Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny aktywne


Adi777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, xajas napisał:

Wszystko jasne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a widzisz , pojętny jesteś

tylko nie potrafisz wyjść poza cyfrowe ramy programowej korekcji którą za ciebie wykonuje komp

gdybyś rozumiał co program robi by uzyskać zgranie czasowe nie zadawalbyś zbędnych pytań

poza tym już kilka razy na ten temat pisałem

nie mój problem , że ktoś czegoś nie ogarnia

i naprawdę nie chce mi się z tobą gadać więc znajdź sobie inny obiekt westchnień

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, xajas napisał:

koncowki

bang olufsen ice power i normalna tranzystorowa z 1 kw zasilaczem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
a widzisz , pojętny jesteś
tylko nie potrafisz wyjść poza cyfrowe ramy programowej korekcji którą za ciebie wykonuje komp
gdybyś rozumiał co program robi by uzyskać zgranie czasowe nie zadawalbyś zbędnych pytań


Wytlumacz nam, jak te zalinkowane przez ciebie Crossover realizuja korekcje i zgranie


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Chetnie sie doucze, i na pewno nie tylko ja. Te pytania nie sa zbedne, te pytania sa oczywiste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, xajas napisał:

Chetnie sie doucze, i na pewno nie tylko ja. Te pytania nie sa zbedne, te pytania sa oczywiste.

jest caly watek na diyaudio poswiecony tym zwrotkom oprocz tego sa artykuly Passa

poszukaj sobie

poza tym jest electro , pmcomp, babtular, koledzy pelni hi-endu i wiedzy wszelakiej

ich popytaj

dla ciebie nie ma juz litosci ani wiedzy ode mnie , przypomnij sobie jak zareaowales na ostatnie moje merytoryczne wpisy pokazujace jak interpretuje sie pomiary

i mam głeboko w d..e co o mnie myślisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, slawek.xm napisał:

mam głeboko w d..e co o mnie myślisz

Katolik tak się nie zachowuje.....

Nawiązałem kontakt z dystrybutorem Geneleców the One na Polske i reszty oferty, na białe są okolo 2 miesiące oczekiwania, jestem w trakcie umawiana sie na odsluch tej linii produktowej, która jest podobno fenomenalna as it is, bez woofer system i bez subwoofers w pomieszczeniach domowych.

Plany: ocena pracy kolumn z i bez kalibracji pomieszczenia, z i bez woofer system, w pomieszczeniu z adaptacją i bez, to na poczatek. Mysle, ze beda chetni wiec beda opisywal wrazenia tutaj w watku i w watku o genelecach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, electro napisał:

Katolik tak się nie zachowuje.....

Nawiązałem kontakt z dystrybutorem Geneleców the One na Polske i reszty oferty, na białe są okolo 2 miesiące oczekiwania, jestem w trakcie umawiana sie na odsluch tej linii produktowej, która jest podobno fenomenalna as it is, bez woofer system i bez subwoofers w pomieszczeniach domowych.

Plany: ocena pracy kolumn z i bez kalibracji pomieszczenia, z i bez woofer system, w pomieszczeniu z adaptacją i bez, to na poczatek. Mysle, ze beda chetni wiec beda opisywal wrazenia tutaj w watku i w watku o genelecach.

Bardzo dziękuję za relację 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, electro napisał:

Katolik tak się nie zachowuje.....

Nawiązałem kontakt z dystrybutorem Geneleców the One na Polske i reszty oferty, na białe są okolo 2 miesiące oczekiwania, jestem w trakcie umawiana sie na odsluch tej linii produktowej, która jest podobno fenomenalna as it is, bez woofer system i bez subwoofers w pomieszczeniach domowych.

Plany: ocena pracy kolumn z i bez kalibracji pomieszczenia, z i bez woofer system, w pomieszczeniu z adaptacją i bez, to na poczatek. Mysle, ze beda chetni wiec beda opisywal wrazenia tutaj w watku i w watku o genelecach.

Jaki sens ma ocena bez kalibracji? Akurat Genelec'i nie słyną z fantastycznie wykonanych skrzynek, super driverów, itd, ale właśnie z "softu". Ich system kalibracji to 90% sukcesu. To jest produkt pomyślany jako pakiet, całość, wyjęcie z tego jednego elementu zmienia wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Allmr napisał:

Jaki sens ma ocena bez kalibracji?

No chyba zeby tego mistrzostwa kalibracji glebiej doznac, no i pokazac, ze same paczki tez potrafia grac, ale ja tam nie wiem, okaże sie….

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja jest naprawdę prosta i szybka. Moim zdaniem, bez tego grają, jakby to dyplomatycznie powiedzieć - przeciętnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2022 o 15:11, Allmr napisał:

Kalibracja jest naprawdę prosta i szybka. Moim zdaniem, bez tego grają, jakby to dyplomatycznie powiedzieć - przeciętnie.

Mam nadzieje, ze pozwolisz i mnie sie o tym przekonac. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2022 o 15:06, electro napisał:

No chyba zeby tego mistrzostwa kalibracji glebiej doznac, no i pokazac, ze same paczki tez potrafia grac, ale ja tam nie wiem, okaże sie….

Ale też zasłonisz tekturą wysokotonowy, żeby paczki pokazały co potrafią bez? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, przemak napisał:

Ale też zasłonisz tekturą wysokotonowy, żeby paczki pokazały co potrafią bez? 😉

Nie znam tej metody? Co to ma dac? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, electro napisał:

Nie znam tej metody? Co to ma dac? 

To prowokacja i żarcik był... 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, sly30 napisał:

To prowokacja i żarcik był... 🙂

Rozumiem, widze, ze kolega basem w glowe dostal. Taki fajny, zgrywus….

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S0nic napisał:

 

proponuję posluchać głownie od 9.50

Arek mówi o tym , że konstrukcje audiofilskie wymagają znacznie więcej pracy i innego podejścia niż kolumny pro

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowi tez, ze projekty wersji pro sa sprawdzane i weryfikowane przez renomowanych producentow, gosci majacych o tym pojecie

Mowi tez, ze coraz wiecej powaznych producentow zestawow glosnikowych przechodzi na rozwiazania aktywne

Mowi tez, ze subwoofery sa genialnym rozwiazaniem do stereo

Mowi tez, ze subwoofery pozwalaja rozwiazywac problemy z akustyka pomieszczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pacz Pan … od jakis 6-u czy 7-u lat mam kolumny oparte na zwrotnicy aktywnej. I teraz wychodzi, ze jestem na topie. Ja pier… .

Tylko, ze wszystkim zwolennikom zwrotek aktywnych proponuje zbudowac sobie zwrotke cyfrowa, przetestować wszystko czyli czestotliwosci podzialu, fazy, poziomy, sposoby ciecia, wybrac najlepsze dla siebie brzmienie, a potem … zbudowac zwrotke o tych samych parametrach ale … W DOMENIE ANALOGOWEJ. A jesli ciecia nie beda ostre to najlepiej w technice lampowej.

I porównać obie.

A potem przyjechac do Pana Piotra z butelką bardzo, bardzo znakomitego lyskacza i powiedzieć … dziękuję, teraz mi sie podoba, teraz jest dźwięk. Opijemy ten sukces razem.

🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, pmcomp napisał:

W DOMENIE ANALOGOWEJ. A jesli ciecia nie beda ostre to najlepiej w technice lampowej.

i to jest najlepsza rada i prawidłowe podejście do zwrotnicy aktywnej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, slawek.xm napisał:

i to jest najlepsza rada i prawidłowe podejście do zwrotnicy aktywnej

Cieszę się. Testowalem „wszystkie” typy zwrotnic aktywnych. Wnioski podaly mi moje uszy i kolegi @elektroboy, ktory mi pomagał.

Ale troche sobie zaprzeczam bo … ostatnie dwa miesiace (fakt ze bylem glownie na wakacjach) nie slucham na aktywnych tylko na stareńkich kornikach Telefunkena za 30 zł czy jakoś tak podobnie, znaczy za grosze. Opisywane w wątku o kolumnach vintage hi-end. Po zmianie koncowki na lampowe class A 2x50W PP, po wizycie i twardej ocenie kolegów @umka i @Benpe,jestem w dzwiekowym niebie. Slucham glównie z analogu, tasma i vinyl. I nawet mnie nie korci w tych kolumnach grzebać … co jest conajmniej dziwne. Jednego czego w nich brakuje to „potegi”.

Moge z tym zyć. Szkoda ze odkrylem je tak pozno, one weszly na rynek gdy bylem nastolatkiem, tylko niestety w innym systemie geopolityczno-cenowym 🙂 . Wtedy to nie było nawet w RFN tylko w NRF. Taki lajf.

Pozdro

15 minut temu, slawek.xm napisał:

i to jest najlepsza rada i prawidłowe podejście do zwrotnicy aktywnej

Dodam ze przy 6db/oct faza przestaje miec az takie znaczenie. To powiedzialy moje uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, slawek.xm napisał:

i to jest najlepsza rada i prawidłowe podejście do zwrotnicy aktywnej

A ja juz myslalem ze wpraszasz sie do mnie z jakas butlą single malta 25yo 🙂 .

Zapraszam. U mnie tez cos znajdziemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Dodam ze przy 6db/oct faza przestaje miec az takie znaczenie. To powiedzialy moje uszy.

Masz niezaprzeczalną rację.

Ponieważ przy 6dB/oct problemy niefazowości  są zawarte w tak szerokim zakresie częstotliwości

    że  próby jakiejkolwiek korekcji fazy są skazane na niepowodzenie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pmcomp napisał:

Cieszę się. Testowalem „wszystkie” typy zwrotnic aktywnych. Wnioski podaly mi moje uszy i kolegi @elektroboy, ktory mi pomagał.

Ale troche sobie zaprzeczam bo … ostatnie dwa miesiace (fakt ze bylem glownie na wakacjach) nie slucham na aktywnych tylko na stareńkich kornikach Telefunkena za 30 zł czy jakoś tak podobnie, znaczy za grosze. Opisywane w wątku o kolumnach vintage hi-end. Po zmianie koncowki na lampowe class A 2x50W PP, po wizycie i twardej ocenie kolegów @umka i @Benpe,jestem w dzwiekowym niebie. Slucham glównie z analogu, tasma i vinyl. I nawet mnie nie korci w tych kolumnach grzebać … co jest conajmniej dziwne. Jednego czego w nich brakuje to „potegi”.

Moge z tym zyć. Szkoda ze odkrylem je tak pozno, one weszly na rynek gdy bylem nastolatkiem, tylko niestety w innym systemie geopolityczno-cenowym 🙂 . Wtedy to nie było nawet w RFN tylko w NRF. Taki lajf.

Pozdro

Dodam ze przy 6db/oct faza przestaje miec az takie znaczenie. To powiedzialy moje uszy.

Przyznaję, kolumienki jak na ich wiek po dobraniu innego niż startowe wzmocnienia zagrały fajnie. Potęgi nie było, bo są nieduże. I dla mnie lepiej, bowiem potęga z takich maluchów oznaczałaby napompowanie, a przez to uśrednienie dźwięku. Bardzo często mam u siebie monitory grające pozornie większym wolumenem niż posiadane dwumetrowe Niemki, niestety jest to okraszone monotonią i siłową specyfiką prezentacji ze szczególnym wskazaniem na niskie tony. To co prawda może się podobać i z braku możliwości lokalowych lub życiowych wyborów być powodem do "rejtanowania", jednak gdy usłyszy się, ile dzieje się na dole i jak to jest interpretowane przez dobrze napędzone odpowiednie zespoły głośnikowe, świat już nigdy nie jest taki sam. I zapewniam, nie chodzi o ilość basu, tylko oddanie generowanego przezeń impulsowej energii  i to w odpowiednim czasie z całą paletą następujących po tym wydarzeniu faktur. Tak więc Pietka, nie narzekaj, tylko się ciesz. Pozorna pompka jakiej oczekujesz i jaką pewnie przeróbką zwrotnicy możesz osiągnąć, na dłuższą metę może być złem w najczystszej postaci.   😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, slawek.xm napisał:

proponuję posluchać głownie od 9.50

Arek mówi o tym , że konstrukcje audiofilskie wymagają znacznie więcej pracy i innego podejścia niż kolumny pro

 

No popatrz do czego to doszło, sprawnym realizatorom dźwięku wciska się to co na półce leży i łykają to jak ciepłe bułeczki a niestety  melomanom się ta aktywność w standardzie nie podoba i trzeba jednak trochę się przy konstrukcjach kolumn nagłówkować...

Jakiś taki dysonans między realizatorami a odbiorcą końcowym widzę😁

Realizatorzy chcą słyszeć mniej informacji o dźwięku bo im się łatwiej pracuje a melomani więcej bo im po prostu sprawia to przyjemność i...nie trzeba się tak skupiać i szukać smaczków w odsłuchiwanym materiale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się tutaj opinia zachwalająca analog w postaci gramofonów, magnetofonów, lampowych zwrotnic itd. Jakie to cudo i bajka i w ogóle rewelacja, a cyfra ponoć gorsza. Niewątpliwie tor cyfrowy też trzeba umieć złożyć. Stary dCS, słynący z jasnego, jazgotliwego brzmienia i do tego CD Jays, które znane jest z tej samej niemuzykalnej strony, to nie ma się co dziwić, że ciężko słucha się tak zestawionego toru cyfrowego.

Ale czy analog jest faktycznie tą lepszą opcją? Na to pytanie najlepiej jak każdy sam sobie odpowie, ale nurtująca jest tu pewna kwestia. Jest jeszcze nie mała grupa osób, które pracowały przez dekady w branży studyjnej, masteringowej, producenckiej, nagłośnieniowej itd. To ludzie z ogromnym doświadczeniem, wiedzą, znający wszelkie analogowe sprzęty na wylot. Do tego mają łatwiejszy dostęp do takich sprzętów w dobrej cenie, do części zamiennych oraz wiedzy kolegów po fachu, gdyby coś się zepsuło. Tym samym powinni być fanami analogu i każdy z nich powinien być ubrany w różnej maści super gramofony czy magnetofony z dawnych lat. I co?

Wszyscy oni nawet nie chcą słyszeć o powrocie do analogu!!! Wspominał o tym nawet tu kolega Przemak, pisząc że kto miał z tym zawodową styczność, to na pewno za tym nie tęskni. Tak samo uważają inni. Nawet gdyby im dopłacić do tego interesu, to nie chcą u siebie widzieć żadnych gramofonów, magnetofonów ani lampowych zwrotnic. Twierdzą, że przez kilka dekad, nasłuchali się tylu szumów i zniekształceń analogu, że już na samą myśl mają odruch wymiotny i że dzień w którym pojawiła się technologia cyfrowa i mogli porzucić analog, to był najszczęśliwszy dzień w ich życiu!! A akurat im nie można zarzucić, że nie wiedzą co mówią, że się nie znają, że głupi i głusi. Dziś prywatnie są uzbrojeni w cyfrowe sprzęty, najlepszej jakości, najczęściej pracujące w opcji 32 bity na 384khz. No cóż... na pewno daje to do myślenia!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu dorobili się jakiś pieniędzy i sobie kupili

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, pmcomp napisał:

Tylko, ze wszystkim zwolennikom zwrotek aktywnych proponuje zbudowac sobie zwrotke cyfrowa, przetestować wszystko czyli czestotliwosci podzialu, fazy, poziomy, sposoby ciecia, wybrac najlepsze dla siebie brzmienie, a potem … zbudowac zwrotke o tych samych parametrach ale … W DOMENIE ANALOGOWEJ. A jesli ciecia nie beda ostre to najlepiej w technice lampowej.

 

 

 

18 godzin temu, slawek.xm napisał:
i to jest najlepsza rada i prawidłowe podejście do zwrotnicy aktywnej

 



Zbudowalem sobie cale mnostwo zwrotek cyfrowych w wszelkich mozliwych wariantach (typ, stromosc, czestotliwosc podzialu, faza/delay, polaryzacja) i po intensywnych przesluchach/porownaniach pozostaly dwie rozniace sie nieznacznie wartosciami fazy/delay (wynikajacymi z uzycia roznych metod wyznaczania delays).

Tak to wyglada przy tworzeniu zwrotek cyfrowych.
(Uwaga: w moim systemie delays sa podawane w jednostkach samples. 1ms = 48samples)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Teraz powiedz mi jak „chcesz zbudowac ta zwrotke o tych samych parametrach ale … W DOMENIE ANALOGOWEJ

Czyli jak chcesz zrealizowac:
1. Typ Neville Thiele
2. Delays 162samples i 8samples (3,37ms i 0,16ms)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sly30 napisał:

Stary dCS, słynący z jasnego, jazgotliwego brzmienia i do tego CD Jays, które znane jest z tej samej niemuzykalnej strony, to nie ma się co dziwić, że ciężko słucha się tak zestawionego toru cyfrowego.

 

A powiedz no nam u jakiego kolegi sluchales tak wlasnie zestawionego toru cyfrowego? Bo ze nie w swoim systemie to jestem sie gotów załozyć 🙂 .

BTW p twoim wpisie widać jak łatwo forować opinie nie majac pojecia o dobrym torze analogowym. I jak łatwo zasłaniać sie OPINIAMI innych, blizej nie znanej „grupy osób”.

A @przemak jak zechce to sam odpisze, poczytamy.

 

I jeszcze jedno … przypominam koledze, ktory wybiórczo traktuje rzeczywistość i fakty, ze praktycznie cala muzyka do konca lat 80-ych ubieglego wieku powstala na tych szumiacych tasmach i magnetofonach. Rozumiem, ze nie sluchasz klasyki jazzu, klasyki rocka i najlepszych wykonań muzyki klasycznej z tamtego okresy bo i po co? Przecież to sam chłam  nie wart zainteresowania.

 

A jesli jednak sluchasz to tylko z gorszych, cyfrowych kopii, na ktorych te szumy slychac tak samo dobrze jak z oryginalnego analogu. Zakladam, ze o tym wiesz ale jak zwykle jako niewygodny fakt calkowicie pomijasz. Identycznie jak nasz rzad z Premierem na czele. Macie wiele wspólnego, nadałbyś sie tam.

I jeszcze jedno przypomnę o czym zapomniales … caly czas dzwiek od koncowek mocy, przez druty i glosniki dociera do naszych uszu w postaci analogowej. I zapewne baaardzo dlugo sie to nie zmieni 🙂 .

 

 

15 minut temu, xajas napisał:

 

 

 


Zbudowalem sobie cale mnostwo zwrotek cyfrowych w wszelkich mozliwych wariantach (typ, stromosc, czestotliwosc podzialu, faza/delay, polaryzacja) i po intensywnych przesluchach/porownaniach pozostaly dwie rozniace sie nieznacznie wartosciami fazy/delay (wynikajacymi z uzycia roznych metod wyznaczania delays).

Tak to wyglada przy tworzeniu zwrotek cyfrowych.
(Uwaga: w moim systemie delays sa podawane w samples. 1ms = 48 samples)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Teraz powiedz mi jak „chcesz zbudowac ta zwrotke o tych samych parametrach ale … W DOMENIE ANALOGOWEJ“

Czyli jak chcesz zrealizowac:
1. Typ Nevil-Thiele
2. Delays 162 samples i 8 samples (3,37ms i 0,16ms)

 

 

 

Mnie nie pytaj, nie jestem konstruktorem. Porownywalem u siebie zwrotke cyfrowa zaprogramowana na dBX480 oraz ich analogowe odpowiedniki od dBX, Audio Research i od Luxmana. Cyfrowa zagrała najgorzej. Bylo słychać sztuczny dzwiek. Różnica byla porazajaca. Poniewaz ciagle ja mam, mozesz wpasc i posluchac.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, pmcomp napisał:

Mnie nie pytaj, nie jestem konstruktorem. Porownywalem u siebie zwrotke cyfrowa zaprogramowana na dBX480 oraz ich analogowe odpowiedniki od dBX, Audio Research i od Luxmana. Cyfrowa zagrała najgorzej. Bylo słychać sztuczny dzwiek. Różnica byla porazajaca. Poniewaz ciagle ja mam, mozesz wpasc i posluchac.

 

A kogo mam pytac, kto programowal tego dBXa i te odpowiedniki?

Czy te analogowe odpowiedniki wogole umozliwiaja wprowadzenie tych parametrow ?

 

Uwazam, ze porownujesz jablka z gruszkami 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, xajas napisał:

A kogo mam pytac, kto programowal te odpowiedniki?

Czy te analogowe odpowiedniki wogole umozliwiaja wprowadzenie tych parametrow ?

 

Uwazam, ze porownujesz jablka z gruszkami 🙂

Analogowa zwrotka dBX234 jest ciagle w ofercie. Poczytaj, wypożycz, pobaw, posluchaj. Manual i schemat mojej zwrotki lampowej Audio Research EC-4 masz tu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A wczesniej poczytaj jak sie realizuje filtry RC. I pamietaj ze dzisiaj w domenie filtrow cyfrowych i procesorow DSP mozna ze soba polaczyc rozne glosniki z czapy. Kiedyś w domenie analogowej trzeba bylo miec wiedzę i doswiadczenie jakie glosniki dobrac i jak je umiejscowic w obudowie.

Nie sadze aby w latach 70-ych ktos we wspomnianych przeze mnie kolumnach czterodroznych Telefunken TL-800 umiescil te glosniki w obudowie „z czapy” bo tak mu sie podobalo:

image.thumb.jpeg.0851329f0f2f885489de83304b2efe40.jpeg

Ale o to pytaj @slawek.xm, On sie na tym zna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sly30 napisał:

Twierdzą, że przez kilka dekad, nasłuchali się tylu szumów i zniekształceń analogu, że już na samą myśl mają odruch wymiotny i że dzień w którym pojawiła się technologia cyfrowa i mogli porzucić analog, to był najszczęśliwszy dzień w ich życiu!! 

Za dużo się nasłuchali zawodowo,

za mało dla przyjemności.

Poza tym zazwyczaj pada twierdzenie, że oni głusi są, nie słyszą niuansow audiofilskich, tak jak ich sprzęt pro.

Więc jak to jest, teraz to nie przeszkadza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.