Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny aktywne


Adi777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

piszcie sobie dobrze lub źle tylko nicka nie przekręcać 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, slawek.xm napisał:

piszcie sobie dobrze lub źle tylko nicka nie przekręcać 🙂

Mam na to wywalone, proponuję żebyś dalej tworzył w środowisku w którym się najlepiej czujesz, tam możesz zrobić najwięcej  dobrego!

 

No nie możemy wszyscy zostać specjalistami od equalizacji i dsp. Niech robią to ci co to czują i... mają sensowne wyniki !!!

 

Dla nas jest jedynie istotne czucie tego co robią i ocena wyniku ich pracy.

No nie będę robił paromiesięcznego kursu obsługi dźwigów co by paletę pustaków rozładować bo i tak jak bym zrobił to to do pracy przyjmują ludzi z dwuletnim doświadczeniem za tym pomysł żeby w nocy dźwig ukraść i rozładować tę paletę jest nie najlepszym pomysłem...

 

Tak to co proponuje Xajas to dwa trzy lata praktyki u kogoś na prawdę dobrego i chcącego nas nauczyć specjalisty i też nie będzie to regułą że będziemy to dobrze robić później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, sly30 napisał:

Pamietam, że gdy na innym forum przywołałem ten eksperyment, to kilku winylowców zesrało się z wściekłości i chciało mnie zlinczować, nie mogąc się pogodzić z faktami, mimo że to przecież nie był mój eksperyment. Ja go tylko przywołałem.

Nie wiem czy to o ten eksperyment chodzi, jeżeli nie to ten jest bardzo zgodny z Twoim opisem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Długo się otwiera bo to archiwum, strona już nie istnieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pmcomp napisał:

w ubieglym wieku za konsoleta w studio siedzieli wirtuozi. Tamten sprzet trzeba bylu umiec obslugiwac, wiedziec gdzie ma mocene gdzie slabe strony, ba … trzeba bylo byc czesto inzynierem.

I to oznacza, że analog jest lepszy? Raczej wręcz przeciwnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, pmcomp said:

Kopia zawsze bedzie kopia.

Z drugiej strony kopię cyfrową chyba lepiej mieć, niż nie mieć. Wypadki się zdarzają.

No chyba, że ktoś taki ortodoksyjny, że albo analog albo nic. Tylko potem problem jak się okazuje, że zawartość analogu w analogu nie taka jak się myślało (patrz afera MoFi) 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
22 minuty temu, danadam napisał:

No chyba, że ktoś taki ortodoksyjny, że albo analog albo nic. Tylko potem problem jak się okazuje, że zawartość analogu w analogu nie taka jak się myślało (patrz afera MoFi) 🙂

Kopia cyfrowa jest jak najbardziej OK, ale...

Problemu być nie musi. Najbardziej wytrawni analogowcy-gramofoniarze, których znam, mają kolekcję płyt winylowych wyprodukowanych od lat 50-tych ubiegłego wieku do ok. roku 1979. Są to kolekcje od 1000-nawet i 10 000szt. I epokę dobrze jest posłuchać na wybitnym sprzęcie z epoki.

Kupowanie nowych winyli trochę mija się z celem, ale co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, danadam napisał:

Z drugiej strony kopię cyfrową chyba lepiej mieć, niż nie mieć. Wypadki się zdarzają.

Nie tylko z powodu wypadków.

Mam mnóstwo muzyki na vinylu, której nie dotknęła cyfryzacja. Więc dokonałem jej sam i mogę się cieszyć tą muzyką mobilnie i w samochodzie.

Godzinę temu, przemak napisał:

I to oznacza, że analog jest lepszy? Raczej wręcz przeciwnie...

A czy ja gdzieś napisałem że jest lepszy? Pisałem jedynie, że w moim systemie muzyka z epoki analogowej w analogu brzmi lepiej nić po cyfryzacji z cyfry.

Powtórzę: to co nagrano w domenie analogowej powinno byc odtwarzane w domenie analogowej. To co nagrano cyfrowo powinno byc odtwarzane cyfrowo. Bo cyfryzacja oryginalnych analogów wprowadza kolejne artefakty i jest to taka gorsza cyfrowa ... kopia.

Kropka.

Godzinę temu, kangie napisał:

 

Kupowanie nowych winyli trochę mija się z celem, ale co kto lubi.

Chyba, że masz pewność że wykonano je z analogowych taśm matek. Choć i tak zapewne w domenie cyfrowej bo prawie wszyscy, którzy mieli pojęcie o sprzęcie analogowym w studio już pomarli.

Zachodnie wytwórnie posiadają w swoich archiwach wielosladowe taśmy matki, z których dzisiaj można zrobić kompletnie nowe mastery. I tak sie robi ale w domenie cyfrowej. Przykładowo nowy mix Electric Light Orchestra wydany w 24/192 jest bardzo ciekawy. Niestety za głośny, taka moda.

W Polskich Nagraniach czy w innych studiach w Polsce na wieloślad nagrywano aż wytarto całkowicie warstwę magnetyczną 🙂 . Zapewne @przemak potwierdzi. po sesji zgrywano do dwóch śladów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, pmcomp napisał:

A czy ja gdzieś napisałem że jest lepszy? Pisałem jedynie, że w moim systemie muzyka z epoki analogowej w analogu brzmi lepiej nić po cyfryzacji z cyfry.

A czy przy cyfryzacji zadbałeś o rejestrację różnego rodzaju artefaktów które generuje cały system odtwarzania płyty LP? Zwłaszcza jak odtwarzanie odbywa się z dużą głośnością. Zapis powinien odbywać się przy głośności z którą najczęściej słuchamy, wszelkie inne głośności mogą już nie dawać zbieżnych efektów ze względu na właściwości sprzętu analogowego.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli wpływ fali dźwiękowej na prowadzenie igły?

Czy może rejestracje np. takim urządzeniem:

tascam-dr-100-mk-iii-cyfrowy-rejestrator

 

?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lech36 napisał:

Nie wiem czy to o ten eksperyment chodzi, jeżeli nie to ten jest bardzo zgodny z Twoim opisem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Długo się otwiera bo to archiwum, strona już nie istnieje.

Ciekawe.

Cytat:

Wynik ten pozwala zanegować dwa twierdzenia o charakterze skrajnym, pojawiające się czasami w audiofilskich dyskusjach:

„Przekształcenie sygnału analogowego do postaci cyfrowej i z powrotem nie ma prawa wywrzeć zauważalnego wpływu na brzmienie.”

oraz

„Przekształcenie sygnału analogowego do postaci cyfrowej i z powrotem zmienia brzmienie tak bardzo, że jest to natychmiast i bezproblemowo zauważalne”.

Na podstawie przeprowadzonego testu oba powyższe poglądy uznać możemy za błędne.

 

Czyli wiemy, że nic nie wiemy. Ciekawe jak w teście o tej samej metodologii wypadłyby inne audioklamoty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pmcomp napisał:

Czyli wiemy, że nic nie wiemy. Ciekawe jak w teście o tej samej metodologii wypadłyby inne audioklamoty?

Jak to nic nie wiemy a Twój test z RME, chyba też był robiony między innymi z płyty analogowej? 

Godzinę temu, pmcomp napisał:

Masz na myśli wpływ fali dźwiękowej na prowadzenie igły?

Nie, mam na myśli efekt mikrofonowy występujący w każdym gramofonie. Jest on tym silniejszy im głośniej gra muzyka (sprzężenie głośników z płytą leżącą na talerzu gramofonu), zmienia brzmienie ewidentnie. Jak go nie zarejestrujesz to porównanie może nie być rzetelne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Lech36 napisał:

Jak to nic nie wiemy a Twój test z RME, chyba też był robiony między innymi z płyty analogowej? 

Eeeee … to byla zabawa na dwoch sluchaczy, a tu zrobiono profesjonalny test z profesjonalna metodologia.

50 minut temu, Lech36 napisał:

 

Nie, mam na myśli efekt mikrofonowy występujący w każdym gramofonie. Jest on tym silniejszy im głośniej gra muzyka (sprzężenie głośników z płytą leżącą na talerzu gramofonu), zmienia brzmienie ewidentnie. Jak go nie zarejestrujesz to porównanie może nie być rzetelne.

Tak przypuszczalem.

Podczas zgrywania materiału z vinyla do cyfry dzwiek leci normalnie przez kolumny przy normalnym ale raczej niskim poziomie glosnosci. Z wyjscia zbalansowanego phono-stage wychodze na rejstrator, z niezbalansowanego na system. Gramofon, ramie i igla sa calkowicie odseparowane od podloza, wisza na scianie. Reszta sprzetu stoi na plywajacej posadzce. Tak wiec efekt wystepuje tylko przez powietrze ale z zastosowaniem filtra subsonicznego ustawionego w systemie na 20 Hz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmcomp napisał:

Eeeee … to byla zabawa na dwoch sluchaczy. 

Zabawa zabawą, ale po raz pierwszy osoby bawiące się wyrównały poziomy głośności porównywanych sygnałów. To już może wskazywać na wyższy stopień zaawansowania osób bawiących się 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Cytat:

Wynik ten pozwala zanegować dwa twierdzenia o charakterze skrajnym, pojawiające się czasami w audiofilskich dyskusjach:

„Przekształcenie sygnału analogowego do postaci cyfrowej i z powrotem nie ma prawa wywrzeć zauważalnego wpływu na brzmienie.”

oraz

„Przekształcenie sygnału analogowego do postaci cyfrowej i z powrotem zmienia brzmienie tak bardzo, że jest to natychmiast i bezproblemowo zauważalne”.

Na podstawie przeprowadzonego testu oba powyższe poglądy uznać możemy za błędne.

 

Czyli wiemy, że nic nie wiemy. Ciekawe jak w teście o tej samej metodologii wypadłyby inne audioklamoty?

Do testu użyto konwertera klasy  200-300zł w najbliższym sklepie .

Więc jakiekolwiek wnioski z testu są o kant …..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Zabawa zabawą, ale po raz pierwszy osoby bawiące się wyrównały poziomy głośności porównywanych sygnałów. To już może wskazywać na wyższy stopień zaawansowania osób bawiących się 😉

W tamtym tescie tez wyrownano poziomy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JBN napisał:

Do testu użyto konwertera klasy  200-300zł w najbliższym sklepie .

Więc jakiekolwiek wnioski z testu są o kant …..

Ty wiesz o czym piszesz ???

Poczytaj: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

image.thumb.jpeg.44bc57627b3fa1e5f943b4c9fe561e60.jpeg

Ostatnio korzystalem z jego nastepcy Tascam DA-3000 zgrywajac material do DSD128. znakomity sprzet.

 

image.jpeg.ea1eba2314a301c1dea45522cdc20492.jpeg

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, JBN napisał:

Wiem.

 

A jaka miałbyś dla organizatorów tego testu lepszą propozycje w 2015 roku na przetwornik, który w locie zrobi konwersję AD i DA ?

Z ałdjofilskiego rynku AD2015 nie znam takiego urządzenia, szczególny kłopot będzie z konwersją AD.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

A jaka miałbyś dla organizatorów tego testu lepszą propozycje w 2015 roku na przetwornik, który w locie zrobi konwersję AD i DA ?

W 2015 na złomowiskach można było znaleźć  ulubione DCS 905/954 .

które przy wszystkich Tascamach były jak święty graal .

A od roku 2000 były w sprzedaży o kilka klas lepsze od DCSa ,

GENEX GX  ,  EMMLABS , PRISM SOUND ADA  itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, JBN napisał:

W 2015 na złomowiskach można było znaleźć  ulubione DCS 905/954 .

które przy wszystkich Tascamach były jak święty graal .

A od roku 2000 były w sprzedaży o kilka klas lepsze od DCSa ,

GENEX GX  ,  EMMLABS , PRISM SOUND ADA  itp.

AD i DA w jednym ???

A nawet jak nie w jednym to pokaz mi proszę domowy przetwornik AD klasy hi-end.

 

EDIT: uppps, chyba Genex mial taki klocek ale i tak poprosze o konkret bo on byl chyba z rynku PRO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Ty wiesz o czym piszesz ???

Poczytaj: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

image.thumb.jpeg.44bc57627b3fa1e5f943b4c9fe561e60.jpeg

Ostatnio korzystalem z jego nastepcy Tascam DA-3000 zgrywajac material do DSD128. znakomity sprzet.

 

image.jpeg.ea1eba2314a301c1dea45522cdc20492.jpeg

 

 

Pietka. Znam od jakiegoś czasu Ciebie i nieco dłużej kolegę JBN. Jeśli miałbym zabrać w tym wątku głos, to mimo spowodowanego empirycznymi doświadczeniami ambiwalentnego podejścia do kolumn aktywnych uwierz mi, JBN jest raczej tym, od kogo powinno czerpać się wiedzę na ten temat, niż go pouczać. A to dopiero czubek piramidy jego kompetencji w temacie studyjnych zabaw z muzyką i realizującym ja sprzętem oraz szeroko pojęta akustyką pomieszczeń. I nie mam na myśli domostw audiofilów, tylko sale koncertowe. Co istotne, mimo dryfowania w audio zupełnie inną drogą niż on, piszę to w  pełni świadom swojej wypowiedzi. 😉

J. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, umka napisał:

Pietka. Znam od jakiegoś czasu Ciebie i nieco dłużej kolegę JBN. Jeśli miałbym zabrać w tym wątku głos, to mimo spowodowanego empirycznymi doświadczeniami ambiwalentnego podejścia do kolumn aktywnych uwierz mi, JBN jest raczej tym, od kogo powinno czerpać się wiedzę na ten temat, niż go pouczać. A to dopiero czubek piramidy jego kompetencji w temacie studyjnych zabaw z muzyką i realizującym ja sprzętem oraz szeroko pojęta akustyką pomieszczeń. Co istotne, mimo dryfowania w audio zupełnie inną drogą niż on, piszę to w  pełni świadom swojej wypowiedzi. 😉

J. 

Jacku, dlatego poprosilem go o wyjasnienie bo ja takiego rozwiazania z rynku konsumenckiego nawet hi-end sobie nie przypominam. Czlowiek uczy sie cale zycie.

 

Widze ze byl Emm Labs Meitner ADC8 MK IV A/D Converter DSD PCM ale to dalej rynek PRO.

Byl tez RME ADI Pro stara wersja. Rynek PRO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Prism ADA-8 najlepszy. Rynek PRO.

W tej zakladce sprzetu z rynku PRO sie nie kocha. Jak po moich testach wspomnianych przez @Lech36 wyszlo mi ze RME ADI-2 PRO w trybie DAC jest tak samo dobry jak dCS Debussy to mnie tu wykląć chciano 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam w "międzyklasową" walkę. Idąc za klasykiem :Każdy ma swoje Westerplatte". Dałem tylko cynk, że JBN stoi po Twojej stronie. I to z niebagatelną wiedzą. Jest tylko jedno "ale". Nie lubi bez sensu się kopać z koniem, dlatego zdawkowo wyraża swoje opinie. 😀 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

A nawet jak nie w jednym to pokaz mi proszę domowy przetwornik AD klasy hi-end.

Tascam nie był domowy tylko pro z segmentu budżetowego .

A wszyscy ci producenci  PRO i tak produkują uproszczone wersje swoich wynalazków na rynek konsumencki 

 ( muszą z czegoś żyć ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, pmcomp napisał:

Podczas zgrywania materiału z vinyla do cyfry dzwiek leci normalnie przez kolumny przy normalnym ale raczej niskim poziomie glosnosci.

Przy niskim poziomie głośności efekt mikrofonowy jest na tyle mały że można go pominąć, przy wyższym poziomie zaczyna mieć słyszalne znaczenie. Jak zaczynasz porównywać rejestrację cyfrową z oryginałem z LP trzeba mieć to na względzie i porównywać przy takiej głośności przy jakiej była wykonana kopia a nie nagrywamy cicho a potem porównujemy głośno. Cyfra nie reaguje na zmianę głośności system analogowy z gramofonem reaguje i to w sposób nietrudny do usłyszenia. W skrajnych przypadkach przy dużej głośności potrafi się nawet wzbudzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 747 napisał:

Nośniki CD wydane na złocie

"Pazłotko" Ci imponuje?

Brzmieniowo jest lepsza? Niby z jakiego powodu?

Inne bity są na niej wytłoczone?

To tylko kilku mikronowa warstwa ZABEZPIECZAJĄCA, zewnętrzna, która być może będzie miała większą żywotność, niż zwykła z alu. Tylko tyle, mitomanie, łasy na świecidełka, na mityczny HajEnd.

A propos "swiecidełka", oczywiście dziś, wcześniej nie omieszkałeś enty raz wysławiać tego na "R" 🤮

Choć raz słyszałeś to "cudo"? W kontrolowanych warunkach, u siebie, w swoim systemie? Nie z YT?

Zapomniałem, że nie ma "u siebie", nie ma "systemu", jest za to wielgaśne, wymyślone z ...EGO.

 

Ogarnij się człowieku, bo zbłądziłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, iro III napisał:

Brzmieniowo jest lepsza?

Kup sobie złotą płytę zespołu thrash metalowego Metallica, a sam się przekonasz jak to gra, - poinformuję, że słychać dosłownie więcej "zdarzeń muzycznych", elementów, których w ogóle nie ma na nawet pierwszych wydaniach japońskich, co dopiero na tych przenaczonych dla szerokiej publiczności.

 

8 minut temu, iro III napisał:

kilku mikronowa

Kiedy stosuje się metale szlachetne, do wyprodukowania czegokolwiek, to nie czyni sie tego bez powiązania z całościową większą dbałościa o wszystkie i wszelkie pozostałe elementy składowe produktu - złoto jest tu elementem widocznym, co wyróżnia, ale cały produkt jest po prostu dokładniej wykonany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, 747 napisał:

Kup sobie

Mam kilkanaście szt. tego typu wydań.

Nie jest to dla mnie żaden "jednorożec", nie podniecaj się niezdrowo.

To nie analog, wytłoczony w lepszej wytwórni, lepszymi maszynami, na lepszym jakościowo winylu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, iro III napisał:

u siebie, w swoim systemie

Nie jestem audiofilem, nie mam audiofilskiego systemu, za to wiem jak te systemy pracują, na jakich zasadach, jak wytwarza się dana jakość, jakie warunki muszą być spełnione dla jakich wyników, - zajmuję sie tym od rana do wieczora od dziesiątek lat, więc wyłącz własne ego z łaski swojej i poczytaj cokolwiek może znajdziesz i dla siebie samego jakieś info, skracające droge do systemu marzeń.

Linii energetycznej równej klasie najlepszych przewodów zasilających nie posiadasz, ale buzia pełna frazesów co do warunków funkcjonowania systemu, a bez takiej linii systemu nie ma w zasadzie po co uruchamiać, - ale my ludzie tak się między sobą różnimy, że znajdują się entuzjaści "zwykłego dźwięku z ściany" oraz tacy, którzy nie są w stanie obejrzeć materiału video z YT bez przyłączenia komputera i monitora zasilaniem z miedzi co najmniej 6N.

4 minuty temu, iro III napisał:

Mam kilkanaście szt. tego typu wydań.

Nie jest to dla mnie żaden "jednorożec", nie podniecaj się niezdrowo.

To nie analog, wytłoczony w lepszej wytwórni, lepszymi maszynami, na lepszym jakościowo winylu.

Bardzo się z tego powodu cieszę, oraz polecam taki sposób postępowania innym, mam też podobną ilośc wydań na złocie, mam pytanie jednak czy posiadasz akurat pozycję Metallica ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.