Skocz do zawartości
IGNORED

WYBITNE urządzenia i akcesoria High-End - lista z uzasadnieniem


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

bo w niektórych obszarach hiend od tych lat wcale się nie zmienił ... :

za to cenniki ewaluuja jak szalone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

za to cenniki ewaluuja jak szalone

 

I po to M.in. Jest ten wątek aby wskazywać ciekawe sprzęty, często oferowane już tylko z drugiej ręki, które moga wybitnie zagrać a nie kosztują wagonu pieniędzy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi sie myli ,czy The Second to jest ten weglowy?

Jesli tak, to byl moj pierszy audiofilski ic , kupiony w 1996 r.

Uzywa nadal mlodszy syn w swoim systemie.

 

Goraco polecam.

 

Węglowy zbalansowany.

 

Węglowy RCA nazywa się First. Rewelacyjny kabel w swojej klasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 szt. Ultra SS pod moim pre.

Różnica wyraźna na korzyść , szczególnie jeżeli chodzi o bas.

 

Czy próbowałeś podłożyć Ultra SS pod końcówkę lub monobloki , ewentualnie napęd lub dack ? Pytam z uwagi na fakt trudnego

dostępu do poszczególnych urządzeń u siebie i pomocne byłyby twoje opinie gdzie i pod czym SS sprawdzą się NAJLEPIEJ.

Co do basu to jest lepiej kontrolowany czy jest go po prostu więcej ? Co z resztą pasma ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś podłożyć Ultra SS pod końcówkę lub monobloki , ewentualnie napęd lub dack ? Pytam z uwagi na fakt trudnego

dostępu do poszczególnych urządzeń u siebie i pomocne byłyby twoje opinie gdzie i pod czym SS sprawdzą się NAJLEPIEJ.

Co do basu to jest lepiej kontrolowany czy jest go po prostu więcej ? Co z resztą pasma ?

Pod monoblokami mam platformy Symposium , również pod dac mam podkładki Symposium.

Ultra SS podkładalem tylko pod pre. i tam wypadły b.dobrze.

Bas zrobił się bardziej zwarty i punktowy a jak wiadomo bas ma wpływ na całe pasmo .

Warto spróbować .

Polecam .

Ale Symposium tez warte są zainteresowania .

U mojego znajomego wypadły lepiej pod wzmacniaczem lampowym niż Ultra SS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Octave V70SE z Dynaudio 25SE, a nad źródłem muszę jeszcze popracować (czyt. obsłuchać)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, dziękuję za szczegóły, będę musiał popróbować i zacznę od pre.Później popróbuję z końcówkami. Czy podkładki

Sympozjum są jednego typu czy należy zastosować jakiś konkretny model ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, dziękuję za szczegóły, będę musiał popróbować i zacznę od pre.Później popróbuję z końcówkami. Czy podkładki

Sympozjum są jednego typu czy należy zastosować jakiś konkretny model ?

Ja mam Rollerblocki, te są chyba najlepsze.

Poza tym wymieniłem kulki stalowe w platformie Metronome na te same kulki jakie są w Symposium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Rollerblocki, te są chyba najlepsze.

Poza tym wymieniłem kulki stalowe w platformie Metronome na te same kulki jakie są w Symposium.

 

Przyjrzę się temu bliżej i jeszcze raz dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pod monoblokami mam platformy Symposium , również pod dac mam podkładki Symposium.

Ultra SS podkładalem tylko pod pre. i tam wypadły b.dobrze.

Bas zrobił się bardziej zwarty i punktowy a jak wiadomo bas ma wpływ na całe pasmo .

Warto spróbować .

Polecam .

Ale Symposium tez warte są zainteresowania .

U mojego znajomego wypadły lepiej pod wzmacniaczem lampowym niż Ultra SS.

 

Są liczne opinie, iż pod lampowymi urządzeniami Stillpoints sprawdza się gorzej niz pod tranami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...hujomodetratory działają - ja bym im obiadu w niedziele nie podał i kijem zagonił do kąta - pilnują żeby nie zdradzić tajemnicy hiendowej?

 

Jaka to tajemnica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram sie isc mniej konwencjonalna droga przezucania bardzo licznych klockow.Zanim kupie, sporo wczesniej slucham i to nie w warunkach wystawowych.Nie zawsze tak mialem,ale sie nauczylem.Wybieram tez niekonwencjonalnie,wiec chyba tu na forum "bossowie" za mna nie przepadaja,bo psuje to ogolnie pielegnowane , " odgorne" zdanie - i moze dobrze.To moje wybory a wymienione przeze mnie sprzety goscily u mnie po kilka lat i przyczynily sie walnie do mojego rozwoju w kwesti coraz lepszego dzwieku. Tak naprawde jestem przecietnym sluchaczem i chyba reprezentuje przecietne dazenie do jak najlepszego dzwieku z naciskiem na muzykalnosc i muzyke w ogolnym rozumieniu - w domu.Tak tez dobieram sprzety.Wybralem metode stopniowej ewolucji do przodu,bez popadania w absurd i panike.Wsrod tych ktore na mojej drodze do lepszego dzwieku polecam sa:

wzmocnienie - zestawienie Hydra II + Pyxis II firmy Leema Acoustics.Cena nowego zestawu ok 8000euro,uzywany w b.dobrym stanie zdarza sie w cenach ok 4-4,5tys.euro.Wyjatkowo uczciwy dzwiek za te pieniadze.Typowy tranzystor - szybki,rozdzielczy,z wykopem,zapas mocy,dobra scena.To najlepsze w tej cenie wzmocnienie jakiego sluchalem i jakie ostatecznie na pare lat u mnie zagoscilo.Wrazliwe na podloze - warto dobrac podstawki antywibracyjne - poprawa szczegolowosci brzmienia gwarantowana.

Einstein Preamp + najnowsza wersja hybrydowej koncowki mocy ( karbowane boki obudowy).Starsze modele niczym sie specjalnie nie wyroznialy w swej klasie cenowej.Opisywane przeze mnie nowe to juz wyjatkowy produkt i to kazdy z osobna,choc w zestawie graja najlepiej.Dzwiek - dla mnie kwintesencja tego co najlepsze - dynamika,brak znieksztalcen,gestosc scena,wykop - poprostu spelnienie marzen o High-end w domu i pisze to z pelna swiadomoscia ceny,ktora jest wysoka,ale jak na dzisiejsze realia uzasadniona - ok.34tys euro za komplet.Sprzet oczywiscie posiadam i sam go slucham i sluchac jeszcze dlugo bede,poniewaz konkurencji dla niego na razie nie slyszalem.Malo wrazliwy na podloze,choc drobniutki potencjal daje sie zauwazyc,lepiej w dobra listwe zainwestowac.

Glosniki : Duette Wilson Audio - pierwsza generacja ( moim zdaniem brzmia naturalniej niz druga i sa tansze,zwlaszcza ze z drugiej reki )Gdy sie pojawily,byly moim zdaniem najlepszymi Wilsonami.Polecam tym,ktorzy uwazaja,ze monitory nie potrafia grac dolem.Gram nimi juz chyba z 6 albo i 7 lat i choc znalazlem lepsze,to ze zmiana zwazywszy na cene mi sie nie spieszy.

odtwarzacz - tu wielu sie na mnie rzuci z furia zaprzeczen,ale nie sluchajcie ich prosze - Meitner 2 po upgrade z 2015.Za te pieniadze to naprawde swietne zrodlo.Nazywano go tu juz roznie,min.suchotnikiem itp.Ja tego nie potwierdzam.Kiedys za 12,5, dzisiaj mozna chyba za ok 10tys euro kupic,moze i troche taniej.Nie sluchajcie filozofow,posluchajcie Meitnera w dobrym zestawieniu.Wrazliwy na prad i podloze.Po upgrade dlugo sie wygrzewa.

Kable - u nas malo popularne Stereovox ( Stereolab) serii 600.dlugo wybieralem i dlugo szukalem,ale jak sie zdecydowalem,to juz 7-my rok u mnie graja i nie musze zmieniac.Jedne z bardziej neutralnych,leciutko zaznaczaja srodek,srebro.Zarowno glosnikowe jak i interkonekty.U mnie XLR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą tajemnicą jest muzyka - sorki :-)

thomas-hoehne-music--1000x350.jpg

sovereign-sarah-couch--1000x350.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam DAC Aqua Acoustic Quality - La Voce.

Brzmienie rozdzielcze, ze świetną sceną, można usłyszeć dźwięki, o których nie miało się pojęcia, że są "ukryte" w znanych nam utworach. Szczegółowość bez wyostrzeń, brzmi analogowo. Jest bardzo mocnym zawodnikiem nawet w przedziale cenowym wyższym od jego ceny zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watek o wybitnych urzadzeniach a pierwsze co w nich mamy to podstawki antywibracyjne...esencja audiovoodoo

 

 

 

idz na calosc, uzyj 30 podstawek, wtedy to Ci dopiero zagra muzyka...

 

Oj czepiasz się. Ja jak patrzę na niektóre zdjęcia to łapię się za głowę. Temat o deskach, podstawkach…a pokój nadający się do wszystkiego, tylko nie do słuchania muzyki. Tak więc liczą się 4 podstawki i pokój "przygotowany" od du.y strony. Akustyka piekna w teorii jak piekne są te wszelkiej maści podstawki i bezpieczniki złote.

 

...ale panie jak te podstawki grają!

 

I to na tyle.

Czytała Krystyna Czubówna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w sumie liczyłem na fajne zwięzłe informacje że próbowałem to czy tamto i coś jest warte spróbowania a w odpowiedzi ewentualnie że komuś innemu ta rzecz nic nowego nie wniosła bo próbował u siebie. Ale chyba taki mamy klimat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w sumie liczyłem na fajne zwięzłe informacje że próbowałem to czy tamto i coś jest warte spróbowania a w odpowiedzi ewentualnie że komuś innemu ta rzecz nic nowego nie wniosła bo próbował u siebie. Ale chyba taki mamy klimat.

No mysle ze Koledze pare urzadzen z uzasadnieniem podsunalem powyzej.A ze nikt nie skomentowal...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie na komentarz odpowiedzi na temat tych nieszczęsnych podstawek. Próbowałem pod przedwzmacniaczem dwu różnych modeli nie tak drogich jak polecane i efekt był zauważalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie na komentarz odpowiedzi na temat tych nieszczęsnych podstawek. Próbowałem pod przedwzmacniaczem dwu różnych modeli nie tak drogich jak polecane i efekt był zauważalny.

Bo nie zawsze musza byc te najdrozsze a raczej pod konkretny sprzet dobrane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem Stillpointsy SS oraz tańszą opcje jedno napewno mogę powiedzieć że działają .Jak brać to tylko 4 bo tylko w tej konfiguracji się sprawdzają i najlepszy efekt się uzyskuje ,z resztą sam producent zaleca 4 wtedy jest 100%działania analogicznie 3 to 75%.Tańsza opcja jak dla mnie i jak kolega też wcześniej wspomniał kosmetyczna zmiana dzwieku .SS tu już słychać w przekazie poprawę, scena rośnie rozdzielczość ,jest czyściej dokładniej w planach .U siebie sprawdzałem pod CD gdzie najlepiej wypadło oraz pod wzmacniaczem ,na pewno zalecam pobawić się w ustawianie , czym bliżej środka urządzenia tym skraje pasma mniej dominują i tak było pod odtwarzaczem i wzmacniaczem .U mnie w systemie nie sprawdziły się, dlatego że utwardzały średnice oraz tracił przekaz na płynności ,być może dlatego że są to podstawki zalecane przez producenta pod głośniki a nie pod sprzęt .W ofercie są dedykowane pod odpowiednie urządzenia,ale cena jak dla mnie zaporowa na tę chwile. Wole pieniądze przeznaczyć np wzmacniacz .Polecam sprawdzić może komuś akurat w systemie się sprawdzą i będzie zadowolony z efektu ich działania .Od siebie dodam że miałem już kontakt z takimi akcesoriami i do nich mam najmniej uwag

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam osobiście integrę Krella 400xi (ok. 5000 PLN) a jako XLR przewód MIT Magnum MA (ok. 3500 PLN).

 

Nieno, bez urazy ale trzeba mieć nieźle z deklem, żeby kupić interkonekt za 3500 pln, stanowiący około 70% ceny wzmacniacza do którego ma być wpięty.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czepiasz się. Ja jak patrzę na niektóre zdjęcia to łapię się za głowę. Temat o deskach, podstawkach…a pokój nadający się do wszystkiego, tylko nie do słuchania muzyki. Tak więc liczą się 4 podstawki i pokój "przygotowany" od du.y strony. Akustyka piekna w teorii jak piekne są te wszelkiej maści podstawki i bezpieczniki złote.

Miałem nadzieje, że poczytam sobie o wybitnych urządzeniach, a tu ~90% to podstawki i kable :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nieno, bez urazy ale trzeba mieć nieźle z deklem, żeby kupić interkonekt za 3500 pln, stanowiący około 70% ceny wzmacniacza do którego ma być wpięty.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może wniósł sporo i było warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.