Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze,wyszło na remis,ja nie znam Stello a ty nie znasz 280cd,a Niemcy robią drogie,przeciętne żródła.Teraz wklej zdjęcie tego kabla,bo chyba go widziałem ale mieli tylko 3m za 85zł.Jezeli to ten sam to przynajmniej będę miał z czym porównac Cardasa ,który przyleci na Mikołaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,wyszło na remis,ja nie znam Stello a ty nie znasz 280cd,a Niemcy robią drogie,przeciętne żródła.Teraz wklej zdjęcie tego kabla,bo chyba go widziałem ale mieli tylko 3m za 85zł.Jezeli to ten sam to przynajmniej będę miał z czym porównac Cardasa ,który przyleci na Mikołaja.

 

Zgadzam się, że niemieckie żródła są przeciętne...mbl mi na przykład zupełnie nie podpasował - analityczny dźwięk rodem z lat 90-ych. Może to wpływ Sony High-Endu z tamtych lat i ich uwielbienia dla tej marki? Z drugiej strony kochają Accuphase...ale tu chyba decyduje złoty kolor;-)...Co do kabla to olej Mikołaja i wycofaj zamówienie...chyba że dostajesz go gratis...no i zajrzyj na priva...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety też uważam, że stare prawdziwe multibity grają lepiej - czy to PCM1704, 1702 czy 63

 

Ja też się pod tym podpiszę - po odtwarzaczach w których jako przetworniki wykorzystano Philipsy, Crystale, SM, Burr Browny Delta Sigma, Wolfsony, czy jeszcze inne "ustrojstwa", zawsze z ulgą wracałem do urządzeń na prawdziwych wielobitowych Burr Brownach (63P, 1702, 1704)

Z tym, że to co dalej, czyli część analogowa ma tu niebagatelne znaczenie - ja do tej pory jestem pod wrażeniem brzmienia

KAV300CD - i uważam, że ten brzydal naprawdę się udał.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał styczność z nowym odtwarzaczem Krell'a S-350a? Na Audiogonie można go już kupić nowego za jedyne 2000$ (+200$ za dostosowanie do 230V/60hz)! Jeśli jego potencjał brzmieniowy dorównuje 280'ce to może to być ciekawa propozycja mimo zalewu, pojawiających się jak grzyby po deszczu, coraz to lepszych uniwersalnych DACów. Zastanawiające jednak, że nigdzie w sieci nie znalazłem choćby jednej recenzji dotyczącej tego odtwarzacza, a jego premiera miała miejsce zdaje się już w kwietniu 2010. Może ktoś z Was ma jakieś informacje na temat sonicznych możliwości tego cd-playera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan d'Agostino byl konstruktorem urzadzen i tworca tej chyba najbardziej renomowanej marki hi-fi na swiecie, a skoro zostaje przy uzyciu jakichs prawnych sztuczek wyautowany przez jakichs cwaniakow, ktorych wpuscil jako inwestorow pasywnych, to raczej to nie jest dobra wiadomosc.

 

Sam jestem ciekaw czy ci finansisci i zatrudnieni przez nich fachowcy beda w stanie udzwignac ciezar legendy Krella czy tez rozmienia ja na drobne.

 

Poki co Dan d'Agostino zalozyl wlasny "incorporated business" proponujac monobloki za jedyne 42 tys. USD:)

http://www.dagostinoinc.com/press/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa dni temu kupilam krell kav 280cd,gra super,teraz interkonekt xlr ale jaki.zakilka dni zrobie kilka fotek a jes sie czym pochwalic.wzmak krell kav500i cd krell kav 280 kolumny dali grand i kable glosnikow nordost spm reference

Według mnie to dobra decyzja,280-tka to arcyfajne żródło za stosunkowo niewielkie pieniądze.Twojego wzmaka nie znam,to rzadki okaz więc powiedz czy gra ofensywnie jak 400xi czy cieplej jak 300i?Reszta jest na wysokim poziomie-więc system rokuje dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sluchalam 400xi ani 300i wiec nie mam odnisienia.bardo duzo pochlebnych recenzji znajdziesz na internecie.jakie xlr kupic do tego systemu

Jest taki wątek poświęcony kablom xlr do Linna i Maca-może tam cos znajdziesz.Z tych,które znam lub mam:kupiłem Cardasa-jest ciepło,muzykalnie z nieco przygaszoną górą,Siltech za dużo góry,zbyt szczupły bas,Transparent-niby nieżle ale bez charyzmy.Szukam Stereovoxa oraz opinii o Vovox Initio.Może coś z wyższej półki Nordosta?Bez prób się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triode

Tutaj będę konsekwentny-bo piszesz transparent -niby nieżle,ale bez charyzmy......owszem może być nawet

całkiem nieładnie,wręcz brzydko,bo gra cały system-przecież to abecadło audiofilskie.

Wszystkie elementy toru powinny być na tym samym poziomie jakościowym.......odpowiednio dobranym.

To sie nazywa konfiguracja systemu-tu tkwi klucz do sukcesu.Aby ten sukces brzmieniowy osiągnąć wiele tych

kluczy musi pasować,bo inaczej to nie ma muzy.Nie chodzi tu o walory cenowe-często zawyżone danego urządzenia.

Osobiście stawiam przede wszystkim na swój słuch w drugiej kolejności,bo liczy się uczciwa opinia innych

przybyłych do mnie słuchających gości.Kable-nazywane są biżuterią,a ona według mojego rozeznania musi być

odpowiednio dobrana i musi pasować do całości,a często tego nie ma,bo można drogą biżuterią wszystko popsuć,

a gdy założymy tanią może jest i ładnie,lecz tylko na poczatku.Dobierajmy więc biżuterię z głową i rozsądkiem

do pozostałych elementów toru.Dawniej gdy nie było kabli wzmaki lampowe zazwyczaj mówią,że muliły.

Teraz mam tak ,że lampa mimo,że niekiedy brak jej ciut mocy gra niezwykle realistycznie,niekiedy urywa jaja.

Jest tak po połączeniu m.in.z krell-em cd 280,choć można smiało stwierdzić,że po xlr-ach jest lepiej.

Tak więc kable wazna rzecz,ich dobór,rownież dobry smak i gusta też istotne.A wiecie że sa wsród nas tacy,co

nie potrafią słuchać,a niekiedy cierpią też z powodu po prostu złego słyszenia.))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triode

Tutaj będę konsekwentny-bo piszesz transparent -niby nieżle,ale bez charyzmy......owszem może być nawet

całkiem nieładnie,wręcz brzydko,bo gra cały system-przecież to abecadło audiofilskie.

Wszystkie elementy toru powinny być na tym samym poziomie jakościowym.......odpowiednio dobranym.

To sie nazywa konfiguracja systemu-tu tkwi klucz do sukcesu.Aby ten sukces brzmieniowy osiągnąć wiele tych

kluczy musi pasować,bo inaczej to nie ma muzy.Nie chodzi tu o walory cenowe-często zawyżone danego urządzenia.

Osobiście stawiam przede wszystkim na swój słuch w drugiej kolejności,bo liczy się uczciwa opinia innych

przybyłych do mnie słuchających gości.Kable-nazywane są biżuterią,a ona według mojego rozeznania musi być

odpowiednio dobrana i musi pasować do całości,a często tego nie ma,bo można drogą biżuterią wszystko popsuć,

a gdy założymy tanią może jest i ładnie,lecz tylko na poczatku.Dobierajmy więc biżuterię z głową i rozsądkiem

do pozostałych elementów toru.Dawniej gdy nie było kabli wzmaki lampowe zazwyczaj mówią,że muliły.

Teraz mam tak ,że lampa mimo,że niekiedy brak jej ciut mocy gra niezwykle realistycznie,niekiedy urywa jaja.

Jest tak po połączeniu m.in.z krell-em cd 280,choć można smiało stwierdzić,że po xlr-ach jest lepiej.

Tak więc kable wazna rzecz,ich dobór,rownież dobry smak i gusta też istotne.A wiecie że sa wsród nas tacy,co

nie potrafią słuchać,a niekiedy cierpią też z powodu po prostu złego słyszenia.))))

Chyba niezbyt dokładnie doczytałeś.Ja piszę o tym co mam lub znam,to tylko punkt wyjścia do własnych poszukiwań.Kabli niestety nie da się w ciemno kupić.Dobre kable nie muszą być kosmicznie drogie,przykładem niech będzie linia studio Stereovoxa,lub Black Cat(subdywizja tejże firmy).Ceny w Polsce są niestety z innej bajki,a cenniki niektórych firm to wręcz z sufitu.Dawniej jak nie było kabli to czym podłączano?Czewrwonego Sonic Link zapewne miałeś?toz to było dekady temu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary audiofilu szanuje twoje wypowiedzi na tym forum -udzielasz się tu i tam -wręcz mi imponujesz swoim dowcipem zawsze stosownym do sytuacji:))) Ale nie czepiaj się -Ci co chcą zrozumieć mój post, z pewnością go zrozumieją:)) Wystarczy tylko odrobina dobrej woli:)))Pozdrawiam wszystkich:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hmm, Zapomnialem o FBI.

 

To miał być taki żarcik - odpowiedź na wpisy typu "best ever"....

 

Też najwyższej integry Krell'a nie słuchałem ale zapowiada się obiecująco zarówno ze względu na markę, budowę jak i cenę.

 

Zastanawiam się czy FBI to dzieło d'Agostino czy już nie?

 

Ciekawi mnie jeszcze to czy nowe firmy założone przez "wielkich" branży audio odniosą taki sukces jak poprzednie - mam tu na myśli zarówno Dana d'Agostino, Franco Serblina, Joachima Gerharda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich milosnikow tej marki.

Wpisuje sie z KAV 300i - moim zdaniem najlepiej brzmiaca integra Krella !

Gratulacje zbig

nie wiem czy najlepsza integra Krella , ale na pewno odjazdowa w swojej klasie. Przerobiłem parę zacnych wzm.zintegrowanych i KAV 300i daje mi najwięcej satysfakcji. Ważną składową brzmienia tego modelu jest plastyczność i muzykalność ze świetnym wykopem na basie i "dynamitem". Zresztą całość to pierwsza liga.

A jeszcze przedemną XLR !!! ;) To podobno jest jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.