znasz , potem porozmawiamy o wzajemnym szanowaniu siebie, ok? Odsyłam do pierwszego postu we wątku. Kto uważa Biblię za krętactwo, a szczególnie wyznaje tak słowami żeby umniejszyć innym, powinien się zastanowić nad celem swojego pisania w tym wątku, bo co chce osiągnąć w ten sposób? Będziemy nawzajem się przekrzykiwać? Ty krętacz, nie ty krętacz, nie ty krętacz i tak w nieskończoność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pit80 napisał:

Toż to się kupy nie trzyma. Gdzie tu logika, gdzie tu konsekwencja i boski perfekcjonizm, który np. stworzył grawitację, która jak zaczęła raz działać to nieustannie, niezmiennie i na każdą masę, bez wyjątku. Co tu studiować przez 5 lat ja się pytam?

 

Nie bierzesz pod uwagę ofiary Jezusa za każdego z nas oraz możliwości zmiany nastawienia człowieka

przykład Szaweł z Tarsu - św Paweł

łotr na krzyżu drwiący  Jezusa i drugi przyznający sie do winy i proszący "Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa"

Chcesz zabijać tego który trwa w grzechu i jest mu z tym dobrze jak i tego , który popełnia grzech ale wie ,ze to jest złe i wewnętrznie pragnie uwolnic się od tego ... zboczenia nałogu wady itd

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Piotr_1 napisał:

Gdzie u mnie brak logiki albo konsekwencji

Chyba jasno wyraziłem gdzie u Ciebie brak logiki:

1. Piszesz:

Cytat

Że kara dla świadomie popełniających grzech i tak nie została zniesiona przez Jezusa i nie ma taryfy ulgowej dla nikogo, chyba że dla pokutującego, odrzucającego grzech i postanawiającego szczerą poprawę w swoim sercu, autentycznie.

2. Następnie piszesz:

32 minuty temu, Piotr_1 napisał:

To zależy w którym momencie życia zastanie ciebie śmierć, jaką na chwilę śmierci miałeś relację z Bogiem. Kolekcja dobrych uczynków nie wystarczy, może nic nie dać.

Logika to brak przeczących sobie wyrazów. Jeśli dla amnestii  wystarczy postanowić poprawę, autentycznie, nawet jeśli grzech popełniłeś świadomie to twierdzenie, że  przy sądzie ostatecznym znaczenie ma chwilowa relacja z Bogiem a nie kolekcja dobrych uczynków jest właśnie pogwałceniem logiki. Nie widzisz tego? Naprawdę? Dlatego te książki nazwałem krętactwem jak pokręcone są Twoje dwa powyższe cytaty. Nazwałem tylko rzecz po imieniu i nie miałem w intencji Tobie umniejszać. Jeśli Tobie to umniejszyło to przepraszam.

 

Analizujmy historię dalej, mówisz, że ladacznicy od kamieni nie JHS zamordował jak by nakazywał Stary Testatement bo:

44 minuty temu, Piotr_1 napisał:

On tylko mówi że nie do nas należy pomsta, ale on pomści za nas, zrobi to za nas, więc dzięki temu powinniśmy się powstrzymywać.

Tylko, że już miał okazję wydać wyrok, kiedy podejrzaną przyprowadzili mu pod nos, a ta się nie wyrzekała grzechu. Nie zrobił tego, powiedział, że jej nie potępia. Skoro nie potępia oznacza to, że to, co ladacznica czyni go wcale nie obrzydza i jakby się to kłóci ze ST, który nakazywał mordować, bo Boga to obrzydza. Widzisz jakie to pokręcone, niespójne, nielogiczne?
Poza tym, seks za srebrniki jakiejś tam laseczki nie jest moją krzywdą ani tych, którzy ladacznicę do wszechmocnego przyprowadzili.  Zatem JHS nie ma co się mścić za nas a jeśli już to jedynie za samego siebie, bo to jego 3-osobę prostytucja czy homoseksualizm obrzydza a nie mnie czy Ciebie. Nawet jeśli Ciebie obrzydza to nie jest to Twoją krzywdą i nie za co się po Twojej sprawie mścić.

Streszczając, Bóg w Starym Testamencie brzydzi się prostytucją lasek aż chce je mordować podczas gdy w nowym testamencie już tego nawet kiedy ma okazję ostentacyjnie nie potępia. Potem znowu straszy ludzi sądem ostatecznym i wiecznym potępieniem. Proszę przeprowadź mi tu dowód logiczny bo ja widzę jedynie krętactwo (bez obrazy oczywiście).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr_1 napisał:

od grzechów przeciwko Duchowi Świętemu nie będzie wybawienia, dla tych co przyjmą znamię bestii także nie będzie, a wręcz Bóg wyleje na nich swój gniew ze swoich czar goryczy, w których ten gniew jest przechowywany, ponieważ nie trzyma on w sobie gniewu na dłużej.

Co do interpretacji apokaliptyki, przepowiedni, wróżb, jasnowidzów to - niech zwodzą tych, którym to konieczne.

Szamani byli są będą.

Wracając do określenia grzech występek - to przeszkoda. Taka która przez próg nie pozwala przejść. Tyle.

(Claude Tresmontant w swoim przekładzie  to sugerował).

3 minuty temu, pit80 napisał:

Bóg

Nie ma możliwości doświadczania poznawania od wewnątrz skoro tylko w ograniczonej pojęciowo materii działasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Cytat na temat odpuszczenia cudzołożnicy był we wątku i jest on poświadczeniem zniesienia tej kary śmierci dla żydów za cudzołóstwo.

Cytat był na temat "braku potępienia" dla jednej konkretnej cudzołożnicy. Nie zawiera on jednak żadnego poświadczenia ogólnego "zniesienia kary śmierci za cudzołóstwo", natomiast o homoseksualizmie nikt się tam nawet nie zająknął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

@pit80

Logika zbiorów nieskończonych się kłania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, pit80 napisał:

Przed chwilą pisałeś, że wybaczy każdemu, kto wyrazi skruchę, więc jakie ma znaczenie relacja z Bogiem w momencie śmierci.

jest najważniejsza

polecenie siebie Bogu w momencie śmierci daje nadzieję każdemu bez względu na to jak paskudne było jego życie

daje nadzieję na miłosierdzie i w konsekwencji zbawienie po odpokutowaniu własnych win w czyśćcu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr_1 napisał:

W tym wypadku naprawdę, nie wiem o co Ci chodzi. Nie dowidzisz, czy nie chcesz widzieć.

To proste. Ja nie czytam między wierszami. Skoro jest napisane "Ja ciebie ( nie potępiam", to nie jest napisane "od tej chwili kara śmierci dla homoseksualistów zostaje całkowicie zniesiona". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pit80 Zastanowię się nad twoim postem jutro, mam już dość zmęczony umysł. Przeanalizuję to dogłębniej. Może nawet nie tak dawno temu myślałem podobnie, też nie lubię nieścisłości i rzeczy wykluczających się wzajemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2020 o 19:29, Piotr_1 napisał:

Źródła (wydania) polecane przez osoby którym ufam to Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Biblia Toruńska, ew. Biblia Warszawska i te też polecam

Sam najczęściej korzystam z V wydania milenijnego Biblii Tysiąclecia i Praskiej ( bpa Romaniuka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr_1 napisał:

W wypadku odwołania kary śmierci dla sodomitów

Pierwsze słyszę. Kto i kiedy odwołał? Gdzie jest opisane zmartwychwstanie Sodomitów po zniszczeniu Sodomy i Gomory? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.