Skocz do zawartości
IGNORED

Pismo Święte i Chrześcijaństwo biblijne


Piotr_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To miło, że ktoś tak mądry poświęca cenny czas maluczkim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Adam Sikora napisał:

kto z Was czyta obecnie Biblie ?

Ja przeczytałem całą kilkakrotnie. Między innymi z tego powodu jestem niewierzący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, McGyver napisał:

na jakiej podstawie dokonujecie takich wyborów skoro nie macie kwalifikacji?

Ale mają praktykę.  W Lidlu, w Biedronce... w Mediamarkt to już raczej nie ?

47 minut temu, Adam Sikora napisał:

ale nad czym wy tu filozofujecie ?

Spytam się grzecznie: kto z Was czyta obecnie Biblie ?

Jeżeli jej nie czytacie to dyskutujecie jak ślepy o kolorach.

 

No właśnie chcieliśmy poczytać, zwłaszcza że jest dostępna online i to z wyszukiwarką, ale koledzy stawiający tezy uparcie nie chcą podawać do nich odnośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Zbig napisał:

No właśnie chcieliśmy poczytać, zwłaszcza że jest dostępna online i to z wyszukiwarką, ale koledzy stawiający tezy uparcie nie chcą podawać do nich odnośników

wystarczy wpisac urywek w wyszukiwarke google i odpowiednie namiary wyskakują to nie jest trudne poprobuj

mnie osobiscie jepiej jest cytować z pamięci niz szukać ktory to werset w ktorym rozdziale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

mnie osobiscie jepiej jest cytować z pamięci niz szukać ktory to werset w ktorym rozdziale

Znasz całość na pamięć czy tylko potrzebne wersety jak świadkowie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, slawek.xm napisał:

wystarczy wpisac urywek w wyszukiwarke google i odpowiednie namiary wyskakują to nie jest trudne

No właśnie, to nie jest trudne, ale kwitów na rzekome odwołanie bożego rozkazu mordowania homoseksualistów wciąż nie pokazaliście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, McGyver napisał:

to jest kolejny absurd urągający elementarnej logice

Owszem.

Wynika z obserwacji na temat kozła ofiarnego, którego tłum odrzuca w dowolnych czasach. Skupia się na nim publiczna nienawiść i ginie, czyli jest potocznie zły.

 

Czyli inaczej przegrany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, McGyver napisał:

Nie złożył z siebie, bo przecież żyje.

 mimo iż uważasz , że Cię atakuję personalnie i nie bardzo chwytasz moje argumenty

to jednak myślę, ze potrafisz przemyśleć pewne aspekty

a więc

Bóg nie ma początku ani konca . Dla chrześcijan jest faktem opisanym w Ewangelii , że Jezus umarł na krzyzu po czym po okreslonym czasie zmartwychwstał. i na tym opiera sie sens wiary chrześcijańskiej .

Jednak biorąc pod uwagę ,że dla Boga czas nie istnieje mozna przyjac wniosek ,ze zbawienie staje sie cały czas . Innymi słowy kazdy z nas obserwuje zbawianie świata

dla katolików każda msza św. , którą Jezus nakazał sprawować na Jego pamiątkę jest ofiarą Jezusa

każdy zbadany cud eucharystyczny to mięsień sercowy konającego człowieka o tej samej grupie krwi

ale czy przyjmiesz ,ze odkupienie to jednorazowy akt czy też proces to dla kazdego wierzacego chrzesciajnina śmierć Jezusa jako ofiara za ludzkość i Jego zmartwychwstanie jako zapowiedź życia każdego kto w Jezusa uwierzy są istotą wiary

Poza tym opieramy sie w tym wątku bezpośrednio na Piśmie Świętym, ktore podobno czytałeś a więc opisy meki i smierci Jezusa oraz Jego zmartwychwstania powinienes znać

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, McGyver napisał:

żywy Jezus w postaci cielesnej znów 

Przypomnij sobie. Nie poznali go, mimo że byli z nim często. Nie od razu, dopiero później.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xetras napisał:

Przypomnij sobie. Nie poznali go, mimo że byli z nim często. Nie od razu, dopiero później.

A czy to moja wina że nieudolnie odtworzył swojego zniszczonego uprzednio awatara?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pierwszy oficjalny zakaz posiadania Biblii lub jej fragmentów przez ludzi nie będących duchownymi został wydany w 1229 roku przez Grzegorza IX na Synodzie w Narbonne - kanon XIV. Zakaz ten nie obejmował lektury Psałterza dla prywatnego zbudowania.

Aż do końca XIX wieku Kościół katolicki w różny sposób ograniczał i zabraniał przekładów Biblii na języki narodowe, a także kontrolował i ograniczał indywidualną lekturę Biblii (w różnych okresach wymagano imiennych zezwoleń spowiedników, biskupów, a nawet papieskich). Surowo zabraniano i potępiano przekłady Biblii na języki narodowe. Papież Grzegorz VII oświadczył królowi czeskiemu: "Panu Bogu upodobało się i podoba jeszcze dziś, żeby Pismo Św. pozostało nieznane, ażeby ludzi do błędów nie przywodziło"."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, McGyver napisał:

awatara

Bez zdefiniowania słowa to tylko przepychanki tu się będą pojawiać.

Nie wiem co to znaczy.

3 godziny temu, pit80 napisał:

procesu istnienia

A co to ?

Czym odróżniasz,istnienie od nieistnienia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, McGyver napisał:

No właśnie, to nie jest trudne, ale kwitów na rzekome odwołanie bożego rozkazu mordowania homoseksualistów wciąż nie pokazaliście.

ja zacytowałem odpowiedni fragment i nie jest moją winą , że nie do wszystkich dotarł

życie jest dla chrześcijanina świętością "zanim ukształtowałem cię w łonie matki znałem cię" ...z Jeremiasza

zatem życie ludzkie należy do Boga, który miał nas w swoich zamysłach można powiedzieć od zawsze

i koniec tego życia też tylko Jemu jest znany

taka jest obecnie świadomość chrześcijanina

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pit80 napisał:

Czy na co dzień nie cierpią bardziej ... ?

Duchowo ?

Jest jakiś jego sens i cel ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, McGyver napisał:

A to jest kolejny absurd urągający elementarnej logice

udowodnij

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, slawek.xm napisał:

uważasz , że Cię atakuję personalnie

Nie tyle uważam, co parę razy padłem ofiarą takowego ataku. 

 

8 minut temu, slawek.xm napisał:

myślę, ze potrafisz przemyśleć pewne aspekty

a więc

Bóg nie ma początku ani konca . Dla chrześcijan jest faktem opisanym w Ewangelii , że Jezus umarł na krzyzu po czym po okreslonym czasie zmartwychwstał. i na tym opiera sie sens wiary chrześcijańskiej .

Jednak biorąc pod uwagę ,że dla Boga czas nie istnieje mozna przyjac wniosek ,ze zbawienie staje sie cały czas . Innymi słowy kazdy z nas obserwuje zbawianie świata

dla katolików każda msza św. , którą Jezus nakazał sprawować na Jego pamiątkę jest ofiarą Jezusa

każdy zbadany cud eucharystyczny to mięsień sercowy konającego człowieka o tej samej grupie krwi

Daj namiary na swojego dealera, bo bez spożycia oferowanych przez niego specyfików nijak ogarnąć tego nie idzie.

 

10 minut temu, slawek.xm napisał:

opieramy sie w tym wątku bezpośrednio na Piśmie Świętym, ktore podobno czytałeś a więc opisy meki i smierci Jezusa oraz Jego zmartwychwstania powinienes znać

No znam te opisy. Skoro umarł to można przyjąć że złożył jakiś okup. Ale skoro zmartwychwstał, to tenże okup wycofał. Transakcję anulowaną uznaje się za niebyłą. Ewentualne prowizje pobrane po drodze to frycowe za głupotę.  

7 minut temu, xetras napisał:
11 minut temu, McGyver napisał:

awatara

Bez zdefiniowania słowa to tylko przepychanki tu się będą pojawiać.

Nie wiem co to znaczy.

 Awatar (dewanagari अवतार, transliteracja avatāra, ang. avatara, „zstąpienie, zejście, inkarnacja”) – w hinduizmie wcielenie (inkarnacja) bóstwa, które zstępuje z nieba na ziemię w postaci śmiertelnej – ludzkiej, zwierzęcej lub hybrydalnej (...) 
za Wikipedią.

13 minut temu, jar1 napisał:

"Pierwszy oficjalny zakaz posiadania Biblii lub jej fragmentów przez ludzi nie będących duchownymi został wydany w 1229 roku przez Grzegorza IX na Synodzie w Narbonne - kanon XIV. Zakaz ten nie obejmował lektury Psałterza dla prywatnego zbudowania.

Aż do końca XIX wieku Kościół katolicki w różny sposób ograniczał i zabraniał przekładów Biblii na języki narodowe, a także kontrolował i ograniczał indywidualną lekturę Biblii (w różnych okresach wymagano imiennych zezwoleń spowiedników, biskupów, a nawet papieskich). Surowo zabraniano i potępiano przekłady Biblii na języki narodowe.

Wynika z tego że PŚ to dla chrześcijan lektura szkodliwa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, McGyver napisał:

Daj namiary na swojego dealera, bo bez spożycia oferowanych przez niego specyfików nijak ogarnąć tego nie idzie.

to jest atak personalny drogi Adasiu ?

poza tym nie masz jak widzę żadnych argumentów

sweet dreams

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, jar1 napisał:

Papież Grzegorz VII oświadczył królowi czeskiemu: "Panu Bogu upodobało się i podoba jeszcze dziś, żeby Pismo Św. pozostało nieznane, ażeby ludzi do błędów nie przywodziło"."

To jest po prostu znakomite!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2020 o 21:55, McGyver napisał:

Szaweł z Tarsu zwany apostołem Pawłem był samozwańcem, heretykiem który powypaczał i poprzekręcał znakomitą większość nauk Jezusa i dokonał czegoś w rodzaju wrogiego przejęcia nieformalnej grupy uczniów i naśladowców Jezusa podpinając się  prawem kaduka pod jego autorytet. Jezusową ewangelię miłości usunął w cień i unieważnił, zastępując ją stworzoną przez siebie ewangelią poczucia winy i hipokryzji. Kościół zbudowany na pawłowych założeniach od samego początku był robaczywy w zarodku. Nic dziwnego że jego wielowiekowa ekspansja i dominacja doprowadziła do tak wielu nieszczęść, cierpień, zbrodni i podłości. 


O ile Jezus był nieszkodliwym i dobrotliwym filozofem nieco odklejonym od otaczających go realiów, o tyle Paweł był wyrachowanym, żądnym "władzy nad duszami" bezwzględnym i obłudnym karierowiczem. 

Poniekąd - tyle że to akurat wymagałoby dalszego rozwinięcia, czyli na ile poczynił odstępstwa od dobrej nowiny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slawek.xm napisał:

o jest atak personalny drogi Adasiu ?

poza tym nie masz jak widzę żadnych argumentów

Nie, to nie jest atak tylko opinia. 

Poza tym jak mam odpowiedzieć na coś skoro nie rozumiem pytania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xetras napisał:

Poniekąd - tyle że to akurat wymagałoby dalszego rozwinięcia, czyli na ile poczynił odstępstwa od dobrej nowiny.

Zawsze prowadził swoje nauczanie w łączności i za przyzwoleniem apostołów w tym bezpośrednio św. Piotra

dlatego wszystko co mówil i pisał robił w łączności z Kosciołem Chrystusowym

4 minuty temu, McGyver napisał:

Nie, to nie jest atak tylko opinia. 

mylisz się

insynuowanie naćpania upicia lub innego odurzenia jest bezposrednim atakiem ad personam

ale generalnie mam to gdzieś i gdyby nie Twoje wyczulenie szczególnie co do własnej osoby nawet nie zwróciłbym na to uwagi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, slawek.xm napisał:

ja zacytowałem odpowiedni fragment i nie jest moją winą , że nie do wszystkich dotarł

życie jest dla chrześcijanina świętością "zanim ukształtowałem cię w łonie matki znałem cię" ...z Jeremiasza

zatem życie ludzkie należy do Boga, który miał nas w swoich zamysłach można powiedzieć od zawsze

i koniec tego życia też tylko Jemu jest znany

taka jest obecnie świadomość chrześcijanina

A gdzie tu odwołanie boskiego rozkazu mordowania homoseksualistów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Piotr_1 napisał:

z przekładu Nowego Przymierza, czyli Toruński

Oj.

Dziwaczny , jakby niegramatyczny ten przekład.

PS.

Czy przypadkiem w przekładzie nie została użyta gramatyka hebrajska i w tłumaczeniu na grecki stosowano metodę słowo po słowie ?

Hebraistycy są wyjątkowo nieliczni, a ta hipoteza była podstawą pracy już przywołanego Claude'a Tresmontanta. Z braku oryginału hebrajskiego próbował go odtworzyć, aby użyć do uściślenia przekazu i swojego przekładu Ewangelii, Apokalipsy na język francuski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, McGyver napisał:

No właśnie, to nie jest trudne, ale kwitów na rzekome odwołanie bożego rozkazu mordowania homoseksualistów wciąż nie pokazaliście.

Kwity są te same, które odwołują nakaz obrzezania, zakaz jedzenia świniny i temu podobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, xetras napisał:

A co to ?

Czym odróżniasz,istnienie od nieistnienia ?

Tu można by ciekawie podyskutować tylko nie wiem na jakim poziomie i kontekście to aktualnie widzisz zadając powyższe pytanie. Może sam napisz czym dla Ciebie jest istnienie i nieistnienie. Najlepiej by było przy definiowaniu istnienia i nieistnienia zachować kontekst oczywiście w temacie czyli w nawiązaniu do Biblii i poruszonej tutaj kwestionowanej śmierci Zbawiciela poprzez, jak to trafnie McGyver ujął, anulowanie transakcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, McGyver napisał:

Ja przeczytałem całą kilkakrotnie. Między innymi z tego powodu jestem niewierzący.

Również. Plus do tego kilkakrotnie słuchałem na TyRuro.

Produkuje się tam pewien typ, nazywa się Paweł Prus i tworzy stronkę "prustv". Taki cywilny (?) telewizyjny kaznodzieja - może nie tak opętany jak ten z clipu Genesis ?, ale prawie.

Obok ewidentnie pomyrdanych treści ("Jak nawrócić żonę muzułmankę") - trzeba mu sprawiedliwie oddać, że przeczytał/zamieścił wszystko, co w tej materii było do przeczytania - Stary Testament, Nowy, Dzieje Apostolskie i takie tam insze wygibasy.

Czyta przyzwoicie, spokojnie, bez afektacji, z niezłą dykcją, bez zacięć i jąkaniny, słowem - wie, co czyta. W dodatku odtwarza "goły" tekst, bez zbędnych ozdobników, typu majestatyczna, ponura muzyczka.

Słucha się naprawdę nieźle, a już "do zasypiania" - rewelacja!?

......

(co nie zmienia faktu, że i tak uważam, że najlepiej i najlapidarniej ujęła tę kwestię niejaka Doda, mówiąc o "napranych winem i najaranych zielskiem starych analfabetycznych dziadach")

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, xetras napisał:

Duchowo ?

Jest jakiś jego sens i cel ?

Kolejne moje zdanie następujące po tym, które zacytowałeś naprowadzi na odpowiedź. Chodzi o wypowiedź Oskara Wilde'a.
Analizując sprawę dalej, skoro Bóg nie kocha człowieka czemu wyraz daje obserwowalne cierpienie (duchowe, fizyczne, psychiczne czy egzystencjalne - nie ma znaczenia) choćby w jednej uliczce Londynu to chyba oczywistym jest, że odkupienia grzechów i zbawienia być nie mogło.

Zakładając wybiórczo wydarzenia opisane w NT za fakty, ja to widzę tak, że był sobie te dwa tysiące lat temu pan o niezwykłym darze opowiadania i łatwości zjednywania sobie ludzi, którzy za nim podążali opisując swoje wrażenia nazwane później ewangeliami. Ów celebryta mówił o sprawach uniwersalnych i miłych, słowem bliskich sercu słuchaczy, stąd szeroki miał posłuch. Wplótł w swoje wywody nieco własnych wizji i fantazji na temat świata a oni mu wierzyli. W końcu podpadł nieodpowiednim ludziom, którzy go osądzili i ukarali według obowiązującego prawa. Ciało denata celebryty najpewniej później zostało przez przyjaciół ukryte przed potencjalnym zbezczeszczeniem, zrobiono coś co było dość częste na przestrzeni wieków, np. nawet z podobnych powódek ukryto ciało Daisy von Pless. Następnie inni fani lub ci sami wykorzystali zniknięcie ciała do rozdmuchania marketingowego całej idei przypisując celebrycie zmartwychwstanie i nadanie mu cech boskich.

W historii było wielu takich celebrytów, mniej lub bardziej zapamiętanych. Byli to filozofowie, liderzy ruchów społecznych, religijnych czy większych społeczeństw. Jedni krzywdy ludzkości nie zrobili i pozostawili pewne wartości podczas gdy inni się bawili tym w najlepsze (np. taki Hitler).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie ma co się dziwić, że ludzie szli za mesjaszem. Dotychczasowe prawo i religia były surowe i bezwzględne, skazywały np. na natychmiastową śmierć homoseksualistów i innych o czym już mowa była wcześniej. Ludzie więc żyli w wielkiej trwodze i stresie. Nowy wizjoner proponował ludziom dalej tę samą religię tylko w bardzo nowej wersji 2.0lite. Odpuszczenie grzechów dla wszystkich, którzy postanowią poprawę czy brak potępienia grzeszących na Ziemi, jak w przypadku ladacznicy, której przykładnie nie ukamieniował. Sukces był murowany jak dzisiejszy facebook.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pit80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.