Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 6-8.11.2015


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Moje typy po sobocie w Sobieskim i Tulipie. Numer 1 to Ktema z Jadisem. Poza tym dłużej zatrzymałem się i podobało się bardzo:

- Audio Academy i Rhea grająca z lampą el34

- malutkie Harbeth PS3

- Phast z kolumnami (?- ktoś wie co to za konstrukcje )

- Inaudio

- STX zadziwiające budżetowe granie,mocno podbarwione ale jakże przyjemne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 1 to zdecydowanie krówki w Audio Forte ;)

Nr 2 w bardzo wielu pokojach ustroje akustyczne i dywany co sprawiło że mało gdzie grało słabo .

Nr 3 przystępne ceny winyli bardzo przystępne .

Nr 4 Mały ścisk w porównaniu z poprzednimi latami

 

Zwycięzca jakość cena to kolumny STX za 1200 zł

 

Najbardziej realistyczny dźwięk przekazujący emocje muzyków oczywiście prezentowały tylko Tuby reszta nawet nie próbowała się zbliżyć do tego realizmu .

 

Zestaw za 7 melonów grał tragicznie musieli coś pomylić albo kable źle podpieli bo to była porażka dzwiękowa .

 

Raj dla wielbicieli słuchawek .

 

Super pomysł z narodowym .

 

Odsłuch z kopi taśmy matki the Beatles dla takich atrakcji warto jeździć co roku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie imprezy są bezcenne - bez kobiet, zrzędzenia i jazgotu:)

 

 

Adam,

Osobne podziękowania za wkład, organizację tegorocznego AS!

 

Serdecznie pozdrawiam,

M,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano,czytałeś,realistycznie zagrały tylko zestawy tubowe,reszta nawet nie zbliżyła się do tego.

Osobiście bym uwierzył koledze ale jestem za bardzo doświadczonym słuchaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje, doświadczeni słuchacze traktują takie czy podobne imprezy jedynie poglądowo i dobrze wiedzą gdzie "w razie czego" ucho przyłożyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Przede wszystkim wielkie podziękowania dla organizatorów. Nie wiem jak było w poprzednich latach ale z obecności na Audio Show 2015 jestem bardzo zadowolony. Co prawda był to tylko jeden dzień ale sporo zdążyłem zobaczyć. Bardzo dziękuję firmie Mediam a zwłaszcza panu Waldemarowi Łuczkosiowi za imienne zaproszenie na zamkniętą część wystawy: odsłuch systemu firmy Living Voice który odbył się wczoraj o godzinie 20.00 w hotelu Golden Tulip.

 

Nie mieliśmy dostatecznej ilości czasu aby obejrzeć całą tegoroczną ekspozycję. Przyjęliśmy więc zasadę że dłużej słuchamy wszystkiego tego co zwróci naszą uwagę.

 

Zaczęliśmy od nowego Technicsa na Stadionie Narodowym. I to był chyba najgorszy dźwięk wystawy. Stylistyka lat 90-tych mogła się podobać lub nie ale skompresowany, natarczywy, pozbawiony wybrzmień i detali dźwięk raczej nie przyciągnął kogoś kto był zainteresowany dobrym brzmieniem. Materiał dźwiękowy ale także złe ustawienie kolumn nie pozwalało na ocenę lokalizacji pozornych źródeł dźwięku. Całość brzmiała jak dyskoteka w remizie dla garstki mało wymagających.

 

Zdecydowanie in plus:

dCS, Audio Research i Wilson Audio - dźwięk o dużej namacalności i bardzo dobrej szczegółowości miał jednak jedną wielką wadę: chwilami bardziej przypominał sprzęt estradowy (być może tak właśnie miało być - nie znam filozofii firmy), tym niemniej w innym pomieszczeniu a może w nieco innej konfiguracji jak sądzę mógłby pozytywnie zaskoczyć

 

McInstosh i Martin Logan - spektakularnie grające elektrostaty ale zawsze dziwi mnie dlaczego są łączone z McIntoshem? czyżby to wymysł dystrybutora obu marek? zawsze myślałem że McIntosh potrzebuje łatwo wysterowalnych kolumn a tutaj prądożerne Logany... efekt: 45% mocy i specjalnie głośno wcale nie było, jak sądzę z inną elektroniką Logany mogłyby zagrać znacznie lepiej (moim zdaniem)

 

Bardzo pozytywnie oceniam także wzmacniacze słuchawkowe firmy Divaldi.

 

Dźwięk wystawy:

Zamknięty odsłuch pozwolił na rzetelną ocenę kolumn Living Voice. Zwłaszcza w muzyce klasycznej, operowej i jazzowej ten zestaw grał tak wiarygodnie i tak namacalnie że nazwa Living Sound dla wielu uczestników tego spotkania okazywała się być nieprzypadkowa. Aranżacje orkiestrowe także miały ogromny rozmach. Głośniki Living Voice dawały poczucie namacalności i wrażenie realnego uczestnictwa w wydarzeniu osób obecnych podczas realizacji płyt. Zastanawiało mnie dlaczego do prezentacji nie użyto gramofonu analogowego z wysokiej półki ale wszystkie nagrania odtwarzane były z płyty CD. Podobno warunki kontraktu były takie że przedstawiciele Living Voice zastrzegli sobie że to oni decydują o tym z czego odtwarzany będzie materiał muzyczny. Urzekła mnie niesłychana czystość i realizm tego przekazu. Dźwięk był tak dobry że kilka osób stwierdziło że niczego lepszego w życiu nie słyszało. Oczywiście zawsze będą malkontenci bo nie wszystkim musi się wszystko podobać. Szkoda jednak że tylko garstka mogła się przekonać o tym co naprawdę potrafi ten zestaw.

 

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam z Krakowa

disco71

 

(jak ja nienawidzę tego nicka... brrr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30 - może faktycznie, bas był nieco subwooferowy, ale jak wspomniałem wcześniej - nie wiem czy te kolumny tak po prostu grają, czy było to spowodowane akustyką pomieszczenia. W wielu pomieszczeniach według mnie był problem z basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze okazji ich słuchać ale:

- inni którzy ich słuchali twierdzą, że bas był oderwany od reszty

- tak też twierdzą fani elektrostatów, którzy słuchali ich na innych pokazach

- logika połączenia elektrostatu z 2 wielkimi przetwornikami basowymi sugeruje, że ciężko będzie uzyskać dźwięk homogeniczny. Może lepszą opcją byłaby oddzielna wieża basowa np z 8 przetwornikami po 8-10 cali, zamiast 15 cali plus 12 cali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

byłem dziś na spokojnie drugi raz i audio-connect chyba ukradł show, Diapasony są świetne. Premium Sound z Audia Flight i Audio Solutions też wypadł świetnie, Phast, Wile, Inaudio również choć te ostatnie raczej nie w rocku :/.

 

Xaviany nieźle wypadły, STX ze swym bezpośrednim systemem sprzedaży pokazał ile łoją z nas pośrednicy, a na koniec odkryłem Rebel Classic 10, niepozorne monitory..znakomite

 

Pylon uparł się na Diamondy 28 i Sapphire 31, przesadzili, średnio to wypadło

 

Przedziwnie zagrały te aktywne monitorki Focala, jakoś niby fajnie, ale dziwnie zarazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki model STX zrobił na Was koledzy takie wrażenie? Z jaką elektroniką to było łączone?

 

Fakt ceny komponentów, a finalna cena większości kolumn to jest kosmos no ale zawsze można zrobić kolumny DIY jak ktoś chce marudzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wielu dystrybutorów jest skazanych na łączenie klocków spośród swojego portfolio produktów przez co mam wrażenie nie mogli pokazać to co one sobą reprezentują. Ktoś wcześniej wspomniał o Martin Logan z elektrostatem

Bardzo ciekawi mnie jak zagrałyby Tannoy'e z lampami.

Z perełek można bylo posłuchać Haiku-Audio Bright Mk3 z niezbyt szczęśliwie dobranymi kolumnami Harpia. Ten mały wzmacniacz o pancernej konstukcji i śmiesznej cenie w stosunku do tego co sobą oferuje zasługiwał na trochę ciekawiej dobrane towarzystwo.

Przejżałem notatki. Na duży plus były kolumny Rebel Audio, zestaw Soul Note z monitorami - czy ktoś pamięta co to była za konstrukcja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Najbardziej realistyczny dźwięk przekazujący emocje muzyków oczywiście prezentowały tylko Tuby reszta nawet nie próbowała się zbliżyć do tego realizmu .

Nie generalizowałbym tego ale jak dla mnie rzeczywiście nr 1 były Horns'y. Bas niesamowity, zresztą jak i reszta. Repertuar zróżnicowany popularny. Eagles czy Pink Floyd rewelacja. Nic nie męczyły, można ich słuchać godzinami. Doskonała równowaga tonalna. Niczego nie za dużo niczego nie za mało. Czego nie mogę powiedzieć o innych tubach (nawet o tych za 7 baniek z hiperbiliczną dynamiką).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy z czym by nie zagrał to zagra matowo, sucho, bez wyrazu i bez emocji.

Co nie zmienia faktu że seria Prestige jest stworzona pod dobrą lampę i takiego zestawienia oczekiwałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano,czytałeś,realistycznie zagrały tylko zestawy tubowe,reszta nawet nie zbliżyła się do tego.

Osobiście bym uwierzył koledze ale jestem za bardzo doświadczonym słuchaczem.

Każdy szuka swojego grala nie bez powodu zeta zero ma swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników nie ma jednego idealnego systemu dla wszystkich . Na szczęście ja już nie szukam kolegom też życzę wreszcie znaleźć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie imprezy są bezcenne - bez kobiet, zrzędzenia i jazgotu:)

 

A mnie się podobało jak jedna pani spytała czy to są głośniki czy grzejniki - wskazując na dyfuzory 1D od acoustic manufacture... od razu się weselej zrobiło.

 

 

zestaw Soul Note z monitorami - czy ktoś pamięta co to była za konstrukcja?

 

Sound Project NINA, też zwróciłem na nie uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że seria Prestige jest stworzona pod dobrą lampę i takiego zestawienia oczekiwałem

 

Chcieć sobie mogą, ale najwyraźniej nie potrafią. Słuchałem w Monachium w lampą i była katastrofa. Tą samą opinie ma wiele innych osób, nawet tu na forum i to osoby lubiące muzykalne, a nie wyczynowe granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieć sobie mogą, ale najwyraźniej nie potrafią. Słuchałem w Monachium w lampą i była katastrofa. Tą samą opinie ma wiele innych osób, nawet tu na forum i to osoby lubiące muzykalne, a nie wyczynowe granie.

:D szkoda zatem że nie dali szansy by inni mogli się o tym przekonać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieć sobie mogą, ale najwyraźniej nie potrafią. Słuchałem w Monachium w lampą i była katastrofa. Tą samą opinie ma wiele innych osób, nawet tu na forum i to osoby lubiące muzykalne, a nie wyczynowe granie.

Mysle ze kolega na pewno sluchal np serii DC10 z jakims ze wzmacniaczy Chorda - jesli nie (na co moze wskazywac takie kategoryczne stwierdzenie) - to polecam :)

Ale taki zoltodziob jak ja przy takim "profesorze" to coz moze wiedziec o muzykalnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy z czym by nie zagrał to zagra matowo, sucho, bez wyrazu i bez emocji.

 

Oj sly, sly.., zebys Ty zdawal sobie sprawe w jakim tkwisz bledzie i niewiedzy co do jakosci grania Tannoy-i...

Odwiedz mnie, to moze doznasz jakiegos olsnienia :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mysle ze kolega na pewno sluchal np serii DC10 z jakims ze wzmacniaczy Chorda - jesli nie (na co moze wskazywac takie kategoryczne stwierdzenie) - to polecam :)

Ale taki zoltodziob jak ja przy takim "profesorze" to coz moze wiedziec o muzykalnosci.

 

Nie, nie, to było z lampowymi monoblokami i model w stylu retro, chyba Cantenbury, duźy, tylko trochę mniejszy od Westminster.

 

 

 

Oj sly, sly.., zebys Ty zdawal sobie sprawe w jakim tkwisz bledzie i niewiedzy co do jakosci grania Tannoy-i...

Odwiedz mnie, to moze doznasz jakiegos olsnienia :-)

 

Takie mam zdanie. Nie lubię takiego grania. Suche, bezbarwne, matowe, nudne granie. Nie mam żadnego interesu by tak twierdzić komuś na złość. Pewnie electro tak sądzi ale tak nie jest. Gdy coś dobrze gra to piszę, że mi się podoba, nawet jeśli tak samo uważa ktoś, kto mnie nie lubi na forum. Byłem blisko kupna Tannoy Kingdom Royal. Już miałem nawet dogadane warunki i tylko miałem wybrać który Design. Te w carbonie są fajne...z wyglądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, to było z lampowymi monoblokami i model w stylu retro, chyba Cantenbury, duźy, tylko trochę mniejszy od Westminster.

 

 

 

Takie mam zdanie. Nie lubię takiego grania. Suche, bezbarwne, matowe, nudne granie.

Nigdy nie slyszalem serii Prestige niestety... wiec nie mam porownania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam zdanie. Nie lubię takiego grania. Suche, bezbarwne, matowe, nudne granie.

 

Tak bylo w Monachium, ale nie u mnie. Musieli niezle cos skopac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poźniej omawiałem temat z kilkoma wytrawnymi audiofilami i śmiali się, mówiąc że powinienem wiedzieć, że Tannoy po prostu tak gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam nadzieję, że moją wypowiedź przeczyta ktoś w organizatorów Audio Show i wyciągnie odpowiednie wnioski.

Na AS jestem gościem od kilku lat, zwykle kupuję karnet dwudniowy.

Tak tez zrobiłem tym razem. Niestety w niedzielę przy próbie wejścia do Golden Tulip spotkała mnie bardzo przykra niespodzianka.

Okazało się, że opaskę którą mi założono poprzedniego dnia powinienem mieć wciąż na ręce, jak nie mam, to nie wejdę na wystawę.

Niestety nie miałem, bo też nikt w sobotę (na Stadionie Narodowym) nie powiedział mi że mam ją nosić do niedzieli, bo inaczej karnet jest nieważny.

Takiej informacji nie było również w Internecie.

Pomimo to, odmówiono mi wejścia na wystawę na podstawie karnetu, proponując kupno kolejnego biletu za 30 zł. Nie skorzystałem.

Rozumiem, że przy organizacji tak dużej imprezy mogą pojawić się rożne nieprzewidziane okoliczności, ale taki sposób traktowania zwiedzających, jest co najmniej nieodpowiedni.

Wiem, że mój przypadek nie był jedyny.

Tym bardziej smutne jest to, że pierwszy raz udało mi się namówić żonę, na wizytę na AS, niestety niedaną.

Mam nadzieję, że organizatorzy wyciągną wnioski z tego incydentu, wyjaśnią tą sprawę i przynajmniej przeproszą osoby które zostały w ten sposób potraktowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poźniej omawiałem temat z kilkoma wytrawnymi audiofilami i śmiali się, mówiąc że powinienem wiedzieć, że Tannoy po prostu tak gra.

No widzisz jak rozne potrafia byc opinie. Mnie z kolei przez lata odwiedzila juz co najmniej setka sluchaczy - w tym "wytrawnych" rowniez ;-) - i po odsluchach najczestrze stwierdzenia to: "super dzwiek", "jestem pod wrazeniem" , a niektorzy nawet - moim zdaniem - juz przesadnych okreslen uzywali typu: "jestem w szoku !". Jeden sluchacz nie tak dawno, to jeszcze siedzac juz w samochodzie gotowy do wyjazdu jeszcze raz w taki sposob wyrazil swoje wrazenia.

Jakze wiec rozne potrafia byc opinie, to w glowie sie nie miesci. Ja wiem jedno, ze niedoscignionym wzorcem jest brzmienie instrumentow na zywo i to w dobrych warunkach akustycznychi. Im blizej systemowi odtwarzajacemu do takiego dzwieku, tym na wyzszym poziomie jakosciowym gra i od tego - mysle - nie ma odwolania.

 

" Poźniej omawiałem temat z kilkoma wytrawnymi audiofilami..."

 

Oj..., cos mi sie zdaja, ze z ta ich "wytrawnascia" bylo nie do konca tak... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że goście nigdy nie chcą robić przykrości gospodarzowi. Zawsze się zachwala system gospodarza, a to co się myśli zostawia się sobie. Ludzie tak robią, prawie zawsze. Dlatego ja zawsze patrzę z przymrużeniem oka na to co mówią goście. Nie ufam tym opiniom. Nawet wolę jak mi powiedzą co im nie pasowało, bo często nie pasuje. Wystarczy, że system gra inaczej niż to do czego jesteśmy przyzwyczajeni i już się nam nie podoba. Może kiedyś posłucham twojego, rewanżując się tym samym. Wiem, że zapraszałeś. Doceniam to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.