Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o "BR ze "sprzęgłem"

Czego to ludzie nie wymyślą, BR ze sprzęgłem ;-)))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Element stratny albo Variovent.

A patent na to miał Goodmans od bodaj 1958 r.

 

Dziękuję za podpowiedź i sprostowanie odnośnie patentu.

 

Czego to ludzie nie wymyślą, BR ze sprzęgłem ;-)))).

 

...no jakoś mi się zapomniał ten VARIOVENT to musiałem przeca jakoś opisać a skoro rochu nie miał wątpliwości osochzzzi - opis był trafny :)

 

Ale do meritum proponuję - ktoś ma w swoich VARIOVENT?

Jak go ocenia?

No i nawracam (jak osioł, stary uparty) do równie starych ZG - pełno-pasmowych (3-way) z pełno-wagową i pełno-wymiarową obudowa i zacnymi głośnikami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godmans takie coś nazywał A.R.U. i o ile pamięć mnie nie myli dało się to jakoś stroić.

 

GOODMANS-ARU.jpg

 

Ale do meritum proponuję - ktoś ma w swoich VARIOVENT?

 

Dwukrotnie słuchałem kolumn krakowskiego Haiku Audio z Variovent.

Co ciekawe była tam jakaś bodaj tonsilowska 20 i taniutka czeska tesla na górze.

Wszystko w dość sporej obudowie w stylu Audio Note.

Grało to bardzo zacnie.

Przyjemny, zrównoważony a zarazem całkiem dynamiczny dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o piankowych zatyczkach BR? Niektórzy producenci dodają do swoich kolumn, mają zadanie ograniczyć działanie otworu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co może "paść" na ich drodze życia to zawieszenia wooferów (jeśli były piankowe) a z tym ktoś. kto ma najwyżej jedną "lewą" rękę - da sobie radę sam (wiem to z autopsji)

 

 

Dzięki. To dobry trop. Faktycznie, widziałem czasami u niektórych takie dziurawe zawieszenia, ale to były takie głośniki coś na wzór, jakie montowali w starodawnych odbiornikach radiowych, kiedy jeszcze niektóre były o takim jajowatym kształcie :) Guma też z upływem lat parcieje, ale jak mówisz, że da się to niewielkim nakładem pracy naprawić, to warto zainteresować się takimi używkami. Wcześniej rozważałem kupno jakiegoś suba, ale się zniechęciłem, bo jeśli trzeba nim kręcić i na dodatek szukać dla niego właściwego miejsca, żeby nie popsuć efektu stereo, to raczej mało przekonujące rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze działanie takich gąbek było pokazane w lab. Audio na przykładzie B&W, gdzie z kolumnami był kpl gąbkowy rurka zmniejszająca średnicę otworu i pasujący do niej wałek całkowicie blokujący przepływ powietrza. Możliwości strojenia obudowy były w rękach użytkownika: "pusty" kanał- bas większy, lecz trochę podbity, wkładka rurkowa- bez podbicia, lecz niższe strojenie, które w większych poziomach mocy może jednak trochę spowalniać przepływ powietrza, wreszcie zatyczka pełna- obudowa zamknięta- bez podbicia, łagodne opadanie ch-ki. Czyli- jak kto lubi, tak stroi.

U mnie kolumny grają z subwooferem, w kanałach br siedzą pianki (podział 80 Hz, więc br i tak nie miał nic do powiedzenia).

 

Podobne możliwości daje pojedyncza zatyczka piankowa w kolumnie z dwoma otworami br- zatykając jeden z nich, przestrajamy bas w dół.

 

Altusy były z otworem stratnym.

 

Chodzi Ci o siatki na otworach? Nie stawiały one zbyt dużego oporu. Ich przypadłością były zakłócenia akustyczne- po prostu świszczały! Łatwo jednak można było się ich pozbyć.

 

W Altusach był inny, dużo większy problem- nieliniowość oporu powietrza na skutek zbyt małych otworów, zwłaszcza odczuwalny dla większych głośności. Kiedyś walczyliśmy z tym w kolumnach kolegi- trochę dało się poprawić dźwięk pr,y niskich głośnościach, lecz na zmianę br na normalnej dla głośnika basowego średnicy nie chciał się zgodzić z uwagi na niesprzedawalność kolumn. Stanęło na tym, że się ich pozbył i kupił lepsze :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cieszymy się Twoim szczęściem...mi odczuwanie basu i reszty pasma odpowiada i wywołuje wielkie emocje z 2 razy 6,5 cala na kolumne...nagłaśniam około 20 metrów z 36...akustyka mojego pomieszczenia "wspomaga" system...

@ziko369. Twoja stopka, czy też sygnaturka, jak to tam się zwie, wspomina coś o grupie Slayer. Masz też kolumny 2X6,5" i jesteś zadowolony. Ja teraz rzadziej słucham takiego thrash metalu. No ale dla odmiany zapuściłem sobie dzisiaj trochę ich muzyki. Jak Ci się wydaje, to są takie jasne realizacje na tle innych podobnych kapel, bo u mnie tak to słyszę. Dodam tylko, że wzmacniacz mam ze stajni CA, a one są przez większość na tym forum uważane właśnie za "jasne". Dodam, że stopa perkusji jest tu bardzo blada, czego na innych albumach, innych zespołów nie ma. Są bardziej basowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sylwon38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma też z upływem lat parcieje,

 

Nie parcieje gdy:

Nie wystawiamy jej na działanie UV, ekstremalne (+ -) temperatury (w warunkach domowych no problema), oraz potraktowanie co jakiś czas (raz na rok) cieniutką warstwą wazeliny (to ważne!)TECHNICZNEJ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie parcieje gdy:

Nie wystawiamy jej na działanie UV, ekstremalne (+ -) temperatury (w warunkach domowych no problema), oraz potraktowanie co jakiś czas (raz na rok) cieniutką warstwą wazeliny (to ważne!)TECHNICZNEJ.

 

Silikon w sprayu, taki do uszczelek samochodowych też by się chyba nadawał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci OZ tak przejmowali się "zamknięciem", iż nawet szczelina wielkości ostrza szpilki nie wchodziła w rachubę.

Zresztą test polegający na wciśnięciu i dłuższym przytrzymaniu membrany woofera po którym miała ona wracać długo do stanu początkowego...

A Wy opowiadacie o gąbeczkach na otwór...

Albo OZ albo BR z jakimś wydziwianiem...

Ktoś przecież zrobił założenia odnośnie konstrukcji, jakieś badania, strojenie...

... a tu przychodzi człek z zatyczką albo inną rurą i zatyka... ;-)

 

To tak a propos głosów w wątku, w których występuje słowo "strojenie".

Co takiego stroi się w ZG...?

Mit?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@ziko369. Twoja stopka, czy też sygnaturka, jak to tam się zwie, wspomina coś o grupie Slayer. Masz też kolumny 2X6,5" i jesteś zadowolony. Ja teraz rzadziej słucham takiego thrash metalu. No ale dla odmiany zapuściłem sobie dzisiaj trochę ich muzyki. Jak Ci się wydaje, to są takie jasne realizacje na tle innych podobnych kapel, bo u mnie tak to słyszę. Dodam tylko, że wzmacniacz mam ze stajni CA, a one są przez większość na tym forum uważane właśnie za "jasne". Dodam, że stopa perkusji jest tu bardzo blada, czego na innych albumach, innych zespołów nie ma. Są bardziej basowe.

Repentless...z mojej stopki gra stopę jak należy...poprzednie albumy mają dość jasną realizację...osobiście uważam, że brzmienie stopy w metalu...i nie tylko...stopa często jest wysoko strojona...więc i ja nie wymagam żeby nisko brzmiała...za to nie może się gubić i dudnić...wolę mniej ale dokładnie...szybko...posłuchaj poniższej realizacji...to jest dla mnie doskonałość w każdym calu...mimo tego że stopa jest szybka i wysoko grana...reszta...scena 3d, itd. perfekcja...talerze...mniam...

 

Najlepiej jak się Przemak wypowie jako fachowiec od realizacji...

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci OZ tak przejmowali się "zamknięciem", iż nawet szczelina wielkości ostrza szpilki nie wchodziła w rachubę.

Zresztą test polegający na wciśnięciu i dłuższym przytrzymaniu membrany woofera po którym miała ona wracać długo do stanu początkowego...

A Wy opowiadacie o gąbeczkach na otwór...

Albo OZ albo BR z jakimś wydziwianiem...

Ktoś przecież zrobił założenia odnośnie konstrukcji, jakieś badania, strojenie...

... a tu przychodzi człek z zatyczką albo inną rurą i zatyka... ;-)

 

To tak a propos głosów w wątku, w których występuje słowo "strojenie".

Co takiego stroi się w ZG...?

Mit?

 

Jakieś różnice z tymi "gąbeczkami" warte zastosowania chyba jednak są. To fragment opisu moich kolumn z AUDIO autorstwa A. Kisiela:

"Niskie częstotliwości są tylko leciutko wyeksponowane, w opcji obudowy zamkniętej oczywiście charakterystyka leży niżej i jest teoretycznie jeszcze bliższa ideałowi, ale w praktyce takie wzmocnienie, jakie widać przy bas-refl eksie, absolutnie nie jest problemem, co potwierdziły też próby odsłuchowe.

 

W opcji z pracującym basrefl eksem spadek -6 dB pojawia się przy 30 Hz, a z otworem zamkniętym - przy 35 Hz, również bardzo nisko. Różnica między obydwoma charakterystykami jest oczywiście widoczna, ale nie tak wyrazista jak w innych kolumnach bas-refl eks, które zamykaliśmy. Dlaczego? To efekt bardzo niskiej częstotliwości rezonansowej bas-refl eksu - im niższe strojenie, tym bliżej jesteśmy charakterystyki przetwarzania (oraz impulsu) właściwej dla obudowy zamkniętej (można powiedzieć, że obudowa zamknięta to nieskończenie nisko dostrojony bas-refl eks)."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do meritum proponuję - ktoś ma w swoich VARIOVENT?

Jak włożysz do tunelu BR jakiś materiał (np. zwinięte skarpetki ;-)) to będzie namiastka varioneta.

Altusy były z otworem stratnym.

Chyba raczej takich nie było. Tylko OZ, BR i z membraną bierną. Chyba że jakieś serie niskonakładowe.

 

A Wy opowiadacie o gąbeczkach na otwór...

Takie "korki" stosuje wiele firm. Te hi-endowe też.

 

Ktoś przecież zrobił założenia odnośnie konstrukcji, jakieś badania, strojenie...

... a tu przychodzi człek z zatyczką albo inną rurą i zatyka... ;-)

A to coś złego ? Obliczenia to tylko teoretycznie, badania w komorze bezechowej to już trochę praktyki, ale takiej teoretycznej praktyki a spotkanie z akustyką pomieszczenia odsłuchowego to zupełnie inna bajka. Każdy eksperyment który spowoduje zmianę jest celowy. Może będzie przyjemniej. W kolumnach takie eksperymenty są słyszalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A to coś złego ? Obliczenia to tylko teoretycznie, badania w komorze bezechowej to już trochę praktyki, ale takiej teoretycznej praktyki a spotkanie z akustyką pomieszczenia odsłuchowego to zupełnie inna bajka. Każdy eksperyment który spowoduje zmianę jest celowy. Może będzie przyjemniej. W kolumnach takie eksperymenty są słyszalne.

 

Konkret...brawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak a propos głosów w wątku, w których występuje słowo "strojenie".

Co takiego stroi się w ZG...?

Mit?

Nie stroi tylko powoduje zmiany w odbiorze dźwięku. Jak zmiana jest przyjemna w odbiorze to można ją zostawić. To ma związek z akustyką pokoju, która często wypacza charakterystykę kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać wstecz, ale słowo "strojenie" pada w kontekście zwrotnicy, otworu (średnica, długość)...

Akustyka. Wiadomo, ZG nie grają w próżni...

Wiadomo, że gąbeczka zmienia brzmienie.

 

Ja pytam konkretnie:

1. Co konstruktor/producent stroi?

2. To kiedy ZG jest produktem skończonym? Skoro użytkownik sobie gąbeczki i rurki wkłada...

 

Lechu. Sam chciałeś tu jakichś pomiarów ZG ode mnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej takich nie było. Tylko OZ, BR i z membraną bierną. Chyba że jakieś serie niskonakładowe.

 

Wystarczy wykroić dziurę i do wysokiego strojenia jak 70 Hz już sama grubość ścianki wystarcza. Altusy bywały różne, takie i siakie, najgorsze były te tubki wysokotonowe, na szczęście szybko się przepalały i bez nich można było słuchać Altusów godzinami....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. To kiedy ZG jest produktem skończonym? Skoro użytkownik sobie gąbeczki i rurki wkłada...

ZG jest skończony dla konstruktora jak w komorze bezechowej osiągnie zadowalającą konstruktora charakterystykę. Nie musi się to zgadzać z tym co słychać u odbiorcy w domu w związku z jego akustyką. Tu drogi są dwie, można dłubać przy kolumnie lub przy akustyce. Obie drogi nieprzewidywalne choć ich nieprzewidywalność da się mocno ograniczyć.

Te gąbki i zatyczki często firma dołącza do konstrukcji sugerując eksperymenty. O akustykę każdy musi zadbać sam.

 

Lechu. Sam chciałeś tu jakichś pomiarów ZG ode mnie...

Tak, pomiarów porównawczych BR-OZ wskazujących że wielu producentów hi-endu myli się stosując BR. W końcu w hi-endzie nie ma ograniczeń cenowych. Powinna decydować tylko jakość albo może przyjemność słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kolumny z BR do danego pomieszczenia łatwo mogą być za duże i dadzą przerzut, a OZ może być za mała z niedostatkiem basu. A że zamożni ludzie mają czasem salony jak sale gimnastyczne, wtedy BR może przynajmniej dać płaską charkę. Poza tym jaką te hi-endy mają dobroć?

 

BR BR-owi nierówny, jeśli uznać że ten typ obudowy może mieć różną dobroć. Charles-Henry Delaleu próbował wyznaczyć odpowiednik Qtc obudowom z rezonatorem: S=(Vb/Vas)/qts^2.

Duże paczki i staroszkolne głośniki z wysoką dobrocią dadzą niskie "S", powinny być trochę korzystniejsze impulsowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13,5 tys $ za listwę zasilającą, przypadkiem trafiłem, cudo inzynierii i myśli technicznej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To za tę kasę nie lepiej kupić jakieś zasilanie na bateriach żelowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kamil Ełk

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Repentless...z mojej stopki gra stopę jak należy...

Serwis TIDAL ma jednak sporo braków. Albumu "Immerse In Infinity" akurat nie ma, ale posłuchałem "Chaostream" Perkusista ma niezłe drgawki w nogach :) Nic się raczej u mnie nie gubi, a jest naprawdę szybko. Gitary brzmią wyśmienicie. Wracając do "jasnych", czy "ciemnych" wzmacniaczy, to trzeba mieć ich w taki razie kilka, bo akurat ostatnio mam apetyt na Blues. Są takie składanki "Blues Mix" czy Akella Presents" i tam nie odczuwam jakiegoś "jasnego" grania. Czyli w myśl tekstu z Twojej stopki, trza słuchać dźwięków, nie klocków :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Są takie składanki "Blues Mix" czy Akella Presents" i tam nie odczuwam jakiegoś "jasnego" grania. Czyli w myśl tekstu z Twojej stopki, trza słuchać dźwięków, nie klocków :)

 

Nie da się wszystkich realizacji ogarnąć...studia nagraniowe też mają różny sprzęt i "uszy"... A jest tyle znakomitych...w metalu też...realizacji, że brak czasu na przesłuchanie...

 

Cieszę się, że się kapela podoba...jest bomba...

Pozdrawiam serdecznie A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13,5 tys $ za listwę zasilającą, przypadkiem trafiłem, cudo inzynierii i myśli technicznej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To za tę kasę nie lepiej kupić jakieś zasilanie na bateriach żelowych.

Albo Auto...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondycjonery? a przez połowę polski prąd pozardzewiałych drutach leci

a bo nie rozumiesz po co sa. maja wyciac wcz ktore sie na km tych drutow indukuje.

 

drugi problem to wplyw elementow zestawu na siebie nawzajem, i tu dlaczego graja kable sieciowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez shittzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZG jest skończony dla konstruktora jak w komorze bezechowej osiągnie zadowalającą konstruktora charakterystykę. ...

Stroi (zwrotnica, otwór,...) coś co nie wiadomo jak zabrzmi u melomana?

Zresztą którzy to producenci mają komory bezechowe... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroi (zwrotnica, otwór,...) coś co nie wiadomo jak zabrzmi u melomana?

Zresztą którzy to producenci mają komory bezechowe... ;-)

Miał kiedyś Tonsil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, komorę można wynająć. Rozmawiałem ostatnio z kobitą, logopedą na uniwerku w Strassburgu - mają komorę bezechową, a to nie wydział akustyki tylko językowy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą którzy to producenci mają komory bezechowe

Teraz pewnie żaden nie ma.

 

Bez przesady, komorę można wynająć

Kiedyś na Politechnice Gdańskiej była komora. Wprawdzie tylko taka w której można było dokładnie mierzyć od 400 Hz ale zawsze to coś. Nie wiem czy przetrwała do dzisiaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.