Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Jakiej grubości masz kable głośnikowe? 

A po co Ci ta wiedza? Znów zaczynasz, a potem się dowiem na końcu, że to ja Cię "molestuje" pytaniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, malikali napisał:

A po co Ci ta wiedza? Znów zaczynasz, a potem się dowiem na końcu, że to ja Cię "molestuje" pytaniami.

Pytam z ciekawości...
Nie odpowiadaj jeśli nie chcesz...
Tylko zadając innym pytania wypada odpowiadać na ich pytania.
Wtedy jest w porządku, inaczej nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, haile napisał:

Czyli wszystkie kable OCC slyszysz jako neutralne, a wszystkie OFC jako nieneutralne? To fenomenalne, chcialbym miec taki mozg.

Nie ma przewodu idealnego wbrew temu co by niektórzy chcieli.

Ja mam taki sobie słuch, w stosunku do niektórych kolegów to dużo mniej wyczulony, jestem podatny tez na sugestię. Dlatego często się posiłkowałem robiac innym ślepe testy, aby się upewniać.

Innymi słowy, kiedy robiłem kolegom ślepe testy to nie było przypadku, że ktoś powiedział że dwa przewody grają tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, bogdan_ napisał:

Dlatego często się posiłkowałem robiac innym ślepe testy, aby się upewniać.

Innymi słowy, kiedy robiłem kolegom ślepe testy to nie było przypadku, że ktoś powiedział że dwa przewody grają tak samo. 

A możesz opisać w jaki sposób robiłeś te testy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Tylko zadając innym pytania wypada odpowiadać na ich pytania.
Wtedy jest w porządku, inaczej nie.

A to jest w porządku? Co się czepiam przecież odpowiadałeś, czyż nie? ?

W dniu 9.05.2019 o 17:41, Kalasanty Ciaputko napisał:

Wiesz malikali jaki ja mam problem... Gdzie w tym roku pojadę kamperem na urlop ( kobita ma swój plan zgoła iiny niż mój ).
Ty masz problem po co gościowi z internetu były kable 6mm2...
Przykro mi, podałem wskazówki, kombinuj ...

Ale odpowiem Ci i żebyś już nie miał tego ciężkiego "problemu" mam  2.5mm2

A uprzedzając kolejne Twoje pytania oto Twoja odpowiedź, zmień sobie tylko średnicę kabla ?

W dniu 10.05.2019 o 11:41, Kalasanty Ciaputko napisał:

Jednak nie jest moją życiową misją tłumaczenie dlaczego tak a nie inaczej.
Kable miałem 6mm2 bo taki miałem kaprys, ładnie wyglądał i był niebieski. Był też w stanie zasilić moje kolumny

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, malikali napisał:
9 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Tylko zadając innym pytania wypada odpowiadać na ich pytania.
Wtedy jest w porządku, inaczej nie.

A to jest w porządku? Co się czepiam przecież odpowiadałeś, czyż nie? ?

Napisałem jakie miałem R kolumn...

 

46 minut temu, malikali napisał:
W dniu 9.05.2019 o 17:41, Kalasanty Ciaputko napisał:

Wiesz malikali jaki ja mam problem... Gdzie w tym roku pojadę kamperem na urlop ( kobita ma swój plan zgoła iiny niż mój ).
Ty masz problem po co gościowi z internetu były kable 6mm2...
Przykro mi, podałem wskazówki, kombinuj ...

Ale odpowiem Ci i żebyś już nie miał tego ciężkiego "problemu" mam  2.5mm2

A uprzedzając kolejne Twoje pytania oto Twoja odpowiedź, zmień sobie tylko średnicę kabla ?

Jednak ja podałem średnicę kabli, co spowodowało lawinę : po co, dlaczego, do czego itd...

 

48 minut temu, malikali napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) W dniu 10.05.2019 o 11:41, Kalasanty Ciaputko napisał:

Jednak nie jest moją życiową misją tłumaczenie dlaczego tak a nie inaczej.
Kable miałem 6mm2 bo taki miałem kaprys, ładnie wyglądał i był niebieski. Był też w stanie zasilić moje kolumny

Naciskałeś mnie, kiedy już podałem R kolumn. Pisałem że własna konstrukcja, Ty uparcie szukałeś wśród fabrycznych rozwiązań ?

Ale dziękuję za odpowiedź... Już nie pytam jaka moc wzmacniacza, co za kolumny itd.
2,5mm2 to też sporo ponad potrzeby prądowe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalni ludzie porozumiewają się bardzo szybko w dużo bardziej skomplikowanych sprawach.
Ze sceptykami dyskusja na temat grubości kabla rozciąga się na kilkadziesiąt stron, a i tak porozumieć się z nimi do końca nie idzie. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak można się porozumieć z kimś, kto wierzy w grające sieciówki, a prawdziwe zjawiska uważa za złudzenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, bogdan_ napisał:

Miedź OCC gra spokojnie, muzykalnie , neutralnie i bez wyostrzeń w przeciwieństwie to przewodów ze zwykłej miedzi . Ja osobiście odkąd znam miedź OCC to takiej OFC nie cierpię, psuje mi jakość na tyle że nie mam przyjemności słuchania. 

W tym przypadku moje zdanie jest takie, że różnicę w brzmieniu wynikały z konstrukcji kabla, czyli parametrów RLC. Kiedyś robiłem porównania z innym kablem, to był taki efekt wygładzenia, ale w tym porównaniu różnicę poszły znacznie dalej.

Każdy kabel posiada swoje parametry, które są kombinacją RLC, ale że systemów jest wiele, jak wiele jest uszu i preferencji, to powstaje ogromna ilość kombinacji. Brzmienie kabli nie może wynikać z czegoś innego niż ich właściwości elektryczne.

31 minut temu, soundchaser napisał:

Ze sceptykami dyskusja na temat grubości kabla rozciąga się na kilkadziesiąt stron, a i tak porozumieć się z nimi do końca nie idzie. ;-)

W paru sprawach sceptycy przyznają nam rację. Nie zaprzeczają istnieniu kabli do audio, że różnią się parametrami RLC, to że sprzęty i systemy się różnią, że każdy słyszy inaczej - w tym się mieści potencjał na brzmienie kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, J.Jerry napisał:

Każdy kabel posiada swoje parametry, które są kombinacją RLC, ale że systemów jest wiele, jak wiele jest uszu i preferencji, to powstaje ogromna ilość kombinacji. Brzmienie kabli nie może wynikać z czegoś innego niż ich właściwości elektryczne. 

Ten argument może być tłumaczeniem kabli sygnałowych w domenie analogowej no jak ktoś się uprze... Ale w żaden sposób nie tłumaczy rzekomego wpływu kabli sieciowych i do cyfrowej transmisji, a opisy brzmienia są niemal identyczne. To stawia pod znakiem zapytania słyszenie kabli w ogóle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, malikali napisał:

A jak można się porozumieć z kimś, kto wierzy w grające sieciówki

To po co w ogóle próbujesz? Dla jaj?

55 minut temu, malikali napisał:

a prawdziwe zjawiska uważa za złudzenie?

Gdyby sceptycy nie byli tak bardzo ograniczeni w swym sposobie myślenia, to może potrafiliby zrozumieć, że wszystkie zjawiska akustyczne, czy optyczne, takie jak efekt dopplera, pogłos, echo, miraż i wiele innych to są efekty polegające na iluzji, czy po prostu są złudzeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, soundchaser napisał:

czy po prostu są złudzeniami.

czyli po prostu są złudzeniami - miało być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, J.Jerry napisał:

W paru sprawach sceptycy przyznają nam rację. Nie zaprzeczają istnieniu kabli do audio, że różnią się parametrami RLC, to że sprzęty i systemy się różnią, że każdy słyszy inaczej - w tym się mieści potencjał na brzmienie kabli.

Nikt nigdy nie twierdził że kable nie mogą wpłynąć na sygnał audio w sposób słyszalny. Twierdzenie że ktoś przyznał wam rację jest całkowicie pozbawione sensu, ale wiem że jest potrzeba wystawienia "piersi' do "orderu. Szkoda że tak nieuważnie czytane są posty osób ceniących rzetelność w badaniach technicznych czyli tzw. sceptyków, cokolwiek to znaczy.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lech36 napisał:

Nikt nigdy nie twierdził że kable nie mogą wpłynąć na sygnał audio w sposób słyszalny

Teraz będziesz znów odwracał kota ogonem? Na forum jest mnóstwo cytatów, z których jednoznacznie wynika, że wielu sceptyków nie uznaje w ogóle wpływu kabli na brzmienie, albo pisze o tych Waszych ulubionych progach percepcji słuchu...czyli na jedno wychodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, soundchaser napisał:

albo pisze o tych Waszych ulubionych progach percepcji słuchu...czyli na jedno wychodzi

Progi percepcji ludzkiego słuchu są zjawiskiem rzeczywistym które powoduje że nie każda zmiana w technice będzie przez człowieka usłyszana, najlepszy przykład to dźwięk z magnetofonu np. szpulowego przed taśmą i po taśmie (tape monitor). Różnica parametrów w obu położeniach "powalająca" a na słuch oba położenia "tape monitora", przy dobrze skalibrowanym magnetofonie, bardzo trudne do rozpoznania. To właśnie jest efekt działania progów percepcji, ale po co się uczyć, przecież można inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Lech36 napisał:

Progi percepcji ludzkiego słuchu są zjawiskiem rzeczywistym które powoduje że nie każda zmiana w technice będzie przez człowieka usłyszana

Jasne. Tyle razy już było na ten temat, że wstyd powtarzać to po raz kolejny, że ten próg percepcji u każdego człowieka jest inny.
Stąd jedni słyszą wpływ kabla na brzmienie, a inni tego nie słyszą i dlatego wymyślają, że progi percepcji dla każdego człowieka są identyczne. To taka obrona własnego, ułomnego słuchu i wytłumaczenie, by go usprawiedliwić i lepiej się z tym czuć.

16 minut temu, Lech36 napisał:

To właśnie jest efekt działania progów percepcji, ale po co się uczyć, przecież można inaczej.

Nauczyć to się w końcu powinni sceptycy faktu różnych progów percepcji u ludzi, a nie wrzucać wszystkich do jednego wora pt: "wszyscy słyszą jednakowo".


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, malikali napisał:

Ten argument może być tłumaczeniem kabli sygnałowych w domenie analogowej no jak ktoś się uprze... Ale w żaden sposób nie tłumaczy rzekomego wpływu kabli sieciowych i do cyfrowej transmisji, a opisy brzmienia są niemal identyczne. To stawia pod znakiem zapytania słyszenie kabli w ogóle.

Ten argument, który może być tłumaczeniem kabli sygnałowych, ale nie tłumaczy wpływu kabli sieciowych i do cyfrowej transmisji stawia pod znakiem zapytanie brzmienie kabli w ogóle? Sprytnie to sobie tłumaczysz.

Teraz, Lech36 napisał:

Nikt nigdy nie twierdził że kable nie mogą wpłynąć na sygnał audio w sposób słyszalny. Twierdzenie że ktoś przyznał wam rację jest całkowicie pozbawione sensu, ale wiem że jest potrzeba wystawienia "piersi' do "orderu. Szkoda że tak nieuważnie czytane są posty osób ceniących rzetelność w badaniach technicznych czyli tzw. sceptyków, cokolwiek to znaczy.   

 

Nikt nigdy nie twierdził? To dopiero rzetelne badania.

Teraz, soundchaser napisał:

Nauczyć to się w końcu powinni sceptycy faktu różnych progów percepcji u ludzi, a nie wrzucać wszystkich do jednego wora pt: "wszyscy słyszą jednakowo".

Jednak w pewnym sensie jest to prawda. Jeśli jakaś grupa osób czegoś nie usłyszy, to można powiedzieć, że w słyszeniu uzyskali podobne rezultaty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Lech36 napisał:

Progi percepcji ludzkiego słuchu są zjawiskiem rzeczywistym które powoduje że nie każda zmiana w technice będzie przez człowieka usłyszana, najlepszy przykład to dźwięk z magnetofonu np. szpulowego przed taśmą i po taśmie (tape monitor). Różnica parametrów w obu położeniach "powalająca" a na słuch oba położenia "tape monitora", przy dobrze skalibrowanym magnetofonie, bardzo trudne do rozpoznania. To właśnie jest efekt działania progów percepcji, ale po co się uczyć, przecież można inaczej.

Mam magnetofon DUAL C844 do dziś, leży sobie i czeka na lepsze czasy ?
Przy taśmie metal i włączonej 2 prędkości, koledzy nie byli wstanie stwierdzić czy gra CD czy magnetofon...
Słyszeli różnicę ale nie wiedzieli co jest co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Słyszeli różnicę ale nie wiedzieli co jest co

To jest ten różny próg percepcji, którego nie mają sceptycy...oni wszyscy mają taki sam i dlatego nie słyszą różnic. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, soundchaser napisał:

To jest ten różny próg percepcji, którego nie mają sceptycy...oni wszyscy mają taki sam i dlatego nie słyszą różnic. ?

Owszem, każdy słyszeć może różnie, ale wspólne progi jednak istnieją. Na zawodach lekkoatletycznych młot poleci na te osiemdziesiąt parę metrów i dalej niż 90-100 spokojnie mogą sobie skakać wzwyż. Nikt nie protestuje, że przecież zawodnicy są różni i ktoś może walnąć młotem ponad 120 czy wręcz w trybuny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, soundchaser napisał:

Tyle razy już było na ten temat, że wstyd powtarzać to po raz kolejny, że ten próg percepcji u każdego człowieka jest inny.

Okazuje się że nie tak bardzo się od siebie różnią jak myślisz, ale oczywiście mogą się różnić. Oczywiście chodzi o zdrowych osobników rodzaju ludzkiego choć różnice w dźwięku na skutek użycia różnych kabli potrafią deklarować osoby mające poważny ubytek słuchu. To fenomen trudny do wyjaśnienia w domenie audiofilskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemak napisał:

Owszem, każdy słyszeć może różnie, ale wspólne progi jednak istnieją. Na zawodach lekkoatletycznych młot poleci na te osiemdziesiąt parę metrów i dalej niż 90-100 spokojnie mogą sobie skakać wzwyż. Nikt nie protestuje, że przecież zawodnicy są różni i ktoś może walnąć młotem ponad 120 czy wręcz w trybuny. 

jeżeli rozmawiamy poważnie.

 

kluczem do zrozumienia są dwa fakty:

-dziesiątki godzin spędzonych na słuchaniu we własnym środowisku

-nie słucha się tylko uszami

i to wszystko,nie trzeba mieć słuchu absolutnego

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, triode napisał:

jeżeli rozmawiamy poważnie.

 

kluczem do zrozumienia są dwa fakty:

-dziesiątki godzin spędzonych na słuchaniu we własnym środowisku

-nie słucha się tylko uszami

i to wszystko,nie trzeba mieć słuchu absolutnego

 

Oczywiście, że poważnie. Słuch absolutny nie ma tu nic do rzeczy.

Sam piszesz o "dzisiątkach godzin" - czy sportowcy nie spędzają nawet więcej czasu na treningach? A nadal mniej więcej wiadomo, ile mogą rzucić, pobiec, skoczyć. I nie ma wielu, którzy w ogóle zbliżają się do granicy, i paru na świecie odpowiednio zdolnych i wytrenowanych, którzy są w stanie granicę osiągnąć. A ty też jak @soundchaser twierdzisz, że nie ma granic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przemak napisał:

A ty też jak @soundchaser twierdzisz, że nie ma granic?

Ja nie twierdzę, że nie ma granic. Uważam tylko, że te granice są źle wyznaczone przez sceptyków i przede wszystkim ujednolicone dla całego homo sapiens.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, soundchaser napisał:

Gdyby sceptycy nie byli tak bardzo ograniczeni w swym sposobie myślenia, to może potrafiliby zrozumieć, że wszystkie zjawiska akustyczne, czy optyczne, takie jak efekt dopplera, pogłos, echo, miraż i wiele innych to są efekty polegające na iluzji, czy po prostu są złudzeniami.

Po prostu pleciesz głupoty, że aż w oczy kole, echo to złudzenie! Trzymajcie mnie bo padnę, a o echolokacji słyszał? Skoro to złudzenie to jak taki nietoperz się odnajduje w terenie? Pomyśl trochę logicznie zanim znów walniesz kolejnego babola ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, przemak napisał:

Oczywiście, że poważnie. Słuch absolutny nie ma tu nic do rzeczy.

Sam piszesz o "dzisiątkach godzin" - czy sportowcy nie spędzają nawet więcej czasu na treningach? A nadal mniej więcej wiadomo, ile mogą rzucić, pobiec, skoczyć. I nie ma wielu, którzy w ogóle zbliżają się do granicy, i paru na świecie odpowiednio zdolnych i wytrenowanych, którzy są w stanie granicę osiągnąć. A ty też jak @soundchaser twierdzisz, że nie ma granic?

takie rozumowanie i przykłady z motoryzacji czy sportu nie mają sensu.

nie da się przeskoczyć uwarunkowań biologicznych.zresztą nie ma takiej potrzeby.

wszystko co jest nagrywane i odtwarzane musi być ramach aktualnych możliwości zarówno sprzętu jak i słuchacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, J.Jerry napisał:

Ten argument, który może być tłumaczeniem kabli sygnałowych, ale nie tłumaczy wpływu kabli sieciowych i do cyfrowej transmisji stawia pod znakiem zapytanie brzmienie kabli w ogóle? Sprytnie to sobie tłumaczysz.

Ja wiem czy sprytnie, po prostu logicznie jeśli ktoś ulega iluzji i idzie w zaparte, że wszystko co słyszy to prawda, trudno oczekiwać od niego jakiejkolwiek rzetelności, a więc jest mało wiarygodny w swoich zeznaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.