Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Equilibrium - nowa seria designerskich kolumn.


sly30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, 747 napisał:

to doceniam wpis Rochu, który porozdawał za darmo wszystkie swe nabytki od rodzimych producentów.

A co w tym jest ciekawego i wartego docenienia? To że ktoś przestał się czymś interesować ? I co ma z tego wynikać? Znam osoby które latami interesowały się fotografią, miały super sprzęt, a teraz już nie mają, wszystko posprzedawali i już nie planują wracać do tego hobby. Jeszcze inni latami kolekcjonowali stare samochody, dopieszczali je, a po latach porzucili tą pasje i też jakoś żyją. I co ma z tego wynikać? Czy oznacza to, że fotografia jest kiepskim hobby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, tomek7776 napisał:

sly

nie zawsze tak jest jak piszesz.a wiekszosc tak jak proac.sonus faber przynajmniej w przeszlosci.w zlotym wieku audio zamawiali glosniki w okreslonych specyfikacjach

i obecnie wszelkie proby klonowania koncza sie zalosna.kosztowna porazka.

Kiedyś weryfikowałem ten temat. To niestety wygląda inaczej niż sądzisz i bardzo rozczarowująco. Wydaje się, że firma zamawia pod siebie drivery żeby były lepsze od seryjnej produkcji. A okazuje się, że zamawia często okrojone wersje żeby po prostu było taniej, bo rządzą księgowi i dla firmy 500 sztuk tańszych o 50 euro, to już 25000 euro zysku. Myślisz, że firmy produkujące kolumny zamawiają jeszcze lepsze, super wypasione drivery Scan Speaka czy SB? Myślisz, że to są jakieś unikatowe, limitowane wersje Elipticorów czy Satori? Otóż nie. To są modele z tańszych serii i jeszcze okrojone o dodatki, na których można przyoszczędzić. Czasem dodatkowo są to drivery parametrycznie optymalizowane tak, by można użyć tańszych elementów zwrotnic. Widziałeś z czego zrobione są zwrotnice wielu drogich kolumn? Ręce opadają i płakać się chce. Głównym celem jest kasa, a oszczędzając na podzespołach już na dzień dobry jest zysk, w imię zasady, że pieniądz nie wydany, to pieniądz zarobiony. 

Każdy ma swój wybór idzie swoją drogą ku zadowoleniu z audio. Ja już przerobiłem drogie kolumny o łącznej wartości kilku milionów. Wiem jak jest i nikt mi nie wciśnie żadnej legendy. Miałem te legendy. Bynajmniej nikogo do niczego nie namawiam. Jestem mega zakręcony na punkcie audio i nie idę na kompromisy. Mogę kupić praktycznie dowolne zachodnie kolumny, a mam dziś kolumny robione w Polsce na moje zamówienie, zrobione właśnie przez ekipę Audiothlon. I dla mnie nie ma powrotu do kolumn znanych marek. Mój projekt jest co prawda bardzo ekstremalny ale nawet w innej sytuacji, mając dziś do wydania na kolumny powiedzmy 100tys.pln, celowałbym tylko i wyłącznie w projekt robiony w polskiej firmie, z użyciem najlepszych podzespołów, driverów, fajnej obudowy itd i wg.konfiguracji, którą sam bym wybrał ale też z uwzględnieniem porad osób mądrzejszych ode mnie w tym temacie. W Polsce jest sporo mądrych ludzi i dużo wiedzą. Zawsze warto posłuchać takich osób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, tomek7776 napisał:

sly

nie zawsze tak jest jak piszesz.a wiekszosc tak jak proac.sonus faber przynajmniej w przeszlosci.w zlotym wieku audio zamawiali glosniki w okreslonych specyfikacjach

 

Żeby nie dało się ich podrobić co może mieć bezpośredni wpływ na cenę końcową. Też bym tak robił.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly 

ok.gratulacje.systemu.

ale nie jest tak do konca jak piszesz.z tymi modyfikacjami zamawianymi w firmac=h.ja spotkalem sie z tym kilkukrotnie.

2 minuty temu, S0nic napisał:

Żeby nie dało się ich podrobić co może mieć bezpośredni wpływ na cenę końcową. Też bym tak robił.

 

 

 

tlumacza to w recenzjach inaczej.i na tym bardziej bym sie skupil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tomek7776 napisał:

ale nie jest tak do konca jak piszesz

Nie jest tak do końca? Do końca może nie, ale w 90% już tak. Prosty przykład. Kolumny Avalon. Fajne, cena kosmos. I co tam jest? Miałem model Isis. Accuton diamentowy jako tweeter, ceramik na średnicy i jak się po czasie okazało, o czym długo nie wiedziałem, nieudane drivery Etona na basie. I co w tym takiego wyjątkowego? A Sonus Faber? W większości kolumn zupełnie przeciętne drivery ze średniej półki. Dopiero niedawno wprowadzili jakiś ciekawy tweeter. A Wilson? Widziałeś co tam jest użyte? To są drivery SB i to nie te z wyższych serii, tylko te tańsze. Żadnych cudów tam nie ma. Jedynie, że materiał obudów jest dobrze oceniany. Oczywiście to nie znaczy, że źle grają. Są ok, grają fajnie. Ale ceny po 300-500tys. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, sly30 napisał:

Nic z tego nie wynika.

Wynika.

Wszystko z tego wynika, jeśli nie z tego, to z czego niby ma wynikać zawartość produktu, w tym właściwości stricte emocjonalne, te najbardziej pożądane podczas odsłuchu muzyki ?

 

Cały hi end, ten rzeczywisty, to kraina małych sygnałów, niemierzalnych, tylko odczuwalnych, na ten temat nie uczą w żadnej szkole, skąd więc adept czerpie wiedzę i umiejętność do poruszania się po tym świecie z pewnością ?

 

Nie może powstać coś z niczego.

Jest wiedza, - jest produkt.

Nie ma pełnej wiedzy, - a są możliwości - to mamy działania na siłę, efekt, -  zawsze ten sam, po czasie trzeba produkt odsprzedać.

.......

Przykro mi, ale tak to wygląda.

 

 

Jeśli powstaje nowy produkt, nic bardziej mnie nie interesuje jak to, z jakiego źródła wypłynęła wiedza, do akurat takiego a nie innego jego skonstruowania.

Relentless wiem kto zaprojektował i zbudował, jestem więc spokojny i o przedwzmacniacz który chyba już powstał, pomimo że nie słuchałem.

 

 

 

Dodam, że jestem ostatnim człowiekiem, który by choćby próbował innej osobie odmówić dowolnych zdolności na dowolnym polu, w tym w hi end audio.

Jednak nie można być ślepy na realia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 747 napisał:

skąd więc adept czerpie wiedzę i umiejętność do poruszania się po tym świecie z pewnością ?

A skąd tą wiedzę mają ludzie z firm oferujących kolumny? Z nieba? Dar Boga? Piorun wiedzy w nich uderzył? Czy oświecił ich Bóg Ra? To są tacy sami ludzie jak inni i tak samo jak inni, uczyli się i zdobywali doświadczenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, 747 napisał:

Relentless wiem kto zaprojektował i zbudował, jestem więc spokojny i o przedwzmacniacz który chyba już powstał, pomimo że nie słuchałem.

No kto? Gość jak wielu innych w tej branży. Relentless jest ponoć super ale nikt tego nie kupuje, bo jest nieużytkowy. To sztuka dla sztuki, a sztuka ma być dla ludzi. Inne jego produkty są ok, ale żadnych cudów tam nie ma, a jeszcze inne jak np preampy są co najwyżej średnie  i nie mają startu do najlepszych preampów innych firm. 

1 minutę temu, Adi777 napisał:

Napiszesz coś więcej?

To wielkie odgrody w układzie U-Frame. Realizacja projektu trwała 3 lata. Ale zupełnie niekomercyjny projekt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sly30 napisał:

To wielkie odgrody w układzie U-Frame. Realizacja projektu trwała 3 lata. Ale zupełnie niekomercyjny projekt.

Jakie przetworniki?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 747 napisał:

Zajmuję się innowacjami, opracowanie jednego dojrzałego rozwiązania to dekada,

Pisałeś to już setki razy, ale nikt tego na oczy nie widział. A ja zajmuje się duchami, czarną magią i astrologią. I co z tego? Pokaż te swoje innowacje albo podaj adres, gdzie to można kupić. Zapłacę jeśli to poprawi mój system. Czyż nie o to chodzi?

1 minutę temu, Adi777 napisał:

Jakie przetworniki?

 

SB beryl, Ellipticory i AE. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sly30 napisał:

A ja zajmuje się czarną magią i astrologią

🙂 to wiele wyjaśnia 🙂 🙂 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

🙂 to wiele wyjaśnia 🙂 🙂 🙂

Co dzień mam przekaz od duchów z zaświatów....:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sly30 napisał:

Nie jest tak do końca? Do końca może nie, ale w 90% już tak. Prosty przykład. Kolumny Avalon. Fajne, cena kosmos. I co tam jest? Miałem model Isis. Accuton diamentowy jako tweeter, ceramik na średnicy i jak się po czasie okazało, o czym długo nie wiedziałem, nieudane drivery Etona na basie. I co w tym takiego wyjątkowego? A Sonus Faber? W większości kolumn zupełnie przeciętne drivery ze średniej półki. Dopiero niedawno wprowadzili jakiś ciekawy tweeter. A Wilson? Widziałeś co tam jest użyte? To są drivery SB i to nie te z wyższych serii, tylko te tańsze. Żadnych cudów tam nie ma. Jedynie, że materiał obudów jest dobrze oceniany. Oczywiście to nie znaczy, że źle grają. Są ok, grają fajnie. Ale ceny po 300-500tys. 

W topowych Wilsonach nie ma przetworników SB, tylko Scany ( również modyfikowane ). Poza tym, nawet te SB nie są seryjnymi głośnikami, tylko zlepkiem rożnych części. Tweeter Wilsona może nie wygląda imponująco, ale wg nich taki właśnie gra dla nich najlepiej, a testowali wszystko, łącznie z diamentem i berylem.

Mimo to, ceny przetworników to nadal jest ułamek ceny finalnego produktu, bo realny koszt jest zupełnie w innym miejscu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, meloV8 napisał:

Mimo to, ceny przetworników to nadal jest ułamek ceny finalnego produktu, bo realny koszt jest zupełnie w innym miejscu.

No właśnie. A tu każdy tylko liczy koszty driverów. 

2 minuty temu, meloV8 napisał:

ale wg nich taki właśnie gra dla nich najlepiej, a testowali wszystko, łącznie z diamentem i berylem.

Tak samo jak wg.innych lepiej gra beryl, czy diament i też testowali wszystko. Jak widać każdy ma prawo do swoich poglądów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego tacy duzi gracze jak Wilson, nie kupują głośników za cenę detaliczną. Realny koszt ich zakupu jest znacznie niższy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedługo dojdziemy do punktu w ktorym proporcjonalnie czy tam racjonalnie wyceniona kolumna nie znajdzie nabywców z powodu nieufności ,że jak tania to nie zagra:)

a żeby było ciekawiej to juz jedna taka sytuacja miała miejsce 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, meloV8 napisał:

Do tego tacy duzi gracze jak Wilson, nie kupują głośników za cenę detaliczną. Realny koszt ich zakupu jest znacznie niższy.

 

Serio? Właśnie odkryłeś Amerykę... :-))) Wygrałeś talon, na balon... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sly30 napisał:

Serio? Właśnie odkryłeś Amerykę... :-)))

zapytaj Kolegów jakby wstepnie skalulowali 4-way na elli?

chyba ,że juz wiesz

okrągła bańka starczyłaby?  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sly30 napisał:

A skąd tą wiedzę mają ludzie z firm oferujących kolumny? Z nieba? Dar Boga? Piorun wiedzy w nich uderzył? Czy oświecił ich Bóg Ra? To są tacy sami ludzie jak inni i tak samo jak inni, uczyli się i zdobywali doświadczenie. 

Tego typu odpowiedź może tylko wytworzyć błędne koło niepotrzebnych argumentów.

Upraszczasz złożone zjawiska.

Na temat motywacji ludzi, talentów, sposobów kreacji, realizacji dążeń, napisano książki..

 

....

 

Hi end posiada wiele gałęzi, zapewne masz rację dając do zrozumienia że jedną z nich jest - hej chłopaki, macie firmę, to zróbcie fajne kolumny, takie, które w końcu pozwolą uwolnić się nam od niedosytów czy zależności.

Ja tego nie krytykuję, jedyne co czynię to pokazuję uwarunkowania żeby później nie było że ....

 

Pozdrawiam.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sly30 napisał:

Jak widać każdy ma prawo do swoich poglądów.

A ja też mogę mieć? Bo ostatnio  jakoś tak wyszło, że nie bardzo i jeszcze muszę się z tego tłumaczyć i pokutować 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slawek.xm napisał:

zapytaj Kolegów jakby wstepnie skalulowali 4-way na elli?

chyba ,że juz wiesz

okrągła bańka starczyłaby?  🙂

Nie wiem. Mają swoje plany i są bardzo ciekawe. Żeby zrobić 4 way i jeszcze jak Ciebie znam, to pewnie z 15-ką Elli na subbasie, to jest cały projekt indywidualny, robiony od zera. Kolumny wyjdą wielkie, więc pewnie muszą być modułowe. To wszystko rodzi koszty.

Teraz, meloV8 napisał:

A ja też mogę mieć? Bo ostatnio  jakoś tak wyszło, że nie bardzo i jeszcze muszę się z tego tłumaczyć i pokutować 🙂

No chyba nie z mojej strony? Masz prawo mieć swoje poglądy i z niczego nie musisz się nikomu tłumaczyć, ani nic nikomu doradzać.

Teraz, 747 napisał:

Hi end posiada wiele gałęzi, zapewne masz rację dając do zrozumienia że jedną z nich jest

Przestań lać wodę, bo robisz to już wiele lat. Wreszcie przejdź do konkretów. Pokaż te swoje innowacje, wstępnie wyjaśnij na czym polegają, w czym mogą pomóc i co poprawić, oraz ile to kosztuje i gdzie to można kupić. To wodolejstwo już nudne jest. Nie widzisz, że przez to nikt nie traktuje ciebie poważnie? Dawaj karty na stół. Wiem, że w Polsce są zdolni ludzie i mają potencjał. Może jesteś jednym z nich. Ale czekamy tu wszyscy na konkretną ofertę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sly30 napisał:

15-ką Elli na subbasie,

no jasne 38we musi być a najlepiej dwa na stronę 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad sie biora takie absurdalne ceny na Wilsony & Co?

Po czesci z Nonsense Engineering, ktory wywiera wrazenie na Audiofilach, wyglada „solidnie“ i bardzo profesjonalnie.

De facto to inzynierski absurd

Przyklad. Czy ktos mi moze powiedziec, po co sa te „roleczki“ do przewijania kabelkow w esyfloresy.
Pewnie na dodatek na rubinowych lozyskach

Ale wygladaja bardzo highendowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I to nazywacie „Art“ ?

Taa.. to naprawde wielka sztuka.

Dajcie mi tone Aluminium, frezarke i tokarke, to tez stworze „Art“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, xajas napisał:

Kiedys przymierzalem sie do klonowania ponizszego zestawu glosnikowego. Po analizach „reversed engineering“ okazalo sie, ze cena przetwornikow (Beyma) to ok. €3.000 / Para
A cena callego zestawu to ok $120.000.

No i co brakło Ci na same Beymy ? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.