Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że usytuowanie głosnika niskotonowego z boku nie wprowadza zmian w jego brzmieniu?

 

Tego Ci nie powiem bo nie próbowałem tej konstrukcji z basem na boku ale jestem prawie pewny, że lepiej nie będzie. Można jedynie powalczyć aby nie było gorzej. Na pewno powinna się zmienić zwrotnica, przy basie na boku filtruje się inaczej. Generalnie od strony zestrojenia jest to gorsze rozwiązanie niż bas na przedzie i jeżeli nie ma konieczności to lepiej nie robić takiego układu. To jedynie ma sens jak jest parcie na jak najwęższą kolumnę lub stosuje się głośnik basowy dużych rozmiarów i konieczne byłoby robienie kolumny szerokości np 40cm. Poza tym, bas na boku to jest w sumie kiepskie rozwiązanie bo tylko niepotrzebnie komplikuje sprawę a sonicznie nie wnosi żadnych korzyści.

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoshi, bedzie większy monitor?

 

Już jest. Robiliśmy na jesieni dla kolegi jazzuita taki większy monitor na Satori 19 i Satori beryl. Projekt bardzo fajny,być może do niego wrócimy za jakiś czas :-)

 

A porównując te kopółki SB tekstylne i Berylowe ,jak to się ma do takiego Esoteca D260 Dynaudio?

 

Nie miałem tego tweetera Dynaudio więc trudno mi się odnieść. Miałem kiedyś w projekcie o ile dobrze pamiętam dynaudio esotar t330 i z tego co pamiętam to był bardzo dobry tweeter. Lepszy od szmacianego SB ale czy lepszy od beryla.. tego bym nie powiedział. Poza tym tweeter drogi i trudno osiągalny. A berylowego SB można mieć od ręki, dla mnie wybór oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, czyli nie wykluczasz seryjnej produkcji tego modelu? To ten ze scieta przednią ścianką?

 

Chodzi o te monitory z postu 659 : http://www.audiostereo.pl/klub-yb-audio_132198.html/page__view__findpost__p__4218385 . Tak, nie wykluczamy wprowadzenia ich na stałe do oferty. Jeszcze nie wiem czy w takiej czy może jednak nieco zmienionej formie.

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że usytuowanie głosnika niskotonowego z boku nie wprowadza zmian w jego brzmieniu?

Posiadałem tego typu konstrukcje z głośnikiem na jednym boku i uważam że ma pewną kluczową zaletę dla budowania sceny . Mianowicie doskonałą proporcję perkusji na wielu płytach . Perkusję na takich głośnikach wyjątkowo łatwo ustawić aby grała idealnie pośrodku w dobrą proporcją albo z tyłu i bardzo wyraźnie można wskazać uderzenie w bębny ale realnie w zasięgu 2 metrów a nie że perkusista gra z ramionami 4 metrowymi . Oczywiście to dotyczy realizacji gdzie jest zachowana ta proporca a nie gdzie przejścia perkusji są efektem reżyserki . Ogólnie efekt jest bardzo fajny bez zamykania oczu mamy w domu perkusistę jak na scenie .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Teraz to Amare Diamond Firefly:

 

http://www.amaremusica.pl/diamond-fireflay/

 

Był u mnie kolega który miał je wypożyczone i kontrastował z XN 250 które chciałem sprzedać...i sprzedałem a Firefly oddał..wygląd super, brzmienie..poprawne, dupy mi nie urwało.

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamiętam o koledze co je ustawił pod ściana;) na AS z elektronika na poziomie kolumn jednak dupkę urywalo.

 

U mnie stały metr od ściany..i szału nie było..nie za tą cenę..nie grały źle ale spodziewałem się efektu WOW..a tu tylko ...jest OK..

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z lubelskich użytkowników YB Audio (najlepiej Zephyr S lub wyższych modeli) wpuściłby mnie na chwilkę na odsłuch i oblukanie?

Zapewnię wszystkie potrzebne płyny i zakąski :)

 

Z chęcią bym się przłączył jeśli jest ktoś z Lub. Dojazd 100-150 km nie stanowi problemu.. ☺️

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.