Skocz do zawartości
IGNORED

Granice marketingowego bełkotu


frobek

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz pojawią się koledzy i takie wpisy

Poza tym i tak dźwięk się liczy!

Wpisy napisane żeby były napisane .

Też nie rozumiem tej nagonki i chętnie zobaczę wskazanie które luty sa takie okropne...

Masz wyżej zdjęcie i odpowiedzi

Po co tyle kabli odizolowywałeś ?

Wystarczy 1mm a nawet mniej .

Lutuje się lutownicą a nie cyną , cyny używa się jak najmniej . Same dopasowanie punktów lutowniczych też wiele do życzenia daje .

Ten kabel / drut niebieski i zielony jest na wierzchu i skoroduje w ciągu kilku lat

Fioletowy i jego lut do rezystora to nawet nie wiem jak nazwać .

A teraz powiększ sobie tą fotkę i łączenia drucika w koszulce fioletowej z rezystorem.

To sa kable sygnałowe i ich mocowanie we wzmacniaczy za kilka tysięcy zł .

 

Jest jeszcze coś takiego jak koszula termokurczliwa . Kosztuje 1zł / metr . Wystarczyło naciąć taki 1cm odcinki , nałożyć i podgrzać a całkiem inaczej by to wyglądało .

 

Tak z drugiej strony:

Mam Czarną Perłę od Michelangelo i to jest naprawdę świetny brzmieniowo wzmacniacz słuchawkowy.

Nie neguję brzmienia . Ale takie podejście to dla mnie niechlujstwo rodzące pytania o powtażalności takich wyrobów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketingowy bełkot kojarzy mi się z wymyślaniem idiotycznych haseł promocyjnych.

 

Co by daleko nie szukać ... uwaga ... na górze strony stoi taki koszałek-opałek :

 

Doskonała jakość dźwięku i DYNAMICZNA, EKSPRESYWNA MOC !

 

Dynamiczna moc ? Ekspresywna moc ? Jestem pod wrażeniem - już się dałem uwieść ... :)

 

No tylko pogratulować. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef XQ5

Cena: 34480zł

 

w zwrotnicy nedzne elektrolity, rezystory drutowe, najtansze polipropyleny bennica

 

Zachecam do wklejania wyrobow ktore kosztuja duze pieniadze a nie sa warte nawet ulamka tej kwoty ze wzgledu na uzyte materialy, jakosc elementow, montaz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś czytałem notkę prasową:

"Budowa lewego i prawego kanału jest identyczna. Sygnał dzięki temu jest przetwarzany w obydwu kanałach w identyczny sposób, co przekłada się na lepszą, stabilniejszą scenę dźwiękową." Gratuluję, ktoś odkrył stereo...

Zasilanie jest dostarczane w idealny sposób, bez zmiany jego parametrów, np. ze względu na obciążenie zasilania...". Nie dość, że odkryli stereo, to jeszcze stabilizatory napięcia.

 

Produkt wyceniony na 13k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty Pana Michała są dobre brzmieniowo, co już bardzo wiele razy stwierdzono na forach: forum.mp3store.pl oraz audiohobby.pl w jak również wielu recenzjach, także końcowy target autora produktów został osiągnięty - czyli wysokiej jakości dźwięk.

Ale.. sorry, ja za 6000 pln nigdy bym nie kupił Sonic Pearl, chociażby nie wiem jak pięknie grał

- powód? wygląd wnętrza i jego wykonanie.

Jestem estetą, wygląd urządzeń audio jest dla mnie b. ważny.

Dźwięk najważniejszy - wiadomo, ale Sonic Pearl wygląda jak wykonany na praktykach przez jakiegoś licealistę.

4000 pln to też za drogo, jak dla mnie..

.. bo, istnieje np. coś takiego jak OPPO HA-1, kosztujący trochę ponad 6000 pln a jest to 3w1 (DAC/przedwzmacniacz/wzmacniacz słuchawkowy w klasie A), wspaniale wyglądajacy, z wyświetlaczem, z pilotem, z konwerterem USB-SPDIF, z DAC na ES9018, całkowicie zbalansowany, z odbiornikiem bluetooth aptx.

Wykonanie absolutnie pierwszorzędne:

 

Oppo-HA-1-internal.jpg

 

Funkcjonalność oraz wykonanie Sonic Pearl przy OPPO HA-1 to po prostu dwa światy - nie ma nawet co porównywać.

Poza tym na rynku jest jeszcze Audio-GD, z również bardzo konkurencyjną ofertą.

Przykładowo, wykonanie wnętrza Audio-GD NFB-28

 

NFB286.JPG

 

Także Panie Michale, ja na Pana miejscu nie pisałbym o tym jaki jestem pewny swoich lutów i że dźwięk jest najważniejszy - tylko wziął sobie do serca rady kolegów - że wykonanie Pana wzmacniaczy leży pod względem wizualnym i bezwzględnie należy to zmienić, jeżeli chce się być konkurencyjny do już istniejących i bardzo dobrze skonstruowanych, funkcjonalnych oraz świetnie brzmiących urządzeń.

Albo ewentualnie zmniejszyć cenę za Sonic Pearl, żeby nie kontrastowała tak mocno na tle produktu OPPO, albo Audio-GD :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac jeszcze do tego wyrobu, lutowanie fatalne, to jest po prostu posmarkane a nie polutowane.

Płytki uniwersalne prototypowe jak sama nazwa wskazuje sluza do zmontowania prototypu, osobiscie wstydzilbym sie masowo sprzedawac jakikolwiek swoj projekt na takich plytkach, w dodatku tak bfatalnie zlozony, koncowki elementow nie dociete, nierowne, ogolnie fatalnie

 

 

Pomijajac juz nawet sama plytke prototypowa, to przynajmniej ja jakom elektronik przykladam wage do ładu i porzadku wewnatrz urzadzenia, o wiele ladniej by to wygladalo, gdyby elementy byly przyciete, wyprowadzenia rowno prowadzone, przewody ulozone.

 

Chociaz i tak nie zrozumiem plytek prototypowych w urzadzeniu za 6000zl, przeciez wykonanie partii plytek z opisem, soldermaska i nawet zloceniem to grosze w kwocie calego urzadzenia

 

 

 

 

Prosze mnie nie odsylac do recenzji bo kazdy wie jak to dziala, recenzje sa oplacane i nigdy nie sa obiektywne, a gowna w blyszczacym papierku zawsze dobrze sie sprzedaja jesli chodzi o audio

 

Jeśli montujesz OPAmpy SMD w normalnych gniazdach DIP to stosuj odpowiednie przejsciowki SOP8 -> DIP8

Zaoszczedzisz sobie pracy z lutowaniem koncowek do kazdego opa a i wygladac bedzie to o wiele ladniej

 

Jak lutujesz to najpierw rozgrzewasz wyprowadzenia a dopiero pozniej dodajesz spoiwo, Twoje luty wygladaja jakbys najpierw topil spoiwo kolba a dopiero pozniej rozgrzewal elementy, dlatego wychodza takie smarki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef XQ5

Cena: 34480zł

 

w zwrotnicy nedzne elektrolity, rezystory drutowe, najtansze polipropyleny bennica

 

Zachecam do wklejania wyrobow ktore kosztuja duze pieniadze a nie sa warte nawet ulamka tej kwoty ze wzgledu na uzyte materialy, jakosc elementow, montaz

wydaje mi sie, ze moznaby wkleic zdjecie kazdego, powtarzam kazdego sprzetu audio. ostatnio (moze wczesniej tez tak bylo, ale nie sledzilem rynku jak teraz) byle **** opakowane lub tez i nie w cos ladniejszego od kartonu probuje sie sprzedac w kosmicznych pieniadzach. co za czasy. widac, ze pieniadza na rynku jest zbyt wiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pojawią się koledzy i takie wpisy

 

Wpisy napisane żeby były napisane .

 

Masz wyżej zdjęcie i odpowiedzi

 

A teraz powiększ sobie tą fotkę i łączenia drucika w koszulce fioletowej z rezystorem.

To sa kable sygnałowe i ich mocowanie we wzmacniaczy za kilka tysięcy zł .

 

Jest jeszcze coś takiego jak koszula termokurczliwa . Kosztuje 1zł / metr . Wystarczyło naciąć taki 1cm odcinki , nałożyć i podgrzać a całkiem inaczej by to wyglądało .

 

 

Nie neguję brzmienia . Ale takie podejście to dla mnie niechlujstwo rodzące pytania o powtażalności takich wyrobów .

 

Chyba nie myslimy o takiej powtaZalnosci :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny bajzel w fajnej obudowie. Jako amator mógłbym powiedzieć, że to moje dzieło na własny użytek.

Ale oddać do recenzji i sprzedaży jako skończony produkt to jakieś szaleństwo i kpina z klientów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to jest taka kampania reklamowa konstruktora,bo na jednym z dużych portali

wątek o tym urządzeniu ma tysiace tzw. wykopów i prawie 400 komentarzy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za taką kampanię reklamową.

Założyłem ten wątek, bo jestem obyty z produkcją elektroniki na większą skalę i taki widok we wnętrzu urządzenia za 6000 PLN jest dla mnie nieakceptowalny choćby to był najlepiej brzmiący wzmacniacz świata. To tak, jakby kupić auto za 200 000 złotych i w środku zobaczyć taką druciarnię, a sprzedawca mówił że przecież świetnie się prowadzi i mało pali, a wisząca na drutach lampka podświetlenia, szumiące radio, skrzypiąca kierownica, czy pocerowana tapicerka to przecież nic wielkiego.

Takie podejście do montażu generalnie wszystkich urządzeń to zwyczajne robienie sobie kpiny z klientów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podejście do montażu generalnie wszystkich urządzeń to zwyczajne robienie sobie kpiny z klientów.

ogolnie firmy audio smieja sie nam swoimi cenami prosto w twarz, w tej branzy przebitka 100 czy 200 % uchodzi za potwarz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie mało obchodzi czy luty są posmarkane byleby były trwałe. Jeżeli ten produkt gra na takim poziomie cenowym lub wyższym ile kosztuje to wszystko w porządku. To oznacza że twórca ma swój tajemny przepis na dobry produkt. Sztuką jest tak dobrać nawet niedrogie elementy by efekt był doskonały. I nie płaci się tylko za użyte materiały ale także za wiedzę twórcy. A najdroższe w procesie produkcji są badania projektowe. Jeśli produkcja jest małoseryjna to siłą rzeczy produkt będzie droższy. Te wywody estetów trochę mnie śmieszą. Wszyscy macie na półkach sprzęty z bebechami na wierzchu? Wzmaki lampowe też w środku ładnie nie wyglądają (moje subiektywne zdanie) i nikt nie marudzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Prosze mnie nie odsylac do recenzji bo kazdy wie jak to dziala, recenzje sa oplacane i nigdy nie sa obiektywne,

 

Nie lubię takich uogólnień. Moje recenzje nie są opłacane. I w ogóle co to znaczy faktycznie, ze recenzje są opłacane? Że się płaci recenzentom czy wydawcy? Bo to też nie to samo.

 

 

Nie neguję brzmienia . Ale takie podejście to dla mnie niechlujstwo rodzące pytania o powtażalności takich wyrobów .

 

A co tu może być niepowtarzalnego? Przecież to jest zdaje się zrobione na jednym scalaku. Panowie denerwujecie się krzywymi kabelkami, ale od nierówno położonego lutu do wadliwego urządzenia, i od NIEŁADNEJ płytki do wadliwego urządzenia droga naprawdę jest daleka. Trochę trzeźwości. Przecież tak naprawdę ta dyskusja jest dlatego, ze tam w środku jest pusto. Gdyby wszystkie luty były jak z podręcznika dla producenta rakiet kosmicznych, to ta sama awantura byłaby o wartość materiałową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Polska firma, też ręczna robota

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

cena... sprawdźcie sami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Panowie denerwujecie się krzywymi kabelkami, ale od nierówno położonego lutu do wadliwego urządzenia, i od NIEŁADNEJ płytki do wadliwego urządzenia droga naprawdę jest daleka.

 

Jest takie staromodne słowo - przyzwoitość.

Może słyszałeś o czyms takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jest takie staromodne słowo - przyzwoitość.

Może słyszałeś o czyms takim?

 

A resztę tego co komentujesz przeczytałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie staromodne słowo - przyzwoitość.

Może słyszałeś o czyms takim?

 

A co w tym takiego nieprzyzwoitego. Nawet jakby kosztował 20tys. to nikt nie zmusza do zakupu. Można też samemu zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Też Polska firma, też ręczna robota

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

cena... sprawdźcie sami

 

Dio, nie wiem, ile kosztuje tamten wzmacniacz słuchawkowy w sklepie, ale warto zwrócić uwagę, że ma półdarmową obudowę. Takie sprawy zależą od preferencji i zamierzenia producenta. W przypadku który omawiamy obudowa to 1/3 ceny finalnej (co świetnie widać), druga 1/3 to marża sklepu. Dopiero reszta to koszt elektroniki, robocizny, koszt R&D, zysk i podatki. Jeśli ktoś założył sobie, ze wykona urządzenie w obudowie a la droga zagranica i że będzie je oficjalnie sprzedawał w sklepie, to koszty stają się właśnie takie. Nieprzytomne. Nie kupiłbym tego urządzenia, ale zdaję sobie sprawę, w co tu głównie idą pieniądze. Jednak na rynku jest wiele tańszych i można lepszych klocków, które każdy może nabyć bez skrępowania.

 

 

wartosc materialowa tez jest zadna, rezystory weglowe i elektrolity na we/wy...

 

Toteż mówię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku który omawiamy obudowa to 1/3 ceny finalnej (co świetnie widać), druga 1/3 to marża sklepu. Dopiero reszta to koszt elektroniki, robocizny, koszt R&D, zysk i podatki.

 

Ciekawie się robi - trzymając się zasady podziału kosztów - przy urządzeniu za 100 tysięcy zł:

30 000 zł wygląd zewnętrzny, 30 000 zł zarobek sklepu, 30 000 zł środek generujący jakość.

 

Ale w teście urządzenie oferuje dźwięk, którego nikt poniżej 100 000 nie jest w stanie osiągnąć :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym kupił taki wzmacniacz i spojrzał później do środka, to pomyślał bym, że już tam kilku partaczy grzebało. Przecież to wygląda jak robota amatora w garażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny udział wsadu materiałowego do ceny detalicznej, to w hi-endzie ok 20%. Można powiedzieć że to mało, jednak wtedy wypada zastanowić się nad przypadkiem Coca Coli - wsad materiałowy potrzebny do wykonania jednej puszki Coli, to mniej niż 5% ...

 

Osoby piszące zawodowo recenzje ,nie cierpią na audiofilizm tylko na układ z reklamodawcą. Kto z Was przeczytał jakąś złą recenzję w audio prasie ? Ja żadnej.

 

A czy producent tego urządzenia zamieścił reklamę na highfidelity ? Pytam z ciekawości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he!

Na podobnej zasadzie ostatnio liczyłem i wyszło mi, że tona tytoniu we Francji kosztuje 250 tysięcy €!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie denerwujecie się krzywymi kabelkami, ale od nierówno położonego lutu do wadliwego urządzenia, i od NIEŁADNEJ płytki do wadliwego urządzenia droga naprawdę jest daleka.

Zrozumiał bym gdyby był to egzemplarz testowy, oczywiście w fazie testów. Ale finalny produkt? Za tą kasę wzmacniacz słuchawkowy aspiruje już co najmniej do Hi Endu. Więc należy wymagać przynajmniej staranności i porządnej płytki.

Czytając recenzję to grać też zbytnio nie chciał i nic dziwnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu może być niepowtarzalnego? Przecież to jest zdaje się zrobione na jednym scalaku. Panowie denerwujecie się krzywymi kabelkami, ale od nierówno położonego lutu do wadliwego urządzenia, i od NIEŁADNEJ płytki do wadliwego urządzenia droga naprawdę jest daleka. Trochę trzeźwości. Przecież tak naprawdę ta dyskusja jest dlatego, ze tam w środku jest pusto. Gdyby wszystkie luty były jak z podręcznika dla producenta rakiet kosmicznych, to ta sama awantura byłaby o wartość materiałową.

Producent stwierdził i się zapiera że te luty według niego są prawidłowe i takie mają być .

Popatrz uważnie na zdjęcie z poprzedniej strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I na ten fioletowy kabelek po lewej stronie . Powiększ sobie to zdjęcie .

Zobacz jak ten kabelek jest krzywo przylutowany w stosunku do osi nóżki rezystora z którym się łączy .

Taki lut powstał gdy w czasie lutowania osoba lutująca puściła za szybko ten kabelek i w czasie zastygania cyny kabelek się przesunął .

Widać że cyna łączy obydwa wyprowadzenia na " słowo honoru " . Mało tego koszulka aż się rozeszła tak długo ten drut był grzany a cyna mogła ulec przegrzaniu .

To jest pierwszy krok do tak zwanego zimnego lutu i żeby ten lut puścił .

 

Kabelek zielony i niebieski są za dużo odizolowane . Widac gołe druty które będą z czasem korodować .

Po prawej stronie zdjęcia jest biały kabelek a pod łączeniem glut bo było dane za dużo cyny.

Na innych lutach widać że cyna jest matowa . Przegrzana albo kiepskiej jakości .

 

I to są te prawidłowe luty według producenta , to strach zapytać jak wyglądają te mniej prawidłowe bo takie mogą się zdarzyć. W teście , na fotce pod pachą ten wzmacniacz ma jak rozumiem sam producent . Czyli świadomie ten wzmacniacz na ten test wziął wiedząc co za partyzantka jest w środku .

 

 

Dla mnie to niechlujstwo i drwina z klienta .

Ja bym się ze wstydu spalił za coś takiego . Zresztą w życiu czegoś takiego bym ze swoich rąk nie wypuścił , a skoro to jest szczyt możliwości firmy to ja dziękuję za takie coś w takich pieniądzach .

 

Na innych zdjęciach są też poważne babole ale nie chce mi się już o tym pisać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.