Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  59 członków

Asura Klub
IGNORED

Klub miłośników: produkty ASURA


absinth3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Na szrocie rod nie zagra.

Dobrze prawisz, dać Ci wódki ;)

 

A na poważnie, rod dopiero pokazuje w dobrym systemie, ile złoto tuszuje i wygładza.

Niestety jak to Asura mówił, gra cały system, i jak system kuleje to rod na nic się nie zda :)

Złoto jest bezpieczniejsze, dlatego sprawdza się u wielu.

 

Parafrazując cytat ze "Zmienników":

Rod jest wyznacznikiem prawdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się parę osób chwyci za ręce a pierwsza dotknie przykładowo "elektrycznego pastucha", to tą ostatnią kopnie...

Dzięki tej pozornej ezoteryce ostatni w łańcuszku może stać się eterycznym ; -)

sukcesów

Wu

Edytowane przez Cytrus

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wtyki rodowane naprawdę super są, od wczoraj do dziś były katowane razem z moim nowym kablem urządzeniami podpiętymi do listwy zasilającej o łącznej mocy 3,6kW. Mój kabel zimny, wtyczki Furutecha zimne a kable od podpiętych urządzeń ciepłe a ich bolce zasilające gorące.

 

No ciekawie to wygląda , pisz dalej jak sprawy się mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie to wygląda , pisz dalej jak sprawy się mają

No, niesamowicie wręcz to wygląda. Czy zastosowano przewodnik o odpowiednim przekroju i się nie grzeje? Niesamowite. Takie rzeczy to tylko w MIT.

 

Wbrew pozorom Wojciechu są takie firmy audio które traktują swoje przewody w procesie produkcyjnym napięciami wielu kilowolt i o dziwo w przewodnikach nazywają to: napięciem przebicia? Ja pozwoliłem sobie na skromniutkie Ampery tylko ale za to dłużej a nie jakieś pikosekundy :)

No dobrze, powiedz tylko, jaki to jest wyczyn dobrać przewodnik o odpowiednim przekroju, nawet dla 100A? Jest to wyczyn, którym można się pochwalić?

 

i o dziwo w przewodnikach nazywają to: napięciem przebicia?

NIe w przewodnikach tylko w przewodach. Nie znasz definicji tego, co produkujesz? I co dziwnego jest w ustalaniu wytrzymałości izolacji przewodu? Powtórzę pytanie. Czy dla ciebie jest wyczynem, godnym oznajmiania tego na forum, że w końcu wyliczyłeś odpowiedni przekrój przewodnika do założonego prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zapewne wiesz jak te niegrzejące sie wtyczki za 3300zł/ grają i jak gra wybrany przez Ciebie kawałek konfekcjonowanego kabla, aby złożyć z nich kabel grający dokładnie z Twoim zamierzeniem? Jak będzie brzmiał ten kabel? I dlaczego tak a nie inaczej? I ile doliczysz w cenę tego kabla do owych 3300zł za swój geniusz twórczy, odcinek kabla i lutowanie wtyczek?

Ps.

Cz\y te wtyczki leżąc w Twojej firmowej skrzynce są "kondycjonowane" i nabierają już jakichś wykrytych przez Ciebie właściwości? W której z dziedzin - przewodnictwa prądu, właściwości brzmienia, czy oddawania energii do sieci???

Niecierpliwie czekam na obszerną odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczki przemysłowe za 16złotych (przypomnę w tych ostatnich grzały się bolce mimo 5mm średnicy i takiego przemysłowego gniazdka na kabel)

albo zła konstrukcja (nie powinny być dopuszczone do sprzedaży), albo wadliwy egzemplarz, albo złe podłączenie,

nawet tani osprzęt "przemysłowy" elektryczny obowiązują restrykcyjne normy i nie powinien się grzać

(przed chwilą sprawdzone na najzwyklejszej wtyczce zasilającej bojler mocy 1,5kW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spozycjonowanie wątku :)

 

Niepotrzebnie, wszak to nie jest Twój watek - nie zauważyłeś??? Forum służy do dyskusji, zatem wpis w dowolnym wątku zawsze go pozycjonuje i w żaden sposób mi to nie przeszkadza. Odpowiem jednak grzecznościowo na Twoje podziękowanie - ależ proszę :-)

 

p.s. moja sieciówka już gra zajebiś..e jest drive, odpowiedź impulsowa,przestrzeń 3D dokładna lokalizacja niskie liniowe zejście, mokre wokale,

czysto i precyzyjnie klarownie odtwarzane talerze fantastyczne dęciaki!

 

Chcesz tym opisem wykazać mi, ze owe przymioty którymi opisałeś ten skręcony przez siebie kabel zasilający, są właściwe WYŁĄCZNIE dla tego Twojego kabla i żadne inne przewody sieciowe ich nie posiadają a jeżeli, to w stopniu minimalnym??? :-)

 

To co mi się jeszcze udało zrobić a jest na prawdę trudne to ze ściany kabel pomaga każdemu urządzeniu podpiętemu do niego!!!

 

Czy to będzie końcówka mocy, pre, żródło,ect. Tak że nie ma tak że tylko jest tylko do jednego a do drugiego inaczej!

 

Czy mógłbyś rozwiązać ten kalambur słowny i napisać zrozumiale po polsku co chciałeś przekazać tym bełkotem?

 

Bardzo jestem zadowolony z tej sieciówki i dla odmiany ja jej nie wycenię tylko osoby chcący ją po testach w swoich systemach zamówić. Na pewno się gdzieś w połowie drogi zatrzymamy :)

 

To bardzo ważne abyś był wciąż z siebie zadowolony.

Skoro sam nie będziesz wyceniał tylko zdasz sie na wycenę przez potencjalnych klientów, to o jakim zatrzymaniu w połowie jakiej drogi piszesz??? Znów bełkot :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

i dla odmiany ja jej nie wycenię tylko osoby chcący ją po testach w swoich systemach zamówić. Na pewno się gdzieś w połowie drogi zatrzymamy :)

 

Ja dam za kilogram tego przewodu 19,50 zł (pod warunkiem, że jest z miedzi).

Pozdrawiam.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ludzie" o co wam chodzi ???

Przecież napisał, że jak ktoś po testach będzie ją chciał kupić ... czyli bez zobowiązań i z własnej nieprzymuszonej woli, po odsłuchu we własnym systemie.

 

Czy w tym kraju tak dużo "ludzi" cierpi na schorzenie zwane potocznie "żal du.ę ściska" ?

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda „ładnie” ten kabel sieciowy. Już po wtykach widać, że to porządna rzecz będzie :)

 

Same wtyki, choćby te najdroższe nie gwarantują jeszcze sukcesu. Tak samo jak oplot, który jest ogólnie dostępny w sieci. ; -)

I nie piszę tego, by coś ująć Rafaellowi. Najważniejsza bowiem jest sama konstrukca kabla i materiał.

 

(...) To co mi się jeszcze udało zrobić a jest na prawdę trudne to ze ściany kabel pomaga każdemu urządzeniu podpiętemu do niego!!! (...)

 

Mam nadzieję, że ta sieciówka nie tylko pomoże twojemu systemowi, ale także innym. Po to to robisz...

Trzymam kciuki by wyszło i byś rozsądnie swe popełnienie wycenił. ; -)

Wu

Edytowane przez Cytrus

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam nie będziesz wyceniał tylko zdasz sie na wycenę przez potencjalnych klientów, to o jakim zatrzymaniu w połowie jakiej drogi piszesz??

 

no jak to ?

 

ja daje piątke , malikali dyche

 

znaczy sie wartośc jest 7,50 zł

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same wtyki, choćby te najdroższe nie gwarantują jeszcze sukcesu. Tak samo jak oplot, który jest ogólnie dostępny w sieci. ; -)

 

Myślałem, że sam oplot już zagra :) A na poważnie, to przez ostatnie tygodnie miałem przyjemność poznać właścicieli dwóch wyjątkowych systemów. Nawet nie wiem, czy wiedzą o istnieniu internetowych forów. W każdym razie czasem przychodzi taki czas kiedy ktoś ma już zestaw zamknięty, a nadal czegoś tam szuka. Kolumn i elektroniki w „granicach rozsądku” praktycznie lepszych nie ma... zostaje muzyka i ... kable :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... kolega kiedyś powiedział że Rafaell jest w stanie zrobić kabel sieciowy który

będzie na poziomie topowego Acrolinka - teraz jest okazja by się przekonać czy kolega miał rację ;-)

 

ASURA, jeżeli masz jakiś jeden zabłąkany kabel to chętnie bym sprawdził u siebie

mam dwie dobre sieciówki Argento FMR więc będzie do czego porównać...

chciałby również znać cenę tego kabla i proszę nie baw się w podchody - w połowie drogi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

kolega kiedyś powiedział że Rafaell jest w stanie zrobić kabel sieciowy który

będzie na poziomie topowego Acrolinka - teraz jest okazja by się przekonać czy kolega miał rację ;-)

 

Pytanie jaki przewodnik w tym kablu asura i czy będzie ten pan w stanie konkurować z koncernem Mitsubishi ;) bo oczywiście ta jego sieciowka na autorskim stopie metali raczej nie bazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki przewodnik w tym kablu asura i czy będzie ten pan w stanie konkurować z koncernem Mitsubishi ;) bo oczywiście ta jego sieciowka na autorskim stopie metali raczej nie bazuje

...nie wiem czy ten pan jest w stanie konkurować....najwyżej powiem koledze że się mylił ;-)

 

 

 

 

 

Mógłbyś mi odpowiedzieć czy porównywałeś topowe Acrolinki z Argento FMR bezpośrednio z sobą?

 

Kolejne pytanie, mógłbyś przypomnieć jak obecnie masz skonfigurowany system z Argento FMR i najważniejsze jak on teraz dla Ciebie gra?

 

...z Accuphase słuchałem Acrolinka 9300 po jakimś czasie pożyczyłem Argento FMR i on już został - bardziej mi przypasował

....niezmiennie gram na Jadisie .....jak gra? ...myślę że fajnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... kolega kiedyś powiedział że Rafaell jest w stanie zrobić kabel sieciowy który

będzie na poziomie topowego Acrolinka - teraz jest okazja by się przekonać czy kolega miał rację ;-)

 

ASURA, jeżeli masz jakiś jeden zabłąkany kabel to chętnie bym sprawdził u siebie

mam dwie dobre sieciówki Argento FMR więc będzie do czego porównać...

chciałby również znać cenę tego kabla i proszę nie baw się w podchody - w połowie drogi ;-)

Asura propozycja padła od Mirosłava wiec warto skorzystać i jesli test wypadnie pomyślnie to tylko z korzyścią dla Twojego produktu

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie, mógłbyś przypomnieć jak obecnie masz skonfigurowany system z Argento FMR i najważniejsze jak on teraz dla Ciebie gra?

 

U Mirka gra bardzo dobrze, do tego system dobrze pokazuje różnice w jakości podłączonego okablowania, więc ja bym na Twoim miejscu korzystał z takiej okazji, bo Mirek dobry chłop i uczciwie napisze, jak było....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASURA, jak postanowił tak też i zrobił...dostałem dziś kabel sieciowy i od kilku godzi słucham na nim muzyki (podpiąłem pod CD)

....pogoda odpowiednia nie za gorąco więc jest miło...

kabel przyjechał w drewnianej skrzyni - ciężkie to cholerstwo jak diabli...myślałem że omyłkowo wzmacniacz przysłał ;-)

 

....pewnie nieudolnie to zrobię ale jutro postaram się wytłumaczyć chyba najbardziej dziwne

żeby nie powiedzieć idiotyczne określenie ,,mokry wokal,, ;-) ;-)

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

W życiu mi taki pomysł nie przyszedł! ale zamawiać u niego czy u innego producenta to czemu nie, nie na darmo Fenicjanie wymyślili pieniądze :)

 

Wtyki furutech, drut gotowy . Czyli to DIY złożone z gotowych elementów , żaden autorski kabel asura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASURA, jak postanowił tak też i zrobił...dostałem dziś kabel sieciowy i od kilku godzi słucham na nim muzyki (podpiąłem pod CD)

....pogoda odpowiednia nie za gorąco więc jest miło...

kabel przyjechał w drewnianej skrzyni - ciężkie to cholerstwo jak diabli...myślałem że omyłkowo wzmacniacz przysłał ;-)

 

....pewnie nieudolnie to zrobię ale jutro postaram się wytłumaczyć chyba najbardziej dziwne

żeby nie powiedzieć idiotyczne określenie ,,mokry wokal,, ;-) ;-)

 

Mirku

 

A ile godzin mają te druty, bo że wtyczki mają już trochę na liczniku, to powszechnie wiadomo, mówił Ci coś Rafael nt. ?

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością.....

...aby ten efekt usłyszeć trzeba spełnić kilka warunków - przede wszystkim odpowiedni wokal

mile widziany jest Louis Armstrong, J.L.Hooker, Howling Wolf, James Cotton zwłaszcza z płyty ,,Deep in the blues,, lub podobne...

to jeszcze nie gwarantuje sukcesu ....do takiego dania są potrzebne odpowiednio dobre produkty ;-)

każdy może próbować na swój sposób...mój przepis to....koniecznie Harbeth m40.1/m40.2 (podstawowy i konieczny składnik)

Harbeth m30.1 można sobie odpuścić....ze śmietany 18% nie zrobisz masła do tego jest potrzebna przynajmniej 30% ;-)

dalej....najlepszy efekt usłyszałem na kablach głośnikowych Jadisa (40tys) + IC Transparent + Argento FMR

oczywiście odpowiednia elektronika jest bardzo wskazana w przeciwnym razie może wyjść zakalec

 

wtedy jest szansa że usłyszymy ''mokry wokal'' ;-)....gęsty, gruby, ochrypły wręcz bulgoczący głos, słychać dosłownie każde mlaśnięcie

nawet ślinę która się zbiera - chyba już wystarczy....dość się już skompromitowałem ;-)

 

Mirku

 

A ile godzin mają te druty, bo że wtyczki mają już trochę na liczniku, to powszechnie wiadomo, mówił Ci coś Rafael nt. ?

 

Pozdrawiam

Pygar

 

...z tego co powiedział Rafael to drut ma 160 a wtyczki 200 godzin grania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy jest szansa że usłyszymy ''mokry wokal'' ;-)....gęsty, gruby, ochrypły wręcz bulgoczący głos, słychać dosłownie każde mlaśnięcie

nawet ślinę która się zbiera - chyba już wystarczy....dość się już skompromitowałem ;-)

 

A żeński vocal Mirku? Jak słychać na takim zestawie żeński "mokry vocal"???

Kurteczka, troszkę perwersyjnie sie robi w tym Klubie :-)))

 

Jak pograsz na nim z tydzień czasu, to powinien już coś zacząć pokazywać, taki świeży drut lubi zdradzić swoje piękno po kilku setkach godzin.

Trzymam kciuki.

 

Czy mam prawo być pewnym, że w moich kolekcjonerskich zestawach vintage, w przypadku urządzeń audio grających od 40stu lat tysiące godzin na tych samych drutach zasilających i wewnętrznych połączeniach, dźwięk jest już maksymalnie piękny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.