Skocz do zawartości
IGNORED

Forum - funkcjonalność, sprawy moderacyjne


Admin1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, papageno napisał:

To pisz. Pisz w audio. Od rana do nocy. Nikt nie broni.

Dobre rady tego typu zachowaj dla siebie.

Godzinę temu, papageno napisał:

Nulla dies sine linea.

Dnia bez kolejki, do niema chyba u ciebie i tych co lajkują takie wypowiedzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Bubka prędzej czy później, zawsze wyłazi pizdracko-bolszewicki zamordyzm.

"Macie pisać tu, gdzie ja sobie życzę", inaczej - wyprdalać!!!

 

Nie, Bupek. To tak nie działa. Już twój kolega Kurski wykombinował najxhujowszą telewizję świata, mając nadzieję na wzmożenie dzietności u suwerena.

A suweren - takiego wała! Bzyka się na potęgę, ale prezerwatywę zakłada.

 

Co może jednak wreszcie przyjm do wiadomości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe

 

Najgorsze ze te prezerwatywy zaklada:)

 

Co oni z wami porobili.

11 minut temu, Jaro_747 napisał:

Z powodu tzw. "reputacji" najbardziej płaczą ci, którzy jej nie mają.

Taki mentalny komunizm - zabierzmy innym coś, czego sami nie mamy.

O kur....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos przyznawania punktów karnych i zgłaszania nieodpowiedniego zachowania na forum,

kilkakrotnie spotkałem się z takim modelem załatwiania sprawy (zresztą niektórzy moderatorzy nawet pisali o tym publicznie), że przyznawanie punktów karnych działa na wniosek użytkownika, który zgłosi do panela moderacyjnego tzw. złe zachowanie. Dopiero wtedy moderator podejmuje decyzję o przyznaniu punktów karnych, nie zagłębiając się w całokształt sprawy. Po prostu - widzi zgłoszenie, w którym użyto np. słowa "dureń" i to wystarczy do ukarania. Tymczasem gdyby przeanalizować całość dyskusji, to okazałoby się, że winnych jest więcej, w tym również sam zgłaszający. Moderator często tłumaczy się, że nie jest w stanie analizować wszystkich wpisów, więc podejmuje decyzje na podstawie zgłoszeń (czytaj - donosów). W ten sposób dochodzi do kuriozalnej sytuacji, gdy ktoś zostaje ukarany za przykładowe słowo "dureń", podczas gdy bezkarni pozostają inni, którzy też nie przebierają w słowach i pozwalają sobie na obrażanie adwersarzy w sposób bardziej wulgarny lub zawoalowany...tylko dlatego, że nikt na nich nie doniósł.
Ta sytuacja doprowadza do kolejnego absurdu - nasilania się zjawiska donosicielstwa. Niektórzy wręcz tylko czekają na to aż komuś się "noga podwinie" by natychmiast to wykorzystać i na niego donieść. A moderator często sam nie reaguje, tylko działa dopiero po otrzymaniu donosu. Pomijam inne sytuacje, które też tu są uprawiane przez niektórych moderatorów - złośliwe i często nieuzasadnione karanie użytkowników, kierując się prywatnymi animozjami.

Proszę nie traktować mojego postu jako skargi, czy żalenia się, tylko jako luźną obserwację doświadczonego użytkownika. Nie chodzi mi o podawanie konkretnych przykładów, czy wskazywania palcem, bo większość z nas wie o co chodzi i zna problem. Chodzi o to jak temu przeciwdziałać. Tylko donosy mają załatwiać sprawę? Myślę jednak, że moderator powinien rozpoznać całokształt sprawy zanim podejmie decyzję o automatycznym karaniu na podstawie donosu dotyczącego jednego tylko wpisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzebaby zaplacic takiemu, ktory mialby w to wnikac. Oczywiscie jestem za. Tylko watpie, zeby komus chcialo sie wchodzic w kazda sprawe.

To robota dla pro, a tutaj takich nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, jar1 napisał:

Reputacja należy się tylko dla prawych i sprawiedliwych. 🙂

Wiele razy zwracałem uwagę toptwenty, że przyznawane mi przez niego "głupawki" podnoszą moja reputację. On jednak traktuje tego lajka, jako wojnę psychologiczną z adwersarzem. Z tego powodu wielokrotnie wnioskowałem o pozbycie się tego lajka. Tak też jest z innym i lajkami. Czasami odnoszę wrażenie, że lajkowaniem na Bocznicy zajmują się nieformalne spółdzielnie.

O reputacji powinna stanowić przede wszystkim jakość zamieszczanych wypowiedzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
6 minut temu, soundchaser napisał:

A propos przyznawania punktów karnych i zgłaszania nieodpowiedniego zachowania na forum,

kilkakrotnie spotkałem się z takim modelem załatwiania sprawy (zresztą niektórzy moderatorzy nawet pisali o tym publicznie), że przyznawanie punktów karnych działa na wniosek użytkownika, który zgłosi do panela moderacyjnego tzw. złe zachowanie. Dopiero wtedy moderator podejmuje decyzję o przyznaniu punktów karnych, nie zagłębiając się w całokształt sprawy. Po prostu - widzi zgłoszenie, w którym użyto np. słowa "dureń" i to wystarczy do ukarania. Tymczasem gdyby przeanalizować całość dyskusji, to okazałoby się, że winnych jest więcej, w tym również sam zgłaszający. Moderator często tłumaczy się, że nie jest w stanie analizować wszystkich wpisów, więc podejmuje decyzje na podstawie zgłoszeń (czytaj - donosów). W ten sposób dochodzi do kuriozalnej sytuacji, gdy ktoś zostaje ukarany za przykładowe słowo "dureń", podczas gdy bezkarni pozostają inni, którzy też nie przebierają w słowach i pozwalają sobie na obrażanie adwersarzy w sposób bardziej wulgarny lub zawoalowany...tylko dlatego, że nikt na nich nie doniósł.
Ta sytuacja doprowadza do kolejnego absurdu - nasilania się zjawiska donosicielstwa. Niektórzy wręcz tylko czekają na to aż komuś się "noga podwinie" by natychmiast to wykorzystać i na niego donieść. A moderator często sam nie reaguje, tylko działa dopiero po otrzymaniu donosu. Pomijam inne sytuacje, które też tu są uprawiane przez niektórych moderatorów - złośliwe i często nieuzasadnione karanie użytkowników, kierując się prywatnymi animozjami.

Proszę nie traktować mojego postu jako skargi, czy żalenia się, tylko jako luźną obserwację doświadczonego użytkownika. Nie chodzi mi o podawanie konkretnych przykładów, czy wskazywania palcem, bo większość z nas wie o co chodzi i zna problem. Chodzi o to jak temu przeciwdziałać. Tylko donosy mają załatwiać sprawę? Myślę jednak, że moderator powinien rozpoznać całokształt sprawy zanim podejmie decyzję o automatycznym karaniu na podstawie donosu dotyczącego jednego tylko wpisu.

Na to nie ma recepty a i tak jak sam napisałeś.

Moderator nie czyta wszystkiego a bo i nei ma czasu.

Tematów jest sporo a postów przybywa co minute.

Jak by miał wchodzić w taki temat i lecieć od góry do dołu to by była żeś niewiniątek.

Osoba zgłaszająca jeżeli poczuła się dotknięta wpisem to niestety ostrzeżenie autor dostaje.

Moderacja oraz administracja czesto czyta kilka postów przed zgłoszonym postem aby zorientować się w sprawie ale nei czyta całego tematu. Kazdy jest tylko człowiekiem.

5 minut temu, Zyzol napisał:

O reputacji powinna stanowić przede wszystkim jakość zamieszczanych wypowiedzi. 

Dokładnie.

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Espectro napisał:

Moderacja oraz administracja czesto czyta kilka postów przed zgłoszonym postem aby zorientować się w sprawie ale nei czyta całego tematu.

To by moim zdaniem pozwalało na lepszą ocenę całej sytuacji, bo często zgłaszany post wynika bezpośrednio z poprzedniej wypowiedzi adwersarza. Jeśli tak, to OK. Jednak nie zawsze tak się dzieje i po decyzji widać wyraźnie, że był odczytany tylko post zgłoszony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
1 minutę temu, soundchaser napisał:

To by moim zdaniem pozwalało na lepszą ocenę całej sytuacji, bo często zgłaszany post wynika bezpośrednio z poprzedniej wypowiedzi adwersarza. Jeśli tak, to OK. Jednak nie zawsze tak się dzieje i po decyzji widać wyraźnie, że był odczytany tylko post zgłoszony.

Ale to nie oznacza że można pisać takie posty. 

Sytuacja wynikająca z bezpośredniej wypowiedzi adwersarza nie upoważnia do odpowiedzi w tak naganny sposób że punkty się należą. A także nie tłumaczy samej nagannej wypowiedzi.

 

 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Espectro napisał:

Moderator nie czyta wszystkiego a bo i nei ma czasu.

Tematów jest sporo a postów przybywa co minute.

Jak by miał wchodzić w taki temat i lecieć od góry do dołu to by była żeś niewiniątek.

Osoba zgłaszająca jeżeli poczuła się dotknięta wpisem to niestety ostrzeżenie autor dostaje.

Moderacja oraz administracja czesto czyta kilka postów przed zgłoszonym postem aby zorientować się w sprawie ale nei czyta całego tematu. Kazdy jest tylko człowiekiem.

mam wrazenie ze moderacja zbytnio próbuje uszczesliwic sprawiedliwym osadem osoby które z premedytacja uczestnicza w forumowych wojenkach od wielu lat i wciagaja moderacje w swoje zabawy

zwykły user zgłosi jakis wpis sporadycznie i koniec

forumowe trolle maja niekonczace sie pojedynki , wojenki i wieloletnie kampanie

1 godzinę temu, Zyzol napisał:

O reputacji powinna stanowić przede wszystkim jakość zamieszczanych wypowiedzi. 

i ilosc kont

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
6 minut temu, cir napisał:

mam wrazenie ze moderacja zbytnio próbuje uszczesliwic sprawiedliwym osadem osoby które z premedytacja uczestnicza w forumowych wojenkach od wielu lat i wciagaja moderacje w swoje zabawy

zwykły user zgłosi jakis wpis sporadycznie i koniec

forumowe trolle maja niekonczace sie pojedynki , wojenki i wieloletnie kampanie

i ilosc kont

Też prawda. ---- Bocznica ......

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Espectro napisał:

Ale to nie oznacza że można pisać takie posty. 

Sytuacja wynikająca z bezpośredniej wypowiedzi adwersarza nie upoważnia do odpowiedzi w tak naganny sposób że punkty się należą. A także nie tłumaczy samej nagannej wypowiedzi.

Ja się z tym zgadzam, ale mi chodzi jedynie o równe traktowanie.
OK - już nie drążę dalej tego tematu...myślę, że obaj mamy rację. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, soundchaser napisał:

nasilania się zjawiska donosicielstwa

Samokrytyka tyleż słuszna, co zbyt słaba. Podaj 99 przykładów swoich donosów, jawnych i skrytych.

Może być 201.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej swojej karierze tutaj może z 5 razy doniosłem, jak mnie już ktoś porządnie wk...ił.
W tym pewnie ze 3 razy na Ciebie. 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Z powodu tzw. "reputacji" najbardziej płaczą ci, którzy jej nie mają.

Ja pier..., następny. Nikt nikomu niczego nie chce odebrać, a nazwać rzecz po imieniu. Bo skoro ktoś zbiera punkty za pajacowanie na Bocznicy do osób o odmiennych poglądach, to status "pajac bocznicowy" powinien dostać, a nie obnosić się po działach tematycznych ze swoją wątpliwą reputacją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Ja pier..., następny. Nikt nikomu niczego nie chce odebrać, a nazwać rzecz po imieniu. Bo skoro ktoś zbiera punkty za pajacowanie na Bocznicy do osób o odmiennych poglądach, to status "pajac bocznicowy" powinien dostać, a nie obnosić się po działach tematycznych ze swoją wątpliwą reputacją.

Przepraszam. Ja tam placze, i chce miec wieksza niz np kol. jaro 747:)

A moze kiedys uda sie pokonac Boba:)

Tzn samego Boba:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, soundchaser napisał:

Ta sytuacja doprowadza do kolejnego absurdu - nasilania się zjawiska donosicielstwa.

"Donosicielstwo" to tylko kiepsko brzmiąca nazwa obywatelskiego obowiązku, w zgłaszaniu postów niezgodnych z Regulaminem nie ma nic złego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Jakie propozycje co do rang ??.

Można zrobić rangi dla bocznicy oddzielnie.

Oraz zmodyfikować oczywiście obecne jeżeli propozycje będą ok.

Rangi audiostereo.

 

1 Neutralny                           0

2 Dobry                                100

3 Bardzo dobry                    500

4 Audioholik                         1000

5 Audioholik^2                     1500

6 Audioholik^3                     2500

7 Pięciotysięcznik                5000

8 Dziesięciotysięcznik         10000

9 Dwudziestotysięcznik       20000

10 Trzydziestotysięcznik      30000

11 Czterdziestotysięcznik     40000

12 Pięćdziesięciotysięcznik   50000

13 Stutysięcznik                     100 000

 

image.png

 

Wasze propozycje tylko proszę bez obraźliwych słów oraz bez trollingu.

Miłego wieczoru.

 

 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bocznica nie wchodzi w reputacje, czy jednak wchodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ranga dla bocznicy-przecież to sensu nie ma..tam jest śmietnik nad,którym nikt nie panuje.

mz.ranga czy też reputacja-powinno być 4-5 poziomów,najwyższy powinien być kolorowy dla odróżnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kiego robic rangi na bocznicy. Chyba mamy promowac audio, a nie bocznice?

Jeszcze raz proponuje reputacje oparta jedynie o wpisy audio/video, bocznica niech sobie bedzie tylko bocznica.

Np mozna zastapic reputacje calkowita reputacja audio/video.

I tyle

 

Mlody, nowy, czy jak go tam zwal, bedzie wiedzial z kim ma do czynienia. Przeciez to takie proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj tworczosc pana papy z innego watku:

Tu nie jest zakładka o audio, pisiacki obłudniku.

PiS powinien uwierać każdego przyzwoitego człowieka. Skoro ciebie nie uwiera, wniosek jest prosty jak hehehe, ja p......ę.

 

Czy ten pan nie ma pierd....na punkcie bubusi?:)

I nie tylko?

Z takimi panami chcecie rozwijac to forum?

No coz.

🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, bubusia napisał:

[...]  Tu nie jest zakładka o audio, pisiacki obłudniku.

PiS powinien uwierać każdego przyzwoitego człowieka. Skoro ciebie nie uwiera, wniosek jest prosty jak hehehe, ja p......ę.  [...]

 

 

No co ???

Samą czystą prawdę napisał.

pislamskie ***** (copyright by xniwax) wystarczająco sobie zasłużyły na wyeliminowanie ich z polityki.

Robią z Polski właściwie to samo, co za czasów II RP czyniły endeckie ***** (copyright by xniwax) - a wiadomo, jak się to wtedy skończyło.

Ku przestrodze wszyscy powinni pamiętać słowa ***** (copyright by xniwax)  goryszewskiego, zupełnie jednoznaczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

P.S.

a wpis jak najbardziej na miejscu - w końcu w wątku "Polityka".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez argus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opetani pisowska jazda po prostu zglupieli, sorry za slowo, ale tak to wyglada.

4 minuty temu, argus napisał:

 

No co ???

Samą czystą prawdę napisał.

pislamskie ***** (copyright by xniwax) wystarczająco sobie zasłużyły na wyeliminowanie ich z polityki.

Robią z Polski właściwie to samo, co za czasów II RP czyniły endeckie ***** (copyright by xniwax) - a wiadomo, jak się to wtedy skończyło.

Ku przestrodze wszyscy powinni pamiętać słowa ***** (copyright by xniwax)  goryszewskiego, zupełnie jednoznaczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

P.S.

a wpis jak najbardziej na miejscu - w końcu w wątku "Polityka".

Oczywiscie, twoj tez jest odpowiedni, szczegolnie w tym watku:)

No coz, dopoki Pis bdzie u wladzy, forum ma przej.....

🙂

Glupawka poszla po calosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, bubusia napisał:

Panowie opetani pisowska jazda po prostu zglupieli, sorry za slowo, ale tak to wyglada.

jasna postawa zyciowa sprowokowana prowadzonymi działaniami korporacji PIS która nadal dzieli Polaków na dwa zwalczajace sie obozy

rozumiem ze nie rozumiesz tej postawy stad nazywasz to opętaniem

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiesić forum audio, teraz nie ma ono sensu, teraz jest jasna  postawa.

 

Tak to się właśnie nakręca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Ponawiam propozycję : bubusia na Moderatora .

Taki jest bajzel na AS , że bubusia od rana 25 razy pisze , a do Administracji nic nie dociera . Ktoś w końcu musi zrobić porządek . Proszę o czynne wsparcie mojej propozycji . Dziękuję i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.