Skocz do zawartości
IGNORED

Codzienność IV RP czyli pod butem i knutem Prezesa :)


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, jello napisał:

ale nie jak z nut tym razem.

Gość gra na czas. Ha ha haaaa... Komiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za kłamczuchy, następna menda,  szef nowego KRSu wije się w „ Kropce nad i”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, soundchaser napisał:

Zobaczymy czym to się wszystko skończy...

Trybunałem Stanu dla Tuska i Kopacz...

ps. No i mamy szybko temat zastępczy. Grabież 250 mld zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bubusia napisał:

No nie wiem, czy nieugruntowane. Moze dobrze, ze miala okazje skonfrontowac z rzeczywistascia i jednak zmienic zdanie.

?

Rozumiem, ze kazdy ponizej profesora moze takie cuda opowiadac, i da sie to wytlumaczyc. Gorzej z profesorami.

?

Co do Giertycha, to pokazali mu gdzie lepiej placa. No i jest wierny - kasie.

?

 

A tutaj dosyc trzezwe, nawet bardzo trzezwe, podejscie do sedziow:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Konkluzja i ciekawe porownanie:

Ale ostatecznie to nie oni kształtowali wizerunek sędziów, ale ludzie tacy jak Igor Tuleya, Ryszard Milewski czy Wojciech Łączewski – wszyscy zdecydowanie wykraczający w swoich działaniach poza zasadę wstrzemięźliwości w wyrażaniu opinii, która powinna obowiązywać sędziów. Zadawałem wielokrotnie pytanie, czy ktokolwiek mógłby wierzyć, że np. sędzia Tuleya byłby w stanie wydać obiektywne orzeczenie, gdyby pojawił się przed nim w charakterze oskarżonego ktoś otwarcie wspierający PiS, o polityku tej partii nie mówiąc? Ja mam ogromne wątpliwości.

Tyle że sprawa wiceministra Piebiaka każe zadać dokładnie to samo pytanie w odniesieniu do sędziów, którzy postanowili obecną władzę wspierać. Oni nie stanęli na symbolicznych barykadach, wychodząc ze swojej roli, jak Igor Tuleya, ale chyba tylko dlatego, że nie musieli – ich zaangażowanie polityczne jest niemniejsze, tyle że realizowane w inny sposób. Łukasz Piebiak to również sędzia. Czy można ufać, że gdyby stanął przed nim na przykład działacz KOD albo polityk PO, wydałby bezstronny wyrok? Traktuję to pytanie jako retoryczne.

 

 

Sędziowie antyrządowi walczą na śmierć i życie z sędziami prorządowymi, leje się krew, padają trupy, a autorytet sądownictwa za moment legnie w gruzach. Ale kogo to obchodzi – poza tysiącami prowadzących codzienną, żmudną orkę sędziów, którzy w tej sytuacji starają się po prostu robić swoją robotę?

 

Wydaje mi się, że należy używać słów zgodnie z ich znaczeniem. To co PiS robi z sądami to nie jest reforma (zgodnie z założeniem naprawa czegoś, ulepszenie nie zmieniające generalnej zasady funkcjonowania) tylko przejęcie władzy sądowniczej przez władzę wykonawczą. Przejęcie wykorzystujące wszystkie możliwe środki prawne, na granicy prawa oraz poza prawem.

Jeżeli chodzi o samą reformę i jej potrzebę wyrażaną przez społeczeństwo, to tutaj wyniki też mogą być zaskakujące. Wg sondaży, tak chętnie wykorzystywanych przez PiS 82% Polaków chciało zmian w sądach, ale już w trakcie przejmowania sądów przez PiS:

69% społeczeństwa oczekiwało wet prezydenta w sprawie reformy (badanie RP)

76% społeczeństwa chce żeby politycy nie mieli żadnego wpływu na powoływanie sędziów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

57% Polaków nie wierzy w niezależność sądownictwa, wierzy jedynie 19%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tych danych w mediach prorządowych oczywiście nie znajdziecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zukzukzuk napisał:

Wiadomo, że istnieją jeszcze inne wyjścia niż wybieranie złodziei (jednych czy drugich).  Lecz Ty zdajesz się ich nie dostrzegać. W ogóle o nich nie wspominasz. Wkółko piszesz tylko o PO. A potem, Twoją odpowiedzią w tym temacie, jest jedynie szyderczy śmiech. Typowo... 

Poproszę w takim razie o twoje zdanie w tym temacie. Podaj mi proszę trzecią opcję. Poważnie się zastanowię. Czasami warto spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Meloman napisał:

Trybunałem Stanu dla Tuska i Kopacz...

ps. No i mamy szybko temat zastępczy. Grabież 250 mld zł...

Właśnie.

Ciekawe czy postawią także Morawieckiego? VAT to tak śliski temat, że można tutaj wszystko wrzucić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak w ogóle to jak to jest, że chyba od marca tego roku procentowe wpływy z VAT-u są niższe od wzrostu gospodarczego? Nikt jeszcze nie uruchomił komisji? Zresztą w tamtym roku też mieliśmy podobną sytuację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, osimar napisał:

VAT to tak śliski temat, że można tutaj wszystko wrzucić.

Suweren łyknie wszystko. Zwróć uwagę, na użyty z premedytacją termin "GRABIEŻ"...

Bardzo dosadny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zbig napisał:

No cóż.  Masz takie raczej kibolskie postrzeganie świata.  Plus pozerski, mało wiarygodny symetryzm

Masz prawo do wlasnego zdania ale zachowaj klasę i nie obrażaj mnie porównywaniem do "kiboli".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Poproszę w takim razie o twoje zdanie w tym temacie. Podaj mi proszę trzecią opcję. Poważnie się zastanowię. Czasami warto spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Nie czasami, a zawsze warto:)

A jeszcze dzsiaj kwitowałeś śmiechem fakt, gdy ktoś wspominał o ukrytej opcjii pisowskiej. Kiepsko to wychodzi:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, soundchaser napisał:

Wiecie co durnie z Ministerstwa Finansów zrobili? 23.08. zmienili certyfikat do klucza odpowiedzialnego za wysyłki plików jpk VAT,
co spowodowało uniemożliwienie obowiązkowych wysyłek tych plików w wielu firmach w całej Polsce, a termin wysyłki tych plików jest do dziś.

To się nazywa znów DOBRA ZMIANA. To jest celowe działanie, aby móc później karać mandatami za wysyłkę po terminie. A przecież mogli to zmienić dopiero jutro, prawda?
Nie pierwszy już raz takie celowe działania,by po prostu ludziom robić na złość.
Poprzednio "za pięć dwunasta" poinformowano, że jeśli ktoś chce skorzystać z zamrożenia cen energii elektrycznej, to musi złożyć u swojego dostawcy, na specjalnym druku stosowne oświadczenie, a żeby było śmieszniej - nie liczyła się data nadania pocztowego, tylko data wpływu, więc praktycznie skutkowało to tym, że trzeba było osobiście pofatygować się do np. PGE, gdzie kolejki były ogromne.
Oczywiście żartownisie później przedłużyli termin składania tego oświadczenia, ale zabawa urzędasów PiS była pyszna, bo udało im się zasiać panikę wśród ludzi, a o to przecież chodziło.
Podobnych przykładów "dobrej zmiany", np. zmian w ZUS jest więcej. Wszystko to jest robione celowo.
Zobaczymy czym to się wszystko skończy...

Kiedy w czasie strajku na uniwerku mówili że władza działa przeciwko ludziom to w pełni się zgadzałem. Teraz widzę, że komuniści byli na poziomie zaczynającego szkolenie czeladnika, a PiS jest na poziomie cechmistrza albo innego bardzo szanowanego mistrza cechu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Mikelas76 napisał:

Myslalem ze do mnie pije z ta ukryta opcja PISowska. 

Dobrze kojarzysz:)

A jak miał inaczej? Logicznie rzecz biorąc. Skoro nie trawisz PO (ach te odruchy wymiotne),  a w PiSie przeszkadza Ci tylko układ z czarnymi. Potem twierdzisz, że nie widzisz trzeciej opcji... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Masz prawo do wlasnego zdania ale zachowaj klasę i nie obrażaj mnie porównywaniem do "kiboli".

No faktycznie, nie wstawiasz co trzecie słowo k...mać.  Tylko że to o wiele za mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zukzukzuk napisał:

Dobrze kojarzysz:)

A jak miał inaczej? Logicznie rzecz biorąc. Skoro nie trawisz PO (ach te odruchy wymiotne),  a w PiSie przeszkadza Ci tylko układ z czarnymi. Potem twierdzisz, że nie widzisz trzeciej opcji... 

Umknęło Tobie zdaje się parę postów, nie tylko układ z czarnymi mi nie odpowiada, jest tego o wiele więcej, miedzy innymi ... o zgrozo zgodziłem się z Twoją wypowiedzią ?

20 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Aby nudno nie było, mdli mnie gdy widzę to co kolega

20 godzin temu, zukzukzuk napisał:

Oglądałem chwilę TVP Info. Jak za komuny, Kurna, jakby lalki czy kukiełki jakieś, wyuczone na pamięć wierszyki mówiły. Dotarcie kłamliwego przekazu, jest więc jak najbardziej możliwe. A i wielu innych, dało się normalnie przekupić. Picerzy o tym wiedzą i owo wykorzystują na maksa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudotwórcy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, soundchaser napisał:

Cudotwórcy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To się nazywa "księgowość kreatywna" wsparta gigantyczną machiną propagandową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

mknęło Tobie zdaje się parę postów, nie tylko układ z czarnymi mi nie odpowiada, jest tego o wiele więcej, miedzy innymi ... o zgrozo zgodziłem się z Twoją wypowiedzią ?

Zapewne. Ostatnio rzadko tu zaglądam. I dobrze. Te posty, które pisałeś ostatnio - zupełnie mi wystarczą. Na nic zapewnienia, czy też zgoda w niektórych kwestiach. Skoro nie dostrzegasz żadnej alternatywy, tylko PO-PiS, to dla mnie jest jasne na kogo zagłosujesz. Pewne argumenty są dla niektórych przekonujące. Lecz  dziwi, dlaczego się wstydzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zukzukzuk napisał:

Skoro nie dostrzegasz żadnej alternatywy, tylko PO-PiS, to dla mnie jest jasne na kogo zagłosujesz

No też miałeś podać alternatywę. Czekam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do piciunioków:

Jak tam tow Szczerski?

Którą teką otrzymał?

Bo Szydełko to już wiemy od dawna, nawet po polskich drogach jeździć nie potrafi. A co dopiero po europejskich salonach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mikelas76 napisał:

No też miałeś podać alternatywę. Czekam

W jakim celu? Przecież tak czy siak wybierzesz swoich. NIC Cię nie przekona. Moze jedynie CZAS to uczyni. A że są to akurat największe mendy i złodzieje spośród tych, któzy byli czy są obecnie (w ocenie wielu - nie propagandy). No cóż. Uciekam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zukzukzuk napisał:

W jakim celu? Przecież tak czy siak wybierzesz swoich. NIC Cię nie przekona. Moze jedynie CZAS to uczyni. A że są to akurat największe mendy i złodzieje spośród tych, któzy byli czy są obecnie (w ocenie wielu - nie propagandy). No cóż. Uciekam...

No podaj te alternatywe. Jak mowisz A, to i powiedz B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bubusia napisał:

No podaj te alternatywe. Jak mowisz A, to i powiedz B.

No tak mnie krytykował, a teraz gdy proszę o podanie alternatywy widze .... Uciekam

Typowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mikelas76 napisał:

No tak mnie krytykował, a teraz gdy proszę o podanie alternatywy widze .... Uciekam

Typowe

Pomoge ci, ta alternatywa ma byc Lewica:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PiS wciąż na prowadzeniu. Barbara Nowacka komentuje najnowszy sondaż

41,3 proc. dla PiS, 25 proc. dla KO - to wynik najnowszego sondażu IBRiS dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM.

 

Wynik ma byc rowny z Pisem:)

Cytat:

Porozmawiamy 15 października. Wynik KO będzie bliziutko PiS-u

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bubusia napisał:

PiS wciąż na prowadzeniu.

Czyli w dalszym ciągu ludzi bez wyobraźni ekonomicznej ("ciemny lud", który kupuje każdą głupotę sprzedawaną przez przywódców sekty) nie ubywa, czyli takich którzy wierzą w gospodarkę sterowaną centralnie, rozdawnictwo i to że Polacy to naród wybrany którego nie imają się prawa ekonomi obowiązującej w świecie cywilizowanym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu - w kraiku, w którym wybory prezydenckie o mało nie wygrała jakaś esbecka padlina dlatego tylko, bo obiecała każdemu po pięć dolarów, rajstopy i koszulinę non iron, a dzieciom po matchboxie * - chyba już nic nie powinno dziwić.

 

 

A jednak dziwi.

 

* młodzież czyta, niech się łuczy: Matchbox to autko, zwane inaczej "resorakiem". Moja świętej pamięci Mama miesięcznie zarabiała na takich, bo ja wiem? - może 15 sztuk. W Pewexie!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Czyli w dalszym ciągu ludzi bez wyobraźni ekonomicznej ("ciemny lud", który kupuje każdą głupotę sprzedawaną przez przywódców sekty) nie ubywa, czyli takich którzy wierzą w gospodarkę sterowaną centralnie, rozdawnictwo i to że Polacy to naród wybrany którego nie imają się prawa ekonomi obowiązującej w świecie cywilizowanym. 

No coz, podziekuj poprzednikom.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lech36 napisał:

Czyli w dalszym ciągu ludzi bez wyobraźni ekonomicznej ("ciemny lud", który kupuje każdą głupotę sprzedawaną przez przywódców sekty) nie ubywa, czyli takich którzy wierzą w gospodarkę sterowaną centralnie, rozdawnictwo i to że Polacy to naród wybrany którego nie imają się prawa ekonomi obowiązującej w świecie cywilizowanym. 

Ale ten "ciemny lud" mocno w niewybrednych słowach  narzeka na podwyżki cen, więc jest jakaś nadzieja. Coraz więcej osób widzi na przykładzie swoich zakupów że cena, nazwa te same, tylko mniej np. mięsa w kiełbasie albo że np. opakowanie zmalało o 20 % i wygląda prawie tak samo, a informacja o zawartości jest podana drobniutkimi literami. Nie chcę być górnolotny, ale "Lud powinien powstać i ukarać swoich ciemiężycieli !!!" 

NB Po Rewolucji Francuskiej i późniejszych zrywach  Francja stała się krajem bardzo przyjaznym swoim obywatelom.  Tyle, że gdyby Polska chciała podążyć francuską drogą,    to  do nadrobienia byłyby trzy stulecia...??☹️

PS Za podsuniętą propozycję  hymnu dla powstania nie oczekuję niczego !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.