Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie :) Ja doceniam starania sprzedawcy w rozwikłaniu zagadki przez laika organoleptycznie bo inaczej nie potrafi :)

Dzisiaj doszły zaległe Genelexy 12ax7, ale po tym co pisał jaszcze1 to nawet mnie nie kusi żeby je zamontować w miejsce Tung Soli. Dwie pary Genalexów to raczej nie to czego szukam. Za to zestawienie ax Tung Sol i au Genalex zapowiada się ciekawie. Na razie jest dziwnie. Dzwięk coś jak ze słuchawki telefonicznej :D

Które Tresure wybrałeś jaszcze1? Bo w ofercie widziałem: 6CA7-Z Treasure Gold i 6CA7-T II PSVANE Gold za EL34

 

Jak pisze Emdester, wziąłem Treasure KT88.

Tez mam taki dźwięk, że zastanawiam się co ja w tych lampach widziałem. No ale mają dopiero kilka godzin, może się jeszcze wyrobią.

Studio 16Hertz pisał chyba jest bardzo zadowolony z Treasure 6CA7-Z - jeśli czegoś nie pomyliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) Ja doceniam starania sprzedawcy w rozwikłaniu zagadki przez laika organoleptycznie bo inaczej nie potrafi :)

Dzisiaj doszły zaległe Genelexy 12ax7, ale po tym co pisał jaszcze1 to nawet mnie nie kusi żeby je zamontować w miejsce Tung Soli. Dwie pary Genalexów to raczej nie to czego szukam. Za to zestawienie ax Tung Sol i au Genalex zapowiada się ciekawie. Na razie jest dziwnie. Dzwięk coś jak ze słuchawki telefonicznej :D

Które Tresure wybrałeś jaszcze1? Bo w ofercie widziałem: 6CA7-Z Treasure Gold i 6CA7-T II PSVANE Gold za EL34

 

Genalexy masz tylko ax czy au też? Pytam, bo się zstanawiam czy nie dokupic 2 szt. Moglbym wtedy odkupic od Ciebie jesli ich nie chcesz. Raz na tydzien mam ochote troche mocniej łupnąć, a Genalexy sa do tego swietne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, daleko. Moze Ci sie spodobaja, to kolorowe I dzwieczne lampki.

 

Taa zostawię je sobie do puszczania kolęd :)

 

Tak się zastanawiam, jaki wpływ ma kolejność lamp, np czy AX genalex z AU tung-sol zagraja tak samo jak AX tung-sol z AU genalex?

Czy może zmiana kolejnośći spowoduje że któreś lampy będą bardziej eksponowały swój "charakter"

Jak bym miał jeszcze parę au tung-sol to sam bym to sprwdził, ale zanim dojdą to znowu trzeba będzie je wygrzewać... dżyyyzys

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Taa zostawię je sobie do puszczania kolęd :)

 

Tak się zastanawiam, jaki wpływ ma kolejność lamp, np czy AX genalex z AU tung-sol zagraja tak samo jak AX tung-sol z AU genalex?

Czy może zmiana kolejnośći spowoduje że któreś lampy będą bardziej eksponowały swój "charakter"

Jak bym miał jeszcze parę au tung-sol to sam bym to sprwdził, ale zanim dojdą to znowu trzeba będzie je wygrzewać... dżyyyzys

 

W Norwgii będą jak znalazł. Ogrzeją Cię i dodadzą energii ;) Nie sugeruj się tym co pisałem, tylko posłuchaj, może u Ciebie zagrają tak, że Tobie się spodobają. Zresztą i tak już je masz wiec na pewno to zrobisz.

 

Kolejnosc lamp ma duze znaczenie.

 

U mnie jest tak: za punk t odniesienia bralem FullMusic au i ax - dawaly dzwiek przejrzysty, klarowny ale troche za malo cieply dla mnie.

 

Psvane au i FullMusic ax dawaly dzwiek zbity i masywny (stosunkowo). Natomiast FullMusic au i Psvane ax dzwiek przejrzysty, klarowny, i troche docieplony.

 

 

Genalex au i fullMusic ax - bylo dynamicznie, cieplo, barwnie, z wykopem, dodatkowym basem.

 

Pani z lamp mowila, ze w roznych wzmacniaczach, te dwie pary au i ax moga pelnic rozne funkcje i efekty moga byc rozne.

 

 

 

Taa zostawię je sobie do puszczania kolęd :)

 

 

A w ogole, to nie nastawiaj sie negatywnie, bo nawet ich jeszcze nie wygrzales. Kiedy puscisz Diane Krall na Genalexach, to przeciez nie zacznie od tego ryczec jak krowa tylko moze, np. dostanie takiego podbarwienia, ze sie zakochasz.

Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogole, to nie nastawiaj sie negatywnie, bo nawet ich jeszcze nie wygrzales. Kiedy puscisz Diane Krall na Genalexach, to przeciez nie zacznie od tego ryczec jak krowa tylko moze, np. dostanie takiego podbarwienia, ze sie zakochasz.

No chyba że zacznie kwiczeć jak świnia to wtedy nie ;)

Trzeba sprawdzić.

Dzisiaj robię wieczorek odsłuchowy CD vs Vinyl

Dire Straits

Diana Krall

The Eagles

Adele

Leonard Cohen

Beth Hart

i co tam jeszcze wygrzebię żeby porównać

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czas pochwalić się moim maleństwem o gorącym sercu :) .MT35s uzbrojony w 6ca7-z treasure gold, rca clear top oraz mullarda ecc83 który o prym walczy z siemensem i telefunkenem.

Zmieniam telefunkeny smooth i ribbed z siemensem i mullardem i ciężko wybrać co lepsze...

Jedyne co po kilku dniach mogę zdecydowanie stwierdzić to, że treasure goldy są niesamowite i warte absolutnie każdej złotówki.

post-6366-0-52536600-1488607828_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robię wieczorek odsłuchowy CD vs Vinyl

Dire Straits

Diana Krall

The Eagles

Adele

Leonard Cohen

Beth Hart

i co tam jeszcze wygrzebię żeby porównać

Po wczorajszym porównywaniu, stwierdziłem że ja jednak analogowy jestem :) Przynajmniej powyższy repertuar jak dla mnie lepiej/klimatyczniej zabrzmiał z Vinyla. Wydaje mi się, że dużo dobrego wniósł też lampowy riaa.

Lampy ax Tung-Sol Gold, au Gold Lion fajnie się uzupełniały, choć jeszcze nie do końca wygrzane. Moje Ushery N-6300 schodziły cholernie nisko i odziwo nie świdrowały za wysoko. Diana Krall - magiczna... W pewnym momęcie zmieniłem jeszce koble kolumnowe z miedzianych na srebrne i to była dobra zmiana. Idzie ku dobremu! :)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

magiczna... W pewnym momęcie zmieniłem jeszce koble kolumnowe z miedzianych na srebrne i to była dobra zmiana. Idzie ku dobremu! :)

 

Jestem w szoku jaki wplyw maja kable. Wiedzalem wczesniej, ze wplywaja na dzwiek ale nie przypuszczalem ze w taki sposob. Mam 2 zmajstrowane IC. W kazdym przewody chyba za 100 funtow, z tych samych materialow ale zrobione troche inczej. Kazdy jest bardzo detaliczny. Jednego slucha sie raczej kiepsko, za to drugi jest magiczny. Normalnie jakby jakas magie rozsiewal. Odbiera mozliwosc wylaczenia muzyki. Dodaje do muzyki glutaminian sodu albo cos, bo nie mozna przestac sluchac. Zanosi sie na koszmar jakis. Musze zgromadzic zapasy jedzenia i picia, puki jeszcze moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku jaki wplyw maja kable. Wiedzalem wczesniej, ze wplywaja na dzwiek ale nie przypuszczalem ze w taki sposob. Mam 2 zmajstrowane IC. W kazdym przewody chyba za 100 funtow, z tych samych materialow ale zrobione troche inczej. Kazdy jest bardzo detaliczny. Jednego slucha sie raczej kiepsko, za to drugi jest magiczny. Normalnie jakby jakas magie rozsiewal. Odbiera mozliwosc wylaczenia muzyki. Dodaje do muzyki glutaminian sodu albo cos, bo nie mozna przestac sluchac. Zanosi sie na koszmar jakis. Musze zgromadzic zapasy jedzenia i picia, puki jeszcze moge.

 

Też byłem zaskoczony tak ogromnym wpływem IC na dzwiek. Miałem kiedyś Audioquest Golden Gate, który był bardzo precyzyjny i przejrzysty, do jazzu bardzo mi pasowały, ale do bluesa grał zbyt sterylnie, brakowało tego mięsa. Teraz używam Qed reference 40 i one są bardziej uniwersalne. Radzą sobie z każdym rodzajem muzyki.

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i kieruje nastepujace zapytanie:

Czy jest wsrod Was posiadacz Cayina z Lublina?

Planuje wymiane wzmacniacza i strasznie chcialbym go posluchac...

Wiem, ze najprosciej byloby podjechac do Grzegorza z 16Hz ale nie mieszkam na stale w Polsce a w kraju bywam tylko dwa razy w roku. Tym razem bede w kwietniu ale tylko 8 dni i obawiam sie, ze zabraknie czasu na wyjazd do Tych.

Pozdrawiam serdecznie caly klub :)

M.

 

P.S. Przepraszam za brak poolskich znakow

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam okazję słuchać A-70T mkII z Minas Anor, porównując go z posiadanym CS 55A.

To co pierwsze rzuciło mi się w uszy to potężny bas, dynamika, muzykalność i przestrzeń. Na moich ulubionych płytach zacząłem słyszeć brzmienia, o których nie miałem pojęcia. I nie chodzi tu o jakieś szczególiki, czy drobne niuanse ale o nowe dźwięki, które do tej pory były przede mną skrzętnie ukrywane lub ledwo słyszalne ;-). Mam możliwość odkrywać na nowo moją płytotekę.

Żeby nie było tak różowo to niestety jest jedna rzecz, która psuje mi czasami przyjemność słuchania A70. Mam na myśli średnice, której czasami wydaje się być dla mnie za dużo i na niektórych utworach zaczyna trochę robić się drażliwa. Pewnie jak bym miał lepsze źródło i zapewne lepszą akustykę pokoju, to problem by nie istniał. A może moje uszy wolą brzmienie wzmacniaczy serii CS? Chnie bym teraz posłuchał CS-88A, zwłaszcza jak na własne uszy przekonałem się ile drzemie potencjału w wysokich modelach Cayin'a :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Od kilku dni mam okazję słuchać A-70T mkII z Minas Anor, porównując go z posiadanym CS 55A.

To co pierwsze rzuciło mi się w uszy to potężny bas, dynamika, muzykalność i przestrzeń. Na moich ulubionych płytach zacząłem słyszeć brzmienia, o których nie miałem pojęcia. I nie chodzi tu o jakieś szczególiki, czy drobne niuanse ale o nowe dźwięki, które do tej pory były przede mną skrzętnie ukrywane lub ledwo słyszalne ;-). Mam możliwość odkrywać na nowo moją płytotekę.

Żeby nie było tak różowo to niestety jest jedna rzecz, która psuje mi czasami przyjemność słuchania A70. Mam na myśli średnice, której czasami wydaje się być dla mnie za dużo i na niektórych utworach zaczyna trochę robić się drażliwa. Pewnie jak bym miał lepsze źródło i zapewne lepszą akustykę pokoju, to problem by nie istniał. A może moje uszy wolą brzmienie wzmacniaczy serii CS? Chnie bym teraz posłuchał CS-88A, zwłaszcza jak na własne uszy przekonałem się ile drzemie potencjału w wysokich modelach Cayin'a :-)

Sprawdz kable na srebrze zarówno RCA jak i głośnikowe. Może daca na Sabre spróbuj u mnie z Sabre było dużo za ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam okazję słuchać A-70T mkII z Minas Anor, porównując go z posiadanym CS 55A.

To co pierwsze rzuciło mi się w uszy to potężny bas, dynamika, muzykalność i przestrzeń. Na moich ulubionych płytach zacząłem słyszeć brzmienia, o których nie miałem pojęcia. I nie chodzi tu o jakieś szczególiki, czy drobne niuanse ale o nowe dźwięki, które do tej pory były przede mną skrzętnie ukrywane lub ledwo słyszalne ;-). Mam możliwość odkrywać na nowo moją płytotekę.

Żeby nie było tak różowo to niestety jest jedna rzecz, która psuje mi czasami przyjemność słuchania A70. Mam na myśli średnice, której czasami wydaje się być dla mnie za dużo i na niektórych utworach zaczyna trochę robić się drażliwa. Pewnie jak bym miał lepsze źródło i zapewne lepszą akustykę pokoju, to problem by nie istniał. A może moje uszy wolą brzmienie wzmacniaczy serii CS? Chnie bym teraz posłuchał CS-88A, zwłaszcza jak na własne uszy przekonałem się ile drzemie potencjału w wysokich modelach Cayin'a :-)

Co to znaczy za dużo średnicy? Przecież to nie 300B ze starym papierzakiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle zostałem zrozumiały z tą średnicą.

Tak w ogóle to na mnie trzeba wziąć małą poprawkę ze względu, że się tak wyrażę, moje dość specyficzne upodobania barwowe słuchanego sprzętu. Lubię średnicowe granie ale musi utrzymywać się w pewnych ramach. Te ramy świetnie trzymają Minas Anory, czy też inne Grzegorzowe kolumny, które miałem okazję posłuchać, jest to po prostu moje granie. Natomiast nie lubię jak jest za dużo cukru w cukrze :-). Miansów słuchałem też z Baltlabem Epoca 1v3 i CS55 z EL34 i też mi takie granie średnicy nie podeszło, co nie wyklucza, że innym takie granie się spodoba. Natomiast CS55 na K88 spasował mi się z MA. Niemniej jednak, słuchając A70 przekonałem się ile jeszcze można wycisnąć z tych kolumn. Można powiedzieć, że ten wzmacniacz gra spektakularnie, granie wynosi na bardzo wysoki poziom jaki do tej pory w moim domu nie było mi dane usłyszeć. Coś mi jednak mówi, że w moim guście bardziej jest brzmienie serii CS Cayin'a.

Edytowane przez kartonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi jednak mówi, że w moim guście bardziej jest brzmienie serii CS Cayin'a.

Jakiej muzy słuchasz? Też miałem okazję porównywać oba te wzmaki 55 i 70 ale na CG i spostrzeżenia mam podobne, 70 to wielka kultura grania i zwłaszcza w spokojniejszych klimatach robi wrażenie ale do metalu wolałbym CS55.

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym chwalić :-(, rDAC

Do tej pory używany jest tylko w torze słuchawkowym, w CS55 jest wbudowany, a że nie ma go w A70 to muszę sobie jakoś radzić ;-)

 

Jakiej muzy słuchasz? Też miałem okazję porównywać oba te wzmaki 55 i 70 ale na CG i spostrzeżenia mam podobne, 70 to wielka kultura grania i zwłaszcza w spokojniejszych klimatach robi wrażenie ale do metalu wolałbym CS55.

 

Metalu to raczej wcale;-). Najwięcej słucham muzyki z lat 80' pop/rock, elektronika. Także lubie lekki jazz i muzykę klasyczną, a ostatnio damskie wokale operowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rDAC

A jakbyś porównał brzmienie rDACa do tego daca w CS55, pytam bo miałem niedawno irDaca i miałbym jakiś punkt odniesienia.

Do takiej muzy jakiej słuchasz to ja bym spodziewał się że bardziej podejdzie ci a70

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz np. na moim przykładzie, nie ma jednej sprawdzonej drogi do celu, każdy na swój indywidualny gust.

 

Teraz ciężko mi się odnieść do porównania pomiędzy dacami bo Arcama słucham z A70 a CS55 z CS55 ;-)

 

Swego czasu robiłem krótko takie porównania ale nic znaczącego one nie wniosły, no może poza tym, że do tej pory wystarczał mi ten wbudowany w wzmacniaczu :-), który zresztą moim zdaniem dobrze się komponuje z charakterem CSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartonik może jeszcze daj sobie trochę czasu, spróbuj dłużej się z tym osłuchać.

Moje wrażenie na początku było troszkę podobne - czy nie za dużo tej średnicy?

Bardzo szybko jednak stało się to dla mnie naturalne i okazało się, ze to sygnatura, której słuchałem wcześniej, zrobiła się drażliwa :)

Preferencje to jedno, a przyzwyczajenie ucha to drugie, warto czasem dłużej popróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferencje to jedno, a przyzwyczajenie ucha to drugie.

 

Tylko, że to działa w dwie strony. Do gorszego też można się przyzwyczaić.

Oczywiście nie mam tu na myśli powyższego przykładu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.