Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny aktywne


Adi777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, slawek.xm napisał:

a świstak siedzi i zawija 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardziej o tą serie chodzi

image.thumb.png.aaad313dbb6915f19c17c36d3fee5f57.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, rafa napisał:

Bardziej o tą serie chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

też mają opor

nigdy nie będzie to zero om

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześcigacie się i szpanujecie w tej wiedzy, ale już nie pierwszy raz mam wrażenie, że owa wiedza ma różne oblicze. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że wszyscy macie rację, a jednocześnie jej nie macie?
Co laik może stąd wynieść? Żadnej wiedzy nie przyswoi i nadal będzie laikiem.
Wniosek - Wasze wpisy są bezwartościowe. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soundchaser napisał:

Prześcigacie się i szpanujecie w tej wiedzy, ale już nie pierwszy raz mam wrażenie, że owa wiedza ma różne oblicze. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że wszyscy macie rację, a jednocześnie jej nie macie?
Co laik może stąd wynieść? Żadnej wiedzy nie przyswoi i nadal będzie laikiem.
Wniosek - Wasze wpisy są bezwartościowe. 😉

weź pod uwagę , że

W dniu 8.08.2022 o 21:48, soundchaser napisał:

z pewnością komuś się przyda.

nie każdy ma tak mały zasób wiedzy i tak wolno przyswaja 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, slawek.xm napisał:

nie każdy ma tak mały zasób wiedzy i tak wolno przyswaja

Tu nie chodzi o zasób wiedzy. Tę w jakimś stopniu posiadamy.
Chodzi o to, że Wy - z tą rozległą wiedzą, podobną do Waszych rozdmuchanych ego's kłócicie się w każdym tego typu wątku, co Waszą wiedzę sprowadza do zera.
Laik nie wie gdzie leży prawda, a uważający się za znawcę przyzna rację jednemu z Was, co też go nie czyni znawcą.

Gdzie więc jest ta prawdziwa prawda? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fora są od tego by spierać się o różne rozwiązania

musisz sobie jakiś pogląd wybrać z prezentowanych

problem poważny i ... kosztowny robi się wtedy gdy zdecydujesz się na realizację jakiegoś pomysłu a on okaże się niewypalem....

mialem kilka razy taką sytuację i sam musiałem dojść dzięki doświadczeniu jak jest naprawdę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, slawek.xm napisał:

też mają opor

nigdy nie będzie to zero om

To wiadomo, sam drut ma opor 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, rafa napisał:

To wiadomo, sam drut ma opor 🙂 

można go zawsze bocznikować i bocznikować i.....

 

Pytanie może od czapy?
 

Co daje bocznikowanie w nadprzewodnikach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ASURA napisał:

w nadprzewodnikach?

Wiedziałem, że dojdzie do nadprzewodników, teraz czekam na rozplątywanie splątań kwantowych. 😅

Ale zanim o rozplątywaniu, myślę że powinieneś tymczasem "dokończyć" sprawę z nadprzewodnictwem - w temperaturze pokojowej, bo chyba nadal tu mowa o audio domowym, nie o audio w czeluściach kosmosu...choć to hajendowe ku temu od dawna dryfuje...

Z Twoją wyobrażnią dasz radę, tylko konsekwentnie, alleluja i do przodu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, slawek.xm napisał:

udowodnij

Wszystko już było, wystarczy nie zamykać się we własnych poglądach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, slawek.xm napisał:

mialem kilka razy taką sytuację i sam musiałem dojść dzięki doświadczeniu jak jest naprawdę

 

Właśnie dlatego ja czytam to forum , bo szukam wśród doświadczonych audiofilów odpowiedzi na różnorodne pytania na które odpowiedzi nie dają parametry techniczne. Bo samodzielne doświadczenie ze sprzętem wysokiej klasy jest bezcenne  🙂

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lech36 napisał:

wystarczy nie zamykać się we własnych poglądach.

Brawo, powiedziec to to pierwszy krok. Teraz tylko sie do tego zastosowac 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rafa napisał:

Brawo, powiedziec to to pierwszy krok. Teraz tylko sie do tego zastosowac

W moim przypadku zamknięcie nie występuje. Każda grupa sprzętowa ma swoje wady i zalety. Dowodem na to jest posiadanie przeze mnie magnetofonu szpulowego, który sprawiał mi mnóstwo frajdy pomimo znanych wad tego typu sprzętu. Jednak niektórych grup sprzętowych nie będę sprawdzał ze względu na założenia które kiedyś sobie zrobiłem i których się trzymam a niektóre z tych grup nie mieszczą się w tych założeniach. Z tym że bez obawy, te sprzęty nie mieszczące się w moich założeniach też sprawdzałem, nie wszystkie ale sporo sprawdziłem.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Lech36 napisał:

nie wszystkie ale sporo sprawdziłem.    

a gdzie lista? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

a gdzie lista? 🙂

Nie prowadzę statystyk. Poza tym moje opowiadania o brzmieniu jakiegoś sprzętu będą tylko wrażeniami subiektywnymi a na forum trzeba starać się porównywać obiektywnie a to tylko w domenie techniki. Twoje opowiadania też są tylko wrażeniami subiektywnymi.

17 godzin temu, rafa napisał:

To wiadomo, sam drut ma opor

 Dodam tylko że im więcej drutu tym większy opór choć można to w pewnych granicach łagodzić przez zwiększanie przekroju drutu/przewodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Lech36 napisał:

im więcej drutu tym większy opór choć można to w pewnych granicach łagodzić przez zwiększanie przekroju drutu/przewodu.

Im większy przekrój, tym większa indukcyjność wewnętrzna, lub pojemność wewnętrzna kiedy użyjemy linki, co powoduje "bezwładność" układu.

 

Potrzebna jest wiedza, by zrealizować projekt, - tu na forum zamiast wiedzy są "użytkownicy" /forum i systemów/.

To przypadkowe osoby, z każdym wpisem pogrążają się coraz bardziej.

Pozdrawiam, - bo bez dobrego zdrowia i samopoczucia nie sposób z nimi "polemizować"..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, 747 napisał:

Im większy przekrój, tym większa indukcyjność wewnętrzna, lub pojemność wewnętrzna kiedy użyjemy linki, co powoduje "bezwładność" układu.

Bardziej chyba chodziło o drut do nawijania cewek do zwrotnic pasywnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Lech36 napisał:

Bardziej chyba chodziło o drut do nawijania cewek do zwrotnic pasywnych.

Nie ma znaczenia czego dotyczy, wszędzie zastosować trzeba optymalizację, czy jest to cewka wkładki MC, głowica magnetofonowa, trafo takie czy inne, przewód połaczeniowy dowolnego typu - nawet linia energetyczna nie może być "dowolna".. itd itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

Nie prowadzę statystyk. Poza tym moje opowiadania o brzmieniu jakiegoś sprzętu będą tylko wrażeniami subiektywnymi a na forum trzeba starać się porównywać obiektywnie a to tylko w domenie techniki. Twoje opowiadania też są tylko wrażeniami subiektywnymi.

 Dodam tylko że im więcej drutu tym większy opór choć można to w pewnych granicach łagodzić przez zwiększanie przekroju drutu/przewodu.

zawsze można nawinąć blachą i cewka wyjdzie wielkosci wiadra.... tak wychodzi twoja "optymalizacja "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, iro III napisał:

Wiedziałem, że dojdzie do nadprzewodników, teraz czekam na rozplątywanie splątań kwantowych. 😅

Ale zanim o rozplątywaniu, myślę że powinieneś tymczasem "dokończyć" sprawę z nadprzewodnictwem - w temperaturze pokojowej, bo chyba nadal tu mowa o audio domowym, nie o audio w czeluściach kosmosu...choć to hajendowe ku temu od dawna dryfuje...

Z Twoją wyobrażnią dasz radę, tylko konsekwentnie, alleluja i do przodu!

Długo nad tym myślałeś żeby nie dać odpowiedzi ale za to błysnąłeś jak gwiazdka wpadająca do ruSSkiej latryny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ASURA napisał:

jak gwiazdka wpadająca do ruSSkiej latryny

Ciekawe.

To "porównanie" to - frustracja z powodu nagłego gula?

Pospolite chamstwo?

Czy zwykla głupota?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, 747 napisał:

Potrzebna jest wiedza, by zrealizować projekt, - tu na forum zamiast wiedzy są "użytkownicy" /forum i systemów/.

To masz problem, bo sama wiedza nie wystarczy do słuchania muzyki, trzeba jednak mieć jakiś sprzęt i wtedy można słuchać nawet bez tej wiedzy, wtedy wyraźną przewagę mają "użytkownicy".😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, slawek.xm napisał:

zawsze można nawinąć blachą i cewka wyjdzie wielkosci wiadra.... tak wychodzi twoja "optymalizacja "

Genialne, naprawdę genialne 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.08.2022 o 23:10, soundchaser napisał:

Chodzi o to, że Wy - z tą rozległą wiedzą, podobną do Waszych rozdmuchanych ego's kłócicie się w każdym tego typu wątku, co Waszą wiedzę sprowadza do zera.

Jest taki stary kawał o maści na pchły, w którym kupujący dopytuje sprzedawcę o sposób używania:

- normalnie, bierze pan pchłę, smaruje maścią i pchła zdycha

- ale jak ja będę miał pchłę w rękach, to mogę ją zabić bez maści - odpowiada kupujący

- można i tak - i tak  - odpowiada sprzedawca.

I z Tobą @soundchaser jest trochę tak, jak z nierozgarniętym kupującym. Dodatkowo wrzuciłeś niegrzecznie wszystkich do jednego wora i zdiagnozowałeś nas jak dr House: pyszałki z rozdmuchanym ego z zerową wiedzą. 

Nie projektuj na nas swoich infantylnych problemów emocjonalnych i rozterek duchowych. Są inne fora, na których Twoja wiedza z zakresu audio z pewnością zostanie doceniona. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@colcolcol - fajny dowcip z tą pchłą, tylko nie bardzo pasuje do tego o czym pisałem. Dyskusje i polemiki fachowców z wiedzą w tego typu wątkach nie sprowadzają się do tego, że dany problem można rozwiązać "i tak - i tak". Rozwiązanie jest często jedno, a opinie przeciwstawne, więc ktoś kłamie, albo nie ma tej wiedzy.
 

16 minut temu, colcolcol napisał:

Nie projektuj na nas swoich infantylnych problemów emocjonalnych i rozterek duchowych

Nic nie projektuję, a jedynie nazywam rzeczy po imieniu. Kłótnie i wzajemne obrzucanie się inwektywami znane są od dawna w watkach hi-endowych, więc nie bądź taki wrażliwy. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, audiofan01 napisał:

masz problem

Wpuszczając "produkty" układów scalonych do części wzmacniającej - przetwarzającej systemu - co czynisz - słuchasz muzyki ?  

Domyślam się że okablowanie posiadasz w "ochronnych koszulkach degradujących dźwięk bezpowrotnie.

Pokaż wnętrza wszystkich urządzeń jakie uruchamiasz, foto linii energetycznej, podaj nazwy kabli - a powiem wszystkim w Polsce jak to może grać, z błędem czy bez - jak sądzisz ?

Audiofan, Sylwester ma sporo kasy utopionej w sprzęcie - zwróć uwagę jak jeszcze jest daleko by zagrało to tak, jak Relentless z Dynaudio.

Osobiście, inny, w rozumieniu gorszy dźwięk, mnie w ogóle nie interesuje, po prostu tylko traciłbym czas na słuchanie czegoś takiego.

 Wszyscy znajdujemy sie w różnych punktach rozwoju, to co dla jednych jest obiektem marzeń, dla innych tylko produktem, który jeśli by posiadał, wystawiłby nastepnego dnia na listę do sprzedaży.

Taki jest świat, nie zmienisz tego.

 

P.S.

Pomyśl przez chwilę - zastanów się, w spokoju, bez emocji, - taki Dan DAgostino, - jeśli miałby ochotę na stare lata nieco "poaudiofilować" /zwariować ?/, to jaki, jak wspaniały, jak wyśrubowanej jakości wzmacniacz wykonałby dla samego siebie do użytku prywatnego /może nawet kilka, do konfiguracji "aktywnej"/ ?

Druga sprawa, - taka persona, ilu musi znać konstruktorów zespołów głośnikowych, którzy oczywiście najlepsi poproszeni by byli o zbudowanie "zestawienia marzeń", - jak wysokiej klasy konstrukcja by powstała, jeszcze ściśle dopasowana do konkretnych wymagań.

Mogła by powstać nawet rywalizacja wytwórców, gdyż w "światku hi end", rozniosłaby się niezwykle szybko "referencyjność takiego systemu", co podniosłoby niechybnie prestiż wszystkich uczestników realizacji.

Wyluzuj więc, gdyż za dwadzieścia - trzydzieści lat, będziesz wiedział sam /o ile wojny nie będzie/, że rynek to .. "słabe rzeczy są".. dodam od siebie, - słabsze niż by się komukolwiek wydawało, naprawdę - bardzo bardzo słabe.

 

Nawet Sylwek to wie /na poziomie głośników/ i to doskonale, - udowodnił, rezygnując z zakupu fabrycznie przygotowanych zestawów głośników.

 

Audiofan01, -  podczas wystawy w Warszawie poprosiłem o uruchomienie mojego nośnika z Budgie III, - najlepsze według moderatora forum zestawienie jakie kiedykolwiek gościło na wystawie w Stolicy, - nie pokazało nic, nic a nic więcej, poza skalą głośności, - ktoś by powiedział dynamiki - jednak nie, - tylko w grę wchodziło ciśnienie akustyczne, - w stosunku do tego co słyszę u siebie.

Wyluzuj, pracowałem w RFN, nasłuchałem się wówczas "wszystkiego", - wszystko gra bardzo podobnie, głównym motywem owego podobieństwa, tym co się przebija na pierwszym planie, -  jest jak na moje wymagania"""" ZA SŁABO """"

Mnie interesuje dźwięk bajecznej jakości, ma tak grać, jakby muzycy odwiedzili mnie "przechodząc akurat obok z tragarzami /sprzętu/" ... 

Główną funkcją sprzętu z salonu audio jest - być drogim dodając prestiżu nabywcy, - to nie realizuje celu jaki sobie wytyczyłem.

Wszystko jasne ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, 747 napisał:

Wpuszczając "produkty" układów scalonych do części wzmacniającej - przetwarzającej systemu - co czynisz - słuchasz muzyki ?  

Domyślam się że okablowanie posiadasz w "ochronnych koszulkach degradujących dźwięk bezpowrotnie.

Pokaż wnętrza wszystkich urządzeń jakie uruchamiasz, foto linii energetycznej, podaj nazwy kabli - a powiem wszystkim w Polsce jak to może grać, z błędem czy bez - jak sądzisz ?

Audiofan, Sylwester ma sporo kasy utopionej w sprzęcie - zwróć uwagę jak jeszcze jest daleko by zagrało to tak, jak Relentless z Dynaudio.

Osobiście, inny, w rozumieniu gorszy dźwięk, mnie w ogóle nie interesuje, po prostu tylko traciłbym czas na słuchanie czegoś takiego.

 Wszyscy znajdujemy sie w różnych punktach rozwoju, to co dla jednych jest obiektem marzeń, dla innych tylko produktem, który jeśli by posiadał, wystawiłby nastepnego dnia na listę do sprzedaży.

Taki jest świat, nie zmienisz tego.

 

P.S.

Pomyśl przez chwilę - zastanów się, w spokoju, bez emocji, - taki Dan DAgostino, - jeśli miałby ochotę na stare lata nieco "poaudiofilować" /zwariować ?/, to jaki, jak wspaniały, jak wyśrubowanej jakości wzmacniacz wykonałby dla samego siebie do użytku prywatnego /może nawet kilka, do konfiguracji "aktywnej"/ ?

Druga sprawa, - taka persona, ilu musi znać konstruktorów zespołów głośnikowych, którzy oczywiście najlepsi poproszeni by byli o zbudowanie "zestawienia marzeń", - jak wysokiej klasy konstrukcja by powstała, jeszcze ściśle dopasowana do konkretnych wymagań.

Mogła by powstać nawet rywalizacja wytwórców, gdyż w "światku hi end", rozniosłaby się niezwykle szybko "referencyjność takiego systemu", co podniosłoby niechybnie prestiż wszystkich uczestników realizacji.

Wyluzuj więc, gdyż za dwadzieścia - trzydzieści lat, będziesz wiedział sam /o ile wojny nie będzie/, że rynek to .. "słabe rzeczy są".. dodam od siebie, - słabsze niż by się komukolwiek wydawało, naprawdę - bardzo bardzo słabe.

 

Nawet Sylwek to wie /na poziomie głośników/ i to doskonale, - udowodnił, rezygnując z zakupu fabrycznie przygotowanych zestawów głośników.

 

Audiofan01, -  podczas wystawy w Warszawie poprosiłem o uruchomienie mojego nośnika z Budgie III, - najlepsze według moderatora forum zestawienie jakie kiedykolwiek gościło na wystawie w Stolicy, - nie pokazało nic, nic a nic więcej, poza skalą głośności, - ktoś by powiedział dynamiki - jednak nie, - tylko w grę wchodziło ciśnienie akustyczne, - w stosunku do tego co słyszę u siebie.

Wyluzuj, pracowałem w RFN, nasłuchałem się wówczas "wszystkiego", - wszystko gra bardzo podobnie, głównym motywem owego podobieństwa, tym co się przebija na pierwszym planie, -  jest jak na moje wymagania"""" ZA SŁABO """"

Mnie interesuje dźwięk bajecznej jakości, ma tak grać, jakby muzycy odwiedzili mnie "przechodząc akurat obok z tragarzami /sprzętu/" ... 

Główną funkcją sprzętu z salonu audio jest - być drogim dodając prestiżu nabywcy, - to nie realizuje celu jaki sobie wytyczyłem.

Wszystko jasne ?

 

 

Nie, nic nie jest jasne. Bo to co, jak i o czym piszesz to wiadomo od dawna. Natomiast nikt nie wie na czym, czego i czy w ogóle słuchasz muzyki czy tylko sobie to wszystko wyobrażasz i smujesz kolejne teorie. Zastanów się zatem czy zdążysz w tym życiu to wszystko wdrożyć, żeby wreszcie posluchać tego ideału bo czas nie stoi w miejscu, a i sluch coraz gorszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, audiofan01 napisał:

Sylwester ma sporo kasy utopionej w sprzęcie - zwróć uwagę jak jeszcze jest daleko by zagrało to tak, jak Relentless z Dynaudio

Fetyszyzujesz tego Relentless podobnie jak Yamachę

Dynaudio topowe najnowsze za drugie tyle co poprzednie topowe i też 40% tego co poprzednie, za czym czym się tak podniecasz, co jest takie topowe mimo że nie gra?

 

Co do Sylwka to też jest kompromis ale nie powinno to źle grać w każdym razie dla niego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, audiofan01 napisał:

nikt nie wie na czym, czego i czy w ogóle słuchasz muzyki

Żeby cokolwiek osiągnąć, potrzeba ciężko pracować, czy po prostu pracować, w ciszy, spokoju i rodzaju osamotnienia, w tym sensie, żeby nie dopuszczać do rozproszenia, do utraty wymaganego komfortu działań.

Przychodząc do forum dekadę temu poinformawałem grono, że nie szukam tu kontaktów z audiofilami, co bardziej uważna osoba zauważy też że niczego nie sprzedaję, nawet nie zamierzam, pisałem że nie interesuje mnie rynek, było to lata temu, piszę - żeby nikt nie zarzucił mi że coś wymyślam na poczekaniu.

 

Żeby system był "gotowy" potrzebne są conajmniej dwie rzeczy - materiały i wiedza.

To wiedza decyduje jakie materiały będą przydatne, może dojść do sytuacji że te najlepsze okażą się bardzo trudno dostępne, - mamy prawie trzecią woję światową, - w takiej sytuacji jesteś my od ponad dwóch lat, - zarzucanie mi bezczynności czy nikłej owocności działań w tak krytycznym okresie uważam za zwykłą pospolitą głupotę, są ważniejsze priorytety, obowiązki etc, hi end to tylko hi end, słuchanie muzyki to tylko zagospodarowanie wolnego czasu.

Cały czas pracuję nad rozwiązaniami, w tym roku uzyskałem postęp, rewolucyjny na poziomie okablowania, już o tym pisałem do Sylwka, narodził sie i został miesiącami sprawdzony nowy system połączeń z wszelkimi konektorami, - łaczenie, zakończenie kabla, to ok 70% jakości przewodu - specjaliści nie mogą nie potwierdzić.

Zdaje sobie sprawę, jak nikłą spectakularność na forum ma tego typu przekaz, - jednak z mojego punktu widzenia to całkowite ostateczne spełnienie marzeń na poziomie montażu kabla, - coś, bez czego nie sposób pokonywać najlepsze konkurencyjne konstrukcje innych wytwórców, a bez tego typu przewag, jest się absolutnie nikim w branży, po prostu co najwyżej wyważa się otwarte drzwi, gdyż każdy może wziąć druty, wtyki i zmontować przewód, - nawet bedzie mógł "nieźle grać".

Przewód by był przydatny w audio, musi posiadać najtrafniejsze metalurgie, izolatory, tryb pracy, tryby współpracy wewnętrznych elementów, właściwe operowanie przestrzenią, geometrię redukującą wady strukturalne przewodników metalowych, zakończenie, montaż do wtyku, oraz inne techniki, - jeden błąd, jedno niedomaganie, jeden brak najlepszego w danych warunkach rozwiązania i - nie ma dźwięku, nie ma czego słuchać, pomimo innych pozostałych dobrych i dojrzałych przyjętych rozwiązań, to jedno małe nawet ale niweczy lata pracy.. praca musi być wykonana do samego końca, jeśli więc coś jeszcze nie jest gotowe do przedstawienia publicznego, - to znaczy że gdzieś jeszcze jest element "dyskusyjny", nad którym trwa praca, lub w stosunku do którego oczekiwane jest lepsze rozwiązanie, które może sie pojawić w każdej chwili, gdyż pomysły wpadają do głowy nie zawsze na życzenie, tylko w momencie w którym wyższa instancja uzna że "powinny się pojawić ".

System audio, to nie tylko kable, - proszę sobie samemu wyobrazić ile jest kwestii do roztrzygnięcia..

Przykładowo taki rezystor emiterowy w końcówce mocy, - ile czasu trzeba poświęcić na zaprojektowanie, by wyprzedził jakością o dwa rzędy wielkości tradycyjnie używane, nawet te z Relentless, a bez tego nie ma wzmacniacza, bez tych oporników będzie "cisza w głośnikach"..

Ilość kwestii do rozpatrzenia jest ogromna, lecz działając już długo, generalnie wiadomo jakie formy powinny przybrać poszczególne urządzenia, ich bloki, elementy itp.

Prawdziwe problemy, to uzyskanie harmonii wszystkich części składowych, czyli praca nad sygnałami współcześnie jeszcze nie mierzonymi, lub z bardzo dużym trudem, gdzie tu jeszcze do jednoznacznej interpretacji wyniku, jeszcze dalej do uniwersalnej oceny wpływu na dźwięk.

.........

Dzięki za troskę, czas leci..rzeczywiście, to nie są żarty.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.