Skocz do zawartości
IGNORED

Granice marketingowego bełkotu


frobek

Rekomendowane odpowiedzi

Wklejam linka do wspaniałej recenzji, pewnie nie mniej wspaniałego urządzenia:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Patrząc na to jak owo urządzenie jest zbudowane mam pewien niesmak i wrażenie, że jakaś granica tolerancji na wciskanie ludziom kitu została przekroczona. Tym samym wiarygodność Pana Pacuły, który firmuje ten artykuł swoim nazwiskiem, sięgnęła dla mnie z ZERA. Abstrahuję tu od brzmienia tego "cuda" bo może być wybitne. Nie zmienia to jednak faktu, że od urządzenia za prawie 6000 PLN ja przynajmniej oczekuję, że będzie zmontowane co najmniej poprawnie. Bo zastosowanie nawet złotych złącz RCA i srebrnych kabelków połączeniowych wewnątrz, nie zniweluje tej tragedii montażowej samej elektroniki jaka tu została zrobiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymusu nie ma, ale ile razy udało Ci się rozkręcić i obejrzeć w środku nowy sprzęt przed zakupem?

Po drugie zaś, temat dotyczy przekraczania granic obłudy, która moim zdaniem została tu jawnie przekroczona. Pan Pacuła, bądź co bądź uznany w tym kraju recenzent, w moim przekonaniu reklamuje tu zwyczajne g...o, tyle że w ładnej obudowie. Przekonany też jestem, że całkiem spora grupa ludzi kupiła do tej pory jakiś tam sprzęt grający, tylko dlatego że ten Pan napisał o nim dobra recenzję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Pacuła zachował się tu bardzo uczciwie - opisał swoje wrażenia z odsłuchu, ale też pokazał dokładne zdjęcia tego, jak urządzenie jest wykonane.

 

Gdyby nie JEGO recenzja, zapewne byś o tym nie wiedział. Co więcej, mogę sobie wyobrazić sytuację, że kupujesz to urządzenie po lekturze innej recenzji, ale takiej bez rozbieranych zdjęć (lub po odsłuchu w salonie), rozbierasz w domu i ... dopiero czujesz się rozczarowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nie spodobał sie Pacule szczególnie. Tyle słuchawek przez niego przepuścił i w końcu musiał i tak powiedzieć, ze nie gra neutralnie. Ale skrzynka zrobiona bardzo ładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że luty są brzydkie? :) Bo jeśli chodzi o niesymetryczność elementów w środku to nie ma co przesadzać...

Zastanawia mnie jedynie koszt podzespołów razem z obudową - jak zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istna masakra, jeżeli chodzi o montaż. Niechlujstwo i totalna ignorancja dot. Elementarnych zasad przy montażu. Toż to już uczeń zawodówki o profilu elektronik zrobiłby to znacznie lepiej.

Co do wiarygodności autora testu. Kiedyś namiętnie czytałem jego recenzje i z każdą sie pogrążał. Dlatego uważam, że cierpii na audiofilie. Podstawowym objawem jest brak zdrowego rozsądku. Ewidetnie jest to naciagana reklama tego gowna, którego jedynym atutem jest obudowa, bez wpływu na dźwięk, czy sie to komus podoba czy nie. Wyznacznikiem hijendu jest cena. Jezeli cos jest nieprzyzwoicie drogie to na pewno jest dobre, czy któryś z recenzentów zgnoil jakiś klocek za kilka..kilkadziesiat tysięcy PLN? Nie spotkałem takiego przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Trochę nieładnie używać takich grubych słów. Mnie również się niezbyt podoba wnętrze, ale chętnie usłyszę od kolegi, jakie elementarne zasady zostały zignorowane konkretnie i jak ten uczeń zawodówki by to zrobił. Zatem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda toto w środku marnie. Tym niemniej, jak się popatrzy na zdjęcia oryginalnego Gaincarda (na bazie którego potem wszyscy robili Gainclony), to nie wyglądał on w środku dużo lepiej. ;-) A kosztował (ponad 10 lat temu) 1500-1800 dolarów. W tym polskim "klocuszku" przynajmniej obudowa ładniejsza. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wygląda toto w środku marnie. Tym niemniej, jak się popatrzy na zdjęcia oryginalnego Gaincarda (na bazie którego potem wszyscy robili Gainclony), to nie wyglądał on w środku dużo lepiej. ;-) A kosztował (ponad 10 lat temu) 1500-1800 dolarów. W tym polskim "klocuszku" przynajmniej obudowa ładniejsza. ;-)

 

W ogóle w środku nie wygląda lepiej. Ale ZAGRANICZNY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby piszące zawodowo recenzje ,nie cierpią na audiofilizm tylko na układ z reklamodawcą. Kto z Was przeczytał jakąś złą recenzję w audio prasie ? Ja żadnej.

 

Recenzenci z oczywistych powodów rzadko krytykują wprost. ;-) Tym niemniej, jak się już "zna" danego redaktora, to sporo daje się wyczytać. Zerknij choćby na recenzje Andrzeja Kisiela w Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś wierzy, że test w artykułach prasy audio (i nie tylko) są rzetelne to niestety są w błędzie. Oczywiście są wyjątki. W naszych czasach niestety rządzi tylko marketing i wszystko trzeba jakoś sprzedać, a z jakością bywa różnie. W Większości przypadków sprzedawcy/producenci płacą za tak zwane testy w gazetach branżowych. W Polsce są firmy, które sprzedają kompleksową usługę pisząc na forach i prasie i polecają/wychwalają produkty. Zamawiając reklamę w prasie i dobre opinie na forach możemy sprzedać towar wątpliwej jakości, bo niestety każdy z nas przed zakupem szuka w internecie informacji o danym produkcje - widzi same pochwały pod jego adresem i ze 2-3 negatywne informacje, które też są w pakiecie promocyjnym - żeby nie było za idealnie. Kłaniają się podstawy psychologi i manipulacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby piszące zawodowo recenzje ,nie cierpią na audiofilizm tylko na układ z reklamodawcą. Kto z Was przeczytał jakąś złą recenzję w audio prasie ? Ja żadnej.

 

Monitor Audio Silver bodaj 10 w AV

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego wolę czytać między wierszami i mieć na dodatek pomiary kolumn (z których więcej wynika niż z recenzji) - niż w ogóle nie mieć co czytać, bo czasopismo upadło z braku reklamodawców. ;-)

Z drugiej strony, czy rozszyfrowanie tego jest aż tak trudne? Przyjmijmy, że piszę coś o jakichś hipotetycznych kolumnach. W pierwszym przypadku mam w nosie opinię dystrybutora, w drugim nie chcę się mu narazić:

1a. Średniego basu jest za dużo, na dodatek "ciągnie się", wzbudza i przydudnia...

1b. Wysokie tony jednostajnie cykają i drażnią uszy...

2a. Basu raczej nikomu nie powinno zabraknąć. Nie jest wprawdzie mistrzem szybkości ani precyzji, ale za to daje nagraniom tak lubianą przez niektórych rytmiczną podstawę...

2b. Wysokie tony są umiarkowanie zróżnicowane, ale - podobnie jak w naturze - potrafią niekiedy "zakłuć" ucho, jeśli tylko taki dźwięk pojawi się w nagraniu... itd. itp. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę teraz jako obrońca Michała Wyroby. Sądzę, że Michał dostarczył do testów prototyp i stąd ten "bałagan" wewnątrz. Posiadam wykonane przez Michała interkonekt Sun Rise i przewód słuchawkowy. Wykonanie bardzo dobre i grają konkurencyjnie lub lepiej od równie drogich przewodów "fabrycznych". Co do ceny tego wzmaka słuchawkowego, to faktycznie zniechęcająca, jeśli porównamy wnętrze choćby wzmaków firmy Burson.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem słucha sie uszami, a nie oczami. Niechlujstwo w środku nie jest wskazane, ale ostatecznie liczy się obraz dźwiękowy. Dla mnie tam może być mała płytka drukowana z jednym kondesatorem, albo nawet samo powietrze... tylko ma być audiofilskie i dobrze grać. Reszta nie ma znaczenia. Cena? To pojęcie rynkowe. Jeśli podoba Ci się coś w tej cenie, to idziez i kupujesz. Bardzo prosta sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę teraz jako obrońca Michała Wyroby. Sądzę, że Michał dostarczył do testów prototyp i stąd ten "bałagan" wewnątrz. Posiadam wykonane przez Michała interkonekt Sun Rise i przewód słuchawkowy. Wykonanie bardzo dobre i grają konkurencyjnie lub lepiej od równie drogich przewodów "fabrycznych". Co do ceny tego wzmaka słuchawkowego, to faktycznie zniechęcająca, jeśli porównamy wnętrze choćby wzmaków firmy Burson.

Wykonanie kabla porownywac do urzadzenia to chyba lekka przesada. Ladny kabel to i ja moge wykonac i to po pijaku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

Recenzenci z oczywistych powodów rzadko krytykują wprost. ;-)

Ale też równie rzadko publikują wyniki pomiarów i dane techniczne. Panowie Kisiel i Pacuła są tutaj skrajnymi przykładami. Pan Kisiel nawet jeżeli nie może wprost napisać że kolumna jest do d...y to opublikuje przebieg impedancji o wyglądzie Himalajów z dolinami w okolicach 1 ohma a w dywagacje p. Pacuły nie jestem w stanie się wczytać bo zasypiam :(

PS. Żeby nie było że się tylko czepiam. Pan Pacuła daje bardzo dobre zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Kto z Was przeczytał jakąś złą recenzję w audio prasie ? Ja żadnej.

 

Od czasu do czasu w Hi-Fi i Muzyka. To moje ulubione: "Straszniejszego dźwięku nie wymyśliłby nawet Stephen King".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu w Hi-Fi i Muzyka. To moje ulubione: "Straszniejszego dźwięku nie wymyśliłby nawet Stephen King".

Niemiecki "Stereoplay" też nie jest lepszy o pewnym odtwarzaczu CD jeden z recenzentów napisał że "brzmi jak wycięte krzaki w zimie". Musiałem aż skonsultować się z kolegą mieszkającym w Niemczech żeby mi to przetłumaczył bo nie mogłem pojąć o co chodzi. Niestety on też nie mógł mi pomóc w tej kwestii poza dosłownym tłumaczeniem. Ten odtwarzacz w konkurencyjnym niemieckim Audio sklasyfikowany w "Absolute Spitzen Klasse II" i w ich recenzji były same "ochy" i "achy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 6k było - obudowa 1.7k, narzut sklepów (wiązane umową o niekonkurowaniu) minimum 2k, reszta moja na kilka dni składania i elementy wewnętrzne, odjąć 23% VAT. Sklepy koniec końców olałem i zostało 4k. Sonic Pearl 2 za 4,4k bo bardziej pracochłonny i nieco droższe niektóre elementy.

Przykro mi, ale w takiej technice wychodzi mi najlepszy dźwięk. Jak ktoś postawi obok urządzenie o podobnym zastosowaniu wyraźnie lepiej grające, nie droższe i z architekturą Manhattanu w środku, to rozważę zmianę technologii. Jak do tej pory, nie doszło do takiej sytuacji. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że gra coś lepiej, ale ja robię podług siebie i swoich preferencji.

Poza tym nie rozumiem tej nagonki. Jak dla mnie SP jest o niebo lepiej posznurowane niż np. to

Nikon_Esoteric_03.06.13_061.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie rozumiem tej nagonki. Jak dla mnie SP jest o niebo lepiej posznurowane niż np. to

Nie , no daj spokój .

Łączenie punkt - punkt to dobre rozwiązanie . Kabelki nie muszą iść prościutko ale kurcze takie luty wołają o pomstę .

 

A fotkę poniżej nie wiem jak nazwać .

Czy tak trudno zamówić płytkę ?

W zakładce DIY jest masa tematów w których chłopaki coś budują od lat. Zamawiają profesjonalne płytki i wcale nie są to jakieś kosmiczne pieniądze ale kwoty kilkanaście - kilkadziesiąt zł .

Odpadły by te nikomu niepotrzebne przejściówki pod scalakami i może złączki .

Całość by podrożała niech nawet 100zł ale całkiem inaczej by się prezentowała .

 

Druga fotka to selektor wejść dorobiony do Yaqina MC-100B.

Elementy niewielkie , nie jest to jakiś cud lutowania ale jak widać da się .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które luty są złe i dlaczego? Sorry, ale pierwsze układy lutowałem już w podstawówce ćwierć wieku temu i gwarantuję, że wszystkie luty są pewne, a i ocenić potrafię. U mnie też jest punkt w punkt, płytka PCB robi za support, posiada szyny zasilania i masy, wzmacniane drutem i pełnym zalaniem cyną. Tym drugim zdjęciem nie wiem co mi chciałeś pokazać, ale zostańmy przy tym, że uważam, iż robię lepiej. I to tyle co chciałem przekazać, bo do wątku w sumie zostałem zaproszony przez PW, inaczej bym pewnie do niego nie wszedł, bo tytuł ma się nijak do dalszego ciągu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które luty są złe i dlaczego?

Nie idź tą drogą bo zniechęcisz wiele osób do swoich produktów . Lepiej napisz że to prototyp zrobiony na szybko na poczet tego testu .

Sorry, ale pierwsze układy lutowałem już w podstawówce ćwierć wieku temu i gwarantuję, że wszystkie luty są pewne, a i ocenić potrafię

Po co tyle kabli odizolowywałeś ?

Wystarczy 1mm a nawet mniej .

Lutuje się lutownicą a nie cyną , cyny używa się jak najmniej . Same dopasowanie punktów lutowniczych też wiele do życzenia daje .

Ten kabel / drut niebieski i zielony jest na wierzchu i skoroduje w ciągu kilku lat

Fioletowy i jego lut do rezystora to nawet nie wiem jak nazwać .

Istna partyzantka .

 

Ta uniwersalna nawiercana , tania i tandetna płytka to żart z potencjalnych właścicieli .

Wystarczy wejść tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I na prawie każdej stronie są takie płyteczki robione przez " amatorów "a wyglądają PROFESJONALNIE a nie jak garażowa manufaktura .

ale zostańmy przy tym, że uważam, iż robię lepiej. I to tyle co chciałem przekazać, bo do wątku w sumie zostałem zaproszony przez PW, inaczej bym pewnie do niego nie wszedł, bo tytuł ma się nijak do dalszego ciągu.

Tym samym sam sobie wystawiłeś opinie .

 

Tyle wpisów i Twoich uwag jakie tu i na innych forach przeczytałem przez te lata , a z których wynika że masz wiedzę o tym co robisz a tu taka niespodzianka .

Dlatego szerokim łukiem unikam takie krajowe , garażowe manufaktury .

Nie traktuj mojego wpisu jako atak ale zmień to co tak niechlujnie robisz a zyskasz więcej klientów czego Ci serdecznie życzę .

 

Napisano dziś, 08:50

Moim zdaniem Pacuła zachował się tu bardzo uczciwie - opisał swoje wrażenia z odsłuchu, ale też pokazał dokładne zdjęcia tego, jak urządzenie jest wykonane.

 

Gdyby nie JEGO recenzja, zapewne byś o tym nie wiedział. Co więcej, mogę sobie wyobrazić sytuację, że kupujesz to urządzenie po lekturze innej recenzji, ale takiej bez rozbieranych zdjęć (lub po odsłuchu w salonie), rozbierasz w domu i ... dopiero czujesz się rozczarowany.

Ale jednak napisał

Podsumowanie

 

Wzmacniacz Ear Srteam Sonic Pearl jest przykładem na to, jak dobrze wykonany, jak dopieszczony zarówno pod względem budowy, jak i dźwięku, może być produkt nowej, maleńkiej firmy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem tej nagonki i chętnie zobaczę wskazanie które luty sa takie okropne...

Poza tym i tak dźwięk się liczy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.