Skocz do zawartości
IGNORED

Codzienność IV RP czyli pod butem i knutem Prezesa :)


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma dla mnie wytłumaczenia, jeśli ktoś ma nadmiar i wyciąga łapę po jeszcze.

Po ch...ę mu to? Do trumny?

A tymczasem jest tylu dokoła, którym jest to potrzebne do godniejszego życia.

Ale przecież ten system nie działa w ten sposób, że jeśli jedna osoba uprawniona do świadczenia zrezygnuje, to kwota świadczenia trafi do kogoś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzę niczego złego w korzystaniu z 500+ nawet, gdy jest się bogatym.

Jeżeli PiSowski reżim ma takie durne pomysły jest szansa, że korzystanie z nich wcześniej go wykończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzę niczego złego w korzystaniu z 500+ nawet, gdy jest się bogatym.

Zgadza się, zwłaszcza że można te 500x wykorzystać w sposób zgodny z zasadami wychowania społecznego np. zlecając osobie potrzebującej prace w domu czy ogrodzie, tak żeby nie demoralizować takich osób tylko dawaniem. Za pieniędzmi musi iść konkretna praca. Rząd umiał tak stanowczo zachować się tylko względem niepełnosprawnych "dając" im propagandowo ekwiwalent postulowanej przez nich sumy w świadczeniach. Pełnosprawnym sypnięto gotówką, niech sami decydują na co wydadzą a za jakiś czas jak 500+ wygaśnie będą się zastanawiać skąd tu wziąć następne bo przyzwyczaili się że ktoś daje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ten system nie działa w ten sposób, że jeśli jedna osoba uprawniona do świadczenia zrezygnuje, to kwota świadczenia trafi do kogoś innego.

Jedynie "koryciarze" na tym skorzystają, bo im się przecież należy.

O tym, kto dostaje decyduje państwo, więc odmówienie wzięcia jest równoznaczne z wyrzuceniem 500 zł, a nawet bogaci tego nie robią, bo nie byliby bogaci. ;)

Poza tym, bogactwo to pojęcie zupełnie względne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu też się sufit na łeb zwalił:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Że też tacy zupełnie nie boją się śmieszności...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie się podoba taki wynik:

102 : 5 (Katowice,Chełm, Otwock, Stalowa Wola, Zamość)

 

Tylko gdzie kwiaty panie prezesie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu też się sufit na łeb zwalił:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Że też tacy zupełnie nie boją się śmieszności...

 

Już dawno temu pisałem, że to niezrównoważony psychicznie matoł.

Jego udział w komisji można traktować w kategoriach kabaretowych, ale przypominam, że ten facet negocjował z Amerykanami warunki dostawy "Patriotów".

Ktoś jest to w stanie pojąć? Jeżeli kogoś zastanawia uzyskana przez Polskę cena niech obejrzy sobie Kownackiego i jego kompletnie niedojrzałe zachowanie i gówniarskie odzywki.

Takiego jelonka każdy poważny negocjator jest w stanie rozpracować w 15 - co ja mówię - w 5 minut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie kwiaty panie prezesie?

Kupno kwiatów dla wszystkich z PiS "wygranych" inaczej za bardzo by obciążył budżet Prezesa lub partii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno kwiatów dla wszystkich z PiS "wygranych" inaczej za bardzo by obciążył budżet Prezesa lub partii.

 

Zamiast kwiatów mogą swoich wyznawców powiązać w pęczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny krok na drodze budowy państwa wyznaniowego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny krok na drodze budowy państwa wyznaniowego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciesz się że nie ma wzoru z płonącym Tupolewem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby po rozłożeniu nie wyskoczyła zeń wybuchająca parówka.

 

Może nie idźmy tym tropem dalej ;-). Robią się jakieś takie kryptogejowskie nastroje typowe dla skrajnej prawicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu jaro nie doczytałeś do końca, jestes lepszy niz pracownicy mediów Łonetopodobnych : Nowy paszport jest o tyle wyjątkowy, że o jego wyglądzie decydowali Polacy. Niektóre z motywów można było wybierać w konkursie internetowym. Ostatecznie w ten sposób do wzoru paszportu trafił: Kopiec Czynu Niepodległościowego Mogiła Mogił, Orzełek Legionowy i Gabriel Narutowicz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Głosowanie było zorganizowane przez MSWiA. Motywów było 13, narzuconych i jednoznacznych, więc z czego tutaj wybierać?

Może podasz wyniki głosowania? Ciekaw jestem jak wypadło. Strona na której odbywało się głosowanie jest już przejęta przez home.pl. Czyżby MSWiA wstydziło się frekwencji w głosowaniu?

Żeby nie być gołosłownym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest tylko czarne, albo tylko białe i autentycznie byłbym dużo ostrożniejszy w wydawaniu tak ostrych i jednoznacznych sądów, bo można się mocno pomylić. Tak się składa, że ten mój znajomek owszem ma, pewnie i w nadmiarze, ale też wydaje, na coś co się kiedyś nazywało filantropią sumy o których ani Tobie, ani mnie, nawet się nie śniło. I to wydaje tak, że wie o tym bardzo, ale to bardzo niewiele osób.

 

Być może użyłem dosadnego języka, ale to są tylko FAKTY, którym nie można zaprzeczyć.

 

Owszem.

Ten i ów wydaje na szczytne cele spore sumy. Czasami nawet takie, o których mi się nie śniło.

Jednak, wg mojego mniemania, prawdopodobnie żadnego z nich nie nazwałbym filantropem.

W każdym razie, na mnie nie robią żadnego większego, pozytywnego wrażenia.

Dlaczego?

To poste.

Po pierwsze - oddają generalnie bardzo, bardzo małą część (nie znam wyjątków!) tego, co posiadają (może procent, może promil?). Mimo, że taka suma dla przeciętnego człowieka może być nawet olbrzymia, a nawet niewyobrażalna. Może uratować komuś życie, sfinansować operację w USA etc.

Jednym słowem. Żaden to dla nich uszczerbek. Niezmiennie, dalej mają wszystkiego po czubek nosa.

Przykładowo.

Gdyby Ronaldo (zapewne pomaga biednym czy chorym), w szczytnym celu, oddał chociażby połowę swojego majątku (czyli jakieś 100 milionów euro, a zapewne mógłby znacznie więcej) - to być może nazwałbym go altruistą... Gdyby oddał 199 milinów, to by było coś!

I tak za pozostały milion euro nieźle by żył.

Gdy "biedak" Lewandowski sfinansuje operację za kilkadziesiąt tysięcy dolarów, to trąbią o tym wszem i wobec.

A to dla niego, jak splunąć.

Nie ma znaczenia fakt, że ci akurat nie biorą 500+. Przytoczyłem powyższe, jako jaskrawe przykłady ludzi "filantropów".

Więc pozwolę sobie powtórnie zapytać - po cholerę bogatym 500+?

Owszem.

Potrzebującemu (i nie mającemu środków ani żadnego innego wyjścia) to rybka. byleby otrzymać. Nie myśli na ten temat, Jest tylko niezmiernie wdzięczny!

 

Po drugie.

Ktoś, kiedyś bardzo mądrze powiedział: "gdy dajesz jałmużnę, niech twoja lewa ręka nie wie, co czyni prawa". Czy jakoś tak...

Tymczasem. Zawsze wie mniej lub więcej osób. A nierzadko - cały świat.

 

Ale przecież ten system nie działa w ten sposób, że jeśli jedna osoba uprawniona do świadczenia zrezygnuje, to kwota świadczenia trafi do kogoś innego.

Wiadomo jak jest.

Oczywiście, na 500+ przeznaczona jest określona pula. I jeśli pewni uprawnieni nie skorzystają z niej, wróci do "wspólnego wora", z którego można dać bardzo potrzebującym, a nie wyborcom.

Tylko trzeba (nie) chcieć. A to trudne - jak widać.

 

Nasuwa się kolejne powiedzenie, które trafnie opisuje nas, Polaków:

"Jeśli dają - to brać, a jeśli biją - to uciekać:"

 

Pomijam tutaj kwestie nieróbstwa tych, co mogą i tylko czekają na mannę z nieba, czy nieuczciwego dorabiania się na "darach" różnego rodzaju fundacji itd.

 

To moje spojrzenie na temat, który ni stąd, ni zowąd zaistniał.

Idealista czy komunista?

 

 

Wracając do ważnych kwestii dnia dzisiejszego.

 

Widzieliście wystąpienie Brudzińskiego?

Chcą przekupić policjantów 1000 zł. A moi kumple - strażacy?

Daje głowę, że intensywnie myślą jak dobrać się do d...y policjantom, którzy \wzięli L-4.

O już Płaszczak wie, co jest grane. I to nie tylko w tym temacie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Znowu jaro nie doczytałeś do końca, jestes lepszy niz pracownicy mediów Łonetopodobnych : Nowy paszport jest o tyle wyjątkowy, że o jego wyglądzie decydowali Polacy. Niektóre z motywów można było wybierać w konkursie internetowym. Ostatecznie w ten sposób do wzoru paszportu trafił: Kopiec Czynu Niepodległościowego Mogiła Mogił, Orzełek Legionowy i Gabriel Narutowicz.

A kogo pytali? Swoich - rzecz jasna:)

Do tego wzory był z góry narzucone - jak pisze Osimar.

Emanacja WOLI NARODU!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zukzukzuk

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu jaro nie doczytałeś do końca, jestes lepszy niz pracownicy mediów Łonetopodobnych : Nowy paszport jest o tyle wyjątkowy, że o jego wyglądzie decydowali Polacy. Niektóre z motywów można było wybierać w konkursie internetowym. Ostatecznie w ten sposób do wzoru paszportu trafił: Kopiec Czynu Niepodległościowego Mogiła Mogił, Orzełek Legionowy i Gabriel Narutowicz.

 

Doczytałem.

 

Ale idąc tym tropem zamiast jazzu cały naród powinien słuchać disco-polo. Nie wiem jak z Tobą, ale ja wolę Coltrane od Martyniuka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy paszport jest o tyle wyjątkowy, że o jego wyglądzie decydowali Polacy. Niektóre z motywów można było wybierać w konkursie internetowym. Ostatecznie w ten sposób do wzoru paszportu trafił: Kopiec Czynu Niepodległościowego Mogiła Mogił, Orzełek Legionowy i Gabriel Narutowicz.

 

to ciekawe. TV nie oglądam ale internety czytam i radio słucham a o konkursie dowiedziałem się z Twojego wczorajszego wpisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rasputin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwie się politycznie trochę uspokoiło a religijne pojeby znów ruszyły do akcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Doczytałem.

 

Ale idąc tym tropem zamiast jazzu cały naród powinien słuchać disco-polo. Nie wiem jak z Tobą, ale ja wolę Coltrane od Martyniuka.

I Jennifer Lopez od Pawłowicz też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem.

W woj. Śląskim 40% policjantów już jest na zwolnieniach.

W Jaśle rekord chyba pobito! Na 200 zatrudnionych, do roboty przyszło 15...

 

Oj, szykuje się niezła chryja, którą zafundowali nam rządzący na 100-lecie:(

A może i pucz?

Obym się mylił...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taka "wspólna" akcja, by "zmiękczyć" społeczeństwo i uzasadnić przywrócenie przywilejów dla policji w kontekście zbliżających się marszów i ich konsekwencji?

Choć kibolom raczej by na tym zbytnio nie zależało, to może więc tym razem będą "grzeczni"? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z Zacnych Kolegów zadał retoryczne pytanie, kiedy to Straż Pożarna gremialnie pójdzie na L4.

Otóż, na mieście godajo, że już się zaczęło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja!

Już piszą o tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Komendanci PSP starają się trzymać rękę na pulsie i jednostki muszą codziennie o 10.00 raportować, o sytuacji związanej ze zwolnieniami chorobowymi.

 

Ledwie się politycznie trochę uspokoiło a religijne pojeby znów ruszyły do akcji.

Niestety, jest projekt - IN VITRO - tylko dla małżeństw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawie. Marsz narodowców zakazany w Wawie.

 

Czyli bufetowa narusza prawo. Według Konstytucji,wolność zgromadzeń to najwieksza zdobycz demokracji. Może niech wszystkim Polakom zabronią jeździć samochodami?jest tylu idiotów za kierownicą,którzy zabijają innych. Zabrać wszystkim...

Poza tym Warszawa jest wszystkich, moja też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz demokrację z anarchią i zwykłym bandytyzmem (by nie rzec - skurwysyństwem). Banda faszystowskich ciuli, maszerująca ulicami Warszawy - to jest coś, co się nie mieści w głowach przyzwoitych ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, nie życzę sobie marszów neonazistów z całego świata właśnie w mojej Warszawie, której naziści wymordowali ok. 200 tys mieszkańców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.