Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Equilibrium - nowa seria designerskich kolumn.


sly30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

m4tech

zapewne tak jest,bo glosno,to dlugo nie posluchasz.

ale jak brakuje dolu,to lipa.

moze sa i tacy ktorzy nawet nie wiedza o tym,lub maja uposledzony sluch ale to nie upowaznia ich do wydawania opinii w tym temacie.

3 minuty temu, slawek.xm napisał:

to też jest prawda

nie każdy ma pierdolca takiego jak nieliczni 🙂

a,ze to jest forum dla pierdolcow,to "normalni" niech nie opowiadaja opowiesci z narnii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, MarcinStereo napisał:

slawek.xm to mi ulżyło bo na moich głośnikach dopiero przy 32hz zaczyna się ściszać przy 30 już jest totalna cisza z miejsca odsłuchu.

to masz tak jak Sylwek w czasie posiadania Fokali

nie ma się czym przejmować

ewentualnie można zamówić u audiosynergii dwa moduły basowe wraz z konfiguracją w domu by cała oktawa 32hz-16 hz została uzupełniona ... posłuchać i napisać opinię 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




To ze u ciebie nie ma to nie musisz dorabiać sarkastycznych historii


Szczerze mówiąc to mało mnie obchodzi czy mam czy nie mam. Takie testy porzuciłem dawno, dawno temu. U mnie ma grać muzyka. Dźwięki z generatora mnie mnie interesują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piorasz napisał:


Szczerze mówiąc to mało mnie obchodzi czy mam czy nie mam. Takie testy porzuciłem dawno, dawno temu. U mnie ma grać muzyka. Dźwięki z generatora mnie mnie interesują.

 

Właśnie ciebie nie obchodzi ale niektórych tak i o tym sobie na luzie dyskutowaliśmy
 

Polecam takie generowanie choćby dla możliwości poprawy akustyki
 

 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, slawek.xm napisał:

wg mnie większość audiofilów nie ma możliwości posłuchać pełno pasmowych kolumn

tak jak 99% nie wie jak brzmi pre z dodatnim sprzężeniem zwrotnym nie mówiąc już o tym , że większość kolumn nie przekracza efektywnością 90 db i ciężko im dynamicznie zbliżyć się do dźwięku live

jeden po odsłuchu kolumn o spl 94 db stwierdził , że są zbyt dynamiczne 🙂

 

 

 

I ile dasz radę słuchać głośno? 15 sekund? 

E: w teorii to działa ale w praktyce nie ma potrzeby w domu tak rozkręcać sprzęt.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
Polecam takie generowanie choćby dla możliwości poprawy akustyki
 
 

 


To już dawno za mną. Jestem w pełni świadomy ułomności mojego pokoju. Radzę sobie doskonale. Jest do poprawy to i owo i będzie poprawione przy następnym remoncie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Właśnie się bawie z ustawieniami i niestety ale z 62,63 i 72,73 hz mam problem na chwile obecną nie do przebicia
Standard.
Jeśli górki nie są zbyt duże można lekko skorygować przez DSP np w roon (jeśli używasz i słuchasz z plików).
Najlepiej jednak znaleźć miejsca tych problemów i wstawić opowiednie pochłaniacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, MarcinStereo napisał:

slawek.xm to mi ulżyło bo na moich głośnikach dopiero przy 32hz zaczyna się ściszać przy 30 już jest totalna cisza z miejsca odsłuchu.

32Hz to u mnie generuje przy organach które naprawdę nisko schodzą,

28Hz to dopiero przy specjalnym nagraniu bassu, takich co w car-audio ma wpłynąć na ciśnienie powietrza 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 413341619_basssz2.thumb.jpg.152cd663acfd7d7ff6b523a104bc7cfa.jpg

Musze którego dnia sprawdzić przy koncercie Sarah Brightman, jest jeden kawałek gdzie na końcu jest bardzo niskie zejście az generuje fale powietrza, ciekawe jakie tam częstotliwości występują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O niemożliwości uzyskania efektu LIVE z jakiegokolwiek sprzętu przekonał mnie ostatecznie odsłuch składu chyba 7 różnych dęciaków plus perkusja na deptaku w Mielnie w te wakacje, z dość bliskiej odległości...

... i po tym wiem, że największym ograniczeniem sprzętowym w uzyskaniu efektu Live nie jest bynajmniej dolne pasmo

najbliższe efektu live, ale jednak nadal dość dalekie był odsłuch zestawów Cabasse Atlantis, reszta topów czyli jakieś topowe  MBL dawały właśnie to spl ale mocno brakowało holografii i rozdzielczości średnicy i przede wszystkim góry jak się okazało w stosunku do żywych być może nie znanych ale zdolnych muzyków na deptaku 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, piorasz napisał:

Standard.
Jeśli górki nie są zbyt duże można lekko skorygować przez DSP np w roon (jeśli używasz i słuchasz z plików).
Najlepiej jednak znaleźć miejsca tych problemów i wstawić opowiednie pochłaniacze.

Te górki powoduje róg za głośnikiem i nie wiem co tam wstawić do sufitu mam 3metry możesz coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JanF

(Konto usunięte)
10 minut temu, m4tech napisał:

O niemożliwości uzyskania efektu LIVE z jakiegokolwiek sprzętu przekonał mnie ostatecznie odsłuch składu chyba 7 różnych dęciaków plus perkusja na deptaku w Mielnie w te wakacje, z dość bliskiej odległości...

... i po tym wiem, że największym ograniczeniem sprzętowym w uzyskaniu efektu Live nie jest bynajmniej dolne pasmo

najbliższe efektu live, ale jednak nadal dość dalekie był odsłuch zestawów Cabasse Atlantis, reszta topów czyli jakieś topowe  MBL dawały właśnie to spl ale mocno brakowało holografii i rozdzielczości średnicy i przede wszystkim góry jak się okazało w stosunku do żywych być może nie znanych ale zdolnych muzyków na deptaku 🙂 

Mam takie same spostrzeżenia związane z dołem pasma, w 2019 słuchałem w NOSPR K-ce zespołu K. Danczowskiej w repertuarze klasycznym, skład zawierał (między innymi) jedenego wielgaśnego i mocarnego faceta, grającego na jeszcze większym kontrabasie, jak machnął smykiem po strunach, to szedł taki bas, że żaden tor audio w pokoju (nawet odsłuchowym w domu) nie ma szans na odtworzenie. Wtedy dałem sobie spokój z basem u siebie, owszem, ma być, ale nic poza tym. Tam był BAS, w pokoju jest takie pitu-pitu ... produkt baso-podobny ... i tyle. 

Edytowane przez JanF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, S0nic napisał:

I ile dasz radę słuchać głośno? 15 sekund? 

E: w teorii to działa ale w praktyce nie ma potrzeby w domu tak rozkręcać sprzęt.

 

jak masz Ferrari to nie jeździsz cały czas z maksymalna prędkością , ale kiedy trzeba nie ma żadnych ograniczeń

taka analogia samochodowa jakie stosuje autor wątku 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JanF napisał:

w pokoju jest takie pitu-pitu ... produkt baso-podobny ... i tyle. 

Jest pitu pitu, bo sekcje basowe w kolumnach są niepoważne. Daj na bas 2 x 15 cali, ale drivery dobrej  jakości i w dobrej aplikacji i już nie będzie pitu pitu. Jedyny problem nie do przeskoczenia, to wielkość pokoju. Do 16m2 nie wstawisz łącznie 4 x 15 cali. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sly30 napisał:

Do 16m2 nie wstawisz łącznie 4 x 15 cali. 

w Japonii to raczej standard ,  za sofą lodówka by "podstawowe potrzeby" były pod ręką 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Te górki powoduje róg za głośnikiem i nie wiem co tam wstawić do sufitu mam 3metry możesz coś polecić?
To zależy jak duże są te górki. Żeby było profesjonalnie trzeba by zrobić najpierw pomiary. Można też taniej na ucho ale nie będę tutaj o tym pisał. Co do materiałów pochłaniających to jest tego całe mnóstwo na rynku. Gdy będziesz znał wielkość górki to najlepiej poradzić się z firmą produkującą ustroje. Nie będę tu polecał żadnych firm ale jestem pewien, że znajdziesz je w internecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, JanF napisał:

Mam takie same spostrzeżenia związane z dołem pasma, w 2019 słuchałem w NOSPR K-ce zespołu K. Danczowskiej w repertuarze klasycznym, skład zawierał (między innymi) jedenego wielgaśnego i mocarnego faceta, grającego na jeszcze większym kontrabasie, jak machnął smykiem po strunach, to szedł taki bas, że żaden tor audio w pokoju (nawet odsłuchowym w domu) nie ma szans na odtworzenie. Wtedy dałem sobie spokój z basem u siebie, owszem, ma być, ale nic poza tym. Tam był BAS, w pokoju jest takie pitu-pitu ... produkt baso-podobny ... i tyle. 

Mam plyte z tym utworem ale innym wykonaniem

Jak przyciszę przesadnie bas akustycznie to gdy wchodzi podstawa basowa, gra to bo gra, ale w odpowiednim punkcie ustawienia, bas dodaje potęgę i realizm przed nami, nawet nie trzeba słuchać głośno, utwór brzmi i odbiera sie całkiem inaczej
przy niedoborze basu meczy, z podstawa basowa następuje spokój, muzyka płynie i wzbudza emocje

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawmy sie w  pół zartem pół serio w symulacje basu kolumn zaprezentowanych przez Sylwestra

patrząc na gabaryty kolumn i parametry T-S proponowanego Etona 11 cali 11-612-C8 8 om

możemy z dużym prawdopodobieństwem przyjac ,ze obudowa dla pojedynczego głosnika sięgnie nie więcej niż 60l

dwa może zaaplikują w 100l ale to już bedzie spora i głęboka kolumna dlatego te 100l przyjąłem jako wartość maksymalną, zresztą w przypadku tego głośnika 10l w dół czy w górę nie zrobi ekstremalnej różnicy

linie niebieska i pomarańczowa pokazują jeden głosnik w 60l ale rożne strojenie bas refleksu oraz filtrowanie drugim rzędem dla połączenia z proponowanym sredniakiem SB

jak widzimy zmiana strojenia br nie przynosi dużych zmian niebieski strojenie 27 hz , pomarańczowy 30hz

F6 z takiej konstrukcji uzyskamy dla 29-30hz co przy założeniach ,że room gain da na 30hz wzmocnienie 6 db mamy do 30hz równa charakterystyke basu w średnim pokoju

teraz 2 szt Etona w 100l kolor czerwony obudowa strojona na 27 hz

przy efektywności kolumn rzędu 91-92 db mamy F6 dla 27 hz

ja bym dał tu filtr pierwszego rzędu i niskie połaczenie ze średniakiem tak by cały zakres średnicy z wokalami był odtwarzany przez średniotonowy do czego super bedzie pasował 18M Scan Speaka

z racji tego ,że filtrowanie jest łagodne Etony będa sie udzielać aż do zakresu środka nadając dźwiekowi potrzebne wypełnienie a jednocześnie bedzie łagodne przeście w paśmie w ktorym głośniki odtwarzają ten sam zakres

z takiej kolumny mamy równe w pomieszczeniu pasmo do 27 hz a spadek poniej nie bedzie jeszcze drastyczny więc uda się usłyszeć niżej niz  te 27hz

fiolet to symulowany bas z jednego głośnika 15 cali w bas refleksie z F6 20 hz dla kolumn o skuteczności ok 94-95 db

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pytanie czy z dwóch etonów da sie zrobić taka charakterystyke jak fioletowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się jeśli dwa głośniki zaaplikujemy w 200l strojonych na 20hz

obrazowo gabarytowo to 4 takie kolumny zamiast dwóch 🙂

wytrzymałość 35 wat do 18 hz nieżle ale dla rozsądnego użytkownika 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, m4tech napisał:

osobiście wybrałbym 2 etony z lepszą reakcją impulsową i uderzeniem a olał parabolicznie te hertze

oba wykresy to 2 etony w róznych aplikacjach

ktory Twoim zdaniem ma lepsza reakcję do punktu przecięcia sie wykresów szary czy czerwony?

czas reakcji jest w milisekundach

w poziomie czestotliwość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieważne, czerwony to 200l strojone na 20 ido ok 25 hz ma szybsza reakcje niż 2 w 100l strojonych na 27

ale dochodza filtry ktore psuja odpowiedź impulsową najszybciej odpowiada na skok napiecia filtr pierwszego rzedu

filtry o wiekszym nachyleniu juz opuxniaja reakcje głosnika na skok napiecia

poza tym najniższe czestotliwosci musza miec czas wybrzmienia, poza tym co to jest 10-20 mili sekund jak pomieszczenie może niskie czestotliwości przenosic od 400 do 1000 milisekund

źle zaadoptowane lub niezaadoptowane pomieszczenie popsuje kazdy bas z każdej kolumny i żadne korekcje nie pomogą 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, slawek.xm napisał:
4 godziny temu, MarcinStereo napisał:

slawek.xm to mi ulżyło bo na moich głośnikach dopiero przy 32hz zaczyna się ściszać przy 30 już jest totalna cisza z miejsca odsłuchu.

to masz tak jak Sylwek w czasie posiadania Fokali

nie ma się czym przejmować

Ależ to już na prawdę jest prawie dobrze, każdy 1dB poniżej 30Hz to wejście w Topowy dźwięk gdzie coś nam raz na dzień półtorej raczy zagrać w muzyce ale fantastycznie to kręci rozpasane audio ucho in plus

3 godziny temu, MarcinStereo napisał:

Właśnie się bawie z ustawieniami i niestety ale z 62,63 i 72,73 hz mam problem na chwile obecną nie do przebicia

rusz fotel tył przód po co się przebijać gdziekolwiek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sly30 napisał:

Do 16m2 nie wstawisz łącznie 4 x 15 cali. 

Od ilu, żeby nie było źle? 30 metrów wystarczy, czy może być mniej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle zadane pytanie.

to  4x15cali to do powaznych instalacji.z powaznym zasilaniem i dsp.

i nic po taniosci.

adaptacja akustyczna to tez bardzo.bardzo powazny wydatek.o ile ma przyniesc pozadany efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek7776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adi777 napisał:

Od ilu, żeby nie było źle? 30 metrów wystarczy, czy może być mniej?

Tylko odnośnie moich doświadczeń to czasem może być nawet odwrotnie

 

Na 40m2 miałem lepiej niżej schodzący bas niż w obecnej konfiguracji na 55m2

 

Główny problem mz. to jest brak na rynku 15calowych głośników o dużej efektywności ale niskiej mocy z łagodnie opadającą charakterystyką

Głośniki są po prostu mocowo przewymiarowane z ciężkimi układami drgającymi z powodu idiotów lubiących odkręcać gałkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ASURA napisał:

Główny problem mz. to jest brak na rynku 15calowych głośników o dużej efektywności ale niskiej mocy z łagodnie opadającą charakterystyką

Scan Speak 38WE odpada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.