Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze odtwarzacze SACD kontra pliki.


Jarosław Kaźmierczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poprawka, winno być:

"wypełnioną uszkodzonymi"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, rochu napisał:

Widzisz, ja uważam, że zarówno HDD jak i CD są równym stopniu niedoskonałe, jeżeli idzie o końcowy efekt soniczny. Zwłaszcza gdy system opiera się o PC i obudowany coraz to dziwniejszymi wynalazkami i programami mającymi poprawić jakość brzmienia. Wiele razy byłem świadkiem jak taki system poddawał się przy jakimś starym CD-playerze.

Czy zadałeś sobie pytanie dlaczego tak jest? Albo więcej, czy próbowałeś to jakoś rozwiązać?

To, że muzyka jest zapisana na CD lub HDD wcale nie musi oznaczać jaki będzie końcowy efekt. Wyobraź sobie najlepszy na świece transport CD. Teraz twórca postanawia zamontować tam HDD zamiast mechanizmu odczytującego płyty. Jak zrobi to dobrze to nadal to powinien by najlepszy transport.

23 minuty temu, rochu napisał:

Do tego HDD jest do tego nieobliczalne jeżeli idzie o trwałość i pewność zapisu a piszę to na podstawie własnych 15 lat doświadczeń w tym temacie. Mam całą szufladę wypełnioną nieuszkodzonymi albo niepewnymi dyskami twardymi, które chrupią i rzężą gdy się je podłączy.

Magiczne słowo - backup. Raz w tygodniu lub miesiącu lub jakiś harmonogram który robi coś takiego z automatu.

24 minuty temu, rochu napisał:

Jest jeszcze aspekt czysto praktyczny polegający na możliwości opanowania dużej płytoteki. Do tej pory mam na HDD około 5 tys zgranych albumów i ciężko mi to ogarnąć, co w zasadzie nie zdarzało się w przypadku płyt CD poukładanych na półkach. Efekt jest taki, że albo słucham na Linnie radia Swiss Classic albo zapuszczam winyla.

Jest sporo programów które pozwalają na sprawną organizację zbiorów audio. Później możesz wyszukiwać po wszystkich możliwych kryteriach. Nawet apka która była kiedyś dodawana do Squeezebox's dawała radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, phoenix_pl napisał:

Magiczne słowo - backup. Raz w tygodniu lub miesiącu lub jakiś harmonogram który robi coś takiego z automatu.

Przepraszam - a po co?

Ani CD ani winyli nie muszę backup-ować aby działały dziesiątki lat.

Czyżby HDD był aż tak bardzo nietrwały?

50 minut temu, phoenix_pl napisał:

Jest sporo programów które pozwalają na sprawną organizację zbiorów audio. Później możesz wyszukiwać po wszystkich możliwych kryteriach. Nawet apka która była kiedyś dodawana do Squeezebox's dawała radę.

Już coś wcześniej pisałeś na ten temat.

Twoje podejście wskazuje, że guzik wiesz i tyle.

Mam kilka tysięcy płyt z klasyką - opisanych po angielsku, niemiecku, francusku, włosku, łacinie, hiszpańsku, czesku etc.

Jan Sebastian Bach jest pisany jest jako J.S. Bach, Bach, J.S., Jan S. Bach i na kilkanaście innych sposobów.

Jest George Frideric Handel, jest Georg Friedrich Händel ale jest też Georg Friedrich Hendel.

To tylko początek kłopotów.

Kwestii nazewnictwa dzieł, ich części, temp i tego typu spraw nie poruszam bo zapewne jest to poza twoją percepcją.

Jedynym sposobem otagowania tego wszystkiego jest tagowanie z palca. Żaden serwis nie daje pewności prawidłowości w tym zakresie. Pozostaje jeszcze kwestia w jaki sposób te tagi odczytuje program obsługujący odtwarzanie samej muzyki - a tu już bywa całkiem dramatycznie.

 

50 minut temu, phoenix_pl napisał:

Czy zadałeś sobie pytanie dlaczego tak jest? Albo więcej, czy próbowałeś to jakoś rozwiązać?

Tak. Straciłem na to 10 lat życia i co najmniej równowartość nowego średniej klasy samochodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Widzisz, ja uważam, że zarówno HDD jak i CD są równym stopniu niedoskonałe, jeżeli idzie o końcowy efekt soniczny.


HDD nie ma żadnego wpływu na "końcowy efekt soniczny" ponieważ jest nośnikiem danych, a nie DAC.

CD audio, owszem, może mieć ponieważ standard dopuszcza interpolację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Sine Metu napisał:

CD audio, owszem, może mieć ponieważ standard dopuszcza interpolację.
 

Zastanawiałeś się jak działa program do rippowania płyt CD?

Tam też jest możliwa interpolacja gdy ileś razy program źle zaczyta zgrywaną płytę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, rochu napisał:

Przepraszam - a po co?

Ani CD ani winyli nie muszę backup-ować aby działały dziesiątki lat.

Czyżby HDD był aż tak bardzo nietrwały?

No, z tym CD co przetrwa dziesiątki lat to bym polemizował.

Backup się robi po to by bezpiecznie spać. Poza tym powinno się go przechowywać w innym fizycznie miejscu. To na wypadek pożaru, zalania etc.

14 minut temu, rochu napisał:

Już coś wcześniej pisałeś na ten temat.

Twoje podejście wskazuje, że guzik wiesz i tyle.

Mam kilka tysięcy płyt z klasyką - opisanych po angielsku, niemiecku, francusku, włosku, łacinie, hiszpańsku, czesku etc.

Jan Sebastian Bach jest pisany jest jako J.S. Bach, Bach, J.S., Jan S. Bach i na kilkanaście innych sposobów.

Jest George Frideric Handel, jest Georg Friedrich Händel ale jest też Georg Friedrich Hendel.

To tylko początek kłopotów.

Kwestii nazewnictwa dzieł, ich części, temp i tego typu spraw nie poruszam bo zapewne jest to poza twoją percepcją.

Jedynym sposobem otagowania tego wszystkiego jest tagowanie z palca. Żaden serwis nie daje pewności prawidłowości w tym zakresie. Pozostaje jeszcze kwestia w jaki sposób te tagi odczytuje program obsługujący odtwarzanie samej muzyki - a tu już bywa całkiem dramatycznie.

To trochę podzielę się tym co 'guzik wiem' jak pozwolisz.

Jak próbowałem skatalogować jakieś zbiory klasyki to zrobiłem sobie osobny plik w którym miałem wpisane nazwy kompozytorów. I jeżeli jakiś występował pod kilkoma nazwami, skrótami itd to przypisywałem im jedną i takiej używałem, a plik był referencją. Wymagało to pracy i czasu ale się dało. Zawsze najlepiej powiedzieć, że się nie da i wypiąć się na świat czterema literami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, phoenix_pl napisał:

No, z tym CD co przetrwa dziesiątki lat to bym polemizował.

Trzydziestoletnich płyt CD mam kilkadziesiąt albo i więcej. Wszystkie działają.

7 minut temu, phoenix_pl napisał:

Jak próbowałem skatalogować jakieś zbiory klasyki to zrobiłem sobie osobny plik w którym miałem wpisane nazwy kompozytorów. I jeżeli jakiś występował pod kilkoma nazwami, skrótami itd to przypisywałem im jedną i takiej używałem, a plik był referencją. Wymagało to pracy i czasu ale się dało. Zawsze najlepiej powiedzieć, że się nie da i wypiąć się na świat czterema literami.

Robię dokładnie tak samo i też mam plik z referencyjnymi danymi.

Tylko.

Tylko po co mam to robić i tracić własny czas, którego nie mam za dużo?

Płytę kupuję, wrzucam do odtwarzacza albo na talerz i gram. Wiem czego słucham bo mam okładkę w ręku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Zastanawiałeś się jak działa program do rippowania płyt CD?
Tam też jest możliwa interpolacja gdy ileś razy program źle zaczyta zgrywaną płytę.
Czyżby CD nie były jednak aż tak doskonałe, jeżeli pojawiają się na nich błędy?

Co do ripowania, to jeżeli ustawisz że ma być bez interpolacji, to tak będzie. Dodatkowo, w odtwarzaczu CD masz jednokrotny przebieg z prędkością 1x.



Trzydziestoletnich płyt CD mam kilkadziesiąt albo i więcej. Wszystkie działają.


Jeszcze działają, ale co jak pewnego dnia nie dadzą się odczytać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sine Metu napisał:

Czyżby CD nie były jednak aż tak doskonałe, jeżeli pojawiają się na nich błędy? emoji854.png

Co do ripowania, to jeżeli ustawisz że ma być bez interpolacji, to tak będzie. Dodatkowo, w odtwarzaczu CD masz jednokrotny przebieg z prędkością 1x.

I na HDD masz wszystkie błędy jakie ma CD na sobie.

Taka sama sytuacja jak ze zripowanmi winylami do plików, które chodzą u ludzi jako hi-resy wobec chronicznego braku prawdziwych gęstych plików.

I to byłoby na tyle w kwestii tzw. doskonałości HDD jako nośnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sine Metu napisał:


 

 


Nie.

 

Tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, rochu napisał:

I na HDD masz wszystkie błędy jakie ma CD na sobie.

Taka sama sytuacja jak ze zripowanmi winylami do plików, które chodzą u ludzi jako hi-resy wobec chronicznego braku prawdziwych gęstych plików.

I to byłoby na tyle w kwestii tzw. doskonałości HDD jako nośnika.

Rozumiem, że niedoskonałości odczytu  cd są dowodem na niedoskonałości odczytu z dysku? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2019 o 18:36, phoenix_pl napisał:
W dniu 16.09.2019 o 15:16, sly30 napisał:

U mnie płyta CD gra lepiej niż rip z tej CD grany z plikowca. Nie są to duże różnice ale są. 

Zastanawiam się jak to jest

Tylko i wyłącznie źle skonfigurowany system do odtwarzania plikowego pod audio.
U mnie jest odwrotnie, ale ja ze dwa miesiące dochodziłem do optymalnej konfiguracji.

W dniu 2.10.2019 o 21:08, rochu napisał:

Prawda jest taka, że w pc-audio od kilkunastu lat wszystko kręci się w kółko i sami zainteresowani nadal guzik wiedzą.

Rozwiń, bo nie wiem co masz na myśli.

W dniu 3.10.2019 o 07:52, umka napisał:

Zapewniam Ciebie, że każda zgrana płyta gra gorzej od oryginału

Serio?
A co na to Koledzy sceptycy techniczni: @porlick, @iro III, @malikali, @Lech36, @Bunk, @przemak i cała masa pozostałych? ?

W dniu 3.10.2019 o 12:05, phoenix_pl napisał:

Jeżeli nie są spełnione odpowiednie warunki to kopia może zagrać gorzej od oryginału. Nie przeczę.

Otóż to. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2019 o 11:31, phoenix_pl napisał:

Oj nie przyłożyłeś się do lekcji. Dwa na szynach.

Światłowód to przesyła jak sama nazwa wskazuje światło

Takie do mieszkania, żeby było jaśniej? wesoly-emotikon-ruchomy-obrazek-0002.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, soundchaser napisał:

Serio?
A co na to Koledzy sceptycy techniczni

Nie wiem jak inni, ale jeżeli @umka zapewnia, że nie umie zgrać płyty to ja osobiście mu wierzę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, przemak napisał:

Rozumiem, że niedoskonałości odczytu  cd są dowodem na niedoskonałości odczytu z dysku? ?

Czytaj ze zrozumieniem.

Nic nie napisałem o "niedoskonałości odczytu z dysku".

Napisałem o niedoskonałości nośnika jako takiego. Bo jeżeli HDD zasilisz ripem z niedoskonałej dla wielu płyty CD nadal będziesz miał tę płytę w systemie.

I nadal będziesz miał wszystkie przypisywane płycie CD wady na głośnikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rochu napisał:

Jest George Frideric Handel, jest Georg Friedrich Händel ale jest też Georg Friedrich Hendel.

To tylko początek kłopotów.

Jeszcze Haendel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rochu napisał:

Powiem szczerze - nie ogarniam o co Ci chodzi.

To troll. Ja też często nie wiem o co mu chodzi.
Ale teksty, które wstawia wydają mu się śmieszne i takie trafione w punkt. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej oczywiste, że od pewnej liczby płyt ich ripowanie/tagowanie może być problematyczne i odtwarzacz jest wtedy niezbędny. Nie zmienia to faktu, że sama percepcja muzyki z plików jest nieporównanie bardziej fascynująca - choćby słuchanie muzyki w plenerze. Wszystkie te konteksty, które tworzą przypadkowe kombinacje w playlistach i zmienna aura , która nas otacza. Nie ma już udawania "koncertu na żywo" jest zupełnie autonomiczna rzeczywistość odbioru muzyki, którą każdy może kształtować wedle swoich potrzeb. To jak z zaginaniem czasoprzestrzeni. Słuchanie z nośnika fizycznego jest nieznośnie solenne, linearne. Analog pominę litościwym milczeniem - bo to fetyszyzm w czystej postaci, apoteoza siermiężnej materii, zaprzeczenie eterycznej natury muzyki. Analog to msza klepana po łacinie w pustej kaplicy.
Słuchanie z plików jest jak podróż statkiem z napędem WARP, co chwilę przeskakujemy z jednej galaktyki do drugiej.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, przemak napisał:

Rozumiem, że niedoskonałości odczytu  cd są dowodem na niedoskonałości odczytu z dysku?

Nie zrozumiałeś o czym Rochu pisze. Zobacz na co odpowiedzią był cytowany przez Ciebie fragment a zrozumiesz. Pod warunkiem że będziesz chciał zrozumieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dzarro napisał:

Słuchanie z plików jest jak podróż statkiem z napędem WARP, co chwilę przeskakujemy z jednej galaktyki do drugiej.

Poeta?

Kurcze, tekst godny Pacuły ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dzarro napisał:

Słuchanie z plików jest jak podróż statkiem z napędem WARP, co chwilę przeskakujemy z jednej galaktyki do drugiej.

Tak jak z oglądaniem telewizji z pilotem w ręce. Jak przekaz nie jest interesujący, to co i rusz się pilotem na inny program przeskakuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Poeta?
Kurcze, tekst godny Pacuły
Odrobina grafomanii w sobotni wieczór nie zaszkodzi.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Poeta?
Kurcze, tekst godny Pacuły
Odrobina grafomanii w sobotni wieczór nie zaszkodzi.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2019 o 15:01, przemak napisał:

Źródła które dostarczają sygnał mają różny jitter

Źródła mają jitter, czy przesyłany sygnał go mają...bo już się pogubiłem. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Panowie,

Wszyscy siedzicie w temacie audio od dawna i macie swoje doświadczenie.

Ktoś jeszcze wierzy tutaj  w doskonałość, w to że istnieje jakiś Święty Graal świata audio?

Że jakiś nośnik ma miażdżącą przewagę nad innymi?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rochu napisał:

Do tego HDD jest do tego nieobliczalne jeżeli idzie o trwałość i pewność zapisu a piszę to na podstawie własnych 15 lat doświadczeń w tym temacie. Mam całą szufladę wypełnioną nieuszkodzonymi albo niepewnymi dyskami twardymi, które chrupią i rzężą gdy się je podłączy.

Ja mam duplikator dysków, więc mogę sobie skopiować dysk w najlepszej konfiguracji dziewiczej i nie martwić się o przyszłość.

2 godziny temu, phoenix_pl napisał:

Wyobraź sobie najlepszy na świece transport CD. Teraz twórca postanawia zamontować tam HDD zamiast mechanizmu odczytującego płyty. Jak zrobi to dobrze to nadal to powinien by najlepszy transport.

Transport to nie mechanizm odczytujący tylko przesyłający, więc jeśli twórca zainstaluje w CD HDD, a wywali mechanizm odczytujący, to co będzie odczytywało płyty? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rochu napisał:

Mam kilka tysięcy płyt z klasyką

To masz do końca życia czas na przesłuchanie tego wszystkiego...zresztą podobnie jak ja, tylko inną muzykę.

2 godziny temu, rochu napisał:

To tylko początek kłopotów

Alfabetycznie to też są kłopoty? U mnie działa bezproblemowo...wszystko znajduję natychmiast. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2019 o 08:38, phoenix_pl napisał:

Wcześniej pisałem jak to działa i niektórzy zarzucali, że to tylko teoria, a życie swoje. No to teraz jakiś przykład.

Dlaczego urządzania zintegrowane w postaci streamera i DAC'a np. taki Mytek Brooklyn Bridge) mają świetny stosunek ceny do jakości? Przecież to kilka urządzań w jednym, streamer, DAC, wzmacniacz słuchawkowy i jakby się uprzeć to można jeszcze dodać, że to też przedwzmacniacz (chociaż to w pewnym sensie funkcja DAC'a). Kupcie za tę samą kwotę osobny streamer, DAC i wzmacniacz słuchawkowy które grałyby lepiej. Takich urządzeń jest więcej na rynku. Dlaczego więc gra to dobrze, ano dlatego jeżeli podłączymy się do odpowiedniego wejścia (np ethernet) i zagramy z niego to po drodze dane muszą trafić do bufora. I wtedy dalszy sygnał traktowany jest zegarem urządzenia. I czym lepszy zegar tym lepsze i sekcja analogowa tym lepszy dźwięk. Eliminujemy to co zabija/zmniejsza przyjemność słuchania z plików czyli jitter.

Kolejny przykład to DAC One firmy RT-Project. To urządzenie z buforem więc powinno być niewrażliwe na przychodzący sygnał. Nie wiem czy bufor jest zaaplikowany do wszystkich wejść cyfrowych ale z tego co czytałem i słuchałem to tak. DAC nie jest wrażliwy na transport. Z tego co widziałem to na forum jest kilku posiadaczy - niech oni się wypowiedzą.

Niestety nie do końca zgodzę się, że kilka urządzeń w jednym zagra lepiej, bo w teorii mają wspólny zegar. Zegar ma każdy odbiornik i nadajnik i jakoś muszą się dogadać, a to sprawia, że gdy wywalimy je z toru i podłączymy jeden zewnętrzny - przykładem niech będzie DCS Rossini, jakość dramatycznie się poprawia. Czyżby specjalnie psuli wewnętrzne połączenia, żeby wydać kasę na dodatkowe zabawki? To tylko jeden przykład na obalenie teorii, że "all in one" jest lekiem na dobre granie. W mojej opinii jest wręcz odwrotnie. Owszem, jakoś, pewnie ze średnią jakością swoich możliwości w osobnych pudełkach tak, ale to jest wielki kompromis. A, że poprawa kosztuje, to. nie oznacza, że można swobodnie głosić teorię o braku wpływu źródła na wynik soniczny dac'a.

Niestety produktu firmy RT-Projekt słuchałem tylko przez dwie godziny na wyjeździe  i nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat czułości na transporty. Ale jeszcze takiego przetwornika nie spotkałem. No chyba, że był tak zmulony, czyli walił swoją sygnaturę i nic nie było w stanie się przez to przebić. Jeśli jednak coś ma choćby minimalne znamiona rozdzielczości, zawsze końcowym dźwiękiem zgłasza, iż coś się zmieniło. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.