Jump to content
5z0p3n

DAC/Karta muzyczna na USB do 400 złotych

Recommended Posts

11 godzin temu, KonradRak napisał:

Co do dźwięku S.M.S.L SU-8 mogę napisać tylko jedno

Jeszcze inne fajne, godne polecenia DAC z wejsciem USB i wyjsciem zbalansowanym XLR? E-mu? Focusrite? Behringer? Oczywiscie w zalozonym budzecie.

2 godziny temu, SZROT napisał:

Ciekawe dlaczego? Jest jakas znaczaca rozniaca? Czy tylko dla zasady. Rozumiem ze podlaczam do takiego smsl jeszcze tylko dwa monitory studyjne aktywne z wejsciami XLR i mamy w pelni zbalansowany tor? A ten smsl ma regulacje glosnosci na pilocie?

Dlatego, że moja końcówka dla połączenia RCA ma ponad 2x wyższe zniekształcenia. Przy XLR nie muszę myśleć o jakości przewodów, itd. Aktywne monitory studyjne najczęściej napędzane są marnymi wzmacniaczami w klasie D. Kolejna sprawa, to ja zawodowo zajmuję się zwrotnicami pasywnymi.

Regulacja głośności jest cyfrowa. Nie mylcie tego z funkcją analogowego przedwzmacniacza. Są przeciwnicy i zwolennicy takiego rozwiązania. Dla mnie to zaleta bo pomijamy jeden niepotrzebny element toru audio (przedwzmacniacz).

14 minut temu, SZROT napisał:

Jeszcze inne fajne, godne polecenia DAC z wejsciem USB i wyjsciem zbalansowanym XLR? E-mu? Focusrite? Behringer? Oczywiscie w zalozonym budzecie.

Zdecydowanie Focusrite Scarlet 2i2. Mam starą wersję 96kHz a kolega najnowszą 192kHz/24-bit. Brakuje tylko pilota i byłby super DAC za 600zł. Testowałem też Yamaha Steinberg UR22 (pierwsza wersja). Miała istotne wady.

Klon Accuphase 7100 + RME ADI-2 DAC i Daphile

Kolumny CNC Audio SATORI i inne...

Czy ktoś słuchał, porównywał jakość Motu 828 mk1 do innych interfejsów, dac-ów, kart dżwiękowych ?
Ile waszym zdaniem można by dać za Motu 828 mk1 ?

A Nuforce uDAC-3? Ktos ma? Uzywa? i jest zadowolony? :)

Nie wiem co sie dzieje, ale ostatnio co nie podlacze jakiegos super ocenianego w prasie fachowej DACa, to jest zbyt agresywnie i ostro? Tak ma byc? Zaden nie wytrzymuje konkurencji z starym, poczciwym CD Technics sprzed 15 lat! To co ze kazdy nowoczesny DAC jest bardziej analityczny i slychac duzo wiecej szczegolow, skoro ogolny przekaz jest "cyfrowy" i "techniczny", az nie da sie czasem tego sluchac... Naprawde nie ma juz w miare tanich i grajacych przyjemnie DAC? To taki problem zrobic cos takiego, skoro kiedys udawalo sie zrobic duzo taniej porzadnie grajacy CD? Czegos tu chyba nie rozumiem...

Mam 2 na ak4490 i jakoś nie chce mi się wracać do starych cedeków. Grają całkiem analogowo 😉

ciągłe zmiany ...

Wlasnie ktos mnie przelicytowal na Allegro i Musical Fidelity V-DAC pojdzie do kogos innego za 350 zl :((( Czy naprawde jest taki fajny jak o nim mowia? :)))