Skocz do zawartości
IGNORED

Czy Bóg istnieje?


chris77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyliście? Fideiści zawsze tak mają. Jak nie bozia, to ufoki.

 

Zastanawiający jest ten brak wiary w człowieka i jego możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile razy mam Ci powtarzać że jesteś (być może) jedyną osobą która się upiera przy sprowadzaniu ewolucji do roli betoniarki? Zaczynam odnosić wrażenie że masz jakiś osobisty uraz do betoniarek...? ;)

 

rasputinie - nie wiem przy czym się upierają inne osoby no może z wyjątkiem ciebie i paru osób ale ... to tylko obrazowa figura stylistyczna i tyle ... nie przywiązuj wagi do betoniarki ;-) możesz pod to podstawić cokolwiek innego jeżeli ci przeszkadza ... choć osobiście nie przepadam za betoniarkami szczególnie ... ale

 

ewolucja jako proces rzekomo jest napędzana zdarzeniami niecelowymi, stochastycznymi

więc to po prostu odpowiednik betoniarki ...

 

ewolucja jest bezmyślna, głupia jak but i w pełni losowa a popełnia tak celowe i genialne rzeczy - zdumiewające rasputinie - nie dziwi cie to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma wolności słowa

 

A w Twoim kościele jest???

Czy proboszcz Twojej parafii pozwoli mi w czasie mszy wejść na ambonę abym mógł otwarcie powiedzieć prawdę zgromadzonym, ze religie to kłamstwa stworzone przez ludzi, służące jedynie ich zniewoleniu i łupieniu przez kler?

 

W.

 

ewolucja jest bezmyślna, głupia jak but i w pełni losowa a popełnia tak celowe i genialne rzeczy - zdumiewające rasputinie - nie dziwi cie to?

 

Mnie nie dziwi drogi Rearcie.

A to przez oczywistość jaka jest śmierć i rozmnażanie. Każde narodziny formy biologicznej, to próba na potwierdzenie poprawności kodu rodziców i na skuteczność i użyteczność mutacji. ZA KAŻDYM RAZEM INICJACJI NOWEGO ŻYCIA - to nie jest krzyk na Was a tylko podkreślenie jedynego najprostszego prawdziwego rozwiązania.

Jedynym obowiązkiem biologicznym form żywych, jest po narodzeniu dorosnąć do formy umożliwiającej przekazanie swej puli genów partnerowi w celu ich połączenia, porównania zgodności i wniesienia zmiennych w celu udoskonalenia. Połączenia chybione zazwyczaj giną, lub rodzą się niepłodne. Trafne przekazują kod dalej ewoluując w formy coraz doskonalsze i specjalizowane.

Gdybyś był w stanie policzyć ile takich prób połączeń dokonał pierwszy związek biologiczny mogący się rozmnażać od swego początku istnienia na Ziemi do dzisiaj, a co dopiero jego dzieci i ich dzieci itd. to wreszcie byś jasno zobaczył, jak ta betoniarka doskonale działa sama. Z jaką wydajnością i skutecznością i przestałbyś byś być pewnym, ze każdy układ tych mutacji które trwają w postaci fauny i flory układał palcami osobiście Twój Bóg.

Mój Stwórca jedynie zainicjował działanie tej betoniarki :-)

Serdecznie jak zawsze...

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście? Fideiści zawsze tak mają. Jak nie bozia, to ufoki.

W Egipcjan nie wierzą, a w Arkę Noego - i owszem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Egipcjan nie wierzą, a w Arkę Noego - i owszem.

 

Przecież każdy PRAWDZIWY Polak wie doskonale, że i Arkę i Piramidy i pierwszą cywilizację, zbudowali pierwsi Lechici. Bo to oni razem z Bogiem stworzyli Ziemię. :-)))

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wyznania. Każde ma nieco

W Egipcjan nie wierzą, a w Arkę Noego - i owszem.

inną mitologię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Twoim kościele jest???

Czy proboszcz Twojej parafii pozwoli mi w czasie mszy wejść na ambonę abym mógł otwarcie powiedzieć prawdę zgromadzonym, ze religie to kłamstwa stworzone przez ludzi, służące jedynie ich zniewoleniu i łupieniu przez kler?

W.

 

vlado nie śledzę innych wątków ale mam wrażenie że przenosisz jakieś frustracje z innych wątków do bieżącego - nie mam racji?

czyli wolno kpić sobie z ludzi wierzących ale jak spotka to kogoś kto uważa się za wyższego z racji że nie wierzy w Boga ale za to musi wierzyć (choć sobie tego nie uświadamia) w 100 innych dogmatów z racji światopoglądu antyreligijnego wszczynasz larum o ambonach ...

 

Mnie nie dziwi drogi Rearcie.

A to przez oczywistość jaka jest śmierć i rozmnażanie. Każde narodziny formy biologicznej, to próba na potwierdzenie poprawności kodu rodziców i na skuteczność i użyteczność mutacji. ZA KAŻDYM RAZEM INICJACJI NOWEGO ŻYCIA - to nie jest krzyk na Was a tylko podkreślenie jedynego najprostszego prawdziwego rozwiązania.

Jedynym obowiązkiem biologicznym form żywych, jest po narodzeniu dorosnąć do formy umożliwiającej przekazanie swej puli genów partnerowi w celu ich połączenia, porównania zgodności i wniesienia zmiennych w celu udoskonalenia. Połączenia chybione zazwyczaj giną, lub rodzą się niepłodne. Trafne przekazują kod dalej ewoluując w formy coraz doskonalsze i specjalizowane.

Gdybyś był w stanie policzyć ile takich prób połączeń dokonał pierwszy związek biologiczny mogący się rozmnażać od swego początku istnienia na Ziemi do dzisiaj, a co dopiero jego dzieci i ich dzieci itd. to wreszcie byś jasno zobaczył, jak ta betoniarka doskonale działa sama. Z jaką wydajnością i skutecznością i przestałbyś byś być pewnym, ze każdy układ tych mutacji które trwają w postaci fauny i flory układał palcami osobiście Twój Bóg.

Mój Stwórca jedynie zainicjował działanie tej betoniarki :-)

Serdecznie jak zawsze...

Włodek.

 

vlado - nie mam ochoty podejmować z tobą dyskusji na takie tematy ponieważ wypadłeś ze swojej roli i poszedłeś w zwykłe szyderstwo wobec mojej (pomijając osobę) argumentacji (nie podając żadnych argumentów) a spouchwalenia i teksty w stylu ercik w drugiej osobie są dla mnie żenujące i świadczą coś odwrotnego niż "serdeczności" które deklarujesz. Nie przypominam sobie abyśmy przeszli na takie spouchwalenia. Ja cie do tego nie upoważniłem i tego sobie nie życzę. Ponadto nie odnoszę się tak do ciebie. Piszę w pierwszej osobie i nie przypinam ci ksywek ponieważ uważałem dotąd że masz klasę. Ale ją nagle straciłeś i zachowujesz się jak pospolity forumowy szyderca który nawet nie wie o czym się dyskutuje ale na każdy post potrafi błysnąć kpiną. Jeżeli zamierzasz uprawiać sobie zwykłą szyderę wobec mojej argumentacji, poglądów czy osoby jak to zrobiłeś w kilku poprzednich postach a tu nagle dokonujesz zwrotu akcji i podejmujesz dialog to polecam abyś się zastanowił nad swoim podejściem do tematu - ja nie podejmuję dyskusji choć to co napisałeś merytorycznie uważam za nielogiczne i są ku temu powody. Mam nieodparte wrażenie że doznałeś jakby rozdwojenia osobowości w tym wątku ... zdecyduj się czy uprawiasz szyderstwo czy dyskusję vlado.

 

pozdrawiam reart

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reart.

Jesteś bezczelny i chamski jak zwykle. Ercik ci nagle nie pasuje? Jak ci chamie nie wstyd??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reart.

Jesteś bezczelny i chamski jak zwykle. Ercik ci nagle nie pasuje? Jak ci chamie nie wstyd??

 

Masz rację @fox733.

 

Autorytet z nominacji własnej został merytorycznie sprowadzony do parteru. Więc mamy reakcję obrażonego przedszkolaka w piaskownicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, reart nie zasługuje na chamskie dowalenie. To też człowiek.

Ja, mimo, ze zupełnie nie zgadzam się z tym, co głosi (i nie ma to nic wspólnego z wiarą czy bóg istnieje czy nie) , normalnie go nawet lubię. Najważniejsze, by mieć dystans do siebie, swoich poglądów i poglądów innych. To są jedynie poglądy, czasem podparte jedynie wiarą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat o reart'cie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vlado nie śledzę innych wątków ale mam wrażenie że przenosisz jakieś frustracje z innych wątków do bieżącego - nie mam racji?

 

Nie masz.

Ja drogi Rearcie jestem agnostykiem we wszystkich wątkach. Larum o ambonach wszczynam natychmiast jeśli widzę w tym wątku następnych, którzy zaczynają zabierać głos w dyskusji od od wieszczenia jak to marni innowiercy bądź niewierni będą skamleć płakać i wzywać ich boga, gdy "nadejdzie ich koniec" i temu podobne objawy nerwicy eklezjogennej!

I zawsze tak będzie, dopóki będę moderował wątki Bocznicy.

 

vlado - nie mam ochoty podejmować z tobą dyskusji na takie tematy ponieważ wypadłeś ze swojej roli i poszedłeś w zwykłe szyderstwo wobec mojej (pomijając osobę) argumentacji

 

To jak może zauważyłeś panuje miedzy nami symetria. Ja również nie podejmuję z tobą dyskusji w temacie powstania życia i ewolucji na ziemi, ponieważ jest to równie bezzasadne jak dyskusja z każdym fanatykiem. Jak np. Jehowitami przeczącymi potrzebie badan naukowych i świeckiej edukacji. To co nauka ogłosiła wykorzystują poprzez wyrywanie z kontekstu i uzupełniane wizjami szarlatanów wyłącznie dla uwiarygodnienia swych wizji i kłamstw.

Tak właśnie czynisz i ty. Wykreowałeś siebie na pseudonaukowca i inteligenta i od lat wklejasz w tym wątku elaboraty z sieczki złożonej ze sfabrykowanych przez omamionych religią szarlatanów dobieranej wyłącznie do poparcia prawdy swej religii. Jednym słowem uprawiasz na łamach tego forum sekciarstwo w pełnym wymiarze.

Kiedy ludzie rozsądni, posiadający gruntowne wykształcenie w swych zakresach wiedzy, mówią ci otwarcie nie, to spada maseczka twojej inteligencji i sztucznie tworzonej kultury i wyłazi fanatyk i cham lekceważący wszystkich prócz siebie samego - Reart. Tak jak w tym wpisie do mnie.

 

Inni postrzegają ciebie już dawno podobnie i kilka razy zamieścili wręcz idealna charakterystykę twojego działania na tym forum. Choćby to, które pozwolę sobie użyć miast pisać samemu kilometrowy wpis.

 

 

Garść refleksji po lekturze kolejnych kilometrowych wpisów @rearta, będących ilustracją powiedzenia "how to say nothing in a lot of words".

 

(1) Argumenty na poziomie chłopka-roztropka i wiejskiego filozofa.

 

(2) Z pachnącą na kilometr fałszem udawaną uprzejmością i elegancją pisanie wszystkim adwersarzom, że są dyletantami, ignorantami i zwykłymi nieukami.

 

(3) Osoby, które machają ręką na prezentowane brednie są przedstawiane jako dezerterzy i kapitulanci wobec ogromu przedstawianych "dowodów".

 

(4) Sposób prowadzenia dyskusji i obrony swoich racji żywcem przypominający zebrania partyjne z czasów tow. Gomułki.

 

(5) Uważnie się depozytariusza prawdy i jedynie słusznego punktu widzenia gdyż się przeczytało ileś-tam książek będących pseudo-naukową makulaturą.

 

(6) Lansowanie tezy, że świat nauki to klika, sitwa i towarzystwo wzajemnej adoracji, zaś prawdziwy rozwój myśli ludzkości odbywa się w środowisku para-naukowych hochsztaplerów ogłoszonych geniuszami, autorów wyżej wspomnianych cegieł i gniotów.

 

(7) Powtarzanie do znudzenia tych samych wyświechtanych frazesów o rzekomym bankructwie idei przeciwstawnej, noszące znamiona adresowania ich do samego siebie celem utwierdzenia się w przekonaniu o słuszności takiej tezy.

 

Piszę w tym wątku rzadziej niż sporadycznie. Zaglądam czasem i czytam te żałosne wypociny @rearta z kilku powodów:

 

(*) jest to doskonałe studium fanatyzmu, w najbardziej skrajnej, betonowo-fundamentalistyczno-ortodoksyjnej postaci, zatrącającej o sektę;

 

(**) lubię czytać jak @reart jest merytorycznie wypunktowywany i sprowadzany do parteru;

 

(***) a przede wszystkim traktuję Jego wpisy jako znakomitą literaturę rozrywkową.

 

I to wszystko ode mnie panie "@reart.

 

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste - zgrabnieś to, Włodku napisał.

A najważniejsze, że prawdziwie.

Bo ta skryta bezczelność Rearta jest po prostu przykra dla Czytelników.

A, że pisze dość rozwlekle - długotrwała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestępstwa stymulują środki dla zapobiegania przestępstwom i ich karania. Obydwa zjawiska są w zasadzie tym samym.

 

Czy widzisz absurdalność takiego rozumowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie abyśmy przeszli na takie spouchwalenia.

a spouchwalenia i teksty w stylu ercik

 

Panie @reart, mam osobista prośbę do pana.

Użył pan w stosunku do mojej osoby określenia "spouchwalenie" Prosze wybaczyć, ja nie znam takiego określenia i trudno mi zrozumieć co właściwie pan mi zarzuca i co pan ma na myśli?

Odruchowo odczytuje to jako spoufalanie się, jednak być może z powodu mojej wręcz podstawowej jeno znajomości ojczystego języka, nie chciałbym rozumieć pańskiej wypowiedzi niewłaściwie. Prosze o wyjaśnienie.

Nikt inny nie zwrócił na to uwagi, co skłoniło mnie do zadania tego pytania w obawie o właśnie własna nieznajomość J.polskiego.

 

pozdrawiam,

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestępstwa stymulują środki dla zapobiegania przestępstwom i ich karania. Obydwa zjawiska są w zasadzie tym samym.

 

Czy widzisz absurdalność takiego rozumowania?

Daj se siana, to nie przepychanki polityczne. Dla mnie wartością najwyższą jest człowiek a nie jakakolwiek racja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj se siana, to nie przepychanki polityczne. Dla mnie wartością najwyższą jest człowiek a nie jakakolwiek racja.

 

To jest Forum dyskusyjne dla wymiany opinii, poglądów i argumentów. Dlatego racja jest istotna, przy czym ważne jest także jak, przy pomocy jakiego instrumentarium się jej broni. Otóż w przypadku @rearta jest ono nieakceptowalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misyjność wzbudza antymisyjność - obie w zasadzie są tym samym.

 

Każde próby wymuszenia na innych przyjęcia za prawdę własnych dogmatów, których jedynymi argumentami i dowodami prawdziwości są stwierdzenia - "bo ja tak mówię", albo bardziej perfidnie - "oto słowo boga", zawsze budziły i będą budzić reakcje obronne u wszystkich niezleżenie myślących ludzi.

 

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce zagryzać. Niech się ścierają poglądy, argumenty, a dyskusja może być wręcz ognista. Ale w ogólnie przyjętych ramach kultury i dobrego smaku. Prowadzenie rozmowy na zasadzie "wy wszyscy, którzy macie zdanie odmienne od mojego jesteście tępakami i nieukami, albowiem to JA posiadłem pełną wiedzę w temacie" jest nie do przyjęcia. Zwłaszcza gdy źródłem rzeczonej "wiedzy" są różnej maści hochsztaplerzy oraz literatura para-naukowa ich autorstwa.

 

Naukowiec najpierw zbiera fakty, a potem zastanawia się jakie z nich wypływają wnioski. Pseudo-naukowiec najpierw stawia aprioryczną tezę, a potem dobiera fakty na jej poparcie. I to jest właśnie świat "autorytetów" @rearta. Ponieważ wyniki ich prac są odrzucane przez świat nauki - nie pozostaje nic innego jak dezawuowanie go i próby ośmieszania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.