Skocz do zawartości
IGNORED

Pismo Święte i Chrześcijaństwo biblijne


Piotr_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

do tej pory nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego chrześcijanie łączą ST z NT. Starotestamentowy Bóg jest bogiem srogim, wręcz zawistnym, w NT Bóg przedstawiony jest jako miłujący swoje owieczki, gotowy poświęcić swojego syna w imię miłości do ludzi. Jakoś jedno z drugim stoi w sprzeczności. No i od  2 tys lat chrześcijaństwo stoi w takim dużym rozkroku. Wygodne jest to tylko dla kościoła, który jest w stanie żonglować cytatami. Raz o śmierci dla homo, w innym przypadku o miłości do bliźniego. Raz o nadstawieniu policzka, innym razem rozliczeniu krzywd, oko za oko.

Zresztą sam akt poświęcenia syna i wysłanie go na straszliwą mękę, jakoś kłóci się z chrześcijańskim pojmowaniem miłosierdzia. Nie mówiąc o samym pomyśle takiej a nie innej formy odkupienia ludzkości.

Chyba, że przyjmiemy, że Bóg zmienił swoje podejście i pokochał swoje dzieło, czyli m.in. ludzi. Tylko jak to ma się do nieomylności Boga? Nie przewidział tego? Przecież nieomylność Boga to aksjomat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, pit80 napisał:

Chyba jasno wyraziłem gdzie u Ciebie brak logiki:

1. Piszesz:

2. Następnie piszesz:

Logika to brak przeczących sobie wyrazów. Jeśli dla amnestii  wystarczy postanowić poprawę, autentycznie, nawet jeśli grzech popełniłeś świadomie to twierdzenie, że  przy sądzie ostatecznym znaczenie ma chwilowa relacja z Bogiem a nie kolekcja dobrych uczynków jest właśnie pogwałceniem logiki. Nie widzisz tego? Naprawdę? Dlatego te książki nazwałem krętactwem jak pokręcone są Twoje dwa powyższe cytaty. Nazwałem tylko rzecz po imieniu i nie miałem w intencji Tobie umniejszać. Jeśli Tobie to umniejszyło to przepraszam.

 

Analizujmy historię dalej, mówisz, że ladacznicy od kamieni nie JHS zamordował jak by nakazywał Stary Testatement bo:

Tylko, że już miał okazję wydać wyrok, kiedy podejrzaną przyprowadzili mu pod nos, a ta się nie wyrzekała grzechu. Nie zrobił tego, powiedział, że jej nie potępia. Skoro nie potępia oznacza to, że to, co ladacznica czyni go wcale nie obrzydza i jakby się to kłóci ze ST, który nakazywał mordować, bo Boga to obrzydza. Widzisz jakie to pokręcone, niespójne, nielogiczne?
Poza tym, seks za srebrniki jakiejś tam laseczki nie jest moją krzywdą ani tych, którzy ladacznicę do wszechmocnego przyprowadzili.  Zatem JHS nie ma co się mścić za nas a jeśli już to jedynie za samego siebie, bo to jego 3-osobę prostytucja czy homoseksualizm obrzydza a nie mnie czy Ciebie. Nawet jeśli Ciebie obrzydza to nie jest to Twoją krzywdą i nie za co się po Twojej sprawie mścić.

Streszczając, Bóg w Starym Testamencie brzydzi się prostytucją lasek aż chce je mordować podczas gdy w nowym testamencie już tego nawet kiedy ma okazję ostentacyjnie nie potępia. Potem znowu straszy ludzi sądem ostatecznym i wiecznym potępieniem. Proszę przeprowadź mi tu dowód logiczny bo ja widzę jedynie krętactwo (bez obrazy oczywiście).

Źle zrozumiałeś to co pisałem. Po pierwsze nie napisałem że „wystarczy postanowić poprawę”. Nie rozwinąłem tematu zbawienia w chrześcijaństwie, ponieważ akurat pisałem o grzeszeniu. Nie miałem też na myśli że Boga można oszukać całe życie baraszkując, a na minutę przed śmiercią wykazać skruchę i chęć poprawy. To tylko w momencie gdybyś to zrobił nieświadomie, a nie z premedytacją. Jest tak bo Bóg zna twoje myśli i zamysły, a także stan serca, „U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone.” Dotyczy to tylko osób które nie miały okazji poznać jego nauki albo nie uświadczyły możliwości zrozumienia pewnych spraw np. poprzez swoje warunki umysłowe. Warunkami zbawienia w chrześcijaństwie wg. Biblii są:

1.      Przyjęcie chrztu wodnego z wiarą że Chrystus istniał i złożył z siebie ofiarę na krzyżu ku naszemu zbawieniu.

2.      Podążanie za jego słowem, czyli słowami Nowego Testamentu, rozwijanie się w tym i pójście tą drogą życiową. (A na to składa się wiele czynników, a głównymi są odstąpienie od swoich grzechów, wyrzeczenie się ich). Praktycznie każdy rozdział NT mówi o właściwym podejściu chrześcijan do życia, biorę mój dzisiejszy fragment prosto z Dz. Tak mówi Paweł o sobie przed oskarżycielem w Rzymie:

„24:15 Mając nadzieję w Bogu, że będzie zmartwychwstanie, którego i oni oczekują, zarówno sprawiedliwych, jak i niesprawiedliwych.

24:16 I sam się usilnie staram, aby zawsze mieć sumienie bez skazy wobec Boga i ludzi.”

Nie chcę Ci komplikować. Nie musisz się martwić, czasem ludzie czytają te same słowa i rozumieją co innego. Fragment tekstu A. Osieckiej, który z resztą śpiewa K. Janda:

„A ja jestem, proszę pana, na zakręcie.
Moje prawo to jest pańskie lewo.
Pan widzi: krzesło, ławkę, stół,
a ja - rozdarte drzewo.”

Czyli widzisz, ktoś widzi ładny stół, a ktoś widzi rozdarte drzewo. Dobrze że szukasz prawdy i rozsądku, pewne rzeczy dopiero zrozumiemy, kiedy przejdziemy przez pewne doświadczenia życiowe. Wiara i zrozumienie słowa to są „dary”, to nie są nasze zasługi że my w coś chcemy wierzyć i uwierzymy. Dary to są rzeczy które przychodzą do nas z zewnątrz. Także… jeżeli ja się zagłębiam w jakieś Biblie, w przenośni nurkuję pod wodę i widzę jakiś „podwodny” świat duchowy, ktoś natomiast jeszcze pływa po powierzchni wody, widzi jakieś łódki, statki i mówi „o co chodzi, co to za bzdura, co to za łódka, co to za statek, to wszystko jest bez sensu, herezja”. Jednak spokojnie, najważniejsze to mieć dobre serce i nie okłamywać samego siebie.

Co do cudzołożnicy i jej uratowania, to w ogóle nie zgadzam się z twoim tokiem rozumowania, wydaje mi się że nie znasz ani nie rozumiesz jeszcze idei chrześcijaństwa. Przede wszystkim z cudzołożnicą to prawdopodobnie było provo żydowskiego kapłaństwa, oni i tak jej nie mogli ukamienować za cudzołóstwo, ponieważ podlegali prawu rzymskiemu. To już nie były czasy Mojżesza czy Jozuego. Kapłani wiele razy wystawiali Jezusa na próbę. Niemniej nie musimy tego wiedzieć, nie wiemy kim była ta kobieta i co dokładnie zrobił, bo nie mamy wiedzieć, to jest nieistotne. W naszym życiu też staniemy w takich sytuacjach gdzie jedni będą oskarżali drugich i będą chcieli ich zabić. Więc w dzisiejszych czasach nie kazałbyś sam zabić takiej przyłapanej kobiety, więc o co kaman.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pit80 napisał:

Tu można by ciekawie podyskutować tylko nie wiem na jakim poziomie i kontekście to aktualnie widzisz zadając powyższe pytanie. Może sam napisz czym dla Ciebie jest istnienie i nieistnienie. Najlepiej by było przy definiowaniu istnienia i nieistnienia zachować kontekst oczywiście w temacie czyli w nawiązaniu do Biblii i poruszonej tutaj kwestionowanej śmierci Zbawiciela poprzez, jak to trafnie McGyver ujął, anulowanie transakcji.

W tym "pisaniu" nie jestem zbyt mocny.

Podstawowa różnica tkwi nie w przedmiocie a w postawie.

Nieskończoność -  i potencjalna i aktualna wymaga nie uprzedmiotowienia, czyli użycia jej nazwy (która jest skończona) lecz zdziwienia i ciekawości. Przyjęte założenia mogą spowodować to że wyniki różnych wywodów zwiodą Cię na manowce, ponieważ i jeden i drugi wynik/skrót wydają się prawdziwe. 

Np. czy przyjmujesz zasadę wyłączonego środka czy nie ?

Tu masz artykuł o fuzzy logic, czyli logice wielowartościowej, inaczej rozmytej :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest w użyciu, a może jest  konieczna do interpretacji chaosu, stanów nieokreślonych, katastrof, synoptyki ?

Wrócę do postawy, ale dopiero za jakiś czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piotr_1 napisał:

Nie miałem też na myśli że Boga można oszukać całe życie baraszkując, a na minutę przed śmiercią wykazać skruchę i chęć poprawy. To tylko w momencie gdybyś to zrobił nieświadomie, a nie z premedytacją.

Mamy zatem kolejny dysonans.


Jeśli coś zrobiłeś zakazanego prawym bożym nieświadomie to umierasz także z nieświadomością popełnionego czynu, zatem nie masz kiedy wyrazić skruchy i postanawiać poprawę - bo niby kiedy miałaby nastąpić poprawa, w następnym życiu? Zatem jako nieświadomy nie postanowisz poprawy, nie wyrazisz skruchy  i zostaniesz strącony do piekła.
Natomiast wszystkie inne złe czyny, które popełniłeś musiałeś popełnić z premedytacją, gdyż jesteś ich świadom - z tego co piszesz, dla grzechów z premedytacją pomimo wyrażenia skruchy i chęci poprawy odpuszczenie nie jest przewidziane więc również zostaniesz strącony do piekła.
Także jak byś nie czynił skończysz w piekle. Chyba że przez całe życie nie popełnisz bezwzględnie żadnego grzechu w tym nieświadomego.

19 minut temu, Piotr_1 napisał:

Jest tak bo Bóg zna twoje myśli i zamysły, a także stan serca, „U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone.”

Skoro tak jest, czyli wszechwiedza Boga zanim się jeszcze urodzisz i przeżyjesz życie to czy nie jesteś niczym innym jak tylko mięskiem armatnim bez żadnego wpływu na popełnienie lub nie grzechów, tym samym także na efekt czy pójdziesz do nieba czy piekła.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pit80 napisał:

ludzie szli za mesjaszem

Było ich mnóstwo. Choćby Bar Kochba, który był wodzem powstania jak najbardziej. Wybawił, ale na krótko.

Wojskowym, politycznym wodzem Jehoszua, czyli Jezus, nie był - nie o walkę zabiegał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, pit80 napisał:

Kolejna ściema millenium a właściwie to dwóch. Jakiej kuźwa ofiary? Przypomnę, wg wierzeń Bóg to jedność występująca w 3 osobach. W tym Jezus, który zatem musiał istnieć od zawsze jako Trójca a na Ziemię tylko sobie przyszedł na chwilę, dla zabawy tak naprawdę. Według opisów jest wszechmocny i nieśmiertelny więc gdzież tu ofiara? Ofiara jest wtedy kiedy coś było a już nie ma. Tymczasem Jezus przecież nadal jest i zawsze był, sobie krzywdy nie zrobił, jako również wszechwiedzący dobrze wiedział, jaki los go czeka na Ziemii, zatem można stwierdzić, że na Ziemie przyszedł sobie jedynie dla kaprysu i drwiny z ludzi. Zacznijcie stosować logikę to przestaniecie się tak rozczulać na tym zapiskami w Biblii.

Powinieneś przeczytać Ewangelie i "męki Pańskie" w nich zawarte, to byś zmienił zdanie. Jezus znalazł się w ciele człowieka czując tak jak człowiek, mając ludzkie hormony, pokusy, lęki. Przyjaźnił się z ludźmi, momentami chciał zrezygnować i nie chciał umierać, ale był posłuszny Ojcu. Ew. Marka: " I powiedział: Abba, Ojcze, dla ciebie wszystko jest możliwe, zabierz ode mnie ten kielich. Jednak niech się stanie nie to, co ja chcę, ale to, co Ty."

Bał się śmierci, chciał tam zrezygnować w Ogrodzie Oliwnym.

Księga Izajasza 53:11 (prorok)

Z udręki swojej duszy ujrzy owoc i nasyci się. Mój sprawiedliwy sługa swoim poznaniem usprawiedliwi wielu, bo sam poniesie ich nieprawości.

Czy potrafisz zrozumieć moc słów tego proroctwa? Przez to że on cierpiał najgorsze z możliwych prześladowań, wraz z męczeńską śmiercią, poznał smak śmierci i ludzkiej nienawiści, prześladowania tutaj na ziemi. Zna ją więc na sobie, doświadczył tego dogłębnie i nabył duchowe prawo aby uniewinnić, czy też usprawiedliwić ludzi. Gdyby tak nie umarł, nie mógł by tego uczciwie czuć i znać wagi grzechu, nie miałby także prawa nikogo usprawiedliwiać. Tak samo jak Ty nie masz prawa usprawiedliwić kogoś kto np. zabił i zjadł dziecko. Nie masz prawa, bo nie wiesz jak to jest być brutalnie zamordowanym.

Natomiast cały rozdział 53 Izajasza w związku z późniejszym zarzutem o tym że Stary Testament niepotrzebny jest chrześcijanom, przedstawiam jako wart przeczytania. Jest to proroctwo odnośnie Jezusa. Jest wiele takich rzeczy. Po Izajaszu Jeremiasz, mogę wskazać proroctwa. Elementy kultu żydów, w tym święto Paschy, były już 4000 lat temu oddaniem hołdu Jezusowi, jako barankowi wydanemu na rzeź.

Już dzisiaj Żydzi nie obchodzą tak paschy jak przykazał im to Bóg, nie zabijają baranka, a jedzą tylko udziec z kością jako symbol i warzywa jedzą. A Bóg w Księdze Wyjścia mają wyraźnie napisane jak mają obchodzić Paschę i jest to dla nich ustawa wieczysta, czyli do końca świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Piotr_1 napisał:

Dobrze że szukasz prawdy i rozsądku, pewne rzeczy dopiero zrozumiemy, kiedy przejdziemy przez pewne doświadczenia życiowe. Wiara i zrozumienie słowa to są „dary”, to nie są nasze zasługi że my w coś chcemy wierzyć i uwierzymy.

W tym się właśnie różnimy, że ja nie potrzebuję wiary do niczego. Wiara jest mi zbędna. Jestem agnostykiem. Jednocześnie szanuję ludzi obdarzonych bezkrytyczną wiarą póki się z tym nie obnoszą i nie wymagają od reszty jakiegoś specjalnego traktowania. Mowa tu o wszystkich religiach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pit80 napisał:

[...] Nowy wizjoner proponował ludziom dalej tę samą religię tylko w bardzo nowej wersji 2.0lite. Odpuszczenie grzechów dla wszystkich, którzy postanowią poprawę czy brak potępienia grzeszących na Ziemi, jak w przypadku ladacznicy, której przykładnie nie ukamieniował.[...]

Nie uznawanie "boskości" cezara to było całkowite odstępstwo, wręcz głupie i nienormalne . Drwili z "sukcesu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, xetras napisał:

Oj.

Dziwaczny , jakby niegramatyczny ten przekład.

PS.

Czy przypadkiem w przekładzie nie została użyta gramatyka hebrajska i w tłumaczeniu na grecki stosowano metodę słowo po słowie ?

Hebraistycy są wyjątkowo nieliczni, a ta hipoteza była podstawą pracy już przywołanego Claude'a Tresmontanta. Z braku oryginału hebrajskiego próbował go odtworzyć, aby użyć do uściślenia przekazu i swojego przekładu Ewangelii, Apokalipsy na język francuski.

Wcale nie dziwaczny, kilka razy zaglądałem i pewne rzeczy wydawały mi się bardziej zrozumiałe, czystsze w przekazie. A tutaj cytatu użyłem, ponieważ w innych jest użyte słowo "zwierciadło" obraz z zwierciadle, co nam w dzisiejszych czasach kojarzy się z lustrem, więc tego nikt nie zrozumie. W tamtych czasach zwierciadła były metalowe, polerowane, porysowane i matowe, a obraz w nich był nieczysty, zniekształcony. Wiesz co? No nie wypowiem się co do jakości tego przekładu, nie jestem znawcą. Natomiast przekład Tysiąclecia odradzam, ponieważ jest on zmanipulowany trochę przez KK, aczkolwiek słucham go w formie Biblii Audio, często, dla wygody. Jednak jak coś mi się nie zgadza, to zapala mi się czerwona żarówka, a mam taką intuicję. I wtedy sprawdzam i widzę, tak, nie powinno się kupować Tysiąclatki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piotr_1 napisał:

Powinieneś przeczytać Ewangelie i "męki Pańskie" w nich zawarte, to byś zmienił zdanie. Jezus znalazł się w ciele człowieka czując tak jak człowiek, mając ludzkie hormony, pokusy, lęki.

Nie cierpiał bardziej niż każdy inny cierpiący człowiek. Cierpienia ludzkiego, w tym cięższego niż Jezus w każdej chwili jest dowolna ilość i nie jest to przecież nic nadzwyczajnego, drogiego co mogłoby odkupić całą ludzkość.  Poza tym pisałem,  że ową ofiarą za odkupienie grzechów mogło być samo cierpienie podczas drogi krzyżowej ale ze wszystkimi konsekwencjami, czy śmierć bez zmartwychwstania.
Jeśli ofiarą za odkupienie miał być fakt śmierci to został anulowany 3 dni później. Ludzie byli odkupieni przez 3 dni, niektórzy się załapali ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, misiomor napisał:

Kwity są te same, które odwołują nakaz obrzezania, zakaz jedzenia świniny i temu podobne.

No to cytaty poproszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, pit80 napisał:

Mamy zatem kolejny dysonans.


Jeśli coś zrobiłeś zakazanego prawym bożym nieświadomie to umierasz także z nieświadomością popełnionego czynu, zatem nie masz kiedy wyrazić skruchy i postanawiać poprawę - bo niby kiedy miałaby nastąpić poprawa, w następnym życiu? Zatem jako nieświadomy nie postanowisz poprawy, nie wyrazisz skruchy  i zostaniesz strącony do piekła.
Natomiast wszystkie inne złe czyny, które popełniłeś musiałeś popełnić z premedytacją, gdyż jesteś ich świadom - z tego co piszesz, dla grzechów z premedytacją pomimo wyrażenia skruchy i chęci poprawy odpuszczenie nie jest przewidziane więc również zostaniesz strącony do piekła.
Także jak byś nie czynił skończysz w piekle. Chyba że przez całe życie nie popełnisz bezwzględnie żadnego grzechu w tym nieświadomego.

Skoro tak jest, czyli wszechwiedza Boga zanim się jeszcze urodzisz i przeżyjesz życie to czy nie jesteś niczym innym jak tylko mięskiem armatnim bez żadnego wpływu na popełnienie lub nie grzechów, tym samym także na efekt czy pójdziesz do nieba czy piekła.

 

Cały czas szukasz wymówek. Dzisiaj nie ma już osoby na świecie która by nie spotkała się z ideami Chrystusa, więc są one ogólnie znane. Wiedział to już nawet Jeremiasz, 600 lat PNE. Nie szukaj więc wiele usprawiedliwienia dla siebie.

"Oto nadchodzą dni, mówi PAN, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze;

31:32 Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, kiedy ująłem ich za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi Egiptu. Oni bowiem złamali moje przymierze, chociaż ja byłem ich mężem, mówi PAN.

31:33 Ale takie będzie przymierze, które zawrę z domem Izraela po tych dniach, mówi PAN: Włożę moje prawo w ich wnętrzu i wypisze je na ich sercach. I będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.

31:34 I nikt nie będzie już uczył swego bliźniego ani nikt swego brata, mówiąc: Poznaj PANA, bo wszyscy będą mnie znali, od najmniejszego aż do największego z nich, mówi PAN. Przebaczę bowiem ich nieprawość, a ich grzechów nigdy więcej nie wspomnę."

 

Rób co uważasz za słuszne, męczą mnie już twoje sentencje i przestają mieć merytoryczny sens, zapoznaj się z tekstem ze zrozumieniem, potem krytykuj, w przeciwnym wypadku robisz siebie tego kogo robisz. Mniej więcej już widzę też twoje podejście i intencje, więc nie będę się już skrupulatnie odnosił do twoich postów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko jest zdeterminowane wola Boga, to człowiek nie może być grzechu.  Ani zła. Szatana...

A jeśli tak nie jest to Bóg wszechmocny nie jest. 

Bo jeśli byłby wszechmocnym, mimo tego wszystkiego, to byłby wyjątkowo perfidnym sku...nem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pit80

Poznając słowo masz 4 warianty. Na razie wybrałeś pierwszy.

1. Ci co odrzucają Słowo

2. Ci co przyjmują Słowo entuzjastycznie, ale nie wcielają go w życie

3. Ci co przyjmują i wcielają je w życie, ale chwilowo, a potem ich wytrwałość i zapał miaja

4. Ci co przyjmują i wcielają w życie trwale, ze zrozumieniem praktycznym, ci wydają "plon".

 

O tym mówi przypowieść Jezusa o 4 ziarnach, z których pierwsze padło na drogę.

Z perspektywy mojego wierzenia padasz na pierwszym punkcie już, jawnie odrzuciłeś wszystko to co mówię, sprzeciwiasz się wszystkiemu, więc proszę Cię czytaj, ale proszę nie przeszkadzaj innym, którzy chcą się zastanawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Piotr_1 napisał:

Dzisiaj nie ma już osoby na świecie która by nie spotkała się z ideami Chrystusa, więc są one ogólnie znane.

Wątpię. 
Tym bardziej sto lat temu, pięćset lat temu, tysiąc lat temu. Co z ludźmi którzy pomarli w nieświadomości? 
Brak konsekwencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McGyver napisał:

Wątpię. 
Tym bardziej sto lat temu, pięćset lat temu, tysiąc lat temu. Co z ludźmi którzy pomarli w nieświadomości? 
Brak konsekwencji.

Dokładnie nie wiem, na pewno sprawiedliwość, nic co niesprawiedliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piotr_1 napisał:

padasz na pierwszym punkcie już, jawnie odrzuciłeś wszystko to co mówię,

Megalomania level hard ☹️ 
A rzeczywistość jest taka, że to co mówisz jest niespójne, wewnętrznie sprzeczne, i w związku z tym kompletnie nieprzekonujące. Nie można się dziwić ani oburzać gdy ktoś to odrzuca. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, McGyver napisał:

No to cytaty poproszę.

Władza apostolska + brak bezpośredniego potwierdzenia tych konkretnych rozwiązań przez samego Jezusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, misiomor napisał:

Władza apostolska + brak bezpośredniego potwierdzenia tych konkretnych rozwiązań przez samego Jezusa.

Cytaty z PŚ poproszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Piotr_1 napisał:

słucham go w formie Biblii Audio, często, dla wygody

Bo to jest jakby biblioteka listów. Czasem słuchanie pomaga w przyswojeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pit80 napisał:

Zresztą nie ma co się dziwić, że ludzie szli za mesjaszem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, misiomor napisał:

"co zwiążecie na Ziemi, będzie związane w Niebie"

Źródło i kontekst poproszę, bo do tego czegoś nie sposób się odnieść. Wrzucone na odczepnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, McGyver napisał:

Megalomania level hard ☹️ 
A rzeczywistość jest taka, że to co mówisz jest niespójne, wewnętrznie sprzeczne, i w związku z tym kompletnie nieprzekonujące. Nie można się dziwić ani oburzać gdy ktoś to odrzuca. 

Bracie, przeanalizuj częstotliwość swoich wpisów w tym wątku i ich intensywność. Odrzucasz wszystko co powiem w sposób niepodparty merytoryką, obija się to od Ciebie jak od ściany cokolwiek bym napisał. Odpowiedź "nie" na każdą możliwą tezę, to nie jest merytoryka ani powściągliwość w rozważaniu, to "fanatyzm w drugą stronę", czyli postawa zwalczająca. Daj trochę miejsca osobom negującym czy kwestionującym, zwalczanie to już postawa skrajna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, kazik-t napisał:

pisałeś, że słabo znasz książkę którą podjąłeś się tu rozkminiać, no, może już coś wiesz ale jeszcze trochę brakuje, tak pisałeś. Więc skoro zarzucasz użytkownikowi krętactwo, to najwyższy czas, byś zrozumiał i przyjął do wiadomości, że podjąłeś się sprawy przerastającej twoje możliwości i na dodatek zrobiłeś to zupełnie opacznie, ponieważ przed tobą i twoim pomysłem, książkę którą tu cytujesz, rozpracowali już o wiele bystrzejsi i mocniejsi w tych sprawach.

Jeśli zatem masz jakieś problemy z rozumieniem słowa pisanego, skorzystaj z pomocy tych, którzy są w tym biegli, zamiast prowadzić jałowe z twojego punktu widzenia dyskusje na forum z osobami, które może i coś wiedzą w temacie, ale jak to okazujesz, w twojej ocenie są oni zbyt mało "wystarczający" dla ciebie.

Pogadaj z księdzem lub napisz: o co ci chodzi?

 

Trollujesz i sam obrażasz uczestników swojego wątku pod tytułem "Rozwój duchowy", w tym mnie, a m.in dlatego zrezygnowałem już z uczestniczenia w twoim wątku, tak jak to tam oznajmiłem kilka dni temu, a teraz Ty pojawiasz się w wątku założonym przeze mnie i mnie pouczasz? Jakim prawem mnie pouczasz o mądrościach? Prawem autorytetu moralnego, za który sam siebie uważasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, McGyver napisał:

Źródło i kontekst poproszę, bo do tego czegoś nie sposób się odnieść. Wrzucone na odczepnego.

Nie jesteśmy na forum Jehowitów, ale jak już koniecznie musisz, to Mt 18:18.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jar1 napisał:

Jeśli wszystko jest zdeterminowane wola Boga, to człowiek nie może być grzechu.  Ani zła. Szatana...

A jeśli tak nie jest to Bóg wszechmocny nie jest. 

Bo jeśli byłby wszechmocnym, mimo tego wszystkiego, to byłby wyjątkowo perfidnym sku...nem. 

Bóg dał człowiekowi wolna wolę i przykazania. Masz prawo o sobie stanowić, twoje wybory zadecydują o twoim losie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jar1 napisał:

Jeśli wszystko jest zdeterminowane wola Boga, to człowiek nie może być grzechu.  Ani zła. Szatana...

A jeśli tak nie jest to Bóg wszechmocny nie jest. 

Bo jeśli byłby wszechmocnym, mimo tego wszystkiego, to byłby wyjątkowo perfidnym sku...nem. 

Dlatego ten nieszczęśnik Judasz miał przesrane już od dnia urodzin...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Dlatego ten nieszczęśnik Judasz miał przesrane już od dnia urodzin...

Od narodzin pewnie nie, ale każdy kto jest z zawodu złodziejem sam sobie szkodzi i w końcu go dopada jakieś licho. Na niektórych filmach może nie, ale na większości filmów nawet tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Bracie

Nie jestem Twoim bratem. Nie tytułuj mnie tak. Nalegam.

 

Godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Odrzucasz wszystko co powiem w sposób niepodparty merytoryką

To jest zwykła nieprawda. 

 

Godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Daj trochę miejsca osobom negującym czy kwestionującym, zwalczanie to już postawa skrajna.

Nie ma żadnego zwalczania. Jeżeli stawiasz jakieś tezy to ja mówię "sprawdzam" i wymagam dowodów. Proste. Nie wykręcisz się sianem od uzasadnienia merytorycznego tego co piszesz takim chwytem jak lamentowanie o rzekomych prześladowaniach. Żądanie dowodów nie jest prześladowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.