Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co ci te podkładki dały? Niektórzy uważają, że robi się po nich zbyt wysoko, czy tak jest?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, za co? lubię harbethy, ale ta cena? za tą kasę można lepiej

 

''właśnie za co''....co to za pytanie;-)

jeżeli kupujesz kolumny to wybierasz te które mają fajny lakierek a może te które pasują żonie pod firany ?

...przynajmniej ja kupuję kolumny bo odpowiada mi brzmienie.....pewnie dziwak ze mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę testu Harbeth 40.2. Otóż wynika z niej, że Alan Shaw w zasadzie w ogóle nie ulepszył 40-stek tylko urealnił cenę :):):)

40.1 były po prostu za tanie - jak się okazuje. No czapki z głów panie Shaw. He he he ........

 

Prośba o propozycje konkurentów :).

Konkurenci Harbetha ??? - spendor ,graham, tannoy i wszystkie tego typu "oldskulowe" wynalazki

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o podbicie górnego pasma i osłabienie basów; przepraszam za niejasne sformułowanie.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem u siebie podbicia góry i osłabienia basu . Natomiast poprawa w aspektach przestrzennych była zauważalna . Ze Skylan Q-Bricks miałem wrażenie że gra czyściej no i może delikatnie kontrola basu była lepsza , co może w niektórych systemach mogło być postrzegane jako subiektywne zmniejszenie ilości basu. U mnie wpływ pozytywny był jednoznaczny więc je zostawiłem. Ale pewnie można sprawdzić i samemu zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuźwa, Panowie jak czytam tego typu wpisy to odnosze wrażenie, że jakies skylany podkładki i itp mają większy wpływ na jakość brzmienia niz same głosniki, wzmacniacze i źródła....

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuźwa, Panowie jak czytam tego typu wpisy to odnosze wrażenie, że jakies skylany podkładki i itp mają większy wpływ na jakość brzmienia niz same głosniki, wzmacniacze i źródła....

 

Trzeba mieć wyobraźnie:-) Nie słyszę różnic w brzmieniu z podkładkami i bez....może system za słaby:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że zauważyłem delikatne zmiany i je opisałem . To na pewno nie jest wina słuchu jak pisałem w wątku Klubu Verictum , bardziej systemu który jest mało przejrzysty i nie pozwala pokazać wpływu akcesoriów na dźwięk. I nie ma co się napinać , nie słyszę i basta . Ale niektórzy mają inaczej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o qbricki to i ja uslyszalem wieksze otwarcie dzwieku, co moim zdaniem sluzy harbethom. nie stosowalem ich jednak na standach skylana a soundartach. drogie akcesoria bp chyba ok 580 zl, patent dosc ciekawy. zastanawialem sie czy nie mozna na wzor wykonac podobnych wykonac metoda domowa np poprzez podklejenie odbojnikami silikonowymi zwyklych podkladek metalowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o qbricki to i ja uslyszalem wieksze otwarcie dzwieku, co moim zdaniem sluzy harbethom. nie stosowalem ich jednak na standach skylana a soundartach. drogie akcesoria bp chyba ok 580 zl, patent dosc ciekawy. zastanawialem sie czy nie mozna na wzor wykonac podobnych wykonac metoda domowa np poprzez podklejenie odbojnikami silikonowymi zwyklych podkladek metalowych

 

z całym szacunkiem ale podziwiam Cię...

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak podaje dystrybutor , są to podkładki w swojej budowie ,, jedenastowarstwowe " te sillikonowe piegi z jednej strony mają tylko zapobiegać przesunięciu , nie mają raczej wpływu na dźwięk . Kolumny stoją bezpośrednio na podstawkach. Trafna uwaga ,, otwarcie dźwięku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie na wibroakustyce, moze jest tak jak piszesz, ale pomyslalem, ze silikonowy "odbojnik" w tych podkladkach sluzy izolacji drgajacej obudowy od standu. ale jesli pozostala czesc jest tak zlozona, to przyjac nalezaloby ze to w niej jest ukryty patent... jesli chodzi o zauwazona zmiane, to nie ma oczywiscie znaczacego charakteru, ale wplyw na dzwiek w dobrym kierunku zauwazylem, poprzez wieksza przejrzystosc i kontrole w dolnych rejestrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wpływ w innych standach też będzie zauważalny. Jednak uważam że w innych podstawkach niż Skylan , Q-Bricks nie powinny się opierać na silikonowych piegach, jeśli nie mają one na to miejsca ( wgłębienia) to odkleiłbym je . Z resztą jak kupowałem Q-Bricks to silikony były oddzielnie do przyklejenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbeth bardzo dobrze zgrywają się ze standami skylan

kiedyś miałem możliwość usłyszeć jak małe Harbethy p3 zostały brzmieniowo zdegradowane

przez bardzo ciężkie standy StandArt-8 a wcześniej na skylanach grały śpiewająco ;-)

można powiedzieć że standy to bardzo ważny element toru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Standy to w ogóle bardzo istotny element toru w przypadku posiadania monitorów,ale tak jak Harbeth potrafi być wybredny,to faktycznie rzadko który głośnik.

Skylan,q-bricks i jeszcze sky fill,tak to się chyba nazywa. Wtedy Harbethy śpiewają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze wazniejszy...

 

Jacku, napisz swoje zdanie na ten temat...

 

Standy to w ogóle bardzo istotny element toru w przypadku posiadania monitorów,ale tak jak Harbeth potrafi być wybredny,to faktycznie rzadko który głośnik.

Skylan,q-bricks i jeszcze sky fill,tak to się chyba nazywa. Wtedy Harbethy śpiewają

 

robiłeś takie porównanie standów ? ...skylan z całym zalecanym osprzętem (wypełnienie plus podstawki) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

Jacku, napisz swoje zdanie na ten temat...

 

 

 

robiłeś takie porównanie standów ? ...skylan z całym zalecanym osprzętem (wypełnienie plus podstawki) ....

 

 

Robiłem i to "gumowe"wypełnienie działa bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.