Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, stench napisał:

Oczywiście że tak, natomiast czy znacznie lepszy wzmacniacz nie pokaże więcej z lepszymi głośnikami ?

A wtedy do lepszych głośników jeszcze lepszy wzmak i zaczyna się gonitwa bez końca...

😉

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, shiver07 napisał:

Dlatego my w przedziale zabawki mamy najwięcej zabawy z tego wszystkiego. Bo musimy stale kombinować zmieniać, przestawiać hehe. Jest co robić po prostu dzieje się. Jak ktoś już ma swój wymarzony system to nuda chyba czyż nie?

Zgadza się. 

Wymarzony sprzęt , to taki do którego dążymy , ale nigdy nie osiągniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 10.09.2021 o 20:46, [email protected] napisał:

Cześć, nie wiem, czy to właściwe miejsce, ale chciałem się pochwalić upgreadem DM2/7. Podziękowania dla Polinku oraz Poweraudio. Wymieniona cewka rdzeniowa, kondensator bipolarny, rezystor i kondensator od twitera. Efekt powalający. Wszystkie mankamenty tych kolumn odeszły do lamusa. Najpierw wymieniłem konda i rezystor od wysokich. Szok. Góra, której mi wciąż brakowało, otwarła się, stała się bogatsza we wszystkie detale. Pojawiła się aksamitna gładkość wokali, skrzypiec, trąbek itp. ale i są wyraźniej rysowane niż w oryginale. Od razu zauważyłem, że góra zaczęła mocno odbiegać jakością od dołu i średnich. Więc jak co niektóży koledzy z forum proponowali, nie pamiętam nicków, ale wszystkim dziękuję, zamówiłem cewkę powietrzną i kondensator zamiast żółtego Bennica 15 uF. Po zlutowaniu opad szczęki. Średnica, werble, bębny brzmią tak wyraziście, rozdzielczo i szybko, tak, że każdy kawałek, którego słucham, wgniata w fotel. Bas stał się wielowymiarowy i nie jest już monotonnie buczący. Mógłym tak pisać jeszcze z godzinę, ale nie chcę zaśmiecać. Niesamowita tekstura instrumentów, które nabrały żywej obecności. Ach, dziwie się, jak producent może nie wykorzystywać potencjału tych swoich kolumn. Wylutowane podzespoły wyglądają jak chińskie zabawki, podobnie jak wylutowane elementy podczas upgreadu mojego Yaqina MS 30L. Myślę, że upgread kolumn stanie się chyba coraz bardziej popularny, bo faktycznie, zamiast dopłacać do lepszych kolumn grube tysiące, albo zbierać na kable za 2000 pln lepiej wymienić badziewie w zwrotnicy, które jest wąskim gardłem na drodze do hi-endu. 

IMG_20210908_082500356~2.jpg

Napisz jakie wartości cewki

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 06:38, lolek126 napisał:

Kolego jestem przekonany, ze nie potrzeba 6ciu zer, ab y kupić kolumny, z których byłbyś zdecydowanie lepiej zadowolony niż jest to w chwili obecnej. I nie potrzeba do tego topowych wilsonów za 2,5 mln.. 🙂

Jakie masz kolumienki na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2021 o 14:22, shiver07 napisał:

Jakie masz kolumienki na myśli?

Kolego różne, ale to kwestia na ile się ma kasy, 6 zer to kupuje się np. topowe Wilsony, ale to inny target.. ale spokojnie nowe kolumny wyjściowo w granicach 20-40 tyś zloty można sobie coś wybrać.. i na pewno wielu jest zadowolona z takich wyborów. Aczkolwiek zdaj e sobie sprawę, że to nie są małe pieniądze i gro osób szuka kolumn nowych w przedziale 10-20 tyś. Ale nawet i tutaj na pewno coś można wybrać, choć dawno już nie słuchałem kolumn w tym przedziale, nie licząc  dali Rubicony, które ma mój znajomy. Trzeba słuchać i na pewno owoce tego będą, oby tylko mieć na to środki finansowe. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lolek126 napisał:

w granicach 20-40 tyś zloty można sobie coś wybrać.. i na pewno wielu jest zadowolona z takich wyborów. Aczkolwiek zdaj e sobie sprawę, że to nie są małe pieniądze i gro osób szuka kolumn nowych w przedziale 10-20 tyś. 

A w przedziale 5 - 10 nie ma nic ? Czyli większość osób po prostu ma sprzęt, który nadaje się tylko na śmietnik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, każdy dobiera komponenty do swoich potrzeb i możliwości. Są przecież osoby zadowolone z słuchania tylko na tanich słuchawkach albo w radyjku w kuchni. Myślę, że Lolek126 miał na myśli słuchanie w systemach przynajmniej na poziomie dobrego Hi Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, seba3002 napisał:

A w przedziale 5 - 10 nie ma nic ? Czyli większość osób po prostu ma sprzęt, który nadaje się tylko na śmietnik? 

Są. Np. Dynaudio s40 , Atc scm 11 , Kef r3 . Można tak długo wyliczać, bo do 10tyś jest sporo dobrych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ps39 napisał:

No nie, każdy dobiera komponenty do swoich potrzeb i możliwości. Są przecież osoby zadowolone z słuchania tylko na tanich słuchawkach albo w radyjku w kuchni. Myślę, że Lolek126 miał na myśli słuchanie w systemach przynajmniej na poziomie dobrego Hi Fi.

Dokładnie, każdy kupuje pod swoje możliwości. 

2 godziny temu, seba3002 napisał:

A w przedziale 5 - 10 nie ma nic ? Czyli większość osób po prostu ma sprzęt, który nadaje się tylko na śmietnik? 

Na pewno coś znajdziesz, tylko trzeba poszukać i posłuchać. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, lolek126 napisał:

Obyś tylko miał czas posłuchać tych wszystkich kolumn do 10 tysi. 🙂

Wiedziałem, że będzie kontra🙂. Ale tak na poważnie, jak pisałem, słuchałem na razie Special 40,  Lintony i polską manufakturkę Audiowawe. Spędziłem trochę czasu na AVS. Więc powiedzmy, że coś tam wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, [email protected] napisał:

Wiedziałem, że będzie kontra🙂. Ale tak na poważnie, jak pisałem, słuchałem na razie Special 40,  Lintony i polską manufakturkę Audiowawe. Spędziłem trochę czasu na AVS. Więc powiedzmy, że coś tam wiem.

Żadna kontra.... 🙂 Ale czas trzeba mieć.... 

2 minuty temu, EMiL napisał:

Lolek,

10k za nówki to dużo? Na marne monitorki raptem wystarczy...

Kolego powiem tak, dla mnie to mało, ale każdy kupuje swoim portfem i co dla mnie może być mało to dla innej osoby może to być kawał kasy. A do tego dochodzi elektronika i kable.  Więc trzeba umiejętnie szaleć. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, lolek126 napisał:

Kolego powiem tak, dla mnie to mało, ale każdy kupuje swoim portfem i co dla mnie może być mało to dla innej osoby może to być kawał kasy. A do tego dochodzi elektronika i kable.  Więc trzeba umiejętnie szaleć. 

Lolek,

Powiem Ci tak, kolega [email protected] ma prawo do swojego zdania. Sam przyznałeś, że 10k obecnie to niewiele na kolumny. Taka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że ma prawo...co nie zmienia faktu, że kolumn do 10 tyś jest masa i na pewno są i takie. które potrafią zagrać przyzwoicie w stosunku do swojej ceny. I pamiętaj o jednym dla mnie 10 tyś to może być zupełnie inna kwota niż dla użytkownika x,y, z...więc też inaczej oceniam.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. Może ktoś doradzi..rozważam zakup x18, 52SE lub evoke 20 do lampy el34 2x40W (z możliwością zmiany lamp na KT88). Czy takie połączenie ma szansę powodzenia? Pomieszczenie 21-22m(kwadrat). Mogę odsunąć od ściany max 45cm. Którym modelem warto się zainteresować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, peter250 napisał:

Witam klubowiczów. Może ktoś doradzi..rozważam zakup x18, 52SE lub evoke 20 do lampy el34 2x40W (z możliwością zmiany lamp na KT88). Czy takie połączenie ma szansę powodzenia? Pomieszczenie 21-22m(kwadrat). Mogę odsunąć od ściany max 45cm. Którym modelem warto się zainteresować? 

Cześć Peter, kopę lat;) jeżeli lampa da radę to Focus 160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, peter250 napisał:

Witam klubowiczów. Może ktoś doradzi..rozważam zakup x18, 52SE lub evoke 20 do lampy el34 2x40W (z możliwością zmiany lamp na KT88). Czy takie połączenie ma szansę powodzenia? Pomieszczenie 21-22m(kwadrat). Mogę odsunąć od ściany max 45cm. Którym modelem warto się zainteresować? 

Najłatwiejsze do napędzenia są x18 , są też bardziej otwarte na górze. Evoke są ciemniejsze i gęstsze , 52se nie słuchałem. Zależy jakie granie lubisz. Moim zdaniem x18 są bardziej uniwersalne i cena dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.