Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  269 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, LOBO_M napisał:

Zapomniałem dodać link z testem o którym piszę 

https://hificompass.com/en/reviews/satori-mw16tx-4

Świetny głośnik. Troels też go testuje od jakiegoś czasu:

http://www.troelsgravesen.dk/FUSION-22.htm 

Bardzo udana konstrukcja, nota bene 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem chłopów co sobie dyktatora do domu wpuszczają.. moja żona akceptuje mnie takim jakim jestem a ja akceptuje żonę taka jaka jest. Więc jej i moje hobby sa naszą sprawą bo sa częścią nas samych.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich zainteresowanych oraz zastanawiających się nad powodem sprzedaży mych Zephyr Smk2.

Uspakajam z kolumnami jest wszystko ok. Grają i wyglądają jak w dniu zakupu.

Sprzedaje je tylko z powodów osobistych niezależnych ode mnie 

Pozdrawiam chłopaków z Yb oraz cały klub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafa napisał:

Nie rozumiem chłopów co sobie dyktatora do domu wpuszczają.. moja żona akceptuje mnie takim jakim jestem a ja akceptuje żonę taka jaka jest. Więc jej i moje hobby sa naszą sprawą bo sa częścią nas samych.

Trochę przesadzasz, w świecie audio jest taki ogrom wyboru że jest w czym wybierać. Ja też jestem estetą i np Cyrusa choćby nie wiem jak grał, w życiu bym nie wstawił do salonu. Dlatego też mam kolumny YB a nie Spendor czy Harbeth. w pokoju stricte audio można sobie robić co się chce, ale w pokoju wspólnym trzeba pójść na pewne kompromisy i ja też się z tym zgadzam, ze szpetny klamot jest nieakceptowalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LOBO_M napisał:

Trochę przesadzasz, w świecie audio jest taki ogrom wyboru że jest w czym wybierać. Ja też jestem estetą i np Cyrusa choćby nie wiem jak grał, w życiu bym nie wstawił do salonu. Dlatego też mam kolumny YB a nie Spendor czy Harbeth. w pokoju stricte audio można sobie robić co się chce, ale w pokoju wspólnym trzeba pójść na pewne kompromisy i ja też się z tym zgadzam, ze szpetny klamot jest nieakceptowalny. 

I właśnie to jest super . Yb dają wspaniały dźwięk ale równie dobry design. I dlatego jest to moim zdaniem najlepsza polska firma produkująca kolumny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2023 o 11:50, marekw 76 napisał:

Czyli Pawle moje Zondy S też mogą załapać się na taki upgrade?

Będzie o czym myśleć w 2024.

Pytanie w którym kierunku mógłbym oczekiwać zmiany brzmienie po takiej zmianie.

Tak, każda konstrukcja bazująca na głośnikach Satori łapie się na taki upgrade. Przy Zondzie która wszystkie 3 głośniki ma z tej serii, przejście na wersję Textreme da niesamowity efekt. To będą zupełnie nowe kolumny bo de facto tak będzie. Ze starej zostanie tylko skrzynka której w ogóle nie trzeba ruszać i cokolwiek zmieniać i to jest super. 

Jak dla mnie różnica będzie kolosalna. Miałem okazje projektować duże kolumny bazujące na ten samej obudowie ale w wariancie papierowym i textreme. Te drugie były co najmniej o poziom lepsze. Bas suchszy, krótszy, bardziej zwarty i nie tak lejący się. Jest go może odrobinę mniej ale to nie jest w sumie problem bo w innych cechach dostajemy z nawiązką.
Średnica na pewno będzie dużo bardziej klarowna i detaliczna. Na pewno pojawi się tam więcej niuansów i precyzji. Tak samo wysokie tony. Tweeter textreme przypomina beryl ale może z tą różnicą iż najwyższa góra jest jakby żywsza i fajniejsza. Kolumny jako całość nabiorą ten trudno osiągalny  efekt gładszego, spokojniejszego brzmienia z jednoczesnym pogłębieniem cech wysokiej rozdzielczości, detaliczności. 

Moim zdaniem, mimo tak szeroko zakrojonych zmian, taki upgrade jest wysoce opłacalny. Nawet jak to będzie kosztować niemało bo komplet 6 przetworników plus 2 zwrotnice plus przeróbki to będzie spory pieniądz, to i tak będzie to tego warte. To jest przeskok już w zupełnie nowe rejony. Tu trzeba sobie uzmysłowić, że z naprawdę dobrej kolumny jaką jest Zonda przeskakuje się na absolutny top jeżeli chodzi obecnie o przetworniki. Można oczywiście się spierać, że są lepsze przetworniki jak Purifi czy może Ellipticor ale w relacji jakości do ceny Satori Textreme bezapelacyjnie jest liderem. Nie jest może najlepsze ale na pewno najtańsze ze wszystkich topowych przetworników a to  diametralnie zmienia postrzeganie sprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yoshi_80 napisał:

Tak, każda konstrukcja bazująca na głośnikach Satori łapie się na taki upgrade. Przy Zondzie która wszystkie 3 głośniki ma z tej serii, przejście na wersję Textreme da niesamowity efekt. To będą zupełnie nowe kolumny bo de facto tak będzie. Ze starej zostanie tylko skrzynka której w ogóle nie trzeba ruszać i cokolwiek zmieniać i to jest super. 

Jak dla mnie różnica będzie kolosalna. Miałem okazje projektować duże kolumny bazujące na ten samej obudowie ale w wariancie papierowym i textreme. Te drugie były co najmniej o poziom lepsze. Bas suchszy, krótszy, bardziej zwarty i nie tak lejący się. Jest go może odrobinę mniej ale to nie jest w sumie problem bo w innych cechach dostajemy z nawiązką.
Średnica na pewno będzie dużo bardziej klarowna i detaliczna. Na pewno pojawi się tam więcej niuansów i precyzji. Tak samo wysokie tony. Tweeter textreme przypomina beryl ale może z tą różnicą iż najwyższa góra jest jakby żywsza i fajniejsza. Kolumny jako całość nabiorą ten trudno osiągalny  efekt gładszego, spokojniejszego brzmienia z jednoczesnym pogłębieniem cech wysokiej rozdzielczości, detaliczności. 

Moim zdaniem, mimo tak szeroko zakrojonych zmian, taki upgrade jest wysoce opłacalny. Nawet jak to będzie kosztować niemało bo komplet 6 przetworników plus 2 zwrotnice plus przeróbki to będzie spory pieniądz, to i tak będzie to tego warte. To jest przeskok już w zupełnie nowe rejony. Tu trzeba sobie uzmysłowić, że z naprawdę dobrej kolumny jaką jest Zonda przeskakuje się na absolutny top jeżeli chodzi obecnie o przetworniki. Można oczywiście się spierać, że są lepsze przetworniki jak Purifi czy może Ellipticor ale w relacji jakości do ceny Satori Textreme bezapelacyjnie jest liderem. Nie jest może najlepsze ale na pewno najtańsze ze wszystkich topowych przetworników a to  diametralnie zmienia postrzeganie sprawy

Paweł ale u mnie na wysokich jest szpilka przecież...

Czyli też warto i zmienić ją?

I jeszcze gdybyś mógł napisać mi na PW coś o kosztach takiego upgrade. O jak zrobilibyśmy to technicznie?

Tam na jak długo muszę podrzucić kolumny do Roberta? Bo jak rozumiem trzeba zawieźć do niego?

Na przykład zawożę w piątek, na weekend jadę do Częstochowy i odbieram w niedzielę?

Czy to raczej więcej czasu potrzeba?

Chciałbym zwyczajnie ogarnąć to jednym kursem z Lublina do Was.

Myślałem o zmianie wzmacniacze po nowym roku ale może najpierw kolumny poprawię skoro jest szansa poprawić brzmienie?

Tak jak Ci kiedyś mówiłem Zondy mają u mnie dożywocie😉

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, marekw 76 napisał:

Paweł ale u mnie na wysokich jest szpilka przecież...

Czyli też warto i zmienić ją?

I jeszcze gdybyś mógł napisać mi na PW coś o kosztach takiego upgrade. O jak zrobilibyśmy to technicznie?

Tam na jak długo muszę podrzucić kolumny do Roberta? Bo jak rozumiem trzeba zawieźć do niego?

Na przykład zawożę w piątek, na weekend jadę do Częstochowy i odbieram w niedzielę?

Czy to raczej więcej czasu potrzeba?

Chciałbym zwyczajnie ogarnąć to jednym kursem z Lublina do Was.

Myślałem o zmianie wzmacniacze po nowym roku ale może najpierw kolumny poprawię skoro jest szansa poprawić brzmienie?

Tak jak Ci kiedyś mówiłem Zondy mają u mnie dożywocie😉

Aa faktycznie Ty masz Zonde S. To w niczym nie przeszkadza, szpilkę można zostawić.  Jakbyś chciał wymienić całość przetworników to po małej przeróbce stolarskiej na tweeterze też to będzie możliwe. 

Myślę,  że taka weekendowa wyprawa na upgrade jest najzupełniej realna. Oczywiście musiałbym opracować projekt i złożyć zwrotnice wcześniej ale sama wymiana bebechów jest do zrobienia w jeden dzień. Szczegóły możemy dogadać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, rafa napisał:

Nie rozumiem chłopów co sobie dyktatora do domu wpuszczają.. moja żona akceptuje mnie takim jakim jestem a ja akceptuje żonę taka jaka jest. Więc jej i moje hobby sa naszą sprawą bo sa częścią nas samych.

Też tego nie rozumiem, ale lepiej się nie odzywać w tym temacie. To ich wspólna decyzja 😁

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

głośniki ma z tej serii, przejście na wersję Textreme da niesamowity efekt. To będą zupełnie nowe kolumny bo de facto tak będzie.

Sam się zastanawiałem, jakie głośniki wybrać do własnej konstrukcji 3way. Na sekcję średnio- wysokotonową, wybrałem w sumie w ciemno Textreme, bo z założenia interesowały mnie przetworniki z niskimi zniekształceniami. Wtedy, kiedy podejmowałem decyzję, nie było jeszcze konstrukcji w oparciu o te głośniki, więc nie można było ich posłuchać.
Były obawy, że przy graniu szczegółowym będzie poczucie suchości i kliniczności. Oczywiście dużo zależy od elektroniki, ale brzmienie jest gładkie i spokojne a jednocześnie bardzo szczegółowe. Można słuchać i gorszych realizacji, bo te głośniki z nich wyciągają też i dobre strony, których wcześniej nie było słychać.
Ja polecam serię Textreme! 🙂


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafa napisał:

Tweeter Textreme to jest fenomenalna konstrukcja. Szybki, precyzyjny i wspaniale oddaje barwy. Top.

 

3 godziny temu, NRK napisał:
5 godzin temu, rafa napisał:

Top.

I na dodatek w normalnej cenie

Nie pozostaje mi nic innego, jak zamówić na tych przetwornikach, docelowe monitory. Ciekawy jestem, jakie są różnice soniczne, między kompletem głośników textreme, a sprawdzoną parą illuminator/revelator.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Cezary_58669 napisał:

 

Nie pozostaje mi nic innego, jak zamówić na tych przetwornikach, docelowe monitory. Ciekawy jestem, jakie są różnice soniczne, między kompletem głośników textreme, a sprawdzoną parą illuminator/revelator.

Mnie też to ciekawi. Przejście na textreme w moim przypadku i chęci zachowania fantastycznej obudowy( jeżeli w ogóle możliwe) wiązałoby się ze sporym wydatkiem a czy efekt sonicznego upgrade jest warty tak dużej różnicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, rafa napisał:

Ja obecnie gram na parze Textreme-Revelator i jest rewelacyjnie 😉

Synergia jest zjawiskowa.

Wersja z waveguide by się przydała.

17 minut temu, rafa napisał:

Ja obecnie gram na parze Textreme-Revelator i jest rewelacyjnie 😉

Synergia jest zjawiskowa.

Wersja z waveguide by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Yoshi_80 napisał:

O dobry WG nie jest łatwo a jak ma być jakiś tam doczepiony na pałę z Visatona czy Monacora to lepiej w ogóle nie mieć.

Mam nadzieję, że powstanie wersja textreme obecnego waveguide:

https://audioxpress.com/article/test-bench-the-tw29bnwg-beryllium-dome-and-waveguide-from-the-sb-acoustics

 

Maly waveguide jest obecny w nowym seas textreme:

https://seas.no/index.php?option=com_content&view=article&id=621:t29x-news&catid=41&Itemid=276

Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się ostatnio polskimi manufakturami, odsłuchałem dzisiaj kolumy Akustyk ILR12 - podobało mi się, wyrafinowane granie, ale brakowało mi nieco zejścia na basie. Czy w podobnym budżecie będzie coś z YB Audio co się lepiej wykaże w zakresie dolnego pasma, zachowując jednocześnie klasę na pozostałych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dawno kolumn od Pawła nie używałem, sprzedam drugi system, końcówki, elektronikę, odgruzowałem pokój, od nowa ustawiłem kolumny ogarnąłem trochę DAC i się poryczałem, tego mi brakowało. Jeszcze dużo pracy bo bas kuleje ale i tak jest petarda ! Gra to mega !!

Paweł świetna robota 🤗😍 🤘

Ale central wisi 😅🙏 (z cyklu jak komuś popsuć humor 😅)

Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2023 o 20:23, EMiL napisał:

Wersja z waveguide by się przydała.

Obecnie testuje 6" Waveguide jako ze 4" wypadl kiepsko. Wieksza wersja to kompletnie inna para kaloszy 😉
Mowiac wprost znacznie lepiej pomiarowo i na ucho.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
11 godzin temu, fetek napisał:

W moim przypadku raczej unikają kontaktu 😅 wisi nam jeden projekt od hmm 3 lat.. a ja w sumie przestałem się przypominać.

Czyli wcale nie potrzebujesz tych kolumn a oni twoich pieniędzy. Idealny układ 😄 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafa napisał:

Czyli wcale nie potrzebujesz tych kolumn a oni twoich pieniędzy. Idealny układ 😄 

jednej, chodzi o głośnik centralny. Coś w tym jest.. wszyscy mają za dużo roboty i za mało czasu a ja nie jestem osobą, która z natury wciska czerwony guzik.

Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, fetek napisał:

Ktoś ma "świeży" cennik ?

Każdy projekt na stronie głównej jest bardzo dokładnie opisany. Jest dołożona tabelka ze specyfikacją techniczną. Brakuje tylko ceny detalicznej. Wiadomo jest, że cena w przypadku indywidualnych zamówień może się trochę różnić między produktami z tej samej serii to mimo wszystko właściciele firmy zaoszczędzili by trochę czasu na odpowiedzi na pytania : "proszę Pana a ile kosztują te kolumny, ile tamte a ile jeszcze inne." Dlatego trochę też się dziwię że nie ma cen detalicznych. Chyba że dla każdego nabywcy jest inna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.