Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny aktywne


Adi777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Amir?

Juz nawet nazwa jego forum probuje wprowadzic w bład.
Science? Przeciez oni tam zadnych badan naukowych nie robia, ani nie prowadza weryfikacji badan, ani niczego naukowego nie publikuja.

Engineering? Tez niczego nie obliczaja, nie projektuja, ani nie buduja.

Jedynie co tam robia to mierza i probuja zinterpretowac wyniki. A i to mierzenie… co tam sie dzialo!!! Trzeba wiedziec co mierzyć, jak poprawnie zmierzyc i jak zinterpretowac wyniki. Nawet gdyby wszystko to robili poprawnie, to wciaz jest to implementacja dziedziny nauki, miernictwa.

Dodam jeszcze, ze sam fakt popierania (a przynajmniej) bronienia MQA (bez podania dowodow naukowych lub technicznych) zaprzecza naukowemu podejsciu Amira. Dlaczego to robi? Nie wiem.  Chyba tylko dlatego ze zna osobiscie Roberta Stuarta. A moze dlatego ze sam byl odpowiedzialny za implementacje DRM w produktach Microsoftu i popiera prawdziwy powod powstania MQA, czyli przywrócenie DRM w branzy audio? Byloby to bardzo nienaukowe. Ale ja sie wysokiego poziomu etyki po kims kto byl (jest?) ewangelista DRM nie spodziewam. Raczej biznesowego podejscia do życia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maxijazz napisał:

Science? Przeciez oni tam zadnych badan naukowych nie robia, ani nie prowadza weryfikacji badan, ani niczego naukowego nie publikuja.

Amir robi dokładne pomiary przy pomocy dokładnego sprzętu i publikuje je dla ogółu chcących się z nimi zapoznać. Taka duża ilość pomiarów to chyba ewenement w skali światowej, ale rozumiem niechęć pewnych kręgów związanych z audio hobby. Obalane są kolejne mity związane z tą dziedziną, no i jest sporo testów zestawów głośnikowych aktywnych żeby nie było że post nie jest w temacie 😉. Oczywiście można omijać ASR jak komuś taka forma nie odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

Oczywiście można omijać ASR jak komuś taka forma nie odpowiada.

przez ciebie się nie da o nich zapomieć

ale również przez ciebie można ten portal znienawidzić

musisz zrozumieć ,że powtarzanie w kolko tego samego prowadzi do znużenia i niechęci czytających

dlatego twoje próby spopularyzowania asr działają odwrotnie do zamiarów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Powtarzanie jest uciążliwe. Ale cóż zrobić, skoro jakoś mimo tak częstego powtarzania, nikt nie chce sobie tych paru prostych zasad przyswoić 🙂

Dalej panuje powszechna wiara w kable i inną biżuterię audiofilską, która ma tyle do wpływu na sygnał, co włączenie jakiegoś światelka w Los Angeles na system znajdujący się  w Londynie 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lech36 napisał:

Chcesz dalej prowadzić tą przepychankę w wątku o kolumnach aktywnych? 

to tylko fakty,twoje własne wpisy , więc jeśli się ich wstydzisz to na drugi raz zastanów się co piszesz, bo nie jesteś wiarygodny

jeśli w głupstwach mylisz się w zeznaniach to kto będzie brał poważnie jakiekolwiek twoje opinie? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, slawek.xm said:

to tylko fakty,twoje własne wpisy , więc jeśli się ich wstydzisz to na drugi raz zastanów się co piszesz, bo nie jesteś wiarygodny

jeśli w głupstwach mylisz się w zeznaniach to kto będzie brał poważnie jakiekolwiek twoje opinie? 🙂

 

 

To bez związku - pozornie. Słuchałem ostatnio wywiadu z Passem (tego, w którym oprowadza po swoim pokoju) i w pewnym momencie pada tam stwierdzenie, że "moc dostarczana do kolumn  jest mniejsza, niż wam się wydaje" - cytat nie jest dosłowny.

I za to cenię Passa 🙂

Między innymi, oczywiście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, bum1234 napisał:

Słuchałem ostatnio wywiadu z Passem (tego, w którym oprowadza po swoim pokoju) i w pewnym momencie pada tam stwierdzenie, że "moc dostarczana do kolumn  jest mniejsza, niż wam się wydaje" - cytat nie jest dosłowny.

Pass wielokrotnie pisał ,że u niego poziom sygnału sięga 8 woltów

dlatego przyjmuje , że większość słuchających ma podobnie , poza tym swoje "najdroższe dzieci" czyli First Waty robi głównie dla impedancji ośmioomowych

aby odpowiednio wykorzystać jego wzmaki trzeba mieć kolumny o odpowiedniej impedancji

stąd czasem opinie z 4 liter wzięte a wynikające z braku wiedzy jak dopasować elementy systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, slawek.xm napisał:

ale również przez ciebie można ten portal znienawidzić

Precyzyjne pomiary i nienawiść? Ciekawe połączenie.

4 godziny temu, slawek.xm napisał:

musisz zrozumieć ,że powtarzanie w kolko tego samego prowadzi do znużenia i niechęci czytających

Cytowanie ASR to za każdym razem co innego, nie testują tam dwa razy tego samego sprzętu, chyba że jakaś firma o to poprosi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lech36 napisał:

Cytowanie ASR to za każdym razem co innego, nie testują tam dwa razy tego samego sprzętu, chyba że jakaś firma o to poprosi. 

gdybyś za każdym razem odnosił się do konkretnego urządzenia i dodatkowo podawał link do pomiarów na asr to byłoby ok

ale często gloryfikujesz portal bez żadnego związku z dyskusją , jakby Amir był panaceum na wszystkie bolączki audio

do tego nie miałeś żadnego urządzenia tam mierzonego więc nawet nie wiesz jak grają te ich pomiary 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, slawek.xm napisał:

do tego nie miałeś żadnego urządzenia tam mierzonego więc nawet nie wiesz jak grają te ich pomiary

Skąd wiesz że nie miałem? Używam na co dzień DEQ2496, które to urządzenie było mierzone na ASR. Miałem też przejściowo (pożyczone) 1 lub dwa przetworniki które tam były testowane z firmy Topping.

7 godzin temu, slawek.xm napisał:

jakby Amir był panaceum na wszystkie bolączki audio

Amir ze swoimi pomiarami pozwala unikać niepotrzebnych, często bardzo wysokich wydatków na sprzęt i gadżety z dziedziny audio, które nie mają wpływu na to co się dzieje na wyjściu sprzętu. Pozwala też ocenić jakość techniczną mierzonych tam urządzeń i nawet jak nie ma wśród nich takich których my używamy to można sobie wyrobić pogląd na daną grupę produktów. Oczywiście trzeba do tych jego pomiarów podejść bez emocji.  

7 godzin temu, slawek.xm napisał:

ale często gloryfikujesz portal bez żadnego związku z dyskusją

Zwracam tylko uwagę gdzie audio hobbysta może poszerzyć swoje horyzonty o ile nie zamknie się w "fortecy" voodoo 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Pozwala też ocenić jakość techniczną mierzonych tam urządzeń...

Tylko wybranych parametrow a nie urzadzen jako takich. Bardzo wybiorcze "testy"

 

1 godzinę temu, Lech36 napisał:

można sobie wyrobić pogląd na daną grupę produktów

Niestety predzej wprowadzi w blad. Szczegolnie ktos niedoswiadczony moze sobie ubzdurac ze jego DAC za 200€ to urzadzenie bliskie idealu...

1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Zwracam tylko uwagę gdzie audio hobbysta może poszerzyć swoje horyzonty o ile nie zamknie się w "fortecy" voodoo

Niestety czesto na forum widac zamkniecie sie w fortecy wiary ze "wszystko wiem"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, rafa napisał:

Tylko wybranych parametrow a nie urzadzen jako takich. Bardzo wybiorcze "testy"

Znasz lepsze portale operujące poza obszarem voodoo?

24 minuty temu, rafa napisał:

Niestety predzej wprowadzi w blad.

Wielu hobbystów nie wprowadzi w błąd.

25 minut temu, rafa napisał:

Niestety czesto na forum widac zamkniecie sie w fortecy wiary ze "wszystko wiem"

 Właśnie dlatego że wszystkiego nie wiem zaglądam na takie portale jak ASR. Wiara to daleko poza techniką się znajduje a ja działam w obszarach techniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu, Twoje techniczno-poprawne smędzenie nie obchodzi większości zainteresowanych audio od strony "konsumpcyjnej". Nie muszę być kucharzem, że ocenić smak takiej czy innej potrawy. Tak trudno to zrozumieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Less napisał:

Nie muszę być kucharzem, że ocenić smak takiej czy innej potrawy.

Ale kucharz zrobi to najlepiej, tzn. najbardziej profesjonalnie.

13 minut temu, Less napisał:

Lechu, Twoje techniczno-poprawne smędzenie nie obchodzi większości zainteresowanych audio od strony "konsumpcyjnej".

Możliwe że "smędzenie", ja z każdego innego smędzenia potrafię wyłowić coś co jest wartościowe pod względem edukacyjnym. Nawet ze smędzenia na płaszczyźnie audio voodoo 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Lech36 napisał:

Ale kucharz zrobi to najlepiej, tzn. najbardziej profesjonalnie.

Wcale nie. Kucharze zwykle są nastawieni na pewien zakres kuchni np tylko włoska albo francuska. I w tym zakresie są dobrzy. Ale w innych często wypadają słabo i nie zawsze są wrażliwymi smakoszami. Popadają w rutynę i zawężają swój świat ocen smaków, do zakresu w którym działają. I tu powtarza się sytuacja z audio, gdzie wyrobiony smakosz, może lepiej docenić i ocenić szerszy zakres smaków różnych kuchni, niż kucharz gotujący dobrze wąski zakres możliwych kuchni z całego świata. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sly30 napisał:

wyrobiony smakosz, może lepiej docenić i ocenić szerszy zakres smaków różnych kuchni, niż kucharz gotujący dobrze wąski zakres możliwych kuchni z całego świata. 

W takiej analogii to ja rozumiem smakowanie wielu i różnorodnych gatunków MUZYCZNYCH, samych nagrań, ich okoliczności, składów personalnych, inspiracji, kompozycji, a nie "smakowanie", często urojonych niuansów elektro złomu, który...jest ważny, ale tylko jako narzędzie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, sly30 napisał:

Wcale nie. Kucharze zwykle są nastawieni na pewien zakres kuchni np tylko włoska albo francuska. I w tym zakresie są dobrzy. Ale w innych często wypadają słabo i nie zawsze są wrażliwymi smakoszami. Popadają w rutynę i zawężają swój świat ocen smaków, do zakresu w którym działają. I tu powtarza się sytuacja z audio, gdzie wyrobiony smakosz, może lepiej docenić i ocenić szerszy zakres smaków różnych kuchni, niż kucharz gotujący dobrze wąski zakres możliwych kuchni z całego świata. 

Oj, ci "wyrobieni smakosze" maja zero pojecia o szerszym zakresie smakow 😉

Albo gustuja tylko w "lampkach" i twierdza ze "solid state" jest do dupy, albo lubia tylko "analog" i twierdza ze "cyfra" jest no go, albo lubia tylko Class A albo A/B a Class D z zasady nie moze funkcjonowac, albo...

Tak to jest z tymi "wyrobionymi smakoszami". Wypowiadaja sie o smakach i o kuchni, ktorej jeszcze nigdy w zyciu nie probowali. Mamy tutaj mnostwo takich "wyrobionych smakoszy".

Ja tam wole profesjonalnego kucharza, ktory w kazdym garnku cos ugotuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, sly30 napisał:

Wcale nie. Kucharze zwykle są nastawieni na pewien zakres kuchni np tylko włoska albo francuska. I w tym zakresie są dobrzy. Ale w innych często wypadają słabo i nie zawsze są wrażliwymi smakoszami. Popadają w rutynę i zawężają swój świat ocen smaków, do zakresu w którym działają. I tu powtarza się sytuacja z audio, gdzie wyrobiony smakosz, może lepiej docenić i ocenić szerszy zakres smaków różnych kuchni, niż kucharz gotujący dobrze wąski zakres możliwych kuchni z całego świata. 

Musisz rozmawiać z jakimś fachowcem w tej dziedzinie, np. z M. Gessler. Tak się zastanawiam czy notowania Sławka nie zostały przez Twoją wypowiedź podważone 😉?

Godzinę temu, Less napisał:

Ale dla konsumentów audio jesteś męczący

Ja też jestem konsumentem audio i wcale się nie męczę 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 'kuchniami' to jest tak jak z muzyką, która to nota bene jest podstawowym nośnikiem informacji zarówno u melomanów jak i u audiofilów, a wiadomo przecież, że 90% słuchaczy nie wie na temat muzyki nic - oprócz znajomości zaspołów i liczby wysłuchanych płyt. Generalnie, to można założyć, że zdecydowana większość słuchaczy i badaczy audiofilskich, to analfabeci muzyczni - i nikomu to nie przeszkada, żeby się delektować czymkolwiek w tej dziedzinie, tak samo nikomu nie przeszkadza, żeby delektować się smakami potraw. A kategorie muszą istnieć, tak samo jak i fachowcy w danych 'kategoriach smakowych' - fachowiec od wszystkiego, to... sami wiecie jaki to 'fachowiec'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Lech36 napisał:

Ja też jestem konsumentem audio i wcale się nie męczę 😉.

Wiesz co to jest empatia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iro III napisał:

W takiej analogii to ja rozumiem smakowanie wielu i różnorodnych gatunków MUZYCZNYCH, samych nagrań, ich okoliczności, składów personalnych, inspiracji, kompozycji, a nie "smakowanie", często urojonych niuansów elektro złomu, który...jest ważny, ale tylko jako narzędzie.

 

Masz ten sam sprzęt od 20 lat i nie jesteś zainteresowany tematem audio. Nie jesteś ciekaw jak mogą zagrać inne konfiguracje dlatego nie wiesz i nie rozumiesz o czym pisałem. Czym innym są różne gatunki muzyczne czy wykonania, a czym innym są różne brzmienia różnych konfiguracji sprzętu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Lech36 napisał:

Tak się zastanawiam czy notowania Sławka nie zostały przez Twoją wypowiedź podważone 😉?

po pierwsze popularność to nie elitarność

po drugie zajmij się sobą

po trzecie to już w tym wątku pisałem jak bardzo mi zależy na zdaniu innych 🙂 🙂

53 minuty temu, Lech36 napisał:

Ja też jestem konsumentem audio i wcale się nie męczę 😉.

to widać drogi Lechu jesteś niezmordowany ,potrafisz zaglaskać na śmierć 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:

Oj, ci "wyrobieni smakosze" maja zero pojecia o szerszym zakresie smakow 😉

Albo gustuja tylko w "lampkach" i twierdza ze "solid state" jest do dupy, albo lubia tylko "analog" i twierdza ze "cyfra" jest no go, albo lubia tylko Class A albo A/B a Class D z zasady nie moze funkcjonowac, albo...

Tak to jest z tymi "wyrobionymi smakoszami". Wypowiadaja sie o smakach i o kuchni, ktorej jeszcze nigdy w zyciu nie probowali. Mamy tutaj mnostwo takich "wyrobionych smakoszy".

Ja tam wole profesjonalnego kucharza, ktory w kazdym garnku cos ugotuje

I dobrze że to Ty napisałeś, a nie ja, bo właśnie zadałeś cios samemu sobie i podobnym. Są tacy o których piszesz i to właśnie Wy….Wy, którzy nie testujecie różnych opcji, różnych smaków. Nie macie w sobie ciekawości jak co gra. Nie trudno domyślić się, że na drodze ciekawości stoją możliwości finansowe i nie ma w tym nic złego. Każdy ma jakieś tam możliwości finansowe, jedni mniejsze, inni większe. I zrozumiałym jest, że wiedząc że coś jest dalece poza zasięgiem finansowym, nie jest chętnie brane do domu, bo koszty, kaucje, czas, logistyka, a i tak z góry wiadomo, że nie zostanie na dłużej. Tyle tylko, że głupim jest robienie z tego cnoty, wmawianie sobie i innym, że to jest najlepsze i to jedyna słuszna droga i głupim ale też chamskim jest hejtowanie tych, którzy z poznawania różnych „smaków” uczynili sobie hobby. 

Mialem u siebie jakieś 20 różnych wzmacniaczy w klasie D, miałem przeróżne klasy AB, tych A klasowych też miałem wiele i lampowych też sporo. Każdy grał inaczej, ale wy tego nie możecie wiedzieć, bo skąd? Jakim cudem? Bum1234 w ogóle nie ma sprzętu i nie porównuje u siebie nic. IroIII ma to samo od 20 lat i też nie porównuje nic. Lech obraca się w około tańszych opcji D klasy, podobnie jak Ty.

No taka jest brutalna prawda. przecież nie wiesz jak inaczej gra A klasa Vitusa, Accuphase, Passa czy Gryphona? Bo skąd? U siebie nie miałeś. Wiesz na ile inaczej gra lampa Kondo od Jadis czy Amplifona? No nie wiesz, bo nie możesz wiedzieć. Wiesz na ile inaczej grają DAC-i Accuphase, EMM Labs, dCS, Metronome, Acoustic Arts itd? Wiesz na ile inny jest nowy Esoteric XD, od poprzednich serii X, XS? No wiesz, bo skąd? Pozostaje wam czytać pomiary, bo tylko to w necie można wyczytać. I śmiejesz się z marności cienkich smakoszy?….śmiejesz się z samego siebie, z Lecha, Iro, buma itd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Less napisał:

Wiesz co to jest empatia?

Mozliwe ze czytal o tym w fachowych periodykach 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się spotkał z procesorem Xilica Solaro QR1, do projektowania aktywnej zwrotnicy. Nigdy o czymś takim nie słyszałem. 

Zobaczcie może ciekawe rozwiązanie posiada protokół Dante.

Tutaj więcej informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tutaj o procesorze 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis dźwięku i język muzyczno-audiofilski, to jednak ludzie i ich opinie i to wypada brać pod uwagę. Każdy lub prawie każdy, posiada jakiś autorytet w danej dziedzinie i kwesta tego autorytetu, to jak najbardziej indywidualna sprawa. W kontekście  audio, najbardziej lubię co ma do powiedzenia i przekazania Jim Anderson  jako inżynier nagrań i miksu, oraz John Atkinson ze Stereophile jako recenzent i główny mierniczy tego zasłużonego audiofilskiego magazynu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, sly30 said:

Wcale nie. Kucharze zwykle są nastawieni na pewien zakres kuchni np tylko włoska albo francuska. 

Więc weż sobie do serca to co napisałeś. Zajmuj się tym co potrafisz, a elektronikę zostaw fachowcom, bo się na niej kompletnie nie znasz. Elektronika to nie wierzenia, a dziedzina ściśle inżynierska. Nie ma tam miejsca na grające kable, podstawki i transporty.

Ciekawość, o której piszesz, w twoim wypadku ogranicza się do przerzucania ton sprzętu i testowania w sposób, z którego nic nie wynika. Ignorujesz mentalną stronę zagadnienia i nie dość, że przez to tracisz sporo cennego czasu, to jeszcze dajesz się wodzić za nos jak pięcioletnie dziecko. A na dodatek przekonujesz innych, że ziemia jest płaska.

Wykorzystaj tę swą ciekawość i dowiedz się w końcu jak to wszystko działa, bo żyjesz w nieświadomości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, sly30 napisał:

I dobrze że to Ty napisałeś,...

Każdy ma jakieś tam możliwości finansowe, j

Ja jestem znakomitym kucharzem i wlasnie wydalem majatek na nowa kuchnie . W zasadzie to mam 3 kuchnie 🙂

Gotuje w kazdym garnku, a moja specjalnosc, to tworzenie smakowitych majstersztykow z tego, co znalazlem w lodowce 🙂 I to nie musi byc Kobe, trufle albo szafran.

 

I tak samo jest z moim Audio 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bum1234 napisał:

Więc weż sobie do serca to co napisałeś. Zajmuj się tym co potrafisz, a elektronikę zostaw fachowcom, bo się na niej kompletnie nie znasz. Elektronika to nie wierzenia, a dziedzina ściśle inżynierska. Nie ma tam miejsca na grające kable, podstawki i transporty.

Tyle lat i nadal nie rozumiesz? To jest forum dla audiofilów, dla słuchających, a nie dla konstruktorów. Do oceny słuchania nie jest potrzebna wiedza techniczna o budowie sprzętów. Pomyliłeś fora! Do tego by ocenić jak jeździ się Audi A6 i na ile inaczej niż Audi A8, nie jest potrzebna fachowa wiedza o budowie silników! Jak tępym trzeba być, by tego nie rozumieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.