Skocz do zawartości
IGNORED

compact disc not dead


macson

Rekomendowane odpowiedzi

może poza winylem.

Żeby tylko nie przywrócili kasety VHS w domenie wideo do łask, bo się załamię ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko nie przywrócili kasety VHS w domenie wideo do łask, bo się załamię ;-).

hehe

to faktycznie była by porażka, ale u mnie wciąż znajdziesz kasety tego formatu, a i magnetowid Panasonica też się znajdzie, hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żeby tylko nie przywrócili kasety VHS w domenie wideo do łask, bo się załamię ;-).

 

Kasety magnetofonowe sie znowu zaczely sprzedawac. Wydawane sa nowe...ludzie kupuja. Pewnie bardziej z sentymentu niz dla dzwieku, ale jakis margines rynku taka sprzedaz ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Młody człowiek ma też ograniczone horyzonty w dziedzinie audio głównie przez duży udział voodoo. Fundusze są drugorzędne.

Myślę, że jest odwrotnie bo on rzadko ma horyzonty. Spróbuj młodego człowieka przekonać, tak by Cię nie wyśmiał, że podstawka pod kabel z odpowiedniego drewna za cztery stówy to ważna rzecz dla audio. Spróbuj go też przekonać, że jakość zasilacza jest istotna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody człowiek, wyśmiewający się z podstawek pod druty, bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Byłoby pięknie. Tylko problemem jest to, że ten sam młody człowiek często odrzuca z równą siłą faktyczne zjawiska (np. rolę zasilacza).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie generalizuje. Byc moze widze rynek nieco inaczej pod innym katem. Dlaczego. Moje dziecko ma 8 lat - dbam aby nie szla "z duchem" czasu, ale umiala zadecydowac i wybrac. Ja w wieku 16 lat mialem "Finezje" i wzmacniacz z gramofonu Artur, to bylo wszystko na co bylo stac moich rodzicow. Moje dziecko ma mozliwosci wyboru. Ale jej koledzy i kolezanki widzac glosniki wolnostojace (bez maskownic) pytaja sie co to jest. Zart? Absolutnie nie. A wrecz jest to przykre.

Generalizujesz, bo wrzuciłeś całą młodzież do jednego worka. Nie wiem zupełnie na jakiej podstawie i piszesz to z pozycji mentora. Wspominasz jeszcze o głupocie i debilizmie młodzieży. Dobrze, że Twoje dziecko ma możliwość wyboru. Zakładam, że Cię na to stać. Ważne jest żeby kulturę słuchania muzyki wynieść z domu. Młodzież dzisiaj słucha inaczej. Podstawą jest telefon ewentualnie tablet i komputer. Znak czasów i nie ma co tego krytykować. Nasi rodzice też inaczej słuchali muzyki.

 

Jak ktos chce, przeciez nikt nie kaze mu kupowac wzmacniacza lampowego, a zestawy Diory czy poczciwej Unitry, juz nie mowiac o ostatnich modelach Radmora, nie kosztuja dzisiaj tyle zeby mozna bylo powiedziec ze mnie nie stac.

Współczesny telefon czy komputer zabrzmi dzisiaj lepiej niż wspomniane przez Ciebie zestawy. Większość młodzieży wyśmiała by Cię gdybyś zaproponował im kupno tych 30-to czy 40-to letnich staroci. Młodzież ma dzisiaj lepszą jakość niż my w naszych szkolnych czasach. W dodatku może zabrać muzę wszędzie.

 

Młody człowiek ma też ograniczone horyzonty w dziedzinie audio głównie przez duży udział voodoo. Fundusze są drugorzędne.

Jeżeli uważasz, że młodzież ma ograniczone horyzonty to kto jest temu winien? Młodzi czy my starzy? Fundusze są tak samo ważne jak kultura słuchania muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzież dzisiaj słucha inaczej. Podstawą jest telefon ewentualnie tablet i komputer. Znak czasów i nie ma co tego krytykować.

Mylisz się, bo przez wielu dzisiejsza młodzież, a w zasadzie 20-23 latki, uważana jest za w pewnym stopniu stracone pokolenie - głównie z winy rodziców oczywiście, ale łatwo zauważyć,że obecne dzieci znacznie częściej widać na podwórkach, grających w piłkę czy innych aktywnościach, i zaczęto kłaść nacisk żeby aktywności poza "facebookowe" czy granie na tabletach były podstawową dziecięcą aktywnością. Oczywiście to są moje obserwacje z perspektywy dość dużego miasta i moich obserwacji i nie dotyczą ludzi idących "na łatwiznę". Oczywiście znak czasu również widać, ale któż z nas mając 13-14 lat miał świadomość muzyczną?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 90tych nie bylo internetu, ale mielismy produckty dobrej jakosci i ludzi madrych.

Czyli w latach 80-tych mieliśmy jeszcze lepsze produkty i jeszcze mądrzejszych ludzi? Uwielbiam takie sformułowania. To co dawniejsze było lepsze i mądrzejsze :-)

 

Mylisz się, bo przez wielu dzisiejsza młodzież, a w zasadzie 20-23 latki, uważana jest za w pewnym stopniu stracone pokolenie - głównie z winy rodziców oczywiście, ale łatwo zauważyć,że obecne dzieci znacznie częściej widać na podwórkach, grających w piłkę czy innych aktywnościach, i zaczęto kłaść nacisk żeby aktywności poza "facebookowe" czy granie na tabletach były podstawową dziecięcą aktywnością. Oczywiście to są moje obserwacje z perspektywy dość dużego miasta i moich obserwacji i nie dotyczą ludzi idących "na łatwiznę". Oczywiście znak czasu również widać, ale któż z nas mając 13-14 lat miał świadomość muzyczną?

Zgadzam się z tym, ale nie widzę sprzeczności w kwestii sposobu słuchania muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego nie rozumiesz? żywność, sprzęt agd i wszystko co było dostatecznie technicznie opanowane, było przynajmniej wysokiej trwałości. Dzisiaj mądrość ludzkości polega na szale kupowania, jednorazowych produktów, do tego na kredyt - to chyba znaczna różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kamil Elk" - to prawda o gustach sie nie dyskutuje. Jednak ... Jesli masz mozliwosci wyprobowania wszystkiego, zawsze masz mozliwosc powiedziec - "to mnie nie kreci, nie interesuje" A kto ma dzisiaj to pokazac? MM juz dawno wycofal sie z "klockow" a "profesjonalizm" sprzedawcy sprowadza sie do tego by klientowi wyrecytowac - niejednokrotnie z bledami - liste opcji ktore ma sprzet. A sklepy ze sprzetem pro - ciagna jak moga.

 

Po sobie wiem że moje większe zainteresowanie brzmieniem zainicjował dopiero pewien poziom czegoś co usłyszałem, co sprawiło mi wielką przyjemność od tamtego czasu zaczęły się poszukiwania. No i właśnie ilu chodzi co nie spotkało odpowiedniego bodźca który wywołał by wystarczające wrażenie większe od dotychczasowych oczekiwań o dźwięku z stereo.

Media zmieniają przez pokazywanie pewnych postaw społeczeństwo. Pamiętam jak w 2005r wybrałem się do US na wakacje, zobaczyłem co jest w tamtejszym MTV i miałem duże zaskoczenie i zniesmaczenie jak wielka jest różnica w przedstawieniu obyczajowości w programach pokazujących relacje społeczne, co może być akceptowalne, co jest godne przedstawienia, dno. To dno trafiło też do Polski nie od razu, ale powoli przyzwyczajając. Kultura nie zmienia się pod wpływem gwiazd tylko za sprawą globalnie propagowanych postaw, podkładanych autorytetów, ideologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, ale nie widzę sprzeczności w kwestii sposobu słuchania muzyki.

 

Tak, zgadzam się, że sposób ten z pewnością się zmieni na rzecz streamingu. Tylko nie trzeba być Lemem żeby dziś dostrzec w tym temacie przyszłość, natomiast warto pamiętać niedawną historię, że znaczne ułatwienie, poprzez uproszczenie, jeszcze nigdy nie szło w parze z polepszeniem jakości. Dlatego naiwni są Ci co uważają, że wraz ze zniszczeniem przez streaming -innych form przekazu (także muzycznego) polepszy się w jakiś sposób wartość merytoryczna samego przekazu. Bo cóż z tego ze serwisy zaoferują 8k audio skoro realizacja będzie coraz gorsza, bo będzie chodziło o cięcie kosztów realizacji? A kto się temu przeciwstawi skoro inne nośniki zostaną zabite? Warto zwrócić uwagę na ten aspekt, i zastanowić się czy chcemy śmierci cd i winylu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz, że młodzież ma ograniczone horyzonty to kto jest temu winien? Młodzi czy my starzy? Fundusze są tak samo ważne jak kultura słuchania muzyki.

Ważne jest żeby do techniki (sprzętu) podchodzić na podstawie wiedzy o nim i nie mieszać do tego voodoo. Młodzi za bardzo wierzą w voodoo i niezbadane przez naukę zjawiska występujące w sprzęcie audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problemem jest to, że ten sam młody człowiek często odrzuca z równą siłą faktyczne zjawiska (np. rolę zasilacza).

 

To również odrzucają lub w pogoni za "kądycjonerją" i siecióweczkami - zupełnie ignorują tutejsze "tuzy HajEndu...na Haju"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest nie wiedza tylko osluchanie, eksperymenty i doświadczenie. Z gazety wyczytać można tylko ochy i achy z recenzji. Później się wydaje że Samsung s8 ze standardowymi słuchawkami akg to hi end dźwiękowy.

 

Nie raz miałem tak, że jak przychodziły do nas dzieciaki z klasy od córki to stawały przed stereo i mówiły, że bardzo im się podoba jak gra... Po czym wiadomo, biegły dalej, ale chwila refleksji była. Moja 2 letnia córka potrafi sama wyciągnąć płytę, włożyć do odtwarzacza i nacisnąć przycisk play. Starsza mimo, że słucha z iPada różnego chlamu to po płyty też często sama sięga i słucha na moim zestawie. Gdyby miała swój to też by częściej słuchała i dlatego dam jej wieże technics, która teraz mam. Niech się uczy poznawać dźwięk powoli. Płyty też swoje ma. Kilka, ale jest.

 

MTV jako kanał muzyczny to koszmar...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, Huberto.

Na marginesie: to jest zupełnie tak samo, jak z książkami. Truizmem będzie stwierdzenie, że dzieciom TRZEBA najpierw czytać, a później podsuwać i polecać dobre, wartościowe pozycje (choćby z własnej młodości).

To pięknie procentuje.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 2 letnia córka (...)

 

Szacun! (Jak mawiają młodzi ludzie.)

 

Brawo, Huberto.

Na marginesie: to jest zupełnie tak samo, jak z książkami. Truizmem będzie stwierdzenie, że dzieciom TRZEBA najpierw czytać, a później podsuwać i polecać dobre, wartościowe pozycje (choćby z własnej młodości).

To pięknie procentuje.

 

Oczywiście, że masz 300% racji. Niestety, coraz częściej rodzicom się nie chce, oczywiście tylko tym, którzy w ogóle mają tego typu zachowań choć szczątkową świadomość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że jest odwrotnie bo on rzadko ma horyzonty. Spróbuj młodego człowieka przekonać, tak by Cię nie wyśmiał, że podstawka pod kabel z odpowiedniego drewna za cztery stówy to ważna rzecz dla audio. Spróbuj go też przekonać, że jakość zasilacza jest istotna.

Mądry, młody człowiek.:)

 

 

ale któż z nas mając 13-14 lat miał świadomość muzyczną?

Ja miałem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, ale ja wcześnie zacząłem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko nie przywrócili kasety VHS w domenie wideo do łask, bo się załamię ;-).

Tylko nie ogladaj podejrzanych...był taki horror japoński co po VHS obejrzeniu sie umierało

 

na szczęście nie miałem takowej u siebie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymóg znakomitych przetworników a/c jest kosztowny - niewielu artystów stać na to, żeby tworzyć w tej formie.

Koszty rejestracji analogowej teraz są (podobno) duże. Raczej zawsze takie były.

Rynek masowy pragnie nagrań o spłaszczonej rozpiętości dynamiki, gdzie wszystko mamy na tacy, ale bez szczegółów.

Czasy teraz cokolwiek niechlujne.

[ promuję pisanie po polsku :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, ale ja wcześnie zacząłem ;-)

 

Ja jak miałem 8 lat (tyle ile teraz starsza córka) to słuchałem Queen, 12 lat to był Pink Floyd, Chris Rea itp. 16 siegnalem po rap, głównie polski. Jeździło się wtedy po osiedlu, jaralo i sluchalo rapu w cinquecento u kumpla. Dwa lata później zacząłem się interesować muzyka house i ta "kultura" mnie bardzo wciągnęła, później było elektro, techno itd... 30 lat i jazz u mnie zagościł.

 

Cały czas się rozwijam jako słuchacz. Tak samo moja rodzina. Ale mam świadomość wpływu otoczenia na to czego moja starsza córka słucha. W szkole to tylko One Direction itp. Ale w domu śpiewa Fleetwood Mac, Pink Floyd czy nawet Santane. Ma wybór i "świadomość" muzyczna, która wciąż się kształtuje. Dobrze, że w różnych kierunkach i nie tylko ze szkoły...

 

Lubi płyty. Jak przychodzi paczka to zawsze chce rozpakować i popatrzeć pierwsza a później włączamy :) Dla mnie jako rodzica to jest mile uczucie widzieć jej reakcje i doceniać wartość tego starego nośnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Byłby, gdyby ogarniał faktyczne elementy, które kształtują finalny efekt i wagę ich jakości.

o

Oczywiście, zwłaszcza podstawka z odpowiedniego drewna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

o

Oczywiście, zwłaszcza podstawka z odpowiedniego drewna.

 

 

Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem moją całą polemikę dotyczącą tej myśli, doszedłbyś do jedynego wniosku:

Podstawkę z drewna uznaję za voodoo a zasilacz nie.

 

Lechowi36 odpowiedziałem, że młodzi ludzie nie rozumieją i nie mają pojęcia zarówno o voodoo jak i oczywistych faktach w sferze audio. Ergo: ktokolwiek by próbował wytłumaczyć cokolwiek, napotkałby opór intelektualny.

Teraz już chyba jasno? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że jest odwrotnie bo on rzadko ma horyzonty. Spróbuj młodego człowieka przekonać, tak by Cię nie wyśmiał, że podstawka pod kabel z odpowiedniego drewna za cztery stówy to ważna rzecz dla audio. Spróbuj go też przekonać, że jakość zasilacza jest istotna.

No wiesz, nie musisz się aż tak tłumaczyć z tego wpisu.:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No wiesz, nie musisz się aż tak tłumaczyć z tego wpisu.:)

 

Muszę, skoro forma (niedopowiedzenie w ostatnim zdaniu) i składnia, której użyłem, bo nasz język je dopuszcza, nie dociera do niektórych i mają problem z wyłapaniem całości.

Oczywiście nie przepraszam, bo cudze ograniczenia w posługiwaniu się językiem polskim mnie nie interesują.

 

Poza tym:

 

 

Byłoby pięknie. Tylko problemem jest to, że ten sam młody człowiek często odrzuca z równą siłą faktyczne zjawiska (np. rolę zasilacza).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktokolwiek by próbował wytłumaczyć cokolwiek, napotkałby opór intelektualny.

Opór intelektualny może wynikać tylko z braku wiedzy, głównie technicznej ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.