Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tego chyba najbardziej się boją audiofile.

Prawdy o swoich zdolnościach do wykazywania tych różnic w obiektywnym teście.

Bo różnice pozostaną, ale własne ego po dupie dostanie niezłe baty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek pare miesięcy temu wojowaleś z audiovoodoo ale ostatnio czytalem Twoje wpisy i widziałem że robiles ciekawe testy z interconnenctami po ktorych zmieniłeś zdanie na temat ich wpływu na brzmienie. Podbnie wypowiadasz sie o zasilaniu magistrali usb - przyznasz że okopywanie się na stanowisku bez testowania we własnym zakresie nie jest do konca dobre?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak test spieprzony, to takie same wnioski - popieprzone.

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby test przeprowadzić prawidłowo technicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co bada taki test to zdolność badającego do wykazania różnicy, a to bardzo dużo.

O którym tescie piszesz?

Bo spieprzony test niczego nie wykazuje a wyciąganie wniosków na podstwie źle skonstruowanego doświadczenia jest zwykłą głupotą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek pare miesięcy temu wojowaleś z audiovoodoo ale ostatnio czytalem Twoje wpisy i widziałem że robiles ciekawe testy z interconnenctami po ktorych zmieniłeś zdanie na temat ich wpływu na brzmienie. Podbnie wypowiadasz sie o zasilaniu magistrali usb - przyznasz że okopywanie się na stanowisku bez testowania we własnym zakresie nie jest do konca dobre?

Oczywiście że trzeba testować we własnym zakresie, ale trzeba to robić technicznie prawidłowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby test przeprowadzić prawidłowo technicznie.

A se rób. :)

I przedstawiaj sprawozdania. Będzie o czym może podyskutować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A se rób. :)

I przedstawiaj sprawozdania. Będzie o czym może podyskutować.

Już robiłem. Więcej nie muszę. Teraz niech robią ci co jeszcze nie robili. Oczywiście mówię o porównaniach prawidłowych technicznie. Oczywiście przymusu nie ma można się tylko bawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a robiles takie testy z ustrojami akustycznymi? lub z kablami, konwerterami,? jak wówczas przeprowadzić taki test i wyrównać głośności?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już robiłem. Więcej nie muszę. Teraz niech robią ci co jeszcze nie robili. Oczywiście mówię o porównaniach prawidłowych technicznie. Oczywiście przymusu nie ma można się tylko bawić.

W internecie to każdy sobie tak może napisać, Nie wierzę.

Nie widziałem żadnego twojego testu ani sprawozdania z takowego. Wiarygodność takich gadek jest zerowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek pare miesięcy temu wojowaleś z audiovoodoo ale ostatnio czytalem Twoje wpisy i widziałem że robiles ciekawe testy z interconnenctami po ktorych zmieniłeś zdanie na temat ich wpływu na brzmienie.

Źle odczytujesz moje wypowiedzi. Interkonekty, które testowałem były wykonane z różnych materiałów o różnej grubości itp. przy okazji dosyć długich 175. Różnica jaką usłyszałem nie jest niczym specjalnie dziwnym ani specjalnie ekscytującym ;)

Podbnie wypowiadasz sie o zasilaniu magistrali usb - przyznasz że okopywanie się na stanowisku bez testowania we własnym zakresie nie jest do konca dobre?

Tak zasilanie z usb to kupa i tona gruzu i należy jej unikać jak tylko jest możliwość, ale nie robić tego przy pomocy audiofilskich wynalazków, które nie są niczym innym jak ściemą dla naiwnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie to każdy sobie tak może napisać, Nie wierzę.

Dokładnie. O różnicy brzmień też tylko piszą a jak doszło do spotkania praktycznego to z tych "różnic" w domenie słuchu nic zostało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O którym tescie piszesz?

Bo spieprzony test niczego nie wykazuje a wyciąganie wniosków na podstwie źle skonstruowanego doświadczenia jest zwykłą głupotą.

O ślepym teście czyli takim, w którym masz wykazać się zdolnością do np. usłyszenia różnic nie wiedząc co w danym momencie gra. Pełny ABX tylko dla potwierdzenia tych zdolności.

Jeszcze raz powtarzam ślepy test nie niweluje różnic on jest po to by wykazać czy badany je słyszy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. O różnicy brzmień też tylko piszą a jak doszło do spotkania praktycznego to z tych "różnic" w domenie słuchu nic zostało.

No cóż, jakie spotkania, takie domeny słuchowe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jakie spotkania, takie domeny słuchowe :)

Myślisz że te spotkania były nielegalne i nie miały paszportu audiofilskiego ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że istnieje też skleroza słuchu Przecież to niemożliwe żeby nie pamiętać jak brzmiał kabel zaraz po wpięciu i jak brzmi po 500 godzinach wygrzewania. Ci co tego nie pamiętają muszą cierpieć na to schorzenie. No chyba, że to kolejny mit ?

 

Rzeczywiście różnice w odcieniach koloru do zapamiętania po 500 godzinach mogą być kłopotliwe zwłaszcza gdy się mało różnią, no ale z kolorami to chyba takiego problemu niema, by zapamiętać bo to jakieś choróbstwo by musiało być, tak pomieszać czerwony z zielonym a jeszcze jakby tak w odstępach krótkiego czasu, jeju to z taką przypadłością iście niedopasowanie ze zdrowo widzącymi idzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kamil Ełk

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska drodzy!

Wczoraj miałem odsłuch systemu budżetowego Regi (Brio-R, Apollo-R w sumie około 6000zł) z kolumnami Rega RX3, później podpięto Harbeth M30.1 następnie poprosiłem o kombajn T+A Musicreceiver (cena ok. 15000zł) i na deser zestaw T+A wart ponad 30 000zł....

I co? jak myślicie?

Generalnie jesteśmy robieni w trąbę, urabiani przez samych siebie, że drożej to lepiej, że jest generalna zależność cena a jakość.... Ale to bzudry! Wszystko różni się jedynie mocą wzmacniacza i wyrobiona marką... Bajki o scenie, planach, ciepełku i chłodzie, efektach odrywania dźwięku, znikania kolumn....wszystko to pic na wodę!!!!! Tak naprawdę brzmienie jest ciepłe neutralne i chłodne, wybrzmienia są większe lub mniejsze...to oczywista oczywistość, ale żeby tyle przepłacać aby usłyszeć mikrosekundę dłuższy dźwięk to paranoja kompletna!

 

Liczą się odczucia, percepcja zakodowana w naszych mózgach,

Jak ktoś mi powie, że głupoty piszę, że to trolling niech posłucha choćby najtańszej Regi jak ja i odniesie to do kilkukrotnie droższych systemów, a różnica w przyroście jakości jest cholernie malutka - praktycznie pomijalna

 

Długi czas, przebywając tu na forum jesteśmy uświadamiani, wiele można się nauczyć dowiedzieć, sam nawet wyrażałem opinie, ale od dziś to wszystko nie ma sensu:) WSZYSTKO TAK NAPRAWDĘ ZALEŻY OD NASZEGO POJMOWANIA DŹWIĘKÓW W DANEJ CHWILI! a nie od kabelków, marki itp... ot takie mnie naszły wnioski!

Może jesteś głuchy? Lekko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo spieprzony test niczego nie wykazuje a wyciąganie wniosków na podstwie źle skonstruowanego doświadczenia jest zwykłą głupotą.

 

Wykazuje aż nadto.

Wykazuje, że nawet przy braku dopracowania idealnych procedur badania, testujący nie jest wstanie odgadnąć jaki wzmacniacz gra - opierając się wyłącznie na odsłuchu.

Prosta logika sugeruje, że jeszcze większe "wyżyłowanie" procedur sprawi że wszyscy deklarujący się złotousi tracą zdolności odsłuchowe :D

Nie wierzysz? - sam się przekonaj, zainwestuj nieco energii w przygotowanie takiego testu ABX i sprawdź samego siebie ile z tych wzmacniaczy, odtwarzaczy, DAC'ów jesteś w stanie rozróżnić.

Od razu napomnę, że na całe moje szczęście ja takiego testu przechodzić nie muszę bo dla mnie gra to wszystko tak samo nawet jak na to patrzę :)

Nie muszę sobie udowadniać, że słyszę coś czego mój słuch nie ma prawa usłyszeć.

 

Życie bez obłudy jest o wiele prostsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie. I czymś zarąbistym jest poszukiwanie tego swojego brzmienia, tego "wow" w swoim świecie audio.

Tyle tylko, że to wszystko jest subiektywnym odbiorem "lepszości" nie mającym nic wspólnego z prawdziwym brzmieniem.

Dlatego bez względu na to ile wydamy kasy na sprzet audio…polepszy się jedynie NASZE zadowolenie odbioru, a nie spowoduje, że staniemy się znawcami/krytykami muzycznymi, ludzmi obdarzonymi doskonałym słuchem itd.

 

Po prostu pewna grupa sprzetu audio wnosi zmiany na granicy naszego "lepszego" lub "gorszego" odbioru.

I tym się kierujemy.

Niestety ale gdybyśmy mieli całymi godzinami wysłuchiwac skrzypiec w ich rzeczywistym brzmieniu dostalibysmy wielokrotnie szału i bólu głowy.

Moja bliska znajoma jest egzaminatorką muzyczną. Specjalizuje się głownie w instrumentach smyczkowych.

Po egzaminach sama opowiada, że jej głowa przypomina jeden wielki tygiel, a ból głowy może trwać i 2-3 dni po sesjach egzaminacyjnych (skupienie, wytężenie umysłu i słuchu itd.).

 

Dlatego dobrze, że sprzet audio nie gra naturalnie i nigdy grac nie będzie. Bo być może wszyscy byśmy oszaleli po kilku godzinach ostrej jazdy skrzypiec lub innych instrumentów.

 

Pozdrawiam

 

p.s.

 

W świecie audiofliskim kierujemy się przyjemnością odbioru muzyki, nie katowaniem umysłu i uszu.

A co za tym idzie dla jednego nirwana osiągalna jest na pułapie 5 tyś złotych, dla kogoś innego na pułapie 500K złotych.

 

I każdy z nich jest takim samym "profesorem" z takim samym rozeznaniem "pod siebie" brzmienia.

Z małą różnicą, lepszej kalsy sprzęt dodaje nam wartości nieosiągalne przy tanim: separacja instrumentów na ciut większym poziomie niż tylko pozornie, umiejętność wychwycenia kilku planów sceny dźwiękowej itd.

Tyle tylko, że nadal nie znaczy to nic w temacie prawdziwego brzmienia.

 

:)

 

Lubimy przejechać się często po Bang & Olufsen za ich przesadność skrajów pasm i "nienaturalność".

Jednak słusznie ktoś kiedyś powiedział "sprzęt audio ma dawać radość z obcowania z muzyką. Natomiast od prawdziwości brzmienia i siły realnego przekazu muzyki są sale koncertowe i muzycy".

A więc skoro sprzet audio ma dawać radość z obcowania z muzyką uważam za przesadne rozdzielanie włosa na 4 by uzyskać o 3% lepsze brzmienie dopłacając 200% i nadal żyć w świecie nie mającym nic wspólnego z realnym brzmieniem.

 

Jest tu sporo prawdy. Instrumenty nie zawsze są przyjazne dla ucha i nie ma tu na myśli złego ich zestrojenia. Potrafią wyć i męczyć. Sprzęt audio często może brzmienie usubtelniac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu napomnę, że na całe moje szczęście ja takiego testu przechodzić nie muszę bo dla mnie gra to wszystko tak samo nawet jak na to patrzę :)

Nie muszę sobie udowadniać, że słyszę coś czego mój słuch nie ma prawa usłyszeć.

 

Wierzę Ci. A na co dzień obsługujesz młot pneumatyczny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykazuje aż nadto.

W tym przypadku wykazuje jedynie potrzeby testującego. A te, w zasadzie, nie podlegają dyskusji.

Każdy człowiek podobnych typów "ekperymentów" dokonuje codziennie. Czy to kupując majtki, czy wybierając miejsce i sposób spędzenia ulopu. W takim układzie nie ma mowy o żadnym obiektywiźmie czy prawdziwości.

 

Oczywiście naturalnym jest, ze każdy potrzebuje potwierdzenia słuszności swojego wyboru i uznania go przez innych za najlepszy, dlatego tyle jest kłótni w internecie. Ale kłótliwość to cecha ludzka, a nie majtek czy danej lokalizacji czy danego sprzętu audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę Ci. A na co dzień obsługujesz młot pneumatyczny?

 

Nie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku wykazuje jedynie potrzeby testującego.

 

W takim wypadku wykazuje raczej możliwości testującego.

Nie rozumiem nad czy tu jeszcze debatować?

 

Chcesz mi powiedzieć, że ludzie widząc co gra słyszą - nie widząc co gra nie słyszą, ale w gruncie rzeczy słyszą bo żyjemy w matriksie i tak naprawdę nie wiadomo czy istniejemy, bo może być to ograniczenie nałożone przez wyższą świadomość będącą bytem ostatecznym, wiecznym, nie mającym początku ani końca? :D

Oczywiście napisałem z przekorą i karykaturą, żeby pokazać Ci jak odbieram argumenty techniczne negowane prawdą filozoficzną.

W ten sposób to można dojść do równie absurdalnych wniosków typu: "udowodnij mi, że drzewo które widzisz istnieje naprawdę"

jar1.. stop psychofilozofii, argumenty techniczne poproszę, bo rozmawiamy o urządzeniach elektronicznych, zwyczajnych wytworach technicznych, z rodziny "elektroniki domowo użytkowej" a nie małych krasnoludkach mieszkających w układach scalonych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super wieści. Wszystko gra tak samo i dzięki temu można zaoszczędzić sporo kasy. Bardzo dobrze.

 

Dla Nas super. Czy dla ciebie ? Nie wiem. ... Tyle kasy poszło na marne :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Nas super. Czy dla ciebie ? Nie wiem. ... Tyle kasy poszło na marne :(

 

Za przyjemności trzeba płacić. Sprzedam co mam, kupię coś z marketu i też będzie fajnie... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby test przeprowadzić prawidłowo technicznie.

Gdyby nie wyrównano poziomu głośności to zapewne każdy dalej wykazywałby różnice, a tak wystąpił syndrom chwilowej głuchoty:) Nagle okazało się, że tam wszystko jest źle i uniemożliwia wychwycenie różnic, choć przed wyrównaniem poziomów każdy różnice słyszał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1.. stop psychofilozofii, argumenty techniczne poproszę

Daj spokój, przecież nie znasz się na technice. ani na metodyce testów ABX

... ale za to wszystko wiesz.

I to mi się podoba :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.